Karlstads RK 2006-04-29 - 2006-05-01 |
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Ridhäst Avd. A | |||||||||
32 anmälda, 24 startande, 6 placerade | |||||||||
Premier 4800 kr | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Anna WessmanKarlsson | Gallahad | 2000 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Galloways - Junker | 0 | 62,86 | 0 | 37,81 | ||||
2 | Sofie Andersson | Chilton | 1200 kr | ||||||
Karlskoga RT | Elberton - Bordeaux | 0 | 62,30 | 0 | 38,48 | ||||
3 | Janina Ljungqvist | Wery Special | 800 kr | ||||||
Christinehamns RK | Cortez - Winnipeg F | 0 | 63,19 | 0 | 39,11 | ||||
4 | Janina Ljungqvist | Carlyon | 500 kr | ||||||
Christinehamns RK | Cortez - Maraton | 0 | 65,99 | 0 | 41,66 | ||||
5 | Elina Andreasson | Phillborough | 150 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Campagne - Daimler | 0 | 62,31 | 4 | 37,69 | ||||
6 | Sofie Andersson | Chevalie | 150 kr | ||||||
Karlskoga RT | Roderik - Bordeaux | 0 | 61,95 | 4 | 37,87 | ||||
7 | Anna Ellhage | Luigi 84 |   | ||||||
Grevagårdens RF | Lucarlo - Ico | 0 | 62,00 | 4 | 39,57 | ||||
8 | Anna WessmanKarlsson | Kiara |   | ||||||
Nuntorp HSK | Chess - Turban Rose | 0 | 63,34 | 4 | 42,36 | ||||
9 | Linda Danielsson | Glenfiddich |   | ||||||
Rudskogens RF | 0 | 63,00 | 4 | 47,78 | |||||
10 | Pernilla NymanMattsson | Marcos Hot Shot |   | ||||||
Hammarö RF | Irco Marco - Nepal | 0 | 64,09 | 12 | 47,32 | ||||
11 | Janina Ljungqvist | Wilson |   | ||||||
Christinehamns RK | Elmshorn - Winnipeg F | 4 | 61,51 |   |   | ||||
12 | Emma Borssen | Land Patron |   | ||||||
Nuntorp HSK | Landlord - Bordeaux | 4 | 63,49 |   |   | ||||
13 | Anna Möllberg | Melrose |   | ||||||
Trossnäs FK | Robin Z - Flyinge Electro | 4 | 63,73 |   |   | ||||
14 | Angelica Frylemo | Mallory |   | ||||||
Engalseröd RF | Levantos II - Ingolf | 8 | 61,26 |   |   | ||||
15 | Amanda Landeblad | Stornello |   | ||||||
Strömsholms RSF | Okänd | 8 | 62,61 |   |   | ||||
16 | Malin Åkerberg | Olala |   | ||||||
Örebro FK | Jorn - Beaujolais | 8 | 64,55 |   |   | ||||
17 | Angelica Frylemo | Spax |   | ||||||
Engalseröd RF | Electro - Flamingo | 12 | 63,20 |   |   | ||||
18 | Jenny Ekblad | Roma |   | ||||||
Lilleruds HSK | Regazzoni - Napoleon | 16 | 65,61 |   |   | ||||
19 | Sarah Henrysson | Rebus |   | ||||||
Valåsens RS | Rebel Z - Kaliber | Ute. |   |   |   | ||||
20 | AnnSofie OscarssonMunck | RS Revolt |   | ||||||
Strömsholms RSF | Robin Z - Electro | Ute. |   |   |   | ||||
21 | Elina Andreasson | Princess |   | ||||||
Nuntorp HSK | Louciabo - Zadok | Ute. |   |   |   | ||||
22 | Emelie Lundholm | Beryll Novell |   | ||||||
RK Kumla | Bernstein - Ingolf | Utg. |   |   |   | ||||
23 | Kristin Nyberg | Romantico |   | ||||||
Karlskoga RT | Boreas - Jasper | Ute. |   |   |   | ||||
24 | Linn Holm | Niris |   | ||||||
Björklidens RS | Centurion Montfort - Cassis xx | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Ekeby R&KS | Cheenook - Werther |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Electro - Mowgli |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Björklidens RS | Jacorde - Nimmerdor |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Åmåls Ridklubb | Pomme Royal - Cortez |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Opius - Rocky |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Dreamstreet - Torwald |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Lauriston - --- |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Gärdhems Hästsällskap | As de Thurin - Carprilli |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 1.30 bed. A:1a Ridhäst Avd. B | |||||||
2 anmälda, 1 startande, 0 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Maria Granberg | Razzia |   | ||||
Strömsholms RSF | Jeopardy - Furidant | 4 | 64,35 | ||||
  |   | ||||||
Hammarö RF | Nassau - Holland |   |   | ||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Ridhäst Avd. A | |||||||||
58 anmälda, 45 startande, 12 placerade | |||||||||
Premier 3710 kr | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Malin Åkerberg | Olala | 1200 kr | ||||||
Örebro FK | Jorn - Beaujolais | 0 | 52,75 | 0 | 29,05 | ||||
2 | Angelica Frylemo | Mallory | 800 kr | ||||||
Engalseröd RF | Levantos II - Ingolf | 0 | 48,65 | 0 | 29,25 | ||||
3 | Anna WessmanKarlsson | Gallahad |   | ||||||
Nuntorp HSK | Galloways - Junker | 0 | 52,72 | 0 | 29,97 | ||||
4 | Elina Andreasson | Princess | 500 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Louciabo - Zadok | 0 | 48,66 | 0 | 30,65 | ||||
5 | Anna WessmanKarlsson | Kiara | 300 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Chess - Turban Rose | 0 | 50,43 | 0 | 31,44 | ||||
6 | Janina Ljungqvist | Carlyon | 130 kr | ||||||
Christinehamns RK | Cortez - Maraton | 0 | 54,28 | 0 | 32,17 | ||||
7 | Janina Ljungqvist | Toulouse | 130 kr | ||||||
Christinehamns RK | Grandsudant F - Pascall | 0 | 53,03 | 0 | 34,97 | ||||
8 | Malin Svensson | Voldine van de Zuuthoeve | 130 kr | ||||||
Ekeby R&KS | Cheenook - Werther | 0 | 51,39 | 0 | 35,50 | ||||
9 | AnnLouise Gustavsson | Comtess | 130 kr | ||||||
Åmåls Ridklubb | Pomme Royal - Cortez | 0 | 55,75 | 0 | 38,55 | ||||
10 | Maria Johansson | Jack Dalsgård | 130 kr | ||||||
Göta RF | Compact - Kimmi af Norhalne | 0 | 52,53 | 0 | 41,08 | ||||
11 | Anna Ellhage | Luigi 84 | 130 kr | ||||||
Grevagårdens RF | Lucarlo - Ico | 0 | 51,72 | 4 | 28,89 | ||||
12 | Angelica Frylemo | Spax | 130 kr | ||||||
Engalseröd RF | Electro - Flamingo | 0 | 50,65 | 4 | 29,09 | ||||
13 | Amanda Landeblad | Stornello |   | ||||||
Strömsholms RSF | Okänd | 0 | 51,04 | 4 | 29,23 | ||||
14 | Ann Bergman | Mint |   | ||||||
Wäse RF | Lemon - Irco Marco | 0 | 56,66 | 4 | 31,84 | ||||
15 | Carolyn Berglöf | Sun Saloniki |   | ||||||
Avesta Ridklubb | Magini - Swift | 0 | 50,68 | 4 | 37,52 | ||||
16 | Emma Borssen | Land Patron |   | ||||||
Nuntorp HSK | Landlord - Bordeaux | 0 | 51,88 | 8 | 41,60 | ||||
17 | Marlene Pousette | Melion |   | ||||||
Edsbro RF | Emilion - Notarius | 0 | 53,37 | 12 | 39,26 | ||||
18 | Hanna-Sophie Andersson | Charlie |   | ||||||
Syd Nerike R | Helwan - Jaguar | 0 | 49,44 | Ute. |   | ||||
19 | Theresia Johansson | Nagano |   | ||||||
Nyköpings RS | Zeppelin - Caracas | 4 | 46,52 |   |   | ||||
20 | Kim ÖstergrenUjvary | Marscha |   | ||||||
Sunne RF | Pachat - Wendekreis | 4 | 49,13 |   |   | ||||
21 | Elin Svensson | Sagamore xx |   | ||||||
RK Kumla | Spectacular Tide - Yester Lambert | 4 | 49,57 |   |   | ||||
22 | Janina Ljungqvist | Wilson |   | ||||||
Christinehamns RK | Elmshorn - Winnipeg F | 4 | 49,95 |   |   | ||||
23 | Fredrik Hasselberg | Agnes |   | ||||||
Hammarö RF | Anakhan - Dolman | 4 | 50,37 |   |   | ||||
24 | Elina Andreasson | Phillborough |   | ||||||
Nuntorp HSK | Campagne - Daimler | 4 | 53,68 |   |   | ||||
25 | Sanna Selberg | Raymond |   | ||||||
Örebro FK | Robin Z - Eloge | 4 | 56,57 |   |   | ||||
26 | Linda Danielsson | Glenfiddich |   | ||||||
Rudskogens RF | 4 | 63,80 |   |   | |||||
27 | Anna Erixon | Caprifol |   | ||||||
RK Kumla | Magini - Raff | 6 | 71,15 |   |   | ||||
28 | Marielle Karlsson | Treffer |   | ||||||
Gibberöds RS | Numero Uno - Calvados | 8 | 49,22 |   |   | ||||
29 | Wenche Lihv | Marquis |   | ||||||
Karlstads RK | Marco Mitras - Magini | 8 | 50,31 |   |   | ||||
30 | Charlotte Johansson | Commendant |   | ||||||
Färingsö RS | Cortez - Jovial | 8 | 64,34 |   |   | ||||
31 | Martina Lindström | Embleme L |   | ||||||
Herrljunga RK | Eloge - Unesco | 12 | 47,24 |   |   | ||||
32 | Natalie Julkunen | Roderick |   | ||||||
Gibberöds RS | kigali | 12 | 47,64 |   |   | ||||
33 | Hanna Norrman | Katitzi von Malmhult |   | ||||||
Nuntorp HSK | King Marco - Dragon | 14 | 69,31 |   |   | ||||
34 | Linn Holm | Niris |   | ||||||
Björklidens RS | Centurion Montfort - Cassis xx | 21 | 101,19 |   |   | ||||
35 | Elin Svensson | Relevant |   | ||||||
RK Kumla | Irco Mena - Harras | Ute. |   |   |   | ||||
36 | AnnCharlotte Åhs | Halloween Hurricane |   | ||||||
Sörmons RK | KP Sirocco - Little Q | Ute. |   |   |   | ||||
37 | Linn Holm | Outsider |   | ||||||
Björklidens RS | Zuidhorn - Dr. Bulsaco | Ute. |   |   |   | ||||
38 | Alexandra Kåberg | Ocomtesse |   | ||||||
Bergsgårdens RS | Wagenaar - Oula Owl | Utg. |   |   |   | ||||
39 | Anna Jonsson | Marvellous |   | ||||||
Älmhult Linnebygden | Magini - Napoleon | Ute. |   |   |   | ||||
40 | Sarah Henrysson | Rebus |   | ||||||
Valåsens RS | Rebel Z - Kaliber | Ute. |   |   |   | ||||
41 | Sandra Kåregren | Pegy |   | ||||||
RK Kumla | Furioso - Karmen | Ute. |   |   |   | ||||
42 | Arne Ågren | Parzival |   | ||||||
Karlstads RK | Cortez - Bordeaux | Ute. |   |   |   | ||||
43 | Lovisa Palmqvist | Grace Kj |   | ||||||
Kumla Ridklubb | Cardento - Grunewald | Ute. |   |   |   | ||||
44 | Kristina Locken | J Apostar 24 |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Ladalco - Abgar | Ute. |   |   |   | ||||
45 | Emma Borssen | Corker San |   | ||||||
Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Tanums Ridklubb | Elberton - Modesto |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Garibaldi - Pik Trumpf |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Björklidens RS | Jacorde - Nimmerdor |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Wäse RF | Goldlöwe - Torboldt |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Södertälje RK | Marwin - Marocco |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Örebro FK | Robin Z |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Karlskoga RT | Boreas - Jasper |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Hammarö RF | Cortez - Elfenspuk |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Robin Z - Cordon Bleu |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Salaortens RF | Robin Z - Cortez |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Strömsholms RSF | Landstreicher - Lancer III |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Granit - Rex |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Alexson D - Marino |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A:1a Ridhäst Avd. B | |||||
8 anmälda, 5 startande, 0 placerade | |||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |
---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||
1 | Agneta Wedner | Pallas Athena |   | ||
Grevagårdens RF | Leuthen I - Sunshine Prince | 4 | 70,12 | ||
2 | Sandra Kåregren | Blue Starlet |   | ||
RK Kumla | Robin Z - National Zenith xx | 8 | 69,40 | ||
2 | Anna Ellhage | Macaroni |   | ||
Grevagårdens RF | Cortus - Okänd | 8 | 61,22 | ||
4 | Matilda Landeblad | Proud Mary Ek |   | ||
Kumla Ridklubb | Pablo - Turban Rose SF | 20 | 62,71 | ||
5 | Sara Nytorp | Nikolas |   | ||
Strömsholms RSF | Niklas - Jasper | Utg. |   | ||
  |   | ||||
Hammarö RF | Manhattan - Silvio II |   |   | ||
  |   | ||||
Strömsholms RSF | Filou des Mesnils - Naturel |   |   | ||
  |   | ||||
Örebro FK | acacio - capriccio |   |   | ||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A | |||||||||
40 anmälda, 31 startande, 8 placerade | |||||||||
Premier 1650 kr | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Alexandra Kåberg | Ocomtesse | 500 kr | ||||||
Bergsgårdens RS | Wagenaar - Oula Owl | 0 | 46,36 | 0 | 26,30 | ||||
2 | Lovisa Palmqvist | Grace Kj | 350 kr | ||||||
Kumla Ridklubb | Cardento - Grunewald | 0 | 46,47 | 0 | 31,08 | ||||
3 | Marielle Karlsson | Treffer | 200 kr | ||||||
Gibberöds RS | Numero Uno - Calvados | 0 | 49,16 | 0 | 31,90 | ||||
4 | Emelie Nilsson | Winjette | 120 kr | ||||||
Södertälje RK | Marwin - Marocco | 0 | 42,62 | 0 | 31,93 | ||||
5 | Anna Erixon | Pegy | 120 kr | ||||||
RK Kumla | Furioso - Karmen | 0 | 49,12 | 0 | 32,01 | ||||
6 | Carolyn Berglöf | Sun Saloniki | 120 kr | ||||||
Avesta Ridklubb | Magini - Swift | 0 | 51,30 | 0 | 32,28 | ||||
7 | Viktoria Mentzer | Papaya | 120 kr | ||||||
Tanums Ridklubb | Elberton - Modesto | 0 | 41,24 | 0 | 32,38 | ||||
8 | Emma Borssen | Corker San | 120 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | 0 | 49,32 | 0 | 33,16 | ||||
9 | Kim ÖstergrenUjvary | Marscha |   | ||||||
Sunne RF | Pachat - Wendekreis | 0 | 44,78 | 0 | 34,59 | ||||
10 | Sabina DeWrang | Selmodiella |   | ||||||
Fornboda Ryttare | Lemmod - Goddimes | 0 | 48,38 | 0 | 39,07 | ||||
11 | Hanna-Sophie Andersson | Charlie |   | ||||||
Syd Nerike R | Helwan - Jaguar | 0 | 46,91 | 4 | 30,91 | ||||
12 | Hanna Carlsson | Stay Electric |   | ||||||
Avesta Ridklubb | Electro - Swift | 0 | 45,40 | 4 | 31,42 | ||||
13 | Sandra Kåregren | Blue Starlet |   | ||||||
RK Kumla | Robin Z - National Zenith xx | 0 | 48,94 | 4 | 32,48 | ||||
14 | Emelie Nilsson | Chess |   | ||||||
Södertälje RK | Chirac - Porfyr | 0 | 46,07 | 4 | 33,73 | ||||
15 | Lena Nilsson | Rosanna |   | ||||||
Christinehamns RK | Turban Rose - Marathon | 0 | 48,25 | 4 | 36,55 | ||||
16 | AnnCharlotte Åhs | Halloween Hurricane |   | ||||||
Sörmons RK | KP Sirocco - Little Q | 0 | 50,75 | 4 | 36,85 | ||||
17 | Carina Gustafsson | Gambo |   | ||||||
Christinehamns RK | Garibaldi - Pik Trumpf | 0 | 50,14 | 5 | 48,42 | ||||
18 | AnnSofie OscarssonMunck | Cassis |   | ||||||
Strömsholms RSF | Levantos - Any Questions | 4 | 44,86 |   |   | ||||
19 | Natalie Julkunen | Roderick |   | ||||||
Gibberöds RS | kigali | 4 | 45,19 |   |   | ||||
20 | Carolina Karlsson | Hotmail |   | ||||||
Karlstads RK | Cardento - Herkules | 4 | 47,31 |   |   | ||||
21 | Erica Borssén | Saba Gold |   | ||||||
Nuntorp HSK | Goldlöwe - Cortez | 4 | 49,18 |   |   | ||||
22 | Cayenne Cranning | Leo Marengo |   | ||||||
Ilbäckens RF | Landlord | 4 | 50,08 |   |   | ||||
23 | Martina Lindström | Embleme L |   | ||||||
Herrljunga RK | Eloge - Unesco | 4 | 55,97 |   |   | ||||
24 | My Lindblad | Bekenda |   | ||||||
Valåsens RS | Bernstein - Stanford | 6 | 67,48 |   |   | ||||
25 | AnnSofie OscarssonMunck | Furir |   | ||||||
Strömsholms RSF | Alexson D - Marino | 8 | 45,59 |   |   | ||||
26 | Kristina Locken | J Apostar 24 |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Ladalco - Abgar | 8 | 58,56 |   |   | ||||
27 | Fredrik Hasselberg | Mirakel |   | ||||||
Hammarö RF | Magini - Cyrill | 12 | 48,18 |   |   | ||||
28 | Frida Johansson | Rolinde van't flier |   | ||||||
RK Kumla | Lancelot - Aram | Ute. |   |   |   | ||||
28 | Anna Jonsson | Marvellous |   | ||||||
Älmhult Linnebygden | Magini - Napoleon | Ute. |   |   |   | ||||
28 | Linda Fällman | Land Way |   | ||||||
Christinehamns RK | Landlord - Roman Way xx | Ute. |   |   |   | ||||
28 | Linda Larsell | Hastings |   | ||||||
Sunne RF | Cardento - Democritos | Utg. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Edsbro RF | Garanco - Burggraaf |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Färingsö RS | Cortez - Jovial |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Örebro FK | Robin Z |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Candle King - Silko |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Engalseröd RF | Levantos II - Ingolf |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Robin Z - Cordon Bleu |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Nyköpings RS | Zeppelin - Caracas |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Salaortens RF | Robin Z - Cortez |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Lanciano - Robin Z |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 1.10 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B | |||||||
9 anmälda, 8 startande, 4 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Jein Falk | Beau van de Roshoeve |   | ||||
Vikbolandets RF | Nagano - President | 0 | 48,98 | ||||
1 | Jein Falk | Abeja |   | ||||
Vikbolandets RF | Cortez - Modesto | 0 | 48,95 | ||||
1 | AnnSofie OscarssonMunck | Zkyline |   | ||||
Strömsholms RSF | Aerline H - Zinsky xx | 0 | 49,88 | ||||
1 | Anna Ellhage | Macaroni |   | ||||
Grevagårdens RF | Cortus - Okänd | 0 | 50,12 | ||||
5 | Agneta Wedner | Pallas Athena |   | ||||
Grevagårdens RF | Leuthen I - Sunshine Prince | 4 | 55,37 | ||||
5 | AnnSofie OscarssonMunck | Birk |   | ||||
Strömsholms RSF | Poet - Magini | 4 | 50,83 | ||||
5 | Josefine Freij | Puzzel |   | ||||
Göta RF | Sherwood - Lemon xx | 4 | 50,76 | ||||
8 | AnnSofie OscarssonMunck | High Value |   | ||||
Strömsholms RSF | Corland - Pomme Royal | 14 | 72,80 | ||||
  |   | ||||||
Södertälje RK | Numero Uno - Sadenio |   |   | ||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 1.25 bed. A:1a Ridhäst Avd. A | |||||||||
42 anmälda, 33 startande, 9 placerade | |||||||||
Premier 2440 kr | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Sofie Andersson | Chevalie | 800 kr | ||||||
Karlskoga RT | Roderik - Bordeaux | 0 | 59,87 | 0 | 40,77 | ||||
2 | Anna Ellhage | Luigi 84 | 500 kr | ||||||
Grevagårdens RF | Lucarlo - Ico | 0 | 56,25 | 0 | 41,35 | ||||
3 | Malin Åkerberg | Olala | 300 kr | ||||||
Örebro FK | Jorn - Beaujolais | 0 | 60,56 | 0 | 41,57 | ||||
4 | Maria Grane | Alva | 140 kr | ||||||
Hammarö RF | Cortez - Elfenspuk | 0 | 58,07 | 0 | 42,09 | ||||
5 | Pernilla NymanMattsson | Marcos Hot Shot | 140 kr | ||||||
Hammarö RF | Irco Marco - Nepal | 0 | 57,97 | 0 | 42,79 | ||||
6 | Linda Danielsson | Glenfiddich | 140 kr | ||||||
Rudskogens RF | 0 | 58,54 | 0 | 44,44 | |||||
7 | Janina Ljungqvist | Wilson | 140 kr | ||||||
Christinehamns RK | Elmshorn - Winnipeg F | 0 | 56,68 | 0 | 44,48 | ||||
8 | Emma Borssen | Land Patron | 140 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Landlord - Bordeaux | 0 | 58,31 | 0 | 46,11 | ||||
9 | Janina Ljungqvist | Carlyon | 140 kr | ||||||
Christinehamns RK | Cortez - Maraton | 0 | 59,75 | 0 | 49,21 | ||||
10 | Sofie Andersson | Chilton |   | ||||||
Karlskoga RT | Elberton - Bordeaux | 0 | 62,15 | 4 | 46,08 | ||||
11 | Kristin Nyberg | Romantico |   | ||||||
Karlskoga RT | Boreas - Jasper | 0 | 53,05 | 4 | 48,27 | ||||
12 | Karin Ohlsson | Alexia |   | ||||||
Qvinnersta HSF | Alexson D - Cosmos xx | 0 | 59,65 | Ute. |   | ||||
13 | Elin Svensson | Relevant |   | ||||||
RK Kumla | Irco Mena - Harras | 4 | 56,16 |   |   | ||||
14 | Angelica Frylemo | Spax |   | ||||||
Engalseröd RF | Electro - Flamingo | 4 | 56,38 |   |   | ||||
15 | Charlotte Johansson | Commendant |   | ||||||
Färingsö RS | Cortez - Jovial | 4 | 57,31 |   |   | ||||
16 | Malin Svensson | Voldine van de Zuuthoeve |   | ||||||
Ekeby R&KS | Cheenook - Werther | 4 | 57,57 |   |   | ||||
17 | Anna Erixon | Caprifol |   | ||||||
RK Kumla | Magini - Raff | 4 | 57,62 |   |   | ||||
18 | Janina Ljungqvist | Toulouse |   | ||||||
Christinehamns RK | Grandsudant F - Pascall | 4 | 58,72 |   |   | ||||
19 | Emelie Lundholm | Beryll Novell |   | ||||||
RK Kumla | Bernstein - Ingolf | 4 | 58,85 |   |   | ||||
20 | Elina Andreasson | Phillborough |   | ||||||
Nuntorp HSK | Campagne - Daimler | 4 | 59,35 |   |   | ||||
21 | Emma Borssen | Corker San |   | ||||||
Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | 4 | 59,38 |   |   | ||||
22 | Marlene Pousette | Melion |   | ||||||
Edsbro RF | Emilion - Notarius | 4 | 61,47 |   |   | ||||
23 | Sanna Selberg | Raymond |   | ||||||
Örebro FK | Robin Z - Eloge | 4 | 62,69 |   |   | ||||
24 | Linn Holm | Niris |   | ||||||
Björklidens RS | Centurion Montfort - Cassis xx | 8 | 54,75 |   |   | ||||
25 | Anna Möllberg | Melrose |   | ||||||
Trossnäs FK | Robin Z - Flyinge Electro | 8 | 56,50 |   |   | ||||
26 | Elina Andreasson | Princess |   | ||||||
Nuntorp HSK | Louciabo - Zadok | 8 | 56,64 |   |   | ||||
27 | Jenny Berglund | Rocket J |   | ||||||
Christinehamns RK | Opius - Rocky | 11 | 76,03 |   |   | ||||
28 | Cecilia Haby | Aramidge |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Aram KWPN 2402 - Diamond are Trumps (ej kval.h) | 12 | 55,99 |   |   | ||||
29 | Martina Lindström | Embleme L |   | ||||||
Herrljunga RK | Eloge - Unesco | 16 | 56,56 |   |   | ||||
30 | Janina Ljungqvist | Wery Special |   | ||||||
Christinehamns RK | Cortez - Winnipeg F | 18 | 80,50 |   |   | ||||
31 | Amanda Landeblad | Stornello |   | ||||||
Strömsholms RSF | Okänd | Ute. |   |   |   | ||||
32 | Therese Ekberg | Riccardo |   | ||||||
Färgelanda RK | Racot - Furidant | Ute. |   |   |   | ||||
33 | Elin Svensson | Sagamore xx |   | ||||||
RK Kumla | Spectacular Tide - Yester Lambert | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Strömsholms RSF | Robin Z - Electro |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Electro - Mowgli |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Björklidens RS | Jacorde - Nimmerdor |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
RK Kumla | Furioso - Karmen |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Karlstads RK | Cortez - Bordeaux |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Örebro FK | Landfriese II - Pilot |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Dreamstreet - Torwald |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Lauriston - --- |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Gärdhems Hästsällskap | As de Thurin - Carprilli |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 1.25 bed. A:1a Ridhäst Avd. B | |||||||
2 anmälda, 1 startande, 0 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Maria Granberg | Razzia |   | ||||
Strömsholms RSF | Jeopardy - Furidant | 4 | 60,88 | ||||
  |   | ||||||
Hammarö RF | Nassau - Holland |   |   | ||||
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A | |||||||||
80 anmälda, 57 startande, 15 placerade | |||||||||
Premier 2910 kr | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Maria Grane | Alva | 700 kr | ||||||
Hammarö RF | Cortez - Elfenspuk | 0 | 55,50 | 0 | 26,87 | ||||
2 | Sarah Henrysson | Rebus | 400 kr | ||||||
Valåsens RS | Rebel Z - Kaliber | 0 | 52,37 | 0 | 27,44 | ||||
3 | Elina Andreasson | Phillborough | 250 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Campagne - Daimler | 0 | 56,25 | 0 | 28,16 | ||||
4 | Martina Lindström | Embleme L | 130 kr | ||||||
Herrljunga RK | Eloge - Unesco | 0 | 53,82 | 0 | 28,31 | ||||
5 | Fredrik Hasselberg | Agnes | 130 kr | ||||||
Hammarö RF | Anakhan - Dolman | 0 | 51,17 | 0 | 29,59 | ||||
6 | Emma Borssen | Corker San | 130 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | 0 | 55,25 | 0 | 30,01 | ||||
7 | Theresia Johansson | Nagano | 130 kr | ||||||
Nyköpings RS | Zeppelin - Caracas | 0 | 54,38 | 0 | 30,10 | ||||
8 | Marlene Pousette | Melion | 130 kr | ||||||
Edsbro RF | Emilion - Notarius | 0 | 59,57 | 0 | 30,28 | ||||
9 | Jenny Berglund | Rocket J | 130 kr | ||||||
Christinehamns RK | Opius - Rocky | 0 | 54,98 | 0 | 30,81 | ||||
10 | Cecilia Haby | Aramidge | 130 kr | ||||||
Säffle Ridklubb | Aram KWPN 2402 - Diamond are Trumps (ej kval.h) | 0 | 52,71 | 0 | 30,88 | ||||
11 | Anna Ellhage | Luigi 84 | 130 kr | ||||||
Grevagårdens RF | Lucarlo - Ico | 0 | 56,29 | 0 | 31,49 | ||||
12 | Elin Svensson | Sagamore xx | 130 kr | ||||||
RK Kumla | Spectacular Tide - Yester Lambert | 0 | 58,68 | 0 | 31,82 | ||||
13 | Therese Ekberg | Riccardo | 130 kr | ||||||
Färgelanda RK | Racot - Furidant | 0 | 58,23 | 0 | 33,18 | ||||
14 | Janina Ljungqvist | Wilson | 130 kr | ||||||
Christinehamns RK | Elmshorn - Winnipeg F | 0 | 51,27 | 0 | 33,52 | ||||
15 | Marielle Karlsson | Treffer | 130 kr | ||||||
Gibberöds RS | Numero Uno - Calvados | 0 | 58,10 | 0 | 34,37 | ||||
16 | Linn Holm | Outsider |   | ||||||
Björklidens RS | Zuidhorn - Dr. Bulsaco | 0 | 53,05 | 0 | 34,57 | ||||
17 | Janina Ljungqvist | Toulouse |   | ||||||
Christinehamns RK | Grandsudant F - Pascall | 0 | 55,92 | 0 | 35,89 | ||||
18 | Carolyn Berglöf | Sun Saloniki |   | ||||||
Avesta Ridklubb | Magini - Swift | 0 | 56,92 | 0 | 37,38 | ||||
19 | AnnLouise Gustavsson | Comtess |   | ||||||
Åmåls Ridklubb | Pomme Royal - Cortez | 0 | 61,05 | 0 | 38,99 | ||||
20 | Angelica Frylemo | Mallory |   | ||||||
Engalseröd RF | Levantos II - Ingolf | 0 | 51,05 | 4 | 26,68 | ||||
21 | Emma Borssen | Land Patron |   | ||||||
Nuntorp HSK | Landlord - Bordeaux | 0 | 54,75 | 4 | 26,92 | ||||
22 | Charlotte Johansson | Commendant |   | ||||||
Färingsö RS | Cortez - Jovial | 0 | 50,96 | 4 | 28,00 | ||||
23 | Hanna-Sophie Andersson | Charlie |   | ||||||
Syd Nerike R | Helwan - Jaguar | 0 | 53,67 | 4 | 31,84 | ||||
24 | Ann Bergman | Mint |   | ||||||
Wäse RF | Lemon - Irco Marco | 0 | 60,30 | 4 | 36,68 | ||||
25 | Natalie Julkunen | Roderick |   | ||||||
Gibberöds RS | kigali | 0 | 53,26 | 8 | 29,41 | ||||
26 | Wenche Lihv | Marquis |   | ||||||
Karlstads RK | Marco Mitras - Magini | 0 | 51,66 | 8 | 33,78 | ||||
27 | Linn Holm | Niris |   | ||||||
Björklidens RS | Centurion Montfort - Cassis xx | 4 | 51,33 |   |   | ||||
28 | Joanna Jansson | Marylin Bell |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Swift Moon xx - True Grit xx | 4 | 51,66 |   |   | ||||
29 | Kim ÖstergrenUjvary | Marscha |   | ||||||
Sunne RF | Pachat - Wendekreis | 4 | 52,11 |   |   | ||||
30 | Jenny Olsson | Melmac |   | ||||||
Eds RS | Marco Mitras - Maraton | 4 | 52,21 |   |   | ||||
31 | Angelica Frylemo | Spax |   | ||||||
Engalseröd RF | Electro - Flamingo | 4 | 54,08 |   |   | ||||
32 | Johanna Lissbol | Melba |   | ||||||
Malungs RK | Rambo - Oden | 4 | 54,33 |   |   | ||||
33 | Emelie Lundholm | Beryll Novell |   | ||||||
RK Kumla | Bernstein - Ingolf | 4 | 54,63 |   |   | ||||
34 | Kristin Nyberg | Romantico |   | ||||||
Karlskoga RT | Boreas - Jasper | 4 | 54,70 |   |   | ||||
35 | Sandra Johansson | Higgins |   | ||||||
Valåsens RS | Passepartout - Landrat | 4 | 54,87 |   |   | ||||
36 | AnnSofie OscarssonMunck | Cassis |   | ||||||
Strömsholms RSF | Levantos - Any Questions | 4 | 55,37 |   |   | ||||
37 | Lina Nilsson | Lilla Sol |   | ||||||
Sunne RF | Sunshine Prince - Zamiar ox | 4 | 55,41 |   |   | ||||
38 | Karin Ohlsson | Alexia |   | ||||||
Qvinnersta HSF | Alexson D - Cosmos xx | 4 | 55,75 |   |   | ||||
39 | Lina Nilsson | Athena |   | ||||||
Sunne RF | Little Boy - Maraton | 4 | 56,04 |   |   | ||||
40 | Maria Johansson | Jack Dalsgård |   | ||||||
Göta RF | Compact - Kimmi af Norhalne | 4 | 56,15 |   |   | ||||
41 | Carina Gustafsson | Gambo |   | ||||||
Christinehamns RK | Garibaldi - Pik Trumpf | 4 | 59,30 |   |   | ||||
42 | Camilla Maalsnes | Nicole QT |   | ||||||
Wäse RF | Goldlöwe - Torboldt | 4 | 59,36 |   |   | ||||
43 | Jenny Ekblad | Roma |   | ||||||
Lilleruds HSK | Regazzoni - Napoleon | 4 | 66,31 |   |   | ||||
44 | Elina Andreasson | Princess |   | ||||||
Nuntorp HSK | Louciabo - Zadok | 4 | 68,07 |   |   | ||||
45 | Hanna Norrman | Katitzi von Malmhult |   | ||||||
Nuntorp HSK | King Marco - Dragon | 4 | 68,76 |   |   | ||||
46 | Elin Svensson | Relevant |   | ||||||
RK Kumla | Irco Mena - Harras | 6 | 78,91 |   |   | ||||
47 | Anna Erixon | Caprifol |   | ||||||
RK Kumla | Magini - Raff | 8 | 54,47 |   |   | ||||
48 | Sanna Selberg | Raymond |   | ||||||
Örebro FK | Robin Z - Eloge | 8 | 61,12 |   |   | ||||
49 | Alexandra Kåberg | Ocomtesse |   | ||||||
Bergsgårdens RS | Wagenaar - Oula Owl | 8 | 64,65 |   |   | ||||
50 | Malin Tamm | Frangelico |   | ||||||
RK Kumla | Marco Mitras - Pajazzo | 12 | 56,84 |   |   | ||||
51 | Lovisa Palmqvist | Grace Kj |   | ||||||
Kumla Ridklubb | Cardento - Grunewald | Ute. |   |   |   | ||||
51 | Malin Svensson | Voldine van de Zuuthoeve |   | ||||||
Ekeby R&KS | Cheenook - Werther | Utg. |   |   |   | ||||
51 | Viktoria Mentzer | Papaya |   | ||||||
Tanums Ridklubb | Elberton - Modesto | Ute. |   |   |   | ||||
51 | Linda Danielsson | Glenfiddich |   | ||||||
Rudskogens RF | Ute. |   |   |   | |||||
51 | Sandra Kåregren | Pegy |   | ||||||
RK Kumla | Furioso - Karmen | Ute. |   |   |   | ||||
51 | Marie Zachrisson | Philippa |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Bayron - Lambert | Ute. |   |   |   | ||||
51 | Arne Ågren | Parzival |   | ||||||
Karlstads RK | Cortez - Bordeaux | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Strömsholms RSF | Robin Z - Electro |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Cardento - Democritos |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Björklidens RS | Jacorde - Nimmerdor |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Älmhult Linnebygden | Magini - Napoleon |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Södertälje RK | Marwin - Marocco |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Grums Ridklubb | okänd |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Örebro FK | Robin Z |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Karlskoga RT | Elberton - Bordeaux |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Alexson D - Marino |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Candle King - Silko |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Örebro FK | Landfriese II - Pilot |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Robin Z - Cordon Bleu |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Skråmsta CR | Angard - Ceylon |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Färjestads RK | Damiro |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Salaortens RF | Robin Z - Cortez |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Säffle Ridklubb | Ladalco - Abgar |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Strömsholms RSF | Landstreicher - Lancer III |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Dreamstreet - Torwald |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Granit - Rex |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Lauriston - --- |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Gärdhems Hästsällskap | As de Thurin - Carprilli |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Avesta Ridklubb | Caretino - Lavall II |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Electro - Mowgli |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B | |||||||
12 anmälda, 7 startande, 2 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Agneta Wedner | Pallas Athena |   | ||||
Grevagårdens RF | Leuthen I - Sunshine Prince | 0 | 63,06 | ||||
1 | Anna Ellhage | Macaroni |   | ||||
Grevagårdens RF | Cortus - Okänd | 0 | 61,35 | ||||
3 | Jein Falk | Beau van de Roshoeve |   | ||||
Vikbolandets RF | Nagano - President | 4 | 58,56 | ||||
3 | Sandra Kåregren | Blue Starlet |   | ||||
RK Kumla | Robin Z - National Zenith xx | 4 | 60,25 | ||||
3 | Sara Nytorp | Nikolas |   | ||||
Strömsholms RSF | Niklas - Jasper | 4 | 62,37 | ||||
3 | Matilda Landeblad | Proud Mary Ek |   | ||||
Kumla Ridklubb | Pablo - Turban Rose SF | 4 | 60,43 | ||||
7 | Jein Falk | Abeja |   | ||||
Vikbolandets RF | Cortez - Modesto | 8 | 62,50 | ||||
  |   | ||||||
Hammarö RF | Nassau - Holland |   |   | ||||
  |   | ||||||
Hammarö RF | Manhattan - Silvio II |   |   | ||||
  |   | ||||||
Karlskoga RT | Robin Z - Le Mans xx |   |   | ||||
  |   | ||||||
Strömsholms RSF | Filou des Mesnils - Naturel |   |   | ||||
  |   | ||||||
Örebro FK | acacio - capriccio |   |   | ||||
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A:0 Ackumulator Ridhäst Avd. A | |||||||
74 anmälda, 56 startande, 14 placerade | |||||||
Premier 2370 kr | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Poäng | Tid | ||||
1 | Theresia Johansson | Nagano | 500 kr | ||||
Nyköpings RS | Zeppelin - Caracas | 44 | 41,94 | ||||
2 | Viktoria Mentzer | Papaya | 350 kr | ||||
Tanums Ridklubb | Elberton - Modesto | 44 | 47,30 | ||||
3 | Maria Johansson | Jack Dalsgård | 200 kr | ||||
Göta RF | Compact - Kimmi af Norhalne | 44 | 47,53 | ||||
4 | Lena Nilsson | Rosanna | 120 kr | ||||
Christinehamns RK | Turban Rose - Marathon | 44 | 48,80 | ||||
5 | Hanna Carlsson | Stay Electric | 120 kr | ||||
Avesta Ridklubb | Electro - Swift | 44 | 49,91 | ||||
6 | Lina Hellqvist | Enjoy | 120 kr | ||||
Rudskogens RF | Landlord 849 - Electro 778 | 44 | 50,38 | ||||
7 | Carina Gustafsson | Gambo | 120 kr | ||||
Christinehamns RK | Garibaldi - Pik Trumpf | 44 | 50,84 | ||||
8 | Johanna Lissbol | Melba | 120 kr | ||||
Malungs RK | Rambo - Oden | 44 | 53,38 | ||||
9 | Sandra Kåregren | Blue Starlet | 120 kr | ||||
RK Kumla | Robin Z - National Zenith xx | 44 | 54,49 | ||||
10 | AnnCharlotte Åhs | Halloween Hurricane | 120 kr | ||||
Sörmons RK | KP Sirocco - Little Q | 44 | 54,62 | ||||
11 | Marielle Karlsson | Treffer | 120 kr | ||||
Gibberöds RS | Numero Uno - Calvados | 44 | 55,19 | ||||
12 | Sandra Johansson | Higgins | 120 kr | ||||
Valåsens RS | Passepartout - Landrat | 44 | 57,41 | ||||
13 | Lina Nilsson | Athena | 120 kr | ||||
Sunne RF | Little Boy - Maraton | 43 | 48,62 | ||||
14 | Linn Holm | Outsider | 120 kr | ||||
Björklidens RS | Zuidhorn - Dr. Bulsaco | 42 | 48,68 | ||||
15 | Kim ÖstergrenUjvary | Marscha |   | ||||
Sunne RF | Pachat - Wendekreis | 41 | 46,81 | ||||
16 | Anna Jonsson | Marvellous |   | ||||
Älmhult Linnebygden | Magini - Napoleon | 40 | 60,78 | ||||
17 | Marleen Dahlbeck | King Louie |   | ||||
Arvika Ridklubb | Mowgli - Diedron | 40 | 71,81 | ||||
18 | Wenche Lihv | Marquis |   | ||||
Karlstads RK | Marco Mitras - Magini | 38 | 41,79 | ||||
19 | Hanna-Sophie Andersson | Charlie |   | ||||
Syd Nerike R | Helwan - Jaguar | 38 | 44,03 | ||||
20 | Jenny Olsson | Melmac |   | ||||
Eds RS | Marco Mitras - Maraton | 38 | 54,05 | ||||
21 | Sabina DeWrang | Selmodiella |   | ||||
Fornboda Ryttare | Lemmod - Goddimes | 30 | 51,80 | ||||
22 | Sara Nytorp | Agat |   | ||||
Strömsholms RSF | 28 | 50,53 | |||||
23 | Fredrik Hasselberg | Mirakel |   | ||||
Hammarö RF | Magini - Cyrill | 15 | 73,00 | ||||
24 | Angelica Frylemo | Mallory |   | ||||
Engalseröd RF | Levantos II - Ingolf | 12 | 40,46 | ||||
25 | Emelie Nilsson | Winjette |   | ||||
Södertälje RK | Marwin - Marocco | 12 | 47,49 | ||||
26 | Alexandra Kåberg | Ocomtesse |   | ||||
Bergsgårdens RS | Wagenaar - Oula Owl | 12 | 49,15 | ||||
27 | Hanna Norrman | Katitzi von Malmhult |   | ||||
Nuntorp HSK | King Marco - Dragon | 12 | 50,08 | ||||
28 | Emelie Nilsson | Chess |   | ||||
Södertälje RK | Chirac - Porfyr | 12 | 51,58 | ||||
29 | Carolyn Berglöf | Sun Saloniki |   | ||||
Avesta Ridklubb | Magini - Swift | 12 | 52,11 | ||||
30 | Evelyn Karlsson | Maserati |   | ||||
Örebro FK | Magini - Cortez | 12 | 56,75 | ||||
31 | Carolina Karlsson | Hotmail |   | ||||
Karlstads RK | Cardento - Herkules | 12 | 56,82 | ||||
32 | Linnea Strömdahl | Charon34 |   | ||||
Sörmons RK | cicko | 12 | 56,83 | ||||
33 | Sofie Castenvall | Timon |   | ||||
Hammarö RF | Stanford - Marino | 12 | 58,26 | ||||
34 | Linda Larsell | Hastings |   | ||||
Sunne RF | Cardento - Democritos | 12 | 59,31 | ||||
35 | Malin Tamm | Frangelico |   | ||||
RK Kumla | Marco Mitras - Pajazzo | 12 | 60,97 | ||||
36 | Evelina Sundström | Salles Rubin |   | ||||
Rudskogens RF | 10 | 48,25 | |||||
37 | Erica Borssén | Saba Gold |   | ||||
Nuntorp HSK | Goldlöwe - Cortez | 10 | 50,76 | ||||
38 | Arne Ågren | Parzival |   | ||||
Karlstads RK | Cortez - Bordeaux | 10 | 56,99 | ||||
39 | Cayenne Cranning | Leo Marengo |   | ||||
Ilbäckens RF | Landlord | 9 | 54,19 | ||||
40 | Hanna Johansson | Irco Nova |   | ||||
Valåsens RS | Irco Mena - Unikum | 9 | 58,79 | ||||
41 | Arne Ågren | Mowitz |   | ||||
Karlstads RK | Old Timer xx - Good Future | 9 | 65,70 | ||||
42 | Joanna Jansson | Marylin Bell |   | ||||
Säffle Ridklubb | Swift Moon xx - True Grit xx | 8 | 54,14 | ||||
43 | AnnSofie OscarssonMunck | Cassis |   | ||||
Strömsholms RSF | Levantos - Any Questions | 8 | 55,12 | ||||
44 | Lina Nilsson | Lilla Sol |   | ||||
Sunne RF | Sunshine Prince - Zamiar ox | 8 | 56,50 | ||||
45 | Natalie Julkunen | Roderick |   | ||||
Gibberöds RS | kigali | 8 | 60,89 | ||||
46 | Linda Larsell | Furir |   | ||||
Sunne RF | Alexson D - Marino | 8 | 70,31 | ||||
47 | Lovisa Palmqvist | Grace Kj |   | ||||
Kumla Ridklubb | Cardento - Grunewald | 6 | 47,75 | ||||
48 | Camilla Maalsnes | Nicole QT |   | ||||
Wäse RF | Goldlöwe - Torboldt | 5 | 50,19 | ||||
49 | My Lindblad | Bekenda |   | ||||
Valåsens RS | Bernstein - Stanford | Ute. |   | ||||
49 | Linda Fällman | Land Way |   | ||||
Christinehamns RK | Landlord - Roman Way xx | Ute. |   | ||||
49 | Bodil Nyman | Tabita |   | ||||
Rudskogens RF | Rolex - Sorel | Ute. |   | ||||
49 | Marie Zachrisson | Philippa |   | ||||
Säffle Ridklubb | Bayron - Lambert | Ute. |   | ||||
49 | Elin Söderqvist | Delta Flight |   | ||||
Sunne RF | Candle King - Silko | Ute. |   | ||||
49 | Susanne Johansson | Banjo |   | ||||
Trossnäs FK | Cockpit - Chirac | Ute. |   | ||||
49 | Linnea Hedmark | Kaprifol |   | ||||
Sunne RF | Robin Z - Cordon Bleu | Ute. |   | ||||
49 | Kristina Locken | J Apostar 24 |   | ||||
Säffle Ridklubb | Ladalco - Abgar | Ute. |   | ||||
  |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Aram KWPN 2402 - Diamond are Trumps (ej kval.h) |   |   | ||||
  |   | ||||||
Grums Ridklubb | okänd |   |   | ||||
  |   | ||||||
Karlstads RK | Lear - Vozak |   |   | ||||
  |   | ||||||
Fryksdalens RS | Leuthen I - Ralmé Z |   |   | ||||
  |   | ||||||
Rudskogens RF | Landlord - Jasper |   |   | ||||
  |   | ||||||
Örebro FK | Robin Z |   |   | ||||
  |   | ||||||
Skråmsta CR | Angard - Ceylon |   |   | ||||
  |   | ||||||
Färjestads RK | Damiro |   |   | ||||
  |   | ||||||
Salaortens RF | Robin Z - Cortez |   |   | ||||
  |   | ||||||
Strömsholms RSF | Landstreicher - Lancer III |   |   | ||||
  |   | ||||||
Filipstadsbygden | Cortus - Karakoll |   |   | ||||
  |   | ||||||
Nuntorp HSK | Louciabo - Zadok |   |   | ||||
  |   | ||||||
Avesta Ridklubb | Big Time - Carrera |   |   | ||||
  |   | ||||||
Trosa Vagnhärad | Lanciano - Robin Z |   |   | ||||
  |   | ||||||
Trosa Vagnhärad | Granit - Rex |   |   | ||||
  |   | ||||||
Avesta Ridklubb | Caretino - Lavall II |   |   | ||||
  |   | ||||||
Karlstads RK | Ladoga - Lavallo |   |   | ||||
  |   | ||||||
Örebro FK | Robin Z - Eloge |   |   | ||||
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 1.10 bed. A:0 Ackumulator Ridhäst Avd. B | |||||||
15 anmälda, 10 startande, 6 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Agneta Wedner | Pallas Athena |   | ||||
Grevagårdens RF | Leuthen I - Sunshine Prince | 0 | 61,79 | ||||
1 | Jein Falk | Abeja |   | ||||
Vikbolandets RF | Cortez - Modesto | 0 | 54,40 | ||||
1 | AnnSofie OscarssonMunck | Birk |   | ||||
Strömsholms RSF | Poet - Magini | 0 | 56,39 | ||||
1 | Anna Ellhage | Macaroni |   | ||||
Grevagårdens RF | Cortus - Okänd | 0 | 64,07 | ||||
1 | Sara Nytorp | Nikolas |   | ||||
Strömsholms RSF | Niklas - Jasper | 0 | 55,14 | ||||
1 | Matilda Landeblad | Proud Mary Ek |   | ||||
Kumla Ridklubb | Pablo - Turban Rose SF | 0 | 59,69 | ||||
7 | Helena Gustavsson | Quite a Qute Guy |   | ||||
Trossnäs FK | Quite Easy | 4 | 63,72 | ||||
7 | Josefine Freij | Puzzel |   | ||||
Göta RF | Sherwood - Lemon xx | 4 | 65,77 | ||||
9 | Jein Falk | Beau van de Roshoeve |   | ||||
Vikbolandets RF | Nagano - President | 8 | 76,60 | ||||
9 | Pernilla Lundqvist | Libertys Vigilante |   | ||||
Christinehamns RK | Last Liberty - Maximus | 8 | 74,15 | ||||
  |   | ||||||
Södertälje RK | Numero Uno - Sadenio |   |   | ||||
  |   | ||||||
Hammarö RF | Manhattan - Silvio II |   |   | ||||
  |   | ||||||
Strömsholms RSF | Filou des Mesnils - Naturel |   |   | ||||
  |   | ||||||
Örebro FK | acacio - capriccio |   |   | ||||
  |   | ||||||
Christinehamns RK | Quite Easy - Marduk |   |   | ||||
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A | |||||||||
35 anmälda, 24 startande, 6 placerade | |||||||||
Premier 660 kr | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Marlene Pousette | Okido | 110 kr | ||||||
Edsbro RF | Garanco - Burggraaf | 0 | 57,04 | 0 | 25,83 | ||||
2 | Linda Fällman | Land Way | 110 kr | ||||||
Christinehamns RK | Landlord - Roman Way xx | 0 | 51,34 | 0 | 26,88 | ||||
3 | My Lindblad | Bekenda | 110 kr | ||||||
Valåsens RS | Bernstein - Stanford | 0 | 54,02 | 0 | 27,72 | ||||
4 | Erica Borssén | Saba Gold | 110 kr | ||||||
Nuntorp HSK | Goldlöwe - Cortez | 0 | 54,66 | 0 | 28,60 | ||||
5 | Linda Larsell | Hastings | 110 kr | ||||||
Sunne RF | Cardento - Democritos | 0 | 49,99 | 0 | 34,41 | ||||
6 | Hanna Carlsson | Stay Electric | 110 kr | ||||||
Avesta Ridklubb | Electro - Swift | 0 | 48,78 | 4 | 24,75 | ||||
7 | Elin Wedin | Pretty Woman |   | ||||||
Karlstads RK | Ladoga - Lavallo | 0 | 57,79 | 4 | 26,24 | ||||
8 | Sara Nytorp | Agat |   | ||||||
Strömsholms RSF | 0 | 49,49 | 4 | 26,59 | |||||
9 | Linnea Strömdahl | Charon34 |   | ||||||
Sörmons RK | cicko | 0 | 50,40 | 4 | 28,36 | ||||
10 | Cayenne Cranning | Leo Marengo |   | ||||||
Ilbäckens RF | Landlord | 0 | 58,86 | 4 | 29,11 | ||||
11 | Carolina Karlsson | Hotmail |   | ||||||
Karlstads RK | Cardento - Herkules | 0 | 54,82 | 4 | 29,86 | ||||
12 | Sanna Lander | Olivia |   | ||||||
Trossnäs FK | Artist - Lambert | 0 | 50,07 | 4 | 36,50 | ||||
13 | Susanne Johansson | Banjo |   | ||||||
Trossnäs FK | Cockpit - Chirac | 0 | 55,37 | 4 | 36,86 | ||||
14 | Hanna Johansson | Irco Nova |   | ||||||
Valåsens RS | Irco Mena - Unikum | 0 | 52,56 | 5 | 45,26 | ||||
15 | Sabina DeWrang | Selmodiella |   | ||||||
Fornboda Ryttare | Lemmod - Goddimes | 0 | 52,05 | Ute. |   | ||||
16 | Marleen Dahlbeck | King Louie |   | ||||||
Arvika Ridklubb | Mowgli - Diedron | 4 | 46,52 |   |   | ||||
17 | Bodil Nyman | Tabita |   | ||||||
Rudskogens RF | Rolex - Sorel | 4 | 48,84 |   |   | ||||
18 | Anna Jonsson | Marvellous |   | ||||||
Älmhult Linnebygden | Magini - Napoleon | 4 | 50,36 |   |   | ||||
19 | Frida Johansson | Rolinde van't flier |   | ||||||
RK Kumla | Lancelot - Aram | 4 | 50,57 |   |   | ||||
20 | Ida Bergsten | Lewis |   | ||||||
Karlstads RK | Lear - Vozak | 4 | 56,94 |   |   | ||||
21 | Evelyn Karlsson | Maserati |   | ||||||
Örebro FK | Magini - Cortez | 4 | 68,05 |   |   | ||||
22 | Josefine Freij | Puzzel |   | ||||||
Göta RF | Sherwood - Lemon xx | 5 | 74,50 |   |   | ||||
23 | Melinda Blomqvist | Cor de la Mer |   | ||||||
Filipstadsbygden | Cortus - Karakoll | 12 | 69,50 |   |   | ||||
24 | Sofie Castenvall | Timon |   | ||||||
Hammarö RF | Stanford - Marino | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Fryksdalens RS | Leuthen I - Ralmé Z |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Karlstads RK | Old Timer xx - Good Future |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Rudskogens RF | Landlord - Jasper |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Rudskogens RF | Landlord 849 - Electro 778 |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
RK Kumla | Marco Mitras - Pajazzo |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Rudskogens RF |   |   |   |   | |||||
  |   | ||||||||
Karlstads RK | Cortez - Pascal |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Avesta Ridklubb | Big Time - Carrera |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Lanciano - Robin Z |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Hammarö RF | Magini - Cyrill |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Strömsholms RSF | Levantos - Any Questions |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B | |||||||
10 anmälda, 5 startande, 3 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Emelie Lundholm | Tessdemona |   | ||||
RK Kumla | 0 | 60,35 | |||||
1 | AnnSofie OscarssonMunck | Zkyline |   | ||||
Strömsholms RSF | Aerline H - Zinsky xx | 0 | 60,15 | ||||
1 | Maria Tellebo | Magdalena |   | ||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | 0 | 56,53 | ||||
4 | AnnSofie OscarssonMunck | High Value |   | ||||
Strömsholms RSF | Corland - Pomme Royal | 4 | 61,30 | ||||
5 | AnnSofie OscarssonMunck | Birk |   | ||||
Strömsholms RSF | Poet - Magini | Ute. |   | ||||
  |   | ||||||
Vikbolandets RF | Cortez - Modesto |   |   | ||||
  |   | ||||||
Hammarö RF | Jeopardy - Casanova |   |   | ||||
  |   | ||||||
Trossnäs FK | Quite Easy |   |   | ||||
  |   | ||||||
Sunne RF | Jumbo - Top of class |   |   | ||||
  |   | ||||||
Avesta Ridklubb |   |   | |||||
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Ridhäst Avd. A | |||||||||
51 anmälda, 42 startande, 11 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Ann Bergman | Mint |   | ||||||
Wäse RF | Lemon - Irco Marco | 0 | 62,96 | 0 | 33,95 | ||||
2 | Lena Nilsson | Rosanna |   | ||||||
Christinehamns RK | Turban Rose - Marathon | 0 | 65,54 | 0 | 42,65 | ||||
3 | Emma Lindblom | Energizer |   | ||||||
Skråmsta CR | Angard - Ceylon | 0 | 59,38 | 3 | 42,19 | ||||
4 | Emelie Nilsson | Winjette |   | ||||||
Södertälje RK | Marwin - Marocco | 0 | 54,52 | 3 | 42,75 | ||||
5 | Natalie Julkunen | Roderick |   | ||||||
Gibberöds RS | kigali | 0 | 56,49 | 4 | 32,43 | ||||
6 | Martina Lindström | Embleme L |   | ||||||
Herrljunga RK | Eloge - Unesco | 0 | 55,89 | 4 | 36,06 | ||||
7 | Lovisa Palmqvist | Grace Kj |   | ||||||
Kumla Ridklubb | Cardento - Grunewald | 0 | 61,02 | 4 | 36,62 | ||||
8 | Viktoria Olsson | Chamberlain |   | ||||||
Christinehamns RK | Goldlöwe - Lombard | 0 | 57,20 | 4 | 37,96 | ||||
9 | Linn Holm | Outsider |   | ||||||
Björklidens RS | Zuidhorn - Dr. Bulsaco | 0 | 60,94 | 8 | 39,98 | ||||
10 | Maria Johansson | Jack Dalsgård |   | ||||||
Göta RF | Compact - Kimmi af Norhalne | 0 | 58,99 | 8 | 40,85 | ||||
11 | Linnea Strömdahl | Charon34 |   | ||||||
Sörmons RK | cicko | 0 | 57,61 | 11 | 49,10 | ||||
12 | Janina Ljungqvist | Toulouse |   | ||||||
Christinehamns RK | Grandsudant F - Pascall | 0 | 65,86 | 11 | 49,25 | ||||
13 | Veronica Halvarsson | Gone with the wind |   | ||||||
Sörmons RK | Artist | 0 | 61,89 | Utg. |   | ||||
14 | Linda Fällman | Land Way |   | ||||||
Christinehamns RK | Landlord - Roman Way xx | 4 | 57,39 |   |   | ||||
15 | Emelie Nilsson | Chess |   | ||||||
Södertälje RK | Chirac - Porfyr | 4 | 57,72 |   |   | ||||
16 | Theresia Johansson | Nagano |   | ||||||
Nyköpings RS | Zeppelin - Caracas | 4 | 57,89 |   |   | ||||
17 | Lina Hellqvist | Enjoy |   | ||||||
Rudskogens RF | Landlord 849 - Electro 778 | 4 | 58,55 |   |   | ||||
18 | Johanna Lissbol | Melba |   | ||||||
Malungs RK | Rambo - Oden | 4 | 58,80 |   |   | ||||
19 | Hanna Carlsson | Stay Electric |   | ||||||
Avesta Ridklubb | Electro - Swift | 4 | 58,87 |   |   | ||||
20 | Camilla Johansson | Quite Electric |   | ||||||
Nora RSF | Quite Easy - Electro | 4 | 61,63 |   |   | ||||
21 | Petra Rahm | Maldini |   | ||||||
Hagfors-Uddeholm | Okänd - Okänd | 4 | 61,98 |   |   | ||||
22 | Charlotte Johansson | Commendant |   | ||||||
Färingsö RS | Cortez - Jovial | 4 | 62,82 |   |   | ||||
23 | Evelina Sundström | Feld John |   | ||||||
Rudskogens RF | 4 | 63,84 |   |   | |||||
24 | Carolyn Berglöf | Sun Saloniki |   | ||||||
Avesta Ridklubb | Magini - Swift | 4 | 64,40 |   |   | ||||
25 | Malin Tamm | Frangelico |   | ||||||
RK Kumla | Marco Mitras - Pajazzo | 4 | 64,59 |   |   | ||||
26 | Camilla Maalsnes | Nicole QT |   | ||||||
Wäse RF | Goldlöwe - Torboldt | 4 | 65,56 |   |   | ||||
27 | AnnSofie OscarssonMunck | Cassis |   | ||||||
Strömsholms RSF | Levantos - Any Questions | 6 | 74,48 |   |   | ||||
28 | Nina Benzon | Lilja H |   | ||||||
Arvika Ridklubb | Corrado - King Cavalier xx | 8 | 63,54 |   |   | ||||
29 | Marlene Pousette | Melion |   | ||||||
Edsbro RF | Emilion - Notarius | 8 | 63,85 |   |   | ||||
30 | Arne Ågren | Mowitz |   | ||||||
Karlstads RK | Old Timer xx - Good Future | 8 | 66,97 |   |   | ||||
31 | Evelina Sundström | Salles Rubin |   | ||||||
Rudskogens RF | 8 | 71,22 |   |   | |||||
32 | Brita Prejer | Highlander |   | ||||||
Örebro FK | Okänd - Okänd | 9 | 77,61 |   |   | ||||
33 | Cayenne Cranning | Leo Marengo |   | ||||||
Ilbäckens RF | Landlord | 12 | 59,73 |   |   | ||||
34 | Carolina Karlsson | Hotmail |   | ||||||
Karlstads RK | Cardento - Herkules | 12 | 63,58 |   |   | ||||
35 | Johanna Sem | Aramis |   | ||||||
Torsby Ridklubb | Artist - Diligo xx | 12 | 73,42 |   |   | ||||
36 | Ida Bergsten | Lewis |   | ||||||
Karlstads RK | Lear - Vozak | 20 | 70,82 |   |   | ||||
37 | Elin Wedin | Pretty Woman |   | ||||||
Karlstads RK | Ladoga - Lavallo | 32 | 105,69 |   |   | ||||
38 | Maria Persebo | Licenta |   | ||||||
Arvika Ridklubb | Cardento - Gibraltar | Ute. |   |   |   | ||||
39 | Melinda Blomqvist | Cor de la Mer |   | ||||||
Filipstadsbygden | Cortus - Karakoll | Ute. |   |   |   | ||||
40 | Anna Jonsson | Marvellous |   | ||||||
Älmhult Linnebygden | Magini - Napoleon | Ute. |   |   |   | ||||
41 | Brita Prejer | Penny Lane |   | ||||||
Örebro FK | Lasandos - Notre Fils | Ute. |   |   |   | ||||
42 | Helena Bengtsson | Baryton |   | ||||||
Grums Ridklubb | Bayron - Pascal | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Nuntorp HSK | King Marco - Dragon |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Grums Ridklubb | okänd |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Rudskogens RF | Landlord - Jasper |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Åmåls Ridklubb | Pomme Royal - Cortez |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Nora RSF | Kaliber - Cosmos xx |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Hammarö RF | Stanford - Marino |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Fryksdalens RS | Leuthen I - Ralmé Z |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Granit - Rex |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Avesta Ridklubb | Caretino - Lavall II |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Ridhäst Avd. B | |||||||
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Jein Falk | Beau van de Roshoeve |   | ||||
Vikbolandets RF | Nagano - President | 0 | 64,08 | ||||
1 | Jein Falk | Abeja |   | ||||
Vikbolandets RF | Cortez - Modesto | 0 | 62,65 | ||||
3 | Helena Gustavsson | Quite a Qute Guy |   | ||||
Trossnäs FK | Quite Easy | 4 | 67,60 | ||||
3 | Maria Tellebo | Magdalena |   | ||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | 4 | 61,05 | ||||
3 | Maria Granberg | Razzia |   | ||||
Strömsholms RSF | Jeopardy - Furidant | 4 | 64,47 | ||||
6 | Pernilla Lundqvist | Libertys Vigilante |   | ||||
Christinehamns RK | Last Liberty - Maximus | 8 | 65,26 | ||||
7 | AnnSofie OscarssonMunck | Birk |   | ||||
Strömsholms RSF | Poet - Magini | Ute. |   | ||||
  |   | ||||||
Södertälje RK | Numero Uno - Sadenio |   |   | ||||
  |   | ||||||
Christinehamns RK | Quite Easy - Marduk |   |   | ||||
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. A | |||||||||
62 anmälda, 54 startande, 14 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Camilla Backman | Live |   | ||||||
Avesta Ridklubb | 0 | 50,83 | 0 | 18,64 | |||||
2 | Viktoria Olsson | Chamberlain |   | ||||||
Christinehamns RK | Goldlöwe - Lombard | 0 | 56,37 | 0 | 20,68 | ||||
3 | Elin Wedin | Pretty Woman |   | ||||||
Karlstads RK | Ladoga - Lavallo | 0 | 61,48 | 0 | 21,68 | ||||
4 | Moa Maalsnes | Hot Shot |   | ||||||
Christinehamns PK | Landlord - Ceylon | 0 | 56,52 | 0 | 21,80 | ||||
5 | Stina Johansson | Elvis |   | ||||||
Trossnäs FK | okänd - Oktan Sund | 0 | 52,90 | 0 | 22,26 | ||||
6 | Johanna Lissbol | Melba |   | ||||||
Malungs RK | Rambo - Oden | 0 | 55,47 | 0 | 22,72 | ||||
7 | Petra Rahm | Maldini |   | ||||||
Hagfors-Uddeholm | Okänd - Okänd | 0 | 57,99 | 0 | 22,86 | ||||
8 | Amie Proper | Samsara |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Irco Mena - Leapman xx | 0 | 56,66 | 0 | 24,22 | ||||
9 | Inger Karlsson | Fuxi Lamar |   | ||||||
Valåsens RS | Speedy Lamar - Jimmy Harlan | 0 | 52,07 | 0 | 24,75 | ||||
10 | Lina Hellqvist | Enjoy |   | ||||||
Rudskogens RF | Landlord 849 - Electro 778 | 0 | 56,93 | 0 | 25,51 | ||||
11 | Joanna Jansson | Erbonita |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Erbstein 634 - Dragon 465 | 0 | 57,61 | 0 | 26,29 | ||||
12 | Lotta Söderhjelm | Baratas Port |   | ||||||
Nora RSF | Kaliber - Cosmos xx | 0 | 62,87 | 0 | 26,73 | ||||
13 | Marie Tömmernes | Tristan |   | ||||||
Kils RF | Touchstone - Grandeur | 0 | 57,52 | 0 | 27,02 | ||||
14 | Emma Lindblom | Energizer |   | ||||||
Skråmsta CR | Angard - Ceylon | 0 | 59,32 | 0 | 27,20 | ||||
15 | Linnea Strömdahl | Charon34 |   | ||||||
Sörmons RK | cicko | 0 | 55,48 | 0 | 27,36 | ||||
16 | Beatrice Wiberg | Doris Day |   | ||||||
Wittvångs HS | Angard - Dinard L | 0 | 63,57 | 0 | 27,88 | ||||
17 | Emelie Lilja | Lovely Girl |   | ||||||
Trossnäs FK | Oktan Sund - Emter W | 0 | 58,60 | 0 | 28,41 | ||||
18 | Camilla Johansson | Quite Electric |   | ||||||
Nora RSF | Quite Easy - Electro | 0 | 61,03 | 0 | 28,57 | ||||
19 | Linda Larsell | Hastings |   | ||||||
Sunne RF | Cardento - Democritos | 0 | 57,19 | 0 | 28,84 | ||||
20 | Maria Persebo | Licenta |   | ||||||
Arvika Ridklubb | Cardento - Gibraltar | 0 | 62,88 | 0 | 28,87 | ||||
21 | Louise Hiden | Laszlo |   | ||||||
Karlstads RK | Cortez - Pascal | 0 | 58,19 | 0 | 29,11 | ||||
22 | Sanna Lander | Olivia |   | ||||||
Trossnäs FK | Artist - Lambert | 0 | 58,77 | 0 | 29,98 | ||||
23 | Evelina Sundström | Feld John |   | ||||||
Rudskogens RF | 0 | 59,91 | 0 | 32,14 | |||||
24 | Malin Tamm | Frangelico |   | ||||||
RK Kumla | Marco Mitras - Pajazzo | 0 | 60,03 | 4 | 23,24 | ||||
25 | Brita Prejer | Penny Lane |   | ||||||
Örebro FK | Lasandos - Notre Fils | 0 | 52,20 | 4 | 23,81 | ||||
26 | Linda Fällman | Land Way |   | ||||||
Christinehamns RK | Landlord - Roman Way xx | 0 | 56,04 | 4 | 24,23 | ||||
27 | Natalie Julkunen | Roderick |   | ||||||
Gibberöds RS | kigali | 0 | 56,95 | 4 | 24,34 | ||||
28 | Amie Proper | Robjon |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Robin Z - Dammen | 0 | 58,22 | 4 | 25,06 | ||||
29 | Sabina DeWrang | Selmodiella |   | ||||||
Fornboda Ryttare | Lemmod - Goddimes | 0 | 54,02 | 4 | 25,07 | ||||
30 | Arne Ågren | Mowitz |   | ||||||
Karlstads RK | Old Timer xx - Good Future | 0 | 61,96 | 4 | 26,12 | ||||
31 | Frida Johansson | Rolinde van't flier |   | ||||||
RK Kumla | Lancelot - Aram | 0 | 52,50 | 4 | 26,84 | ||||
32 | Lina Törling | Naffatso Ikik |   | ||||||
Sörmons RK | pale amber | 0 | 57,78 | 4 | 28,96 | ||||
33 | Daniela Weigt | Åskvick |   | ||||||
Sunne RF | Pavjol - Mjösprins | 0 | 60,71 | 4 | 30,26 | ||||
34 | Jenny Pethman | Khoruce |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Arrogance - Lotny GB | 0 | 55,21 | 4 | 31,50 | ||||
35 | Lena Wennerlund | Sweet Gunpowder |   | ||||||
Örebro FK | Record Token - Dollman | 0 | 67,62 | 4 | 34,62 | ||||
36 | Linnea Grahn | Olympic Rex |   | ||||||
Sörmons RK | Maraton - Hertigen | 0 | 60,54 | 4 | 37,92 | ||||
37 | Nina Benzon | Lilja H |   | ||||||
Arvika Ridklubb | Corrado - King Cavalier xx | 0 | 57,61 | 12 | 26,43 | ||||
38 | Linn Backman | Calypso |   | ||||||
Djursholms RK | Maraton - Raff | 4 | 51,90 |   |   | ||||
39 | Brita Prejer | Highlander |   | ||||||
Örebro FK | Okänd - Okänd | 4 | 52,49 |   |   | ||||
40 | Lennart Backman | Cactus |   | ||||||
Filipstads RK | Cortus - Ahorn | 4 | 54,84 |   |   | ||||
41 | Anna Eriksson | Cornelia |   | ||||||
Örebro FK | Calvados - Lansiär | 4 | 58,97 |   |   | ||||
42 | Erika Häger | Bellman |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Herkules 504 - Brabant 448 | 4 | 59,34 |   |   | ||||
43 | Melinda Blomqvist | Cor de la Mer |   | ||||||
Filipstadsbygden | Cortus - Karakoll | 4 | 61,81 |   |   | ||||
44 | Veronica Halvarsson | Gone with the wind |   | ||||||
Sörmons RK | Artist | 4 | 64,62 |   |   | ||||
45 | Marlene Pousette | Okido |   | ||||||
Edsbro RF | Garanco - Burggraaf | 4 | 66,93 |   |   | ||||
46 | Helena Bengtsson | Baryton |   | ||||||
Grums Ridklubb | Bayron - Pascal | 4 | 68,47 |   |   | ||||
47 | Therese Olsson | Twinny |   | ||||||
Wäse RF | Okänd - Okänd | 5 | 74,62 |   |   | ||||
48 | Johanna Sem | Aramis |   | ||||||
Torsby Ridklubb | Artist - Diligo xx | 8 | 59,33 |   |   | ||||
49 | Towe Johansson | Madonna |   | ||||||
Rudskogens RF | Okänd | 8 | 63,18 |   |   | ||||
50 | Arne Ågren | Brilliant |   | ||||||
Karlstads RK | Little Q - Presto xx | 12 | 62,88 |   |   | ||||
51 | Cayenne Cranning | Leo Marengo |   | ||||||
Ilbäckens RF | Landlord | 12 | 63,33 |   |   | ||||
52 | Alexandra Pettersson | Belize |   | ||||||
  | Bellini - Utrillo | Ute. |   |   |   | ||||
52 | Ida Bergsten | Lewis |   | ||||||
Karlstads RK | Lear - Vozak | Ute. |   |   |   | ||||
52 | Jenny Pethman | Ra Khudos |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Kulak - Lotny | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Älmhult Linnebygden | Magini - Napoleon |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sörmons RK | Jasper - Moderne |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Rudskogens RF | Landlord - Jasper |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Valåsens RS | Lasandos - Secluzive Z xx |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Hammarö RF | Stanford - Marino |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Fryksdalens RS | Leuthen I - Ralmé Z |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Avesta Ridklubb | Big Time - Carrera |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trosa Vagnhärad | Lanciano - Robin Z |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 1.00 bed. Två fas. A:0/A:0 Ridhäst Avd. B | |||||||
19 anmälda, 14 startande, 4 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | AnnSofie OscarssonMunck | Birk |   | ||||
Strömsholms RSF | Poet - Magini | 0 | 59,50 | ||||
1 | Helena Gustavsson | Quite a Qute Guy |   | ||||
Trossnäs FK | Quite Easy | 0 | 64,93 | ||||
1 | Pernilla Lundqvist | Libertys Vigilante |   | ||||
Christinehamns RK | Last Liberty - Maximus | 0 | 61,26 | ||||
1 | Janina Ljungqvist | Warrigal |   | ||||
Christinehamns RK | Cortus | 0 | 61,47 | ||||
5 | Emelie Lundholm | Tessdemona |   | ||||
RK Kumla | 4 | 54,00 | |||||
5 | AnnSofie OscarssonMunck | High Value |   | ||||
Strömsholms RSF | Corland - Pomme Royal | 4 | 61,04 | ||||
5 | AnnSofie OscarssonMunck | Zkyline |   | ||||
Strömsholms RSF | Aerline H - Zinsky xx | 4 | 59,38 | ||||
5 | Maria Tellebo | Magdalena |   | ||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | 4 | 61,28 | ||||
5 | Anna Svensson | Enya |   | ||||
Trossnäs FK | Ragazzo - Bordeaux | 4 | 54,88 | ||||
5 | Anna WessmanKarlsson | Coppiad Fortuna |   | ||||
Nuntorp HSK | Cappucino - Leuthen | 4 | 60,74 | ||||
5 | Jenny Berglund | Creedence SN |   | ||||
Christinehamns RK | Cardento - Ciceron | 4 | 62,90 | ||||
12 | Emelie Olsson | Safir |   | ||||
RK Kumla | Master - Hertigen | 8 | 62,33 | ||||
12 | Anna WessmanKarlsson | Siri |   | ||||
Nuntorp HSK | Quit Easy - Favorit | 8 | 62,52 | ||||
12 | Emma Ahlberg | Arabella |   | ||||
Kumla Ridklubb | 8 | 68,47 | |||||
  |   | ||||||
Hammarö RF | Jeopardy - Casanova |   |   | ||||
  |   | ||||||
Vansbro RS | Falleur - Troll |   |   | ||||
  |   | ||||||
Sunne RF | Jumbo - Top of class |   |   | ||||
  |   | ||||||
Avesta Ridklubb |   |   | |||||
  |   | ||||||
Christinehamns RK | Quite Easy - Marduk |   |   | ||||
till toppen |
Klass 10 - Hoppning 0.90 bed. A Clear Round Ridhäst Avd. A | |||||
36 anmälda, 33 startande, 20 placerade | |||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |
---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||
1 | Marlene Pousette | Okido |   | ||
Edsbro RF | Garanco - Burggraaf | 0 | 61,41 | ||
1 | Lena Wennerlund | Sweet Gunpowder |   | ||
Örebro FK | Record Token - Dollman | 0 | 66,00 | ||
1 | Frida Johansson | Rolinde van't flier |   | ||
RK Kumla | Lancelot - Aram | 0 | 54,96 | ||
1 | Inger Karlsson | Fuxi Lamar |   | ||
Valåsens RS | Speedy Lamar - Jimmy Harlan | 0 | 56,32 | ||
1 | Marie Tömmernes | Tristan |   | ||
Kils RF | Touchstone - Grandeur | 0 | 61,43 | ||
1 | Emelie Lilja | Lovely Girl |   | ||
Trossnäs FK | Oktan Sund - Emter W | 0 | 63,40 | ||
1 | Erika Häger | Bellman |   | ||
Säffle Ridklubb | Herkules 504 - Brabant 448 | 0 | 61,09 | ||
1 | Lina Törling | Naffatso Ikik |   | ||
Sörmons RK | pale amber | 0 | 60,44 | ||
1 | Hanna Carlsson | Stay Electric |   | ||
Avesta Ridklubb | Electro - Swift | 0 | 59,56 | ||
1 | Beatrice Wiberg | Doris Day |   | ||
Wittvångs HS | Angard - Dinard L | 0 | 63,41 | ||
1 | Stina Johansson | Elvis |   | ||
Trossnäs FK | okänd - Oktan Sund | 0 | 54,70 | ||
1 | Jenny Pethman | Ra Khudos |   | ||
Säffle Ridklubb | Kulak - Lotny | 0 | 56,84 | ||
1 | Joanna Jansson | Erbonita |   | ||
Säffle Ridklubb | Erbstein 634 - Dragon 465 | 0 | 59,62 | ||
1 | Moa Maalsnes | Hot Shot |   | ||
Christinehamns PK | Landlord - Ceylon | 0 | 59,19 | ||
1 | Amie Proper | Samsara |   | ||
Säffle Ridklubb | Irco Mena - Leapman xx | 0 | 62,79 | ||
1 | Amie Proper | Robjon |   | ||
Säffle Ridklubb | Robin Z - Dammen | 0 | 61,78 | ||
1 | Sanna Lander | Olivia |   | ||
Trossnäs FK | Artist - Lambert | 0 | 64,00 | ||
1 | Sabina DeWrang | Selmodiella |   | ||
Fornboda Ryttare | Lemmod - Goddimes | 0 | 63,13 | ||
1 | Linda Larsell | Hastings |   | ||
Sunne RF | Cardento - Democritos | 0 | 67,23 | ||
1 | Linn Backman | Calypso |   | ||
Djursholms RK | Maraton - Raff | 0 | 54,25 | ||
21 | Linnea Grahn | Olympic Rex |   | ||
Sörmons RK | Maraton - Hertigen | 4 | 64,53 | ||
21 | Sara Rydin | Bestseller |   | ||
Hammarö RF | Bellini - Chagall | 4 | 57,80 | ||
21 | Daniela Weigt | Åskvick |   | ||
Sunne RF | Pavjol - Mjösprins | 4 | 63,98 | ||
21 | Anna Eriksson | Cornelia |   | ||
Örebro FK | Calvados - Lansiär | 4 | 62,58 | ||
21 | Lennart Backman | Cactus |   | ||
Filipstads RK | Cortus - Ahorn | 4 | 57,58 | ||
26 | Therese Olsson | Twinny |   | ||
Wäse RF | Okänd - Okänd | 5 | 73,94 | ||
27 | Jenny Pethman | Khoruce |   | ||
Säffle Ridklubb | Arrogance - Lotny GB | 8 | 58,15 | ||
28 | Arne Ågren | Brilliant |   | ||
Karlstads RK | Little Q - Presto xx | 13 | 70,45 | ||
28 | Malin Hedberg | Zoraiya |   | ||
Karlstads RK | Miroco - Gassendi | 13 | 103,38 | ||
30 | Towe Johansson | Madonna |   | ||
Rudskogens RF | Okänd | 66,55 |   | ||
31 | Angelica Karlsson | Phoebus Ali |   | ||
Karlstads RK | Another Miracle - Bearcat | Ute. |   | ||
31 | Alexandra Pettersson | Belize |   | ||
Säffle Ridklubb | Bellini - Utrillo | Ute. |   | ||
31 | Annette Johanson | Sabina |   | ||
Hammarö RF | Ute. |   | |||
  |   | ||||
Sörmons RK | Jasper - Moderne |   |   | ||
  |   | ||||
Valåsens RS | Lasandos - Secluzive Z xx |   |   | ||
  |   | ||||
Trosa Vagnhärad | Lanciano - Robin Z |   |   | ||
till toppen |
Klass 10 - Hoppning 0.90 bed. A Clear Round Ridhäst Avd. B | |||||
15 anmälda, 10 startande, 6 placerade | |||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |
---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||
1 | Emelie Lundholm | Tessdemona |   | ||
RK Kumla | 0 | 60,74 | |||
1 | AnnSofie OscarssonMunck | Zkyline |   | ||
Strömsholms RSF | Aerline H - Zinsky xx | 0 | 59,39 | ||
1 | Anna Svensson | Enya |   | ||
Trossnäs FK | Ragazzo - Bordeaux | 0 | 57,42 | ||
1 | Anna WessmanKarlsson | Siri |   | ||
Nuntorp HSK | Quit Easy - Favorit | 0 | 62,41 | ||
1 | Anna WessmanKarlsson | Coppiad Fortuna |   | ||
Nuntorp HSK | Cappucino - Leuthen | 0 | 63,39 | ||
1 | Camilla Backman | Fly High |   | ||
Avesta Ridklubb | 0 | 62,67 | |||
7 | AnnSofie OscarssonMunck | High Value |   | ||
Strömsholms RSF | Corland - Pomme Royal | 4 | 64,12 | ||
7 | Jenny Berglund | Creedence SN |   | ||
Christinehamns RK | Cardento - Ciceron | 4 | 64,09 | ||
9 | Janina Ljungqvist | Warrigal |   | ||
Christinehamns RK | Cortus | 5 | 87,43 | ||
10 | Emelie Olsson | Safir |   | ||
RK Kumla | Master - Hertigen | 8 | 68,47 | ||
  |   | ||||
Strömsholms RSF | Poet - Magini |   |   | ||
  |   | ||||
Hammarö RF | Jeopardy - Casanova |   |   | ||
  |   | ||||
Vansbro RS | Falleur - Troll |   |   | ||
  |   | ||||
Sunne RF | Jumbo - Top of class |   |   | ||
  |   | ||||
Avesta Ridklubb |   |   | |||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |