Klass 11 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
36 anmälda, 33 startande, 9 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Elenor Malmgren | Felton | 500,00 kr | | |
| Björklidens RS | Pentagon - Gulliver | 0 | 52,88 | 0 | 26,35 |
2 | Anna Elfsten | Canberry | 350,00 kr | | |
| Kumla Ridklubb | Cavalet - Cannon Row xx | 0 | 53,84 | 0 | 30,18 |
3 | Natalie Lilja | Niki Lauda G | 250,00 kr | | |
| Stora Ekeby RK | Electro - Irco Mena | 0 | 48,94 | 0 | 30,96 |
4 | Emma Falk | Titania | 200,00 kr | | |
| Vikbolandets RF | Robin Z - Hickory | 0 | 56,11 | 0 | 30,98 |
5 | Emelie Skålberg | Noble Abbacy | 150,00 kr | | |
| Hammarö RF | Lord Noble - Diamond King | 0 | 55,22 | 0 | 32,03 |
6 | Ida Kristine Moen Lunde | Jackson | 150,00 kr | | |
| Engalseröd RF | Cardento - Amiral | 0 | 53,09 | 0 | 32,90 |
7 | Cherie Malmgren | Felippa | 150,00 kr | | |
| Björklidens RS | Feliciano - Gulliver | 0 | 61,56 | 0 | 33,81 |
8 | Madeleine Schantz | Urban | 150,00 kr | | |
| Örebro FK | Highline - Abrogan Veha | 0 | 55,15 | 0 | 34,09 |
9 | Isabell Karlsson | Orion | 150,00 kr | | |
| SRS Hammarö | Uskudar des Malais - Robin Z | 0 | 60,87 | 0 | 34,39 |
|
10 | Max Rupla | Mayday | | | |
| Skästa RC | Mailaender - Dinard L | 0 | 57,40 | 0 | 35,82 |
11 | Anita Sande | Laroon 2 | | | |
| Märsta Ridklubb | Landgold - Captain Paul | 0 | 54,81 | 0 | 36,95 |
12 | Karrianne Sandal | Rock´n Roll | | | |
| Norway | | 0 | 51,11 | 0 | 39,66 |
13 | Elin Larsson | Texas | | | |
| Wäse RF | Okänd | 0 | 62,97 | 0 | 40,78 |
14 | Emelie Scott | Captain Retto | | | |
| Karlstads RK | Captain Clover - Riberetto | 0 | 51,72 | 4 | 31,44 |
15 | Cassandra Häll | Celine | | | |
| Karlstads RK | Candillo - Calato | 0 | 54,69 | 4 | 32,65 |
16 | Melinda Blomqvist | Wilma V | | | |
| Nora RSF | Pomme Royal - Bayard | 0 | 56,21 | 4 | 33,84 |
17 | Natalie Lilja | Miss You | | | |
| Stora Ekeby RK | Lexus M - Landlord | 0 | 53,80 | 4 | 34,74 |
18 | Maria Tellebo | Markgrafin de Heers | | | |
| SRS Hammarö | Landaris - Zamiro | 0 | 59,86 | 4 | 35,59 |
19 | Carola Holböll | Warrigal | | | |
| SRS Hammarö | Cortus - Winnipeg | 0 | 61,58 | 4 | 40,22 |
20 | Carola Holböll | Wild Tension | | | |
| SRS Hammarö | Cortus - Winnipeg F | 0 | 59,75 | 4 | 40,71 |
21 | Ellinor Lundin | Checkpoint Coban | | | |
| Torsby Ridklubb | Carano - Rastell | 0 | 60,74 | 4 | 45,78 |
22 | Louise Verstegen | Quickfire S | | | |
| Norway | Quite Easy | 0 | 59,11 | 4 | 46,68 |
23 | Sofia Münt Eriksson | Devon | | | |
| SRS Hammarö | Golden Benjamin - Keystone Action | 0 | 57,79 | 4 | 46,76 |
24 | Cecilia Hansson | Felicia | | | |
| Gävle RS | Nactus - Brisad | 0 | 35,63 | 9 | 49,20 |
25 | My Lagerberg | Gary Cooper | | | |
| Södra Dalarnas RF | | 0 | 55,85 | Ute. | |
26 | Carolina Bäck Karlsson | Hotmail | | | |
| SRS Hammarö | Cardento - Herkules | 4 | 51,88 | | |
27 | Emelie Larsson | Millers Lady | | | |
| Avesta Ridklubb | Nad Elshiba xx - Sweet Con xx | 4 | 52,13 | | |
28 | Johanna Wallter | Maxim | | | |
| Strömsholms RSF | Mantovani - Farewell | 4 | 57,03 | | |
29 | Lovisa Johansson | Felicia (5) | | | |
| Lilleruds HSK | Magini - Singapore | 4 | 57,19 | | |
30 | Cassandra Häll | Smily 005 | | | |
| Karlstads RK | Singular Joter - Foxhunter | 4 | 57,99 | | |
31 | Fredrik Hammarström | Our First Stunt KLT | | | |
| Västerås RS | Montgomery - Szkopul | 4 | 59,91 | | |
32 | Louise Verstegen | Natalie | | | |
| Norway | | Ute. | | | |
32 | Amelie Mårtensson | Cort Up | | | |
| Falu RS | Cortez - Utrillo | Ute. | | | |
| Karoline Ellingsen | Nalima | | | |
| Valåsens RS | okänd - okänd | | | | |
| Viktoria Överlien | Kenny Kiwi | | | |
| Christinehamns RK | Levantos II - Triton | | | | |
| Ingrid Olsson | Madeira | | | |
| Varbergs RK | Bayron - Midt-West Ibi-Light | | | | |
|
till toppen |
Klass 11 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B |
27 anmälda, 26 startande, 7 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Emelie Broman | Elinck | | |
| Linköpings FK | Orlando - Clinton | 0 | 59,93 |
1 | Therese Nyman | Gina | | |
| Salaortens RF | Guido (ex Gudo) - Tolstoy | 0 | 69,36 |
1 | Stina Lillje | Bubka Z | | |
| Jump Club RSF | Balougran Z - Wiensender | 0 | 71,80 |
1 | Carolyn Berglöf | Rusty Rat | | |
| Södra Dalarnas RF | Carte d´Or - Irco Marco | 0 | 83,68 |
1 | Emelie Broman | Winnie the Pooh Z | | |
| Linköpings FK | Winner E - Burggraaf | 0 | 79,68 |
1 | Jenny Johansson | Undicci | | |
| Vikbolandets RF | Camiell-Flamingo Z - Cardento | 0 | 81,37 |
1 | Pia Eriksson | Darco | | |
| Kumla Ridklubb | Cornetto - Dragon | 0 | 80,45 |
1 | Maria Grane | Valoubet Gordon | | |
| SRS Hammarö | Maloubet de Pleville (SF) - Leluot (SF) | 0 | 74,39 |
1 | Ulrika Svensson | Remina SB | | |
| Salaortens RF | Remember - Cortez | 0 | 70,23 |
1 | Anna Möllberg | My Way | | |
| SRS Hammarö | Emmerton - Partisan | 0 | 77,12 |
1 | Therese Nyman | Amoorina | | |
| Salaortens RF | Looping - Naturel | 0 | 72,18 |
1 | Elin Koppfeldt | Venchi Ek | | |
| RK Kumla | Cornetto - Grand Veneur (SF) | 0 | 71,94 |
1 | Tina Andersson | Campione | | |
| SRS Hammarö | Camiell-Flamingo Z - Feliciano (SWB) | 0 | 79,20 |
1 | Nicole Nilsson | Coles Cassidy | | |
| Arvika Ridklubb | Quite Easy - Penistone xx | 0 | 75,71 |
1 | Pia Eriksson | Campanula Tap (40) | | |
| Kumla Ridklubb | Chess (SWB) - Opius | 0 | 76,69 |
1 | Emelie Broman | Zenith B | | |
| Linköpings FK | Mermus R - Kenwood | 0 | 85,83 |
1 | Therese Nyman | Acindo SB | | |
| Salaortens RF | Acacio (ex Acagion) - Cortez | 0 | 70,50 |
|
18 | Izabelle Kursinski | Celeborn | | |
| Mantorpsryttarna | | 4 | 72,26 |
18 | Ulrika Svensson | Rocorze | | |
| Salaortens RF | Cortez - Romeo | 4 | 71,22 |
20 | Erika AnderssonBorssen | Qnutte San | | |
| Nuntorp HSK | Quite Easy - Modesto | 8 | 93,84 |
20 | Lina Rickardsen | Emillion van de Schranshoeve | | |
| Skästa RC | Parco - Fellini | 8 | 70,73 |
22 | Therese Lindskog | Lime Light | | |
| SRS Hammarö | Laurin - Sadenio | 10 | 104,74 |
23 | Elin Jansson | Sir Fokin | | |
| Örebro FK | Sir Caletto - Pik Trumf | 12 | 94,03 |
24 | Viktor Melin | Maxwell | | |
| Ekenryttarna | Maloubet de Pleville - Quite Easy | Utg. | |
24 | Pernilla Dannberg | Skywalker | | |
| Salaortens RF | Oramé - Irco Mena | Ute. | |
24 | Viktor Melin | Edison | | |
| Ekenryttarna | Etrusco - Feliciano (SWB) | Ute. | |
| Niklas Jonsson | Don Juan van de Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Baloubet du Rouet - Nimmerdor | | |
|
till toppen |
Klass 10 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
76 anmälda, 68 startande, 17 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Therese Nyman | Sambalolec | 600,00 kr | | |
| Salaortens RF | Cortez - Elizar | 0 | 56,94 | 0 | 28,79 |
2 | Anna Gustafsson | Tima | 500,00 kr | | |
| Östra Sörmlands L | Artist - Torboldt | 0 | 59,02 | 0 | 29,21 |
3 | Jessica Norkvist | Palet | 400,00 kr | | |
| Östra Sörmlands L | Loran xx - Gefion x | 0 | 57,23 | 0 | 33,33 |
4 | Erik Berggren | Aragorn | 300,00 kr | | |
| Stora Ekeby RK | Cardento - Irco Marco | 0 | 61,79 | 0 | 33,95 |
5 | Linus Gustafsson | Riddarsporre | 150,00 kr | | |
| Åmåls Ridklubb | Quite Easy - Utrillo | 0 | 58,58 | 0 | 34,25 |
6 | Ellinor Lundin | Checkpoint Coban | 150,00 kr | | |
| Torsby Ridklubb | Carano - Rastell | 0 | 63,72 | 0 | 34,64 |
7 | Johanna Wallter | Maxim | 150,00 kr | | |
| Strömsholms RSF | Mantovani - Farewell | 0 | 59,50 | 0 | 36,09 |
8 | Jenny Johansson | Beau van de Roshoeve | 150,00 kr | | |
| Vikbolandets RF | Nagano - President | 0 | 59,58 | 0 | 36,23 |
9 | Malin Isaksson | Alicia M | 150,00 kr | | |
| Östra Sörmlands L | Come Back II - Mowgli | 0 | 60,26 | 0 | 36,27 |
10 | Natalie Lilja | Miss You | 150,00 kr | | |
| Stora Ekeby RK | Lexus M - Landlord | 0 | 59,03 | 0 | 36,69 |
11 | Lena Engberg | Ribot | 150,00 kr | | |
| Jump Club RSF | Ritual - Diskus | 0 | 62,73 | 0 | 37,49 |
12 | Stina Lillje | Lobelia | 150,00 kr | | |
| Jump Club RSF | Lovirco - Madrigal | 0 | 59,51 | 0 | 38,57 |
13 | Jonas Rinné | Lando | 150,00 kr | | |
| Linköpings FK | Landor S - Lord | 0 | 63,53 | 0 | 38,85 |
14 | Charlotte Carlsson | Son of Diamonds | 150,00 kr | | |
| SRS Hammarö | King Henry - Miami Springs xx | 0 | 59,45 | 0 | 38,86 |
15 | Josefin Hansén | Nobell | 150,00 kr | | |
| Uddevalla RF | Nupilot - Stanford | 0 | 62,89 | 0 | 38,90 |
16 | Christin Ericsson | Ubbeville | 150,00 kr | | |
| Södertälje RK | Heartbreaker - Expert | 0 | 62,14 | 0 | 39,14 |
17 | Melinda Blomqvist | Wilma V | 150,00 kr | | |
| Nora RSF | Pomme Royal - Bayard | 0 | 60,64 | 0 | 40,19 |
|
18 | Stine Bergersen Lřkken | Astoria | | | |
| Norway | | 0 | 63,54 | 0 | 43,56 |
19 | Elin Andersson | Quite Nice | | | |
| Västerviksorten | Quite Easy - Lansiär | 0 | 54,55 | 4 | 25,78 |
20 | Emelie Larsson | Millers Lady | | | |
| Avesta Ridklubb | Nad Elshiba xx - Sweet Con xx | 0 | 58,18 | 4 | 27,11 |
21 | Lina Johansson | High Unique (SWB) | | | |
| Rudskogens RF | New Balance - Sandro z | 0 | 57,78 | 4 | 28,39 |
22 | Sofie Karlsson | Adele | | | |
| Mantorpsryttarna | Adeptus - Astor | 0 | 57,50 | 4 | 30,01 |
23 | Jessica Norkvist | Babusjka | | | |
| Östra Sörmlands L | Robin Z - Brabant | 0 | 56,87 | 4 | 31,65 |
24 | Louise Verstegen | Natalie | | | |
| Norway | | 0 | 61,25 | 4 | 32,71 |
25 | Martina Nyman | Alicanto | | | |
| Skästa RC | Adlantus As - Gigant | 0 | 59,20 | 4 | 33,91 |
26 | Natalie Lilja | Niki Lauda G | | | |
| Stora Ekeby RK | Electro - Irco Mena | 0 | 58,45 | 4 | 36,81 |
27 | Ida Kristine Moen Lunde | Jackson | | | |
| Engalseröd RF | Cardento - Amiral | 0 | 57,47 | 4 | 37,53 |
28 | Cassandra Häll | Celine | | | |
| Karlstads RK | Candillo - Calato | 0 | 63,22 | 4 | 37,97 |
29 | Stina Lillje | Maxi Clay | | | |
| Jump Club RSF | Magini - Dragon | 0 | 59,28 | 4 | 38,30 |
30 | Emelie Skålberg | Noble Abbacy | | | |
| Hammarö RF | Lord Noble - Diamond King | 0 | 58,02 | 4 | 38,46 |
31 | Linn Backman | My Mayflower | | | |
| Djursholms RK | Lanciano - Napoleon | 0 | 62,30 | 4 | 40,46 |
32 | Fredrik Hammarström | Our First Stunt KLT | | | |
| Västerås RS | Montgomery - Szkopul | 0 | 62,25 | 4 | 40,83 |
33 | Sofia Münt Eriksson | Devon | | | |
| SRS Hammarö | Golden Benjamin - Keystone Action | 0 | 60,60 | 4 | 41,61 |
34 | Linda Larsell | Hastings | | | |
| Sunne RF | Cardento - Democritos | 0 | 62,96 | 6 | 54,17 |
35 | Carolyn Berglöf | Sanday | | | |
| Södra Dalarnas RF | Armstrong - Gabor | 0 | 62,14 | 8 | 34,65 |
36 | Carolin Holgersson | Cantaro | | | |
| Tollstad HSK | Cardento - okänd | 0 | 58,81 | 8 | 34,67 |
37 | Cassandra Häll | Smily 005 | | | |
| Karlstads RK | Singular Joter - Foxhunter | 0 | 58,55 | 8 | 37,64 |
38 | Yvonne Talamo | Camill S:t Tropez | | | |
| Kumla Ridklubb | Cortez - Salut | 0 | 56,06 | 12 | 44,83 |
39 | Louise Engkvist | Quite Happy | | | |
| Skråmsta CR | Quite Easy - Cavalotti | 0 | 62,72 | Ute. | |
40 | Jein Falk | Variant | | | |
| Vikbolandets RF | Heartbreaker - Burggraaf | 1 | 66,66 | | |
41 | Penny RobertsonPearce | Ginger | | | |
| Enköpings Näs R | Graf Grannus - Akut | 1 | 68,31 | | |
42 | Carola Holböll | Warrigal | | | |
| SRS Hammarö | Cortus - Winnipeg | 1 | 69,21 | | |
43 | Emma Falk | Titania | | | |
| Vikbolandets RF | Robin Z - Hickory | 4 | 55,20 | | |
44 | Elin Wilhelmsson | Felicia | | | |
| Munkedals RK | Aerline H (SWB) - Souvenir D | 4 | 57,29 | | |
45 | Anna Elfsten | Canberry | | | |
| Kumla Ridklubb | Cavalet - Cannon Row xx | 4 | 57,45 | | |
46 | Carolina Bäck Karlsson | Hotmail | | | |
| SRS Hammarö | Cardento - Herkules | 4 | 59,86 | | |
47 | Emilia Löwenborg | Gym Star | | | |
| Gävle RS | Guidam de Henry - Alme | 4 | 60,01 | | |
48 | Frida Karlsson | Lolipop Flip | | | |
| Linköpings FK | So What - Bayard | 4 | 60,61 | | |
49 | Rosanna Broberg | Kent | | | |
| Stora Ekeby RK | Rubinstein I - Castro | 4 | 61,65 | | |
50 | Malin Henlöv | Muzze del Mar | | | |
| Södertälje RK | Cortez - Marramas | 4 | 62,35 | | |
51 | Sara Westbeck | Koriander | | | |
| Jump Club RSF | Cardento - Utrillo | 4 | 64,03 | | |
52 | Maria Tellebo | Markgrafin de Heers | | | |
| SRS Hammarö | Landaris - Zamiro | 5 | 66,06 | | |
53 | Sara Andersson | Lord Nelson 52 | | | |
| Västerviksorten | Landsieger I - Pinkus | 5 | 66,21 | | |
54 | Linn Holm | Contendra | | | |
| SRS Hammarö | Contender - Calando I | 5 | 66,52 | | |
55 | Emeli Emteryd | Aragon | | | |
| Södertälje RK | Cortez - Robin Z | 5 | 67,69 | | |
56 | Cecilia Hansson | Felicia | | | |
| Gävle RS | Nactus - Brisad | 5 | 69,25 | | |
57 | Hanna Carlsson | Lex Zodiac | | | |
| Avesta Ridklubb | Zeppelin - Cavalotti | 6 | 70,04 | | |
58 | Lina Rickardsen | Heath Cliffe | | | |
| Skästa RC | VDL Arkansas - Cavalier Royale | 6 | 70,20 | | |
59 | Louise Verstegen | Quickfire S | | | |
| Norway | Quite Easy | 7 | 76,30 | | |
60 | Sara Brink | Isolex | | | |
| Vikbolandets RF | Irco Mena - King of Diamonds | 8 | 58,20 | | |
61 | Carola Holböll | Wild Tension | | | |
| SRS Hammarö | Cortus - Winnipeg F | 8 | 62,17 | | |
62 | Isabell Karlsson | Orion | | | |
| SRS Hammarö | Uskudar des Malais - Robin Z | 8 | 63,26 | | |
63 | Kim Östergrenujvary | Finezza | | | |
| Jump Club RSF | Cortez - Urbino | 9 | 68,55 | | |
64 | Madeleine Schantz | Urban | | | |
| Örebro FK | Highline - Abrogan Veha | 12 | 58,89 | | |
65 | Lenita Svedberg | Chapella | | | |
| Munkedals RK | Chapman - Any Questions | 12 | 64,52 | | |
66 | Elin Larsson | Texas | | | |
| Wäse RF | Okänd | 12 | 64,69 | | |
67 | Elenor Malmgren | Felton | | | |
| Björklidens RS | Pentagon - Gulliver | Ute. | | | |
67 | Lovisa Johansson | Felicia (5) | | | |
| Lilleruds HSK | Magini - Singapore | Ute. | | | |
| Denise Svensson | Courage Z | | | |
| Kungsbacka RK | Cilton Z - Atlantus Z | | | | |
| Denise Svensson | Noble Aer | | | |
| Kungsbacka RK | Aerline H - Elmshorn | | | | |
| Malin Isaksson | Booster K | | | |
| Östra Sörmlands L | Irco Mena - Landlord | | | | |
| Viktoria Överlien | Kenny Kiwi | | | |
| Christinehamns RK | Levantos II - Triton | | | | |
| Erik Berggren | Savero | | | |
| Stora Ekeby RK | Concorde - Horatio | | | | |
| Ingrid Olsson | Madeira | | | |
| Varbergs RK | Bayron - Midt-West Ibi-Light | | | | |
| Karoline Ellingsen | Nalima | | | |
| Valåsens RS | okänd - okänd | | | | |
| Sara Andersson | Science Line H | | | |
| Västerviksorten | Elmshorn - Hartung | | | | |
|
till toppen |
Klass 10 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B |
40 anmälda, 39 startande, 10 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Nicole Nilsson | Coles Cassidy | | |
| Arvika Ridklubb | Quite Easy - Penistone xx | 0 | 79,63 |
1 | Emma Borsse´n | Vilottie | | |
| Nuntorp HSK | Orame - Voltair | 0 | 71,92 |
1 | Ulrika Svensson | Remina SB | | |
| Salaortens RF | Remember - Cortez | 0 | 71,46 |
1 | Elin Jansson | Sir Fokin | | |
| Örebro FK | Sir Caletto - Pik Trumf | 0 | 73,45 |
1 | Pontus Westergren | Flash W | | |
| Södertälje RK | Cardento - Landlord | 0 | 73,76 |
1 | Jonas Rinné | Funny Bee | | |
| Linköpings FK | Irco Mena - Swift | 0 | 80,40 |
1 | Maria Grane | Valoubet Gordon | | |
| SRS Hammarö | Maloubet de Pleville (SF) - Leluot (SF) | 0 | 74,93 |
1 | Martina Nyman | La Embra | | |
| Skästa RC | Remember (ex Ranco) - Alpen Fürst | 0 | 71,91 |
1 | Pernilla Dannberg | Skywalker | | |
| Salaortens RF | Oramé - Irco Mena | 0 | 77,98 |
1 | Emma Liljefors | Quite Right | | |
| Hamre Ridklubb | Quite Easy - Irco Marco | 0 | 77,34 |
1 | Niklas Jonsson | Don Juan van de Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Baloubet du Rouet - Nimmerdor | 0 | 83,73 |
1 | Therese Nyman | Acindo SB | | |
| Salaortens RF | Acacio (ex Acagion) - Cortez | 0 | 71,78 |
1 | Anna Möllberg | My Way | | |
| SRS Hammarö | Emmerton - Partisan | 0 | 77,26 |
1 | Ulrika Svensson | Rocorze | | |
| Salaortens RF | Cortez - Romeo | 0 | 70,86 |
1 | Stina Lillje | Bubka Z | | |
| Jump Club RSF | Balougran Z - Wiensender | 0 | 73,97 |
1 | Sandra Hermansson | Norma | | |
| Avesta Ridklubb | Non Stop R - Maraton | 0 | 68,48 |
1 | Roine Carlsson | Carona 5 | | |
| Bromma Ridklubb | Corianus - Barring | 0 | 77,75 |
1 | Josefin Hansén | Comtessa W | | |
| Uddevalla RF | | 0 | 76,86 |
1 | Elin Jansson | Duchesse Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Thunder Van de Zuuthoeve - General I | 0 | 75,01 |
1 | Pontus Westergren | Gralson T | | |
| Södertälje RK | Gralshüter - Japeloupe | 0 | 75,94 |
|
21 | Niklas Jonsson | Lucidor | | |
| Örebro FK | Landor S - Lucky Light | 4 | 76,58 |
21 | Therese Nyman | Gina | | |
| Salaortens RF | Guido (ex Gudo) - Tolstoy | 4 | 73,39 |
21 | Pia Eriksson | Campanula Tap (40) | | |
| Kumla Ridklubb | Chess (SWB) - Opius | 4 | 82,18 |
21 | Josefin Hansén | Zeke | | |
| Uddevalla RF | Camiell-Flamingo Z - Pontus | 4 | 75,50 |
21 | Elin Koppfeldt | Venchi Ek | | |
| RK Kumla | Cornetto - Grand Veneur (SF) | 4 | 71,08 |
21 | Malin Åkerberg | Capsicum HH | | |
| Örebro FK | Casa Grande - Teaspoon xx | 4 | 84,85 |
21 | Marcus Olsson | Willowcratic | | |
| Christinehamns PK | Jeopardy - Nimmerdor | 4 | 72,40 |
21 | Pia Eriksson | Darco | | |
| Kumla Ridklubb | Cornetto - Dragon | 4 | 78,91 |
21 | Jonas Rinné | Crown Jewel | | |
| Linköpings FK | Chicago Z - King of Diamonds | 4 | 78,78 |
21 | Therese Nyman | Amoorina | | |
| Salaortens RF | Looping - Naturel | 4 | 73,69 |
31 | Pontus Westergren | Carlito | | |
| Södertälje RK | Cardento - Electro | 5 | 86,66 |
32 | Anna Hellström | Wilma B | | |
| Holmstorps RF | Cardento - Pik Trumpf | 8 | 74,49 |
32 | Izabelle Kursinski | Celeborn | | |
| Mantorpsryttarna | | 8 | 72,27 |
32 | Linda Andersson | Contendra Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Contendro - Landor S | 8 | 84,06 |
32 | Niklas Jonsson | Wicky KW | | |
| Örebro FK | Indoctro - Emilion | 8 | 81,78 |
36 | Elin Jansson | Quissano | | |
| Örebro FK | Quite Easy - Bayard | 10 | 91,30 |
37 | Viktor Melin | Edison | | |
| Ekenryttarna | Etrusco - Feliciano (SWB) | 12 | 77,17 |
38 | Emma Borsse´n | Qnutte San | | |
| Nuntorp HSK | Quite Easy - Modesto | 19 | 94,78 |
39 | Viktor Melin | Chimay MB | | |
| Ekenryttarna | Chicago Z - Ultrazon | Utg. | |
| Viktor Melin | Maxwell | | |
| Ekenryttarna | Maloubet de Pleville - Quite Easy | | |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Avd. A |
96 anmälda, 91 startande, 23 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Emeli Emteryd | Starlight Tagegården | 1 000,00 kr | |
| Södertälje RK | Lucky Light - Schweden Gruss | 0 | 58,75 |
2 | Viktor Melin | Sydney E.T | 800,00 kr | |
| Ekenryttarna | So What - Cortez | 0 | 61,46 |
3 | Rebecca Taxén | Immelman | 600,00 kr | |
| Aros RS | Rastell - Brabant | 0 | 61,70 |
4 | Christina Sjöström | Mona Lisa Lyngriis | 400,00 kr | |
| SRS Hammarö | Carrano - Coriander | 0 | 62,53 |
5 | Eva Danielsson | High Tech | 200,00 kr | |
| Nora RSF | New Balance - Cortez | 0 | 63,00 |
6 | Stina Lillje | Thelma | 200,00 kr | |
| Jump Club RSF | Quite Easy - Napoleon | 0 | 63,29 |
7 | Kaspar Hållsten | Leon | 200,00 kr | |
| Jump Club RSF | Landor S - Brandenburger | 0 | 63,90 |
8 | Pernilla Nyman-Mattsson | Marcos Hot Shot | 200,00 kr | |
| SRS Hammarö | Irco Marco - Nepal | 0 | 63,91 |
9 | Kaspar Hållsten | Sarino | 200,00 kr | |
| Jump Club RSF | Larino - Le mexico | 0 | 64,34 |
10 | Elin Jansson | Ace´s High | 200,00 kr | |
| Örebro FK | Quidam de Revel SF - Electro | 0 | 64,50 |
11 | Izabelle Kursinski | Marco Luxe | 200,00 kr | |
| Mantorpsryttarna | Irco Marco - Labrador | 0 | 67,25 |
12 | Malin Rosén | Queen Mab | 200,00 kr | |
| Föreningen Hoppryttarna | Cardento - Maraton | 0 | 67,50 |
13 | Sofia Helmrich | Future | 200,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Okänd | 0 | 68,27 |
14 | Cecilia Hansson | Navidad | 200,00 kr | |
| Gävle RS | Burggraaf - Nimmerdor | 0 | 68,38 |
15 | Felicia Bindekrans | Santana | 200,00 kr | |
| Vikbolandets RF | Limbus - Koenigspark xx | 0 | 68,73 |
16 | Josefin Hansén | Spax | 200,00 kr | |
| Uddevalla RF | Electro - Flamingo | 0 | 68,74 |
17 | Terese Björklund | Cordzyla | 200,00 kr | |
| Avesta Ridklubb | Acacio (ex Acagion) - Romeo | 0 | 69,69 |
18 | Stina Lillje | Kamelia | 200,00 kr | |
| Jump Club RSF | Casino - Turban Rose | 0 | 70,15 |
19 | Frida Karlsson | Lolipop Flip | 200,00 kr | |
| Linköpings FK | So What - Bayard | 0 | 73,21 |
20 | Elin Koppfeldt | Basilika af Hagalund | 200,00 kr | |
| RK Kumla | Quite Easy - Robin Z | 0 | 73,29 |
21 | Linnea Holmberg | Panama 132 | 200,00 kr | |
| Jump Club RSF | Candillo - Silvester | 0 | 74,56 |
22 | Sofia Helmrich | Emilio 38 | 200,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Escudo - Calypso II | 0 | 74,76 |
23 | Stina Lillje | Lucy Show | 200,00 kr | |
| Jump Club RSF | Lucky Light - Warrigall | 0 | 75,90 |
|
24 | Katarina Bonde | Rebel Max | | |
| Katrinedals RF | Rebel Z - Maximus | 0 | 76,56 |
25 | Zazza Skärfstad | Chivas Imperial | | |
| Hamre Ridklubb | Laurin - Rastell | 0 | 76,92 |
26 | Stine Bergersen Lřkken | Laroso 2 | | |
| Norway | | 0 | 80,42 |
27 | Emelie Larsson | Turbine | | |
| Avesta Ridklubb | Turban Rose - Ciceron | 4 | 58,73 |
28 | Pontus Westergren | Attila | | |
| Södertälje RK | Acarado - Landadel | 4 | 58,93 |
29 | Pontus Westergren | Chivonne Z | | |
| Södertälje RK | Chellano Z - Gerswin | 4 | 60,28 |
30 | Carolin Holgersson | Mascarphone | | |
| Tollstad HSK | Levantos II - Lebus | 4 | 62,77 |
31 | Therese Nyman | Lagana | | |
| Salaortens RF | Lasandos - Midas | 4 | 63,65 |
32 | Therese Nyman | Lutricia Mc Neal | | |
| Salaortens RF | Looping - Landlord | 4 | 63,82 |
33 | Kim Östergrenujvary | Stornello | | |
| Jump Club RSF | Okänd | 4 | 65,30 |
34 | Stina Lillje | Maxi Clay | | |
| Jump Club RSF | Magini - Dragon | 4 | 65,78 |
35 | Yvonne Talamo | Landcruiser | | |
| Kumla Ridklubb | Landlord - Utrillo | 4 | 66,17 |
36 | Yvonne Talamo | Camill S:t Tropez | | |
| Kumla Ridklubb | Cortez - Salut | 4 | 67,36 |
37 | Jenny Johansson | Estelle | | |
| Vikbolandets RF | Cardento - Bartok | 4 | 67,51 |
38 | Josefin Hansén | Chanel 230 | | |
| Uddevalla RF | Plaisir d´Amour - Contender | 4 | 68,02 |
39 | Amelie Skogström | Goretex | | |
| Stora Wäsby FRK | Turban Rose - Nice Havrais xx | 4 | 68,16 |
40 | Roine Carlsson | Voici | | |
| Bromma Ridklubb | Ahorn - Purioso | 4 | 69,70 |
40 | Josefin Hansén | V.Ramaika | | |
| Uddevalla RF | Corland - Voltaire | 4 | 69,70 |
42 | Eva Danielsson | Kimberly | | |
| Nora RSF | Cortez - Irco Marco | 4 | 70,33 |
43 | Malin Isaksson | Booster K | | |
| Östra Sörmlands L | Irco Mena - Landlord | 4 | 70,40 |
44 | Åsa Frändberg | Capella | | |
| Östra Sörmlands L | Cappucino - Cardento | 4 | 70,87 |
45 | Linda Andersson | Romanze | | |
| Örebro FK | Recaro - Argentan | 4 | 71,22 |
46 | Melle Skärfstad | O-Fel-I-Anne | | |
| Hamre Ridklubb | Feliciano - Bordeaux | 4 | 73,22 |
47 | Lina Wallin | Valante | | |
| Skästa RC | Fantastique - --- | 4 | 75,25 |
48 | Kaspar Hållsten | Hugo Frei | | |
| Jump Club RSF | Aerline H - Pomme Royal | 4 | 75,43 |
49 | Cecilia Hansson | Rico | | |
| Gävle RS | Caletto III - Radiator | 4 | 77,18 |
50 | Fredrik Hammarström | Oreagon | | |
| Västerås RS | Nimmerdor - Landgraf I | 4 | 78,53 |
51 | Kim Östergrenujvary | Finezza | | |
| Jump Club RSF | Cortez - Urbino | 4 | 79,21 |
52 | Emma Gulding | Thonia V.S. | | |
| Djursholms RK | Marlon - Burggraaf | 4 | 82,83 |
53 | Rebecca Johansson | Leroy J | | |
| Södertörn Ryttarcenter TK | Leuthen I - Robin Z | 5 | 87,60 |
54 | Elin Wilhelmsson | Felicia | | |
| Munkedals RK | Aerline H (SWB) - Souvenir D | 8 | 63,73 |
55 | Johanna Ohlsson | Rozza | | |
| Nyköpings RS | Roderik - Zeppelin | 8 | 63,84 |
56 | Melle Skärfstad | Carline X | | |
| Hamre Ridklubb | Carnute - Landgraf | 8 | 64,41 |
57 | Linnea Holmberg | Coolman 17 | | |
| Jump Club RSF | Campione - Zuenftiger | 8 | 67,62 |
58 | Josefin Hansén | Citadelle | | |
| Uddevalla RF | Chess - Ciceron | 8 | 68,10 |
59 | Erik Berggren | Savero | | |
| Stora Ekeby RK | Concorde - Horatio | 8 | 68,52 |
60 | Marcus Olsson | Ramona | | |
| Christinehamns PK | Rebel Z - Sit This One Out xx | 8 | 68,68 |
61 | Carolin Holgersson | Cantaro | | |
| Tollstad HSK | Cardento - okänd | 8 | 70,80 |
62 | Viktor Melin | Up To Date | | |
| Ekenryttarna | Elmshorn - Indoctro | 8 | 72,25 |
63 | Johanna Wallter | Ufo | | |
| Strömsholms RSF | Uskudar des Malais - Democritos | 8 | 72,69 |
64 | Emma Eriksson | Filippa K | | |
| Nuntorp HSK | Feliciano - Mowgli | 8 | 74,12 |
65 | Jein Falk | Variant | | |
| Vikbolandets RF | Heartbreaker - Burggraaf | 8 | 75,36 |
66 | Eva Danielsson | Contendor 2 | | |
| Nora RSF | Contendro - Landor S | 8 | 77,91 |
67 | Linn Backman | Bahia Cabana | | |
| Djursholms RK | Cortez - Wagner | 8 | 84,16 |
68 | Emma Borsse´n | Corker San | | |
| Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | 9 | 87,37 |
69 | Max Rupla | Strawberry | | |
| Skästa RC | Jeopardy - Burggraf | 10 | 89,78 |
70 | Helena Tunon | Glitzy | | |
| Tierps RK | Cortus - Lombard | 12 | 63,58 |
71 | Lina Johansson | High Unique (SWB) | | |
| Rudskogens RF | New Balance - Sandro z | 12 | 66,30 |
72 | Malin Rosén | Robin | | |
| Föreningen Hoppryttarna | Trombon - Pik Trumpf | 12 | 71,81 |
73 | Linus Gustafsson | Riddarsporre | | |
| Åmåls Ridklubb | Quite Easy - Utrillo | 12 | 73,21 |
74 | Malin Isaksson | Alicia M | | |
| Östra Sörmlands L | Come Back II - Mowgli | 12 | 80,07 |
75 | Evelina Olausen | Kito du Chatelier | | |
| Örebro FK | Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre | 12 | 80,09 |
76 | Rebecca Wärnbring | Flb Taxman | | |
| Knivstaortens RK | Turban Rose SF - Rin Rocco | 12 | 83,94 |
77 | Erik Berggren | Aragorn | | |
| Stora Ekeby RK | Cardento - Irco Marco | 13 | 102,84 |
78 | Johanna Wallter | Leo Minor | | |
| Strömsholms RSF | Helwan - Caracas | 14 | 90,27 |
79 | Elin Jansson | Jumping Jack Flash | | |
| Örebro FK | Last Liberty - Irco Marco | 16 | 64,66 |
80 | Jonna Hesser | Ludwig L | | |
| Uddevalla RF | Leuthen I - Ralmé Z | 16 | 69,15 |
81 | Sara Andersson | Lord Nelson 52 | | |
| Västerviksorten | Landsieger I - Pinkus | 16 | 72,63 |
82 | Åsa Frändberg | Ventoux Van De Hooghoeve | | |
| Östra Sörmlands L | Darco - Lys de Darmen | 16 | 74,63 |
83 | Lennart Backman | Cactus | | |
| Djursholms RK | Cortus - Ahorn | 16 | 81,50 |
84 | Anna Gustafsson | Cool Brandy | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Irco Marco | 24 | 97,76 |
85 | Linn Holm | Niagara Des Monts | | |
| SRS Hammarö | Oberon Du Moulin - Narcos II | 25 | 101,23 |
86 | Emeli Emteryd | Quix | | |
| Södertälje RK | Quick Star - Simply | Ute. | |
86 | Linda Larsell | Hastings | | |
| Sunne RF | Cardento - Democritos | Ute. | |
86 | Sara Westbeck | Koriander | | |
| Jump Club RSF | Cardento - Utrillo | Ute. | |
86 | Malin Wikander Karls | Marcoolio | | |
| Trosa RS | King Marco - Cortez | Ute. | |
86 | Lina Rickardsen | Heath Cliffe | | |
| Skästa RC | VDL Arkansas - Cavalier Royale | Ute. | |
86 | Zazza Skärfstad | Mi Lady | | |
| Hamre Ridklubb | Roderik - Marino | Ute. | |
| Amanda Kjellberg | Donna Karan | | |
| Borlänge RS | Feliciano - Flamingo | | |
| Sara Andersson | Science Line H | | |
| Västerviksorten | Elmshorn - Hartung | | |
| Denise Svensson | Can´ja (5) | | |
| Kungsbacka RK | Cardento - Jasper | | |
| Louise Engkvist | Quite Happy | | |
| Skråmsta CR | Quite Easy - Cavalotti | | |
| Eva Danielsson | Libertys Vigilante | | |
| Nora RSF | Last Liberty - Maximus | | |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B |
11 anmälda, 7 startande, 2 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Åsa Frändberg | Wishful | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Mr Blue | 0 | 77,52 |
1 | Pontus Westergren | Causa Rei | | |
| Södertälje RK | Cagancho - Steve's Friend xx | 0 | 81,89 |
|
3 | Viktor Melin | Chimay MB | | |
| Ekenryttarna | Chicago Z - Ultrazon | 4 | 80,78 |
3 | Felicia Bindekrans | Malva | | |
| Vikbolandets RF | Cardento - Irco Mena | 4 | 79,25 |
5 | Niklas Jonsson | Wicky KW | | |
| Örebro FK | Indoctro - Emilion | 8 | 80,64 |
5 | Niklas Jonsson | Lucidor | | |
| Örebro FK | Landor S - Lucky Light | 8 | 84,94 |
7 | Emelie Överlien | Chiron Zip | | |
| Christinehamns RK | Leuthen I - Tammer Fors xx | Utg. | |
| Malin Åkerberg | Capsicum HH | | |
| Örebro FK | Casa Grande - Teaspoon xx | | |
| Elin Jansson | Quissano | | |
| Örebro FK | Quite Easy - Bayard | | |
| Roine Carlsson | Carona 5 | | |
| Bromma Ridklubb | Corianus - Barring | | |
| Elin Jansson | Duchesse Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Thunder Van de Zuuthoeve - General I | | |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
54 anmälda, 48 startande, 12 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Zazza Skärfstad | Mi Lady | 800,00 kr | | |
| Hamre Ridklubb | Roderik - Marino | 0 | 53,47 | 0 | 29,12 |
2 | Jenny Björn | Edelweiss | 600,00 kr | | |
| Hageby Ridklubb | Elmshorn - Spin of Coin xx | 0 | 52,68 | 0 | 29,24 |
3 | Therese Nyman | Sambalolec | 500,00 kr | | |
| Salaortens RF | Cortez - Elizar | 0 | 54,99 | 0 | 29,28 |
4 | Emelie Johansson | Bally Thyme | 400,00 kr | | |
| Christinehamns RK | Lasandos - Raldo Polo | 0 | 55,89 | 0 | 29,93 |
5 | Sara Andersson | Lord Nelson 52 | 350,00 kr | | |
| Västerviksorten | Landsieger I - Pinkus | 0 | 58,98 | 0 | 30,20 |
6 | Natalie Lilja | Niki Lauda G | 350,00 kr | | |
| Stora Ekeby RK | Electro - Irco Mena | 0 | 49,65 | 0 | 30,38 |
7 | Jenny Johansson | Beau van de Roshoeve | 350,00 kr | | |
| Vikbolandets RF | Nagano - President | 0 | 53,77 | 0 | 30,54 |
8 | Ulrika Svensson | Remina SB | 350,00 kr | | |
| Salaortens RF | Remember - Cortez | 0 | 53,16 | 0 | 30,69 |
9 | Cassandra Häll | Celine | 350,00 kr | | |
| Karlstads RK | Candillo - Calato | 0 | 53,95 | 0 | 30,92 |
10 | Cecilia Hansson | Felicia | 350,00 kr | | |
| Gävle RS | Nactus - Brisad | 0 | 56,18 | 0 | 31,56 |
11 | Linn Holm | Viola | 350,00 kr | | |
| SRS Hammarö | Fuego Du Prelet - Burggraaf | 0 | 59,66 | 0 | 32,78 |
12 | Sara Brink | Isolex | 350,00 kr | | |
| Vikbolandets RF | Irco Mena - King of Diamonds | 0 | 54,58 | 0 | 33,34 |
|
13 | Natalie Lilja | Miss You | | | |
| Stora Ekeby RK | Lexus M - Landlord | 0 | 54,67 | 0 | 34,77 |
14 | Lina Johansson | High Unique (SWB) | | | |
| Rudskogens RF | New Balance - Sandro z | 0 | 55,17 | 4 | 15,06 |
15 | Sofie Karlsson | Adele | | | |
| Mantorpsryttarna | Adeptus - Astor | 0 | 50,76 | 4 | 26,70 |
16 | Elin Andersson | Quite Nice | | | |
| Västerviksorten | Quite Easy - Lansiär | 0 | 54,25 | 4 | 26,87 |
17 | Elin Wilhelmsson | Felicia | | | |
| Munkedals RK | Aerline H (SWB) - Souvenir D | 0 | 51,23 | 4 | 28,12 |
18 | Malin Fredriksson | Chelsea 51 | | | |
| Årsta Runsten | Classido - Cassini I | 0 | 57,44 | 4 | 28,14 |
19 | Ulrica Gellerstedt | Chamira | | | |
| SRS Hammarö | Campari M - Chagall | 0 | 53,02 | 4 | 29,60 |
20 | Louise Verstegen | Natalie | | | |
| Norway | | 0 | 55,55 | 4 | 30,34 |
21 | Erica Eriksson | Magia | | | |
| Valåsens RS | Reval - Kantusz | 0 | 54,27 | 4 | 30,43 |
22 | Fredrik Hammarström | Our First Stunt KLT | | | |
| Västerås RS | Montgomery - Szkopul | 0 | 56,43 | 4 | 32,04 |
23 | Max Rupla | Mayday | | | |
| Skästa RC | Mailaender - Dinard L | 4 | 58,62 | 0 | 5,53 |
24 | Cassandra Häll | Smily 005 | | | |
| Karlstads RK | Singular Joter - Foxhunter | 4 | 51,06 | | |
25 | Patricia Normark | Eldorado | | | |
| Kumla Ridklubb | Eighty Eight Keys - Hertigen | 4 | 53,04 | | |
26 | Rosanna Broberg | Kent | | | |
| Stora Ekeby RK | Rubinstein I - Castro | 4 | 55,42 | | |
27 | Lenita Svedberg | Chapella | | | |
| Munkedals RK | Chapman - Any Questions | 4 | 55,55 | | |
28 | Emma Borsse´n | Corker San | | | |
| Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | 4 | 55,73 | | |
29 | Carolina Bäck Karlsson | Hotmail | | | |
| SRS Hammarö | Cardento - Herkules | 4 | 55,96 | | |
30 | Emma Falk | Titania | | | |
| Vikbolandets RF | Robin Z - Hickory | 4 | 56,32 | | |
31 | Ellinor Lundin | Checkpoint Coban | | | |
| Torsby Ridklubb | Carano - Rastell | 4 | 57,21 | | |
32 | Emeli Emteryd | Aragon | | | |
| Södertälje RK | Cortez - Robin Z | 4 | 58,52 | | |
33 | Carola Holböll | Wild Tension | | | |
| SRS Hammarö | Cortus - Winnipeg F | 4 | 58,60 | | |
34 | Linn Holm | Contendra | | | |
| SRS Hammarö | Contender - Calando I | 4 | 59,69 | | |
35 | Penny RobertsonPearce | Ginger | | | |
| Enköpings Näs R | Graf Grannus - Akut | 7 | 71,43 | | |
36 | Anna Elfsten | Canberry | | | |
| Kumla Ridklubb | Cavalet - Cannon Row xx | 8 | 48,92 | | |
37 | Emelie Larsson | Millers Lady | | | |
| Avesta Ridklubb | Nad Elshiba xx - Sweet Con xx | 8 | 50,92 | | |
38 | Malin Henlöv | Muzze del Mar | | | |
| Södertälje RK | Cortez - Marramas | 8 | 60,63 | | |
39 | Unni Andreasson | Tonie Melronie | | | |
| Nuntorp HSK | La Croix - Kojak | 8 | 62,76 | | |
40 | Emelie Skålberg | Noble Abbacy | | | |
| Hammarö RF | Lord Noble - Diamond King | 9 | 63,05 | | |
41 | Malin Fredriksson | Hijo De La Casa | | | |
| Årsta Runsten | Casa Grande - Lemon | 9 | 79,13 | | |
42 | Emelie Lundholm | Amazing Grace | | | |
| Kumla Ridklubb | Cortez - Labrador | 10 | 70,10 | | |
43 | Louise Verstegen | Quickfire S | | | |
| Norway | Quite Easy | 11 | 71,66 | | |
44 | Johanna Wallter | Maxim | | | |
| Strömsholms RSF | Mantovani - Farewell | 13 | 64,90 | | |
45 | Ida Kristine Moen Lunde | Jackson | | | |
| Engalseröd RF | Cardento - Amiral | 13 | 65,15 | | |
46 | Sofia Münt Eriksson | Devon | | | |
| SRS Hammarö | Golden Benjamin - Keystone Action | 20 | 91,66 | | |
47 | Christin Ericsson | Ubbeville | | | |
| Södertälje RK | Heartbreaker - Expert | Ute. | | | |
47 | Charlotte Carlsson | Son of Diamonds | | | |
| SRS Hammarö | King Henry - Miami Springs xx | Ute. | | | |
| Carolyn Berglöf | Sanday | | | |
| Södra Dalarnas RF | Armstrong - Gabor | | | | |
| Jonna Fredriksson | Courtney Love | | | |
| Skästa RC | Cortus - Royal Conductor | | | | |
| Linda Larsell | Hastings | | | |
| Sunne RF | Cardento - Democritos | | | | |
| Linn Tronstad | Eudanum Glengordon | | | |
| Fryksdalens RS | Laudanum xx - Lelout | | | | |
| Viktoria Överlien | Kenny Kiwi | | | |
| Christinehamns RK | Levantos II - Triton | | | | |
| Ingrid Olsson | Madeira | | | |
| Varbergs RK | Bayron - Midt-West Ibi-Light | | | | |
|
till toppen |
Klass 8 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B |
36 anmälda, 35 startande, 9 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Pontus Westergren | Carlito | | |
| Södertälje RK | Cardento - Electro | 0 | 69,47 |
1 | Elin Jansson | Duchesse Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Thunder Van de Zuuthoeve - General I | 0 | 64,86 |
1 | Emelie Broman | Elinck | | |
| Linköpings FK | Orlando - Clinton | 0 | 65,66 |
1 | Jenny Johansson | Undicci | | |
| Vikbolandets RF | Camiell-Flamingo Z - Cardento | 0 | 68,60 |
1 | Elina Andreasson | Cassanova Fortuna | | |
| Nuntorp HSK | Casa Grande - Leuthen I | 0 | 60,95 |
1 | Jonas Rinné | Crown Jewel | | |
| Linköpings FK | Chicago Z - King of Diamonds | 0 | 63,34 |
1 | Niklas Jonsson | Carlotta | | |
| Örebro FK | Contendro I - Escudo I | 0 | 60,06 |
1 | Anna Möllberg | My Way | | |
| SRS Hammarö | Emmerton - Partisan | 0 | 60,50 |
1 | Emma Borsse´n | Vilottie | | |
| Nuntorp HSK | Orame - Voltair | 0 | 60,02 |
1 | Emelie Broman | Winnie the Pooh Z | | |
| Linköpings FK | Winner E - Burggraaf | 0 | 65,23 |
1 | Nina Hammarström | Darengo van´t Oudbos | | |
| Enskede RS | Toulon - Lys de Darmen | 0 | 62,48 |
1 | Therese Nyman | Acindo SB | | |
| Salaortens RF | Acacio (ex Acagion) - Cortez | 0 | 63,02 |
1 | Anna Hellström | Wilma B | | |
| Holmstorps RF | Cardento - Pik Trumpf | 0 | 61,75 |
1 | Ulrika Svensson | Rocorze | | |
| Salaortens RF | Cortez - Romeo | 0 | 62,57 |
1 | Pontus Westergren | Gralson T | | |
| Södertälje RK | Gralshüter - Japeloupe | 0 | 62,56 |
1 | Unni Andreasson | Pamina | | |
| Nuntorp HSK | Cagliostro - Mowgli | 0 | 58,70 |
1 | Pia Eriksson | Campanula Tap (40) | | |
| Kumla Ridklubb | Chess (SWB) - Opius | 0 | 64,97 |
1 | Maria Grane | Valoubet Gordon | | |
| SRS Hammarö | Maloubet de Pleville (SF) - Leluot (SF) | 0 | 62,80 |
1 | Pernilla Dannberg | Skywalker | | |
| Salaortens RF | Oramé - Irco Mena | 0 | 63,89 |
1 | Therese Nyman | Amoorina | | |
| Salaortens RF | Looping - Naturel | 0 | 61,43 |
1 | Emma Borsse´n | Qnutte San | | |
| Nuntorp HSK | Quite Easy - Modesto | 0 | 60,62 |
|
22 | Emma Kåbring | World Cup FLB | | |
| Östra Sörmlands L | Cagancho - Athlet Z | 1 | 81,53 |
23 | Pontus Westergren | Flash W | | |
| Södertälje RK | Cardento - Landlord | 4 | 61,58 |
23 | Peder Zeiloth | Whisper B | | |
| Kumla Ridklubb | Hors la Loi II - Burggraaf | 4 | 59,92 |
23 | Viktor Melin | Maxwell | | |
| Ekenryttarna | Maloubet de Pleville - Quite Easy | 4 | 76,63 |
23 | Emelie Broman | Zenith B | | |
| Linköpings FK | Mermus R - Kenwood | 4 | 67,52 |
27 | Therese Nyman | Gina | | |
| Salaortens RF | Guido (ex Gudo) - Tolstoy | 8 | 63,89 |
27 | Marcus Olsson | Willowcratic | | |
| Christinehamns PK | Jeopardy - Nimmerdor | 8 | 59,12 |
27 | Jonas Rinné | Funny Bee | | |
| Linköpings FK | Irco Mena - Swift | 8 | 66,37 |
30 | Izabelle Kursinski | Celeborn | | |
| Mantorpsryttarna | | 9 | 81,67 |
31 | Elin Jansson | Sir Fokin | | |
| Örebro FK | Sir Caletto - Pik Trumf | 12 | 62,63 |
31 | Stina Lillje | Bubka Z | | |
| Jump Club RSF | Balougran Z - Wiensender | 12 | 69,91 |
33 | Carolyn Berglöf | Rusty Rat | | |
| Södra Dalarnas RF | Carte d´Or - Irco Marco | 16 | 64,23 |
34 | Viktor Melin | Edison | | |
| Ekenryttarna | Etrusco - Feliciano (SWB) | Utg. | |
34 | Lina Rickardsen | Emillion van de Schranshoeve | | |
| Skästa RC | Parco - Fellini | Ute. | |
| Stina Lillje | Fabiana (5) | | |
| Jump Club RSF | Silvano - Amiral | | |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 1.30 bed. A:0 Ackumulator Avd. A |
101 anmälda, 87 startande, 22 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Poäng | Tid |
1 | Amanda Kjellberg | Donna Karan | 1 500,00 kr | |
| Borlänge RS | Feliciano - Flamingo | 54 | 43,30 |
2 | Emelie Larsson | Turbine | 1 000,00 kr | |
| Avesta Ridklubb | Turban Rose - Ciceron | 54 | 43,58 |
3 | Niklas Jonsson | Prima | 800,00 kr | |
| Örebro FK | Pomme Royal - Ralme Z | 54 | 47,96 |
4 | Janina Ljungqvist | Carlyon | 500,00 kr | |
| SRS Hammarö | Cortez - Maraton | 54 | 49,04 |
5 | Elin Andersson | Quite Nice | 320,00 kr | |
| Västerviksorten | Quite Easy - Lansiär | 54 | 49,11 |
6 | Alexandra Björklund | Lara | 320,00 kr | |
| Djursholms RK | Quick Star - Cardento | 54 | 49,14 |
7 | Roine Carlsson | Carona 5 | 320,00 kr | |
| Bromma Ridklubb | Corianus - Barring | 54 | 50,68 |
8 | Josefin Hansén | V.Ramaika | 320,00 kr | |
| Uddevalla RF | Corland - Voltaire | 54 | 50,75 |
9 | Pontus Westergren | Attila | 320,00 kr | |
| Södertälje RK | Acarado - Landadel | 54 | 52,55 |
10 | Marcus Olsson | Ramona | 320,00 kr | |
| Christinehamns PK | Rebel Z - Sit This One Out xx | 54 | 52,59 |
11 | Jessica Norkvist | Palet | 320,00 kr | |
| Östra Sörmlands L | Loran xx - Gefion x | 54 | 53,21 |
12 | Emma Kåbring | Carmen Miranda | 320,00 kr | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Trento | 54 | 54,70 |
12 | Amanda Landeblad | Chatezze | 320,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Cortez - Chagall | 54 | 54,70 |
14 | Carolin Holgersson | Cantaro | 320,00 kr | |
| Tollstad HSK | Cardento - okänd | 54 | 54,76 |
15 | Sara Brink | Isolex | 320,00 kr | |
| Vikbolandets RF | Irco Mena - King of Diamonds | 54 | 55,00 |
16 | Erica Swartz | Ozitano | 320,00 kr | |
| Malmö Civila | Pythagoras - Walldorf | 54 | 55,52 |
17 | Johanna Wallter | Leo Minor | 320,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Helwan - Caracas | 54 | 55,79 |
18 | Erica Swartz | Lord 811 | 320,00 kr | |
| Malmö Civila | Lord-Marco - Ramiro AS | 54 | 57,06 |
19 | Jenny Johansson | Estelle | 320,00 kr | |
| Vikbolandets RF | Cardento - Bartok | 54 | 58,20 |
20 | Malin Fredriksson | Hijo De La Casa | 320,00 kr | |
| Årsta Runsten | Casa Grande - Lemon | 54 | 58,31 |
21 | Amanda Landeblad | Anna Nicole | 320,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Nicklas - Jasper | 54 | 60,76 |
22 | Åsa Frändberg | Capella | 320,00 kr | |
| Östra Sörmlands L | Cappucino - Cardento | 54 | 61,29 |
|
23 | Malin Isaksson | Booster K | | |
| Östra Sörmlands L | Irco Mena - Landlord | 54 | 65,35 |
24 | Emma Eriksson | Filippa K | | |
| Nuntorp HSK | Feliciano - Mowgli | 54 | 67,32 |
25 | Elin Jansson | Jumping Jack Flash | | |
| Örebro FK | Last Liberty - Irco Marco | 52 | 60,53 |
26 | Emeli Emteryd | Quix | | |
| Södertälje RK | Quick Star - Simply | 48 | 47,23 |
27 | Elina Andreasson | Phillborough | | |
| Nuntorp HSK | Campagne (ex Leroy) - Daimler | 46 | 43,61 |
28 | Sofie Andersson | Channon | | |
| Valåsens RS | Cortez - Bordeaux | 46 | 48,06 |
29 | Frida Karlsson | Lolipop Flip | | |
| Linköpings FK | So What - Bayard | 46 | 51,41 |
30 | Christina Sjöström | Mona Lisa Lyngriis | | |
| SRS Hammarö | Carrano - Coriander | 46 | 53,15 |
31 | Jenny Björn | Edelweiss | | |
| Hageby Ridklubb | Elmshorn - Spin of Coin xx | 46 | 54,95 |
32 | Melle Skärfstad | O-Fel-I-Anne | | |
| Hamre Ridklubb | Feliciano - Bordeaux | 45 | 56,61 |
33 | Carolyn Berglöf | Sanday | | |
| Södra Dalarnas RF | Armstrong - Gabor | 39 | 57,70 |
34 | Patricia Normark | Eldorado | | |
| Kumla Ridklubb | Eighty Eight Keys - Hertigen | 38 | 53,59 |
35 | Yvonne Talamo | Camill S:t Tropez | | |
| Kumla Ridklubb | Cortez - Salut | 35 | 83,71 |
36 | Stine Bergersen Lřkken | Astoria | | |
| Norway | | 33 | 73,57 |
37 | Louise Verstegen | Natalie | | |
| Norway | | 30 | 58,56 |
38 | Emelie Johansson | Bally Thyme | | |
| Christinehamns RK | Lasandos - Raldo Polo | 30 | 80,77 |
39 | Lenita Svedberg | Chapella | | |
| Munkedals RK | Chapman - Any Questions | 29 | 80,83 |
40 | Emilia Löwenborg | Gym Star | | |
| Gävle RS | Guidam de Henry - Alme | 24 | 62,38 |
41 | Linn Holm | Niagara Des Monts | | |
| SRS Hammarö | Oberon Du Moulin - Narcos II | 24 | 103,33 |
42 | Pontus Westergren | Ubbeville | | |
| Södertälje RK | Heartbreaker - Expert | 21 | 61,28 |
43 | Jacob Hellström | R. Umonia 52 | | |
| Uddevalla RF | Calando I - Burggraff | 18 | 45,13 |
44 | Sofie Karlsson | Adele | | |
| Mantorpsryttarna | Adeptus - Astor | 18 | 48,25 |
45 | Kim Östergrenujvary | Stornello | | |
| Jump Club RSF | Okänd | 18 | 48,84 |
46 | Emelie Lundholm | Greyline | | |
| Kumla Ridklubb | Aerline H - Mowgli | 18 | 49,90 |
47 | Martina Nyman | Alicanto | | |
| Skästa RC | Adlantus As - Gigant | 18 | 51,75 |
48 | Amanda Landeblad | CK One | | |
| Strömsholms RSF | Calvin Z - Lady Killer xx | 18 | 51,90 |
49 | Malin Fredriksson | Chelsea 51 | | |
| Årsta Runsten | Classido - Cassini I | 18 | 53,57 |
50 | Jonna Fredriksson | Brio 6 | | |
| Skästa RC | Bouquet - Cordelabryere | 18 | 53,87 |
51 | Jenny Björn | Rozelini | | |
| Hageby Ridklubb | Robin Z - Cosmos | 18 | 54,17 |
52 | Hanna Carlsson | Lex Zodiac | | |
| Avesta Ridklubb | Zeppelin - Cavalotti | 18 | 55,28 |
53 | Stina Lillje | Lobelia | | |
| Jump Club RSF | Lovirco - Madrigal | 18 | 55,70 |
54 | Sofie Andersson | Chayenne | | |
| Valåsens RS | Cortez - Bordeaux | 18 | 56,80 |
55 | Marie Jakobsson | Garcon | | |
| Skästa RC | Rafa-L - Didriksen | 18 | 57,21 |
56 | Johanna Wallter | Ufo | | |
| Strömsholms RSF | Uskudar des Malais - Democritos | 18 | 57,22 |
57 | Malin Rosén | Robin | | |
| Föreningen Hoppryttarna | Trombon - Pik Trumpf | 18 | 58,10 |
58 | Malin Isaksson | Alicia M | | |
| Östra Sörmlands L | Come Back II - Mowgli | 18 | 58,67 |
59 | Emma Gulding | Thonia V.S. | | |
| Djursholms RK | Marlon - Burggraaf | 18 | 60,11 |
60 | Linn Backman | My Mayflower | | |
| Djursholms RK | Lanciano - Napoleon | 18 | 61,59 |
61 | Linn Holm | Viola | | |
| SRS Hammarö | Fuego Du Prelet - Burggraaf | 18 | 71,80 |
62 | Josefin Hansén | Nobell | | |
| Uddevalla RF | Nupilot - Stanford | 17 | 65,49 |
63 | Unni Andreasson | Tonie Melronie | | |
| Nuntorp HSK | La Croix - Kojak | 16 | 56,38 |
64 | Anna Gustafsson | Tima | | |
| Östra Sörmlands L | Artist - Torboldt | 12 | 48,20 |
65 | Terese Björklund | Cordzyla | | |
| Avesta Ridklubb | Acacio (ex Acagion) - Romeo | 12 | 53,55 |
66 | Helena Tunon | Glitzy | | |
| Tierps RK | Cortus - Lombard | 11 | 49,50 |
67 | Amelie Skogström | Goretex | | |
| Stora Wäsby FRK | Turban Rose - Nice Havrais xx | 11 | 51,70 |
68 | Lena Engberg | Ribot | | |
| Jump Club RSF | Ritual - Diskus | 11 | 58,99 |
69 | Anna Gustafsson | Cool Brandy | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Irco Marco | 11 | 59,81 |
70 | Lina Wallin | Valante | | |
| Skästa RC | Fantastique - --- | 11 | 62,09 |
71 | Pontus Westergren | Chivonne Z | | |
| Södertälje RK | Chellano Z - Gerswin | 10 | 41,52 |
72 | Malin Åkerberg | Cascabel HH | | |
| Örebro FK | Cardento - Teaspoon xx | 10 | 42,83 |
73 | Erica Eriksson | Magia | | |
| Valåsens RS | Reval - Kantusz | 10 | 49,18 |
74 | Emelie Lundholm | Amazing Grace | | |
| Kumla Ridklubb | Cortez - Labrador | 10 | 51,39 |
75 | Yvonne Talamo | Landcruiser | | |
| Kumla Ridklubb | Landlord - Utrillo | 10 | 56,54 |
76 | Åsa Frändberg | Ventoux Van De Hooghoeve | | |
| Östra Sörmlands L | Darco - Lys de Darmen | 10 | 56,91 |
77 | Jein Falk | Variant | | |
| Vikbolandets RF | Heartbreaker - Burggraaf | 10 | 57,16 |
78 | Anna Andersson | Easy Choice | | |
| Örebro FK | Quite Easy - Romano | 10 | 60,08 |
79 | Anna Forsling | Winning Card JG | | |
| Södertälje RK | Cardento - Robin Z | 10 | 61,53 |
80 | Claudia Doria | Rosaleva | | |
| Enköpings RK | Ahorn - Amon | 9 | 49,28 |
81 | Elin Wilhelmsson | Felicia | | |
| Munkedals RK | Aerline H (SWB) - Souvenir D | 4 | 50,34 |
82 | Jessica Norkvist | Babusjka | | |
| Östra Sörmlands L | Robin Z - Brabant | Ute. | |
82 | Lennart Backman | Cactus | | |
| Djursholms RK | Cortus - Ahorn | Ute. | |
82 | Evelina Olausen | Kito du Chatelier | | |
| Örebro FK | Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre | Ute. | |
82 | Penny RobertsonPearce | Ginger | | |
| Enköpings Näs R | Graf Grannus - Akut | Ute. | |
82 | Lina Rickardsen | Heath Cliffe | | |
| Skästa RC | VDL Arkansas - Cavalier Royale | Utg. | |
82 | Rebecca Wärnbring | Flb Taxman | | |
| Knivstaortens RK | Turban Rose SF - Rin Rocco | Utg. | |
| Jonna Fredriksson | Courtney Love | | |
| Skästa RC | Cortus - Royal Conductor | | |
| Eva Danielsson | Libertys Vigilante | | |
| Nora RSF | Last Liberty - Maximus | | |
| Linn Tronstad | Eudanum Glengordon | | |
| Fryksdalens RS | Laudanum xx - Lelout | | |
| Erik Berggren | Aragorn | | |
| Stora Ekeby RK | Cardento - Irco Marco | | |
| Sara Andersson | Science Line H | | |
| Västerviksorten | Elmshorn - Hartung | | |
| Melle Skärfstad | Carline X | | |
| Hamre Ridklubb | Carnute - Landgraf | | |
| Rebecca Taxén | Immelman | | |
| Aros RS | Rastell - Brabant | | |
| Åsa Hellström | Wiper F | | |
| Holmstorps RF | Quite Easy - Robin Z | | |
| Charlotte Carlsson | Son of Diamonds | | |
| SRS Hammarö | King Henry - Miami Springs xx | | |
| Linnea Holmberg | Panama 132 | | |
| Jump Club RSF | Candillo - Silvester | | |
| Denise Svensson | Can´ja (5) | | |
| Kungsbacka RK | Cardento - Jasper | | |
| Stina Lillje | Maxi Clay | | |
| Jump Club RSF | Magini - Dragon | | |
| Denise Svensson | Courage Z | | |
| Kungsbacka RK | Cilton Z - Atlantus Z | | |
| Denise Svensson | Noble Aer | | |
| Kungsbacka RK | Aerline H - Elmshorn | | |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B |
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Niklas Jonsson | Caral | | |
| Örebro FK | Casir Ask - Ralmé Z | 0 | 69,78 |
1 | Josefin Hansén | Comtessa W | | |
| Uddevalla RF | | 0 | 75,56 |
1 | Malin Åkerberg | Capsicum HH | | |
| Örebro FK | Casa Grande - Teaspoon xx | 0 | 72,72 |
1 | Viktor Melin | Chimay MB | | |
| Ekenryttarna | Chicago Z - Ultrazon | 0 | 69,19 |
1 | Åsa Frändberg | Wishful | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Mr Blue | 0 | 71,96 |
1 | Martina Nyman | La Embra | | |
| Skästa RC | Remember (ex Ranco) - Alpen Fürst | 0 | 66,25 |
1 | Linda Andersson | Contendra Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Contendro - Landor S | 0 | 72,42 |
1 | Felicia Bindekrans | Malva | | |
| Vikbolandets RF | Cardento - Irco Mena | 0 | 69,42 |
1 | Niklas Jonsson | Wicky KW | | |
| Örebro FK | Indoctro - Emilion | 0 | 73,12 |
1 | Emelie Överlien | Chiron Zip | | |
| Christinehamns RK | Leuthen I - Tammer Fors xx | 0 | 71,66 |
1 | Pontus Westergren | Causa Rei | | |
| Södertälje RK | Cagancho - Steve's Friend xx | 0 | 76,15 |
1 | Josefin Hansén | Zeke | | |
| Uddevalla RF | Camiell-Flamingo Z - Pontus | 0 | 72,66 |
|
13 | Unni Andreasson | Pamina | | |
| Nuntorp HSK | Cagliostro - Mowgli | 4 | 68,25 |
13 | Niklas Jonsson | Carlotta | | |
| Örebro FK | Contendro I - Escudo I | 4 | 67,50 |
15 | Sandra Hermansson | Norma | | |
| Avesta Ridklubb | Non Stop R - Maraton | 5 | 85,69 |
16 | Emma Liljefors | Quite Right | | |
| Hamre Ridklubb | Quite Easy - Irco Marco | 6 | 87,46 |
17 | Elina Andreasson | Cassanova Fortuna | | |
| Nuntorp HSK | Casa Grande - Leuthen I | 13 | 83,63 |
| Elin Jansson | Duchesse Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Thunder Van de Zuuthoeve - General I | | |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 1.40 bed. Två faser A:0/A:0 |
80 anmälda, 74 startande, 19 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Stina Lillje | Lucy Show | 3 000,00 kr | | |
| Jump Club RSF | Lucky Light - Warrigall | 0 | 55,85 | 0 | 27,16 |
2 | Erica Swartz | Ozitano | 2 000,00 kr | | |
| Malmö Civila | Pythagoras - Walldorf | 0 | 56,14 | 0 | 28,27 |
3 | Emelie Lundholm | Greyline | 1 500,00 kr | | |
| Kumla Ridklubb | Aerline H - Mowgli | 0 | 52,78 | 0 | 28,51 |
4 | Jonas Rinné | La Belle | 1 000,00 kr | | |
| Linköpings FK | Landclassic - Zeus | 0 | 53,94 | 0 | 28,64 |
5 | Jacob Hellström | R. Umonia 52 | 500,00 kr | | |
| Uddevalla RF | Calando I - Burggraff | 0 | 54,61 | 0 | 28,88 |
6 | Stina Lillje | Kamelia | 500,00 kr | | |
| Jump Club RSF | Casino - Turban Rose | 0 | 57,10 | 0 | 29,04 |
7 | Carolin Holgersson | Mascarphone | 500,00 kr | | |
| Tollstad HSK | Levantos II - Lebus | 0 | 54,65 | 0 | 30,35 |
8 | Stina Lillje | Thelma | 500,00 kr | | |
| Jump Club RSF | Quite Easy - Napoleon | 0 | 55,05 | 0 | 30,39 |
9 | Therese Nyman | Lagana | 500,00 kr | | |
| Salaortens RF | Lasandos - Midas | 0 | 56,37 | 0 | 31,51 |
10 | Malin Wikander Karls | Marcoolio | 500,00 kr | | |
| Trosa RS | King Marco - Cortez | 0 | 53,01 | 0 | 31,67 |
11 | Jonna Fredriksson | Brio 6 | 500,00 kr | | |
| Skästa RC | Bouquet - Cordelabryere | 0 | 53,27 | 0 | 31,72 |
12 | Linn Holm | Forest Gump 17 | 500,00 kr | | |
| SRS Hammarö | Fabriano - --- | 0 | 56,35 | 0 | 31,95 |
13 | Malin Rosén | Queen Mab | 500,00 kr | | |
| Föreningen Hoppryttarna | Cardento - Maraton | 0 | 56,31 | 0 | 31,96 |
14 | Cecilia Hansson | Navidad | 500,00 kr | | |
| Gävle RS | Burggraaf - Nimmerdor | 0 | 57,51 | 0 | 32,91 |
15 | Erik Berggren | Savero | 500,00 kr | | |
| Stora Ekeby RK | Concorde - Horatio | 0 | 60,68 | 0 | 34,94 |
16 | Roine Carlsson | Voici | 500,00 kr | | |
| Bromma Ridklubb | Ahorn - Purioso | 0 | 61,51 | 0 | 34,97 |
17 | Stine Bergersen Lřkken | Laroso 2 | 500,00 kr | | |
| Norway | | 0 | 59,45 | 0 | 39,82 |
18 | Malin Åkerberg | Cascabel HH | 500,00 kr | | |
| Örebro FK | Cardento - Teaspoon xx | 0 | 58,54 | 4 | 29,12 |
19 | Izabelle Kursinski | Marco Luxe | 500,00 kr | | |
| Mantorpsryttarna | Irco Marco - Labrador | 0 | 53,24 | 4 | 31,19 |
|
20 | Elina Andreasson | Phillborough | | | |
| Nuntorp HSK | Campagne (ex Leroy) - Daimler | 0 | 53,38 | 4 | 31,34 |
21 | Johanna Ohlsson | Rozza | | | |
| Nyköpings RS | Roderik - Zeppelin | 0 | 54,97 | 4 | 31,80 |
22 | Josefin Hansén | Spax | | | |
| Uddevalla RF | Electro - Flamingo | 0 | 57,56 | 4 | 36,17 |
23 | Eva Danielsson | Contendor 2 | | | |
| Nora RSF | Contendro - Landor S | 0 | 56,92 | 4 | 36,91 |
24 | Felicia Bindekrans | Santana | | | |
| Vikbolandets RF | Limbus - Koenigspark xx | 0 | 50,58 | 8 | 40,80 |
25 | Josefin Hansén | Chanel 230 | | | |
| Uddevalla RF | Plaisir d´Amour - Contender | 0 | 56,95 | Utg. | |
26 | Emeli Emteryd | Starlight Tagegården | | | |
| Södertälje RK | Lucky Light - Schweden Gruss | 4 | 52,00 | | |
27 | Erica Swartz | Lord 811 | | | |
| Malmö Civila | Lord-Marco - Ramiro AS | 4 | 52,09 | | |
28 | Johanna Wallter | Leo Minor | | | |
| Strömsholms RSF | Helwan - Caracas | 4 | 52,74 | | |
29 | Sofia Helmrich | Emilio 38 | | | |
| Strömsholms RSF | Escudo - Calypso II | 4 | 53,35 | | |
30 | Stina Lillje | Maxi Clay | | | |
| Jump Club RSF | Magini - Dragon | 4 | 53,39 | | |
31 | Niklas Jonsson | Prima | | | |
| Örebro FK | Pomme Royal - Ralme Z | 4 | 54,10 | | |
32 | Sara Westbeck | Koriander | | | |
| Jump Club RSF | Cardento - Utrillo | 4 | 54,25 | | |
33 | Emelie Larsson | Turbine | | | |
| Avesta Ridklubb | Turban Rose - Ciceron | 4 | 54,81 | | |
34 | Kaspar Hållsten | Hugo Frei | | | |
| Jump Club RSF | Aerline H - Pomme Royal | 4 | 54,86 | | |
35 | Kaspar Hållsten | Leon | | | |
| Jump Club RSF | Landor S - Brandenburger | 4 | 56,07 | | |
36 | Jonas Rinné | Lando | | | |
| Linköpings FK | Landor S - Lord | 4 | 56,15 | | |
37 | Jenny Björn | Rozelini | | | |
| Hageby Ridklubb | Robin Z - Cosmos | 4 | 56,26 | | |
38 | Linnea Holmberg | Panama 132 | | | |
| Jump Club RSF | Candillo - Silvester | 4 | 56,93 | | |
39 | Eva Danielsson | High Tech | | | |
| Nora RSF | New Balance - Cortez | 4 | 57,19 | | |
40 | Sofie Andersson | Chayenne | | | |
| Valåsens RS | Cortez - Bordeaux | 4 | 58,61 | | |
41 | Alexandra Björklund | Lara | | | |
| Djursholms RK | Quick Star - Cardento | 4 | 59,81 | | |
42 | Janina Ljungqvist | Carlyon | | | |
| SRS Hammarö | Cortez - Maraton | 4 | 60,25 | | |
43 | Rebecca Johansson | Leroy J | | | |
| Södertörn Ryttarcenter TK | Leuthen I - Robin Z | 5 | 63,53 | | |
44 | Jessica Norkvist | Palet | | | |
| Östra Sörmlands L | Loran xx - Gefion x | 7 | 71,32 | | |
45 | Rebecca Taxén | Immelman | | | |
| Aros RS | Rastell - Brabant | 8 | 52,39 | | |
46 | Linnea Holmberg | Coolman 17 | | | |
| Jump Club RSF | Campione - Zuenftiger | 8 | 54,08 | | |
47 | Zazza Skärfstad | Chivas Imperial | | | |
| Hamre Ridklubb | Laurin - Rastell | 8 | 55,01 | | |
48 | Kaspar Hållsten | Sarino | | | |
| Jump Club RSF | Larino - Le mexico | 8 | 55,15 | | |
49 | Therese Nyman | Lutricia Mc Neal | | | |
| Salaortens RF | Looping - Landlord | 8 | 56,37 | | |
50 | Linn Backman | Bahia Cabana | | | |
| Djursholms RK | Cortez - Wagner | 8 | 56,75 | | |
51 | Fredrik Hammarström | Oreagon | | | |
| Västerås RS | Nimmerdor - Landgraf I | 8 | 58,08 | | |
52 | Katarina Bonde | Rebel Max | | | |
| Katrinedals RF | Rebel Z - Maximus | 8 | 58,34 | | |
53 | Claudia Doria | Rosaleva | | | |
| Enköpings RK | Ahorn - Amon | 8 | 58,70 | | |
54 | Eva Danielsson | Kimberly | | | |
| Nora RSF | Cortez - Irco Marco | 8 | 58,80 | | |
55 | Elin Jansson | Ace´s High | | | |
| Örebro FK | Quidam de Revel SF - Electro | 8 | 59,21 | | |
56 | Marie Jakobsson | Garcon | | | |
| Skästa RC | Rafa-L - Didriksen | 8 | 59,83 | | |
57 | Lennart Backman | Cactus | | | |
| Djursholms RK | Cortus - Ahorn | 8 | 60,65 | | |
58 | Pernilla Nyman-Mattsson | Marcos Hot Shot | | | |
| SRS Hammarö | Irco Marco - Nepal | 9 | 80,91 | | |
59 | Viktor Melin | Sydney E.T | | | |
| Ekenryttarna | So What - Cortez | 10 | 67,60 | | |
60 | Linda Andersson | Romanze | | | |
| Örebro FK | Recaro - Argentan | 12 | 54,96 | | |
61 | Sofie Andersson | Channon | | | |
| Valåsens RS | Cortez - Bordeaux | 12 | 56,01 | | |
62 | Josefin Hansén | Citadelle | | | |
| Uddevalla RF | Chess - Ciceron | 12 | 58,69 | | |
63 | Max Rupla | Strawberry | | | |
| Skästa RC | Jeopardy - Burggraf | 12 | 59,18 | | |
64 | Cecilia Hansson | Rico | | | |
| Gävle RS | Caletto III - Radiator | 15 | 74,00 | | |
65 | Emma Borsse´n | Corker San | | | |
| Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | 16 | 58,28 | | |
66 | Melle Skärfstad | Carline X | | | |
| Hamre Ridklubb | Carnute - Landgraf | 19 | 71,34 | | |
67 | Amanda Kjellberg | Donna Karan | | | |
| Borlänge RS | Feliciano - Flamingo | 19 | 73,47 | | |
68 | Linda Moberg | Fly Cross Over P.G | | | |
| Grevagårdens RF | Cardento - Columbus | Ute. | | | |
68 | Amanda Landeblad | CK One | | | |
| Strömsholms RSF | Calvin Z - Lady Killer xx | Ute. | | | |
68 | Viktor Melin | Up To Date | | | |
| Ekenryttarna | Elmshorn - Indoctro | Ute. | | | |
68 | Yvonne Talamo | Landcruiser | | | |
| Kumla Ridklubb | Landlord - Utrillo | Utg. | | | |
68 | Jessica Norkvist | Babusjka | | | |
| Östra Sörmlands L | Robin Z - Brabant | Ute. | | | |
68 | Emma Kåbring | Carmen Miranda | | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Trento | Ute. | | | |
68 | Sofia Helmrich | Future | | | |
| Strömsholms RSF | Okänd | Ute. | | | |
| Amanda Landeblad | Anna Nicole | | | |
| Strömsholms RSF | Nicklas - Jasper | | | | |
| Lina Wallin | Valante | | | |
| Skästa RC | Fantastique - --- | | | | |
| Åsa Hellström | Wiper F | | | |
| Holmstorps RF | Quite Easy - Robin Z | | | | |
| Malin Isaksson | Booster K | | | |
| Östra Sörmlands L | Irco Mena - Landlord | | | | |
| Josefin Hansén | V.Ramaika | | | |
| Uddevalla RF | Corland - Voltaire | | | | |
| Amanda Landeblad | Chatezze | | | |
| Strömsholms RSF | Cortez - Chagall | | | | |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B |
42 anmälda, 32 startande, 8 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Therese Nyman | Acindo SB | | |
| Salaortens RF | Acacio (ex Acagion) - Cortez | 0 | 67,25 |
1 | Emelie Broman | Elinck | | |
| Linköpings FK | Orlando - Clinton | 0 | 76,71 |
1 | Emma Borsse´n | Vilottie | | |
| Nuntorp HSK | Orame - Voltair | 0 | 71,68 |
1 | Jonas Rinné | Crown Jewel | | |
| Linköpings FK | Chicago Z - King of Diamonds | 0 | 72,46 |
1 | Maria Grane | Valoubet Gordon | | |
| SRS Hammarö | Maloubet de Pleville (SF) - Leluot (SF) | 0 | 69,96 |
1 | Peder Zeiloth | Whisper B | | |
| Kumla Ridklubb | Hors la Loi II - Burggraaf | 0 | 67,70 |
1 | Emelie Broman | Winnie the Pooh Z | | |
| Linköpings FK | Winner E - Burggraaf | 0 | 72,44 |
1 | Martina Nyman | La Embra | | |
| Skästa RC | Remember (ex Ranco) - Alpen Fürst | 0 | 66,40 |
1 | Anna Hellström | Wilma B | | |
| Holmstorps RF | Cardento - Pik Trumpf | 0 | 67,80 |
1 | Jonas Rinné | Funny Bee | | |
| Linköpings FK | Irco Mena - Swift | 0 | 73,19 |
1 | Ulrika Svensson | Remina SB | | |
| Salaortens RF | Remember - Cortez | 0 | 67,17 |
1 | Emelie Broman | Zenith B | | |
| Linköpings FK | Mermus R - Kenwood | 0 | 75,86 |
|
13 | Josefin Hansén | Zeke | | |
| Uddevalla RF | Camiell-Flamingo Z - Pontus | 4 | 68,50 |
13 | Izabelle Kursinski | Celeborn | | |
| Mantorpsryttarna | | 4 | 72,21 |
13 | Sandra Hermansson | Norma | | |
| Avesta Ridklubb | Non Stop R - Maraton | 4 | 71,50 |
13 | Viktor Melin | Edison | | |
| Ekenryttarna | Etrusco - Feliciano (SWB) | 4 | 73,16 |
13 | Anna Falk | Jumboline | | |
| Hammarö RF | Jumbo - Top of class | 4 | 78,39 |
13 | Stina Lillje | Bubka Z | | |
| Jump Club RSF | Balougran Z - Wiensender | 4 | 67,93 |
13 | Nina Hammarström | Darengo van´t Oudbos | | |
| Enskede RS | Toulon - Lys de Darmen | 4 | 75,84 |
13 | Pia Eriksson | Campanula Tap (40) | | |
| Kumla Ridklubb | Chess (SWB) - Opius | 4 | 75,61 |
13 | Emma Liljefors | Quite Right | | |
| Hamre Ridklubb | Quite Easy - Irco Marco | 4 | 71,67 |
13 | Emma Borsse´n | Qnutte San | | |
| Nuntorp HSK | Quite Easy - Modesto | 4 | 73,77 |
13 | Viktor Melin | Maxwell | | |
| Ekenryttarna | Maloubet de Pleville - Quite Easy | 4 | 75,47 |
13 | Anna Falk | Lexington | | |
| Hammarö RF | Lansing - Literat | 4 | 74,18 |
25 | Ulrika Svensson | Rocorze | | |
| Salaortens RF | Cortez - Romeo | 8 | 72,14 |
25 | Marcus Olsson | Willowcratic | | |
| Christinehamns PK | Jeopardy - Nimmerdor | 8 | 73,67 |
25 | Pernilla Dannberg | Skywalker | | |
| Salaortens RF | Oramé - Irco Mena | 8 | 69,30 |
28 | Beatrice Huuva | Ringwood Space | | |
| Kumla Ridklubb | Polanski - Clover Hill | 10 | 91,12 |
29 | Therese Nyman | Gina | | |
| Salaortens RF | Guido (ex Gudo) - Tolstoy | 12 | 70,00 |
30 | Emma Kåbring | World Cup FLB | | |
| Östra Sörmlands L | Cagancho - Athlet Z | 15 | 97,72 |
31 | Therese Nyman | Amoorina | | |
| Salaortens RF | Looping - Naturel | 16 | 74,36 |
32 | Lina Rickardsen | Emillion van de Schranshoeve | | |
| Skästa RC | Parco - Fellini | Ute. | |
| Jenny Johansson | Undicci | | |
| Vikbolandets RF | Camiell-Flamingo Z - Cardento | | |
| Anita Sande | Dr Tornow | | |
| Märsta Ridklubb | Balou du Rouet - Flambeau | | |
| Pontus Westergren | Flash W | | |
| Södertälje RK | Cardento - Landlord | | |
| Viktoria Överlien | Kenny Kiwi | | |
| Christinehamns RK | Levantos II - Triton | | |
| Isabell Karlsson | Orion | | |
| SRS Hammarö | Uskudar des Malais - Robin Z | | |
| Carolyn Berglöf | Rusty Rat | | |
| Södra Dalarnas RF | Carte d´Or - Irco Marco | | |
| Anita Sande | Ricardo | | |
| Märsta Ridklubb | Concreto - Carte d ´Or | | |
| Helena Gustavsson | Quite a Nice Guy | | |
| Trossnäs FK | Quite Easy - Ciceron | | |
| Pontus Westergren | Gralson T | | |
| Södertälje RK | Gralshüter - Japeloupe | | |
| Anita Sande | Laroon 2 | | |
| Märsta Ridklubb | Landgold - Captain Paul | | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 1.25 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
84 anmälda, 72 startande, 18 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Therese Nyman | Sambalolec | 1 000,00 kr | | |
| Salaortens RF | Cortez - Elizar | 0 | 52,55 | 0 | 32,38 |
2 | Jenny Björn | Edelweiss | 800,00 kr | | |
| Hageby Ridklubb | Elmshorn - Spin of Coin xx | 0 | 54,06 | 0 | 34,38 |
3 | Amanda Landeblad | Donegue v/h Kastanjehof | 600,00 kr | | |
| Strömsholms RSF | Thunder van de Zuuthoeve - Quito de Baussy | 0 | 56,43 | 0 | 35,39 |
4 | Marcus Olsson | Voops | 500,00 kr | | |
| Christinehamns PK | Jeopardy - Jus de Pommes | 0 | 57,78 | 0 | 35,79 |
5 | Yvonne Talamo | Landcruiser | 400,00 kr | | |
| Kumla Ridklubb | Landlord - Utrillo | 0 | 60,61 | 0 | 36,33 |
6 | Amanda Landeblad | Darmen van de Zuuthoeve | 400,00 kr | | |
| Strömsholms RSF | Thunder van de Zuuthoeve - Leader M | 0 | 58,20 | 0 | 36,65 |
7 | Emelie Johansson | Bally Thyme | 400,00 kr | | |
| Christinehamns RK | Lasandos - Raldo Polo | 0 | 57,85 | 0 | 36,94 |
8 | Jenny Björn | Rozelini | 400,00 kr | | |
| Hageby Ridklubb | Robin Z - Cosmos | 0 | 54,59 | 0 | 36,99 |
9 | Emma Gulding | Thonia V.S. | 400,00 kr | | |
| Djursholms RK | Marlon - Burggraaf | 0 | 61,15 | 0 | 39,39 |
10 | Emma Falk | Titania | 400,00 kr | | |
| Vikbolandets RF | Robin Z - Hickory | 0 | 51,57 | 6 | 51,57 |
11 | Terese Björklund | Cordzyla | 400,00 kr | | |
| Avesta Ridklubb | Acacio (ex Acagion) - Romeo | 0 | 56,00 | 4 | 29,93 |
12 | Anna Gustafsson | Tima | 400,00 kr | | |
| Östra Sörmlands L | Artist - Torboldt | 0 | 56,40 | 4 | 30,79 |
13 | Sara Brink | Isolex | 400,00 kr | | |
| Vikbolandets RF | Irco Mena - King of Diamonds | 0 | 54,28 | 4 | 32,00 |
14 | Lina Johansson | High Unique (SWB) | 400,00 kr | | |
| Rudskogens RF | New Balance - Sandro z | 0 | 51,96 | 4 | 32,66 |
15 | Stina Lillje | Maxi Clay | 400,00 kr | | |
| Jump Club RSF | Magini - Dragon | 0 | 54,08 | 4 | 34,36 |
16 | Sara Westbeck | Koriander | 400,00 kr | | |
| Jump Club RSF | Cardento - Utrillo | 0 | 56,20 | 4 | 34,44 |
17 | Amanda Althén | Biscaya 42 | 400,00 kr | | |
| Strömsholms RSF | Quebec - Landadel | 0 | 56,45 | 4 | 34,67 |
18 | Carolyn Berglöf | Sanday | 400,00 kr | | |
| Södra Dalarnas RF | Armstrong - Gabor | 0 | 59,10 | 4 | 34,84 |
|
19 | Johanna Wallter | Ufo | | | |
| Strömsholms RSF | Uskudar des Malais - Democritos | 0 | 56,09 | 4 | 35,10 |
20 | Björn Svensson | Agamemnon | | | |
| Ekenryttarna | Briar - Allegretto | 0 | 57,92 | 4 | 36,37 |
21 | Isabell Karlsson | Orion | | | |
| SRS Hammarö | Uskudar des Malais - Robin Z | 0 | 61,81 | 4 | 37,67 |
22 | Linn Holm | Viola | | | |
| SRS Hammarö | Fuego Du Prelet - Burggraaf | 0 | 60,24 | 4 | 37,85 |
23 | Natalie Lilja | Niki Lauda G | | | |
| Stora Ekeby RK | Electro - Irco Mena | 0 | 53,40 | 6 | 50,40 |
24 | Linus Gustafsson | Riddarsporre | | | |
| Åmåls Ridklubb | Quite Easy - Utrillo | 0 | 55,17 | 8 | 36,36 |
25 | Christina Sjöström | Mona Lisa Lyngriis | | | |
| SRS Hammarö | Carrano - Coriander | 0 | 52,21 | 8 | 37,83 |
26 | Emeli Emteryd | Aragon | | | |
| Södertälje RK | Cortez - Robin Z | 0 | 58,99 | 8 | 39,36 |
27 | Yvonne Talamo | Camill S:t Tropez | | | |
| Kumla Ridklubb | Cortez - Salut | 0 | 59,87 | 9 | 48,00 |
28 | Max Rupla | Mayday | | | |
| Skästa RC | Mailaender - Dinard L | 4 | 57,43 | 4 | 15,04 |
29 | Emelie Larsson | Millers Lady | | | |
| Avesta Ridklubb | Nad Elshiba xx - Sweet Con xx | 4 | 50,59 | | |
30 | Ida Kristine Moen Lunde | Jackson | | | |
| Engalseröd RF | Cardento - Amiral | 4 | 51,53 | | |
31 | Evelina Olausen | Kito du Chatelier | | | |
| Örebro FK | Caloubet du Bois - Papyrus de Chivre | 4 | 52,64 | | |
32 | Anna Elfsten | Canberry | | | |
| Kumla Ridklubb | Cavalet - Cannon Row xx | 4 | 53,36 | | |
33 | Ulrica Gellerstedt | Chamira | | | |
| SRS Hammarö | Campari M - Chagall | 4 | 54,26 | | |
34 | Zazza Skärfstad | Mi Lady | | | |
| Hamre Ridklubb | Roderik - Marino | 4 | 54,46 | | |
35 | Marie Jakobsson | Garcon | | | |
| Skästa RC | Rafa-L - Didriksen | 4 | 54,77 | | |
36 | Jenny Johansson | Beau van de Roshoeve | | | |
| Vikbolandets RF | Nagano - President | 4 | 55,40 | | |
37 | Cassandra Häll | Smily 005 | | | |
| Karlstads RK | Singular Joter - Foxhunter | 4 | 55,43 | | |
38 | Elin Wilhelmsson | Felicia | | | |
| Munkedals RK | Aerline H (SWB) - Souvenir D | 4 | 55,46 | | |
39 | Amelie Skogström | Goretex | | | |
| Stora Wäsby FRK | Turban Rose - Nice Havrais xx | 4 | 55,51 | | |
40 | Cassandra Häll | Celine | | | |
| Karlstads RK | Candillo - Calato | 4 | 55,98 | | |
41 | Jessica Norkvist | Palet | | | |
| Östra Sörmlands L | Loran xx - Gefion x | 4 | 56,25 | | |
42 | Johanna Wallter | Maxim | | | |
| Strömsholms RSF | Mantovani - Farewell | 4 | 56,70 | | |
43 | Louise Verstegen | Natalie | | | |
| Norway | | 4 | 56,77 | | |
44 | Stina Lillje | Lobelia | | | |
| Jump Club RSF | Lovirco - Madrigal | 4 | 56,99 | | |
45 | Sara Andersson | Lord Nelson 52 | | | |
| Västerviksorten | Landsieger I - Pinkus | 4 | 57,91 | | |
46 | Jessica Norkvist | Babusjka | | | |
| Östra Sörmlands L | Robin Z - Brabant | 4 | 60,70 | | |
47 | Matilda Svensk | Pantani | | | |
| Strömsholms RSF | Levantos II - Beach Boy | 5 | 65,53 | | |
48 | Hanna Carlsson | Lex Zodiac | | | |
| Avesta Ridklubb | Zeppelin - Cavalotti | 8 | 54,86 | | |
49 | Emilia Löwenborg | Gym Star | | | |
| Gävle RS | Guidam de Henry - Alme | 8 | 56,25 | | |
50 | Charlotte Carlsson | Son of Diamonds | | | |
| SRS Hammarö | King Henry - Miami Springs xx | 8 | 56,51 | | |
51 | Malin Henlöv | Muzze del Mar | | | |
| Södertälje RK | Cortez - Marramas | 8 | 56,82 | | |
52 | Melle Skärfstad | Carline X | | | |
| Hamre Ridklubb | Carnute - Landgraf | 8 | 57,45 | | |
53 | Lena Engberg | Ribot | | | |
| Jump Club RSF | Ritual - Diskus | 8 | 58,95 | | |
54 | Fredrik Hammarström | Our First Stunt KLT | | | |
| Västerås RS | Montgomery - Szkopul | 8 | 60,06 | | |
55 | Erik Berggren | Aragorn | | | |
| Stora Ekeby RK | Cardento - Irco Marco | 8 | 61,31 | | |
56 | Sofie Karlsson | Adele | | | |
| Mantorpsryttarna | Adeptus - Astor | 9 | 65,40 | | |
57 | Penny RobertsonPearce | Ginger | | | |
| Enköpings Näs R | Graf Grannus - Akut | 9 | 81,56 | | |
58 | Linn Backman | My Mayflower | | | |
| Djursholms RK | Lanciano - Napoleon | 10 | 69,59 | | |
59 | Rosanna Broberg | Kent | | | |
| Stora Ekeby RK | Rubinstein I - Castro | 10 | 70,88 | | |
60 | Rebecca Wärnbring | Flb Taxman | | | |
| Knivstaortens RK | Turban Rose SF - Rin Rocco | 10 | 70,91 | | |
61 | Anna Gustafsson | Cool Brandy | | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Irco Marco | 16 | 61,09 | | |
62 | Åsa Frändberg | Ventoux Van De Hooghoeve | | | |
| Östra Sörmlands L | Darco - Lys de Darmen | 17 | 66,25 | | |
63 | Carolina Bäck Karlsson | Hotmail | | | |
| SRS Hammarö | Cardento - Herkules | 17 | 66,52 | | |
64 | Anna Forsling | Winning Card JG | | | |
| Södertälje RK | Cardento - Robin Z | 20 | 77,44 | | |
65 | Erika AnderssonBorssen | Corker San | | | |
| Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | 21 | 82,22 | | |
66 | Natalie Lilja | Miss You | | | |
| Stora Ekeby RK | Lexus M - Landlord | Ute. | | | |
66 | Louise Verstegen | Quickfire S | | | |
| Norway | Quite Easy | Ute. | | | |
66 | Linn Holm | Contendra | | | |
| SRS Hammarö | Contender - Calando I | Ute. | | | |
66 | Emelie Skålberg | Noble Abbacy | | | |
| Hammarö RF | Lord Noble - Diamond King | Ute. | | | |
66 | Linda Larsell | Hastings | | | |
| Sunne RF | Cardento - Democritos | Ute. | | | |
66 | Lenita Svedberg | Chapella | | | |
| Munkedals RK | Chapman - Any Questions | Utg. | | | |
66 | Cecilia Hansson | Felicia | | | |
| Gävle RS | Nactus - Brisad | Ute. | | | |
| Linn Tronstad | Eudanum Glengordon | | | |
| Fryksdalens RS | Laudanum xx - Lelout | | | | |
| Åsa Frändberg | Capella | | | |
| Östra Sörmlands L | Cappucino - Cardento | | | | |
| Denise Svensson | Noble Aer | | | |
| Kungsbacka RK | Aerline H - Elmshorn | | | | |
| Ingrid Olsson | Madeira | | | |
| Varbergs RK | Bayron - Midt-West Ibi-Light | | | | |
| Elin Andersson | Quite Nice | | | |
| Västerviksorten | Quite Easy - Lansiär | | | | |
| Louise Engkvist | Quite Happy | | | |
| Skråmsta CR | Quite Easy - Cavalotti | | | | |
| Lina Rickardsen | Heath Cliffe | | | |
| Skästa RC | VDL Arkansas - Cavalier Royale | | | | |
| Jonna Fredriksson | Courtney Love | | | |
| Skästa RC | Cortus - Royal Conductor | | | | |
| Madeleine Holm Ström | Taika | | | |
| Nyby-Torshälla RK | Montender - Candyboy | | | | |
| Christin Ericsson | Ubbeville | | | |
| Södertälje RK | Heartbreaker - Expert | | | | |
| Denise Svensson | Courage Z | | | |
| Kungsbacka RK | Cilton Z - Atlantus Z | | | | |
| Sara Andersson | Science Line H | | | |
| Västerviksorten | Elmshorn - Hartung | | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 1.30 bed. A Avd. B |
20 anmälda, 11 startande, 3 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Åsa Frändberg | Wishful | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Mr Blue | 0 | 72,69 |
1 | Emelie Överlien | Chiron Zip | | |
| Christinehamns RK | Leuthen I - Tammer Fors xx | 0 | 72,21 |
1 | Josefin Hansén | Comtessa W | | |
| Uddevalla RF | | 0 | 74,12 |
1 | Niklas Jonsson | Carlotta | | |
| Örebro FK | Contendro I - Escudo I | 0 | 75,72 |
|
5 | Josefin Hansén | Nobell | | |
| Uddevalla RF | Nupilot - Stanford | 4 | 72,28 |
5 | Amanda Landeblad | Donegue v/h Kastanjehof | | |
| Strömsholms RSF | Thunder van de Zuuthoeve - Quito de Baussy | 4 | 74,05 |
5 | Stine Bergersen Lřkken | Astoria | | |
| Norway | | 4 | 72,85 |
8 | Linda Andersson | Contendra Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Contendro - Landor S | 8 | 73,86 |
9 | Malin Åkerberg | Capsicum HH | | |
| Örebro FK | Casa Grande - Teaspoon xx | 9 | 85,11 |
10 | Niklas Jonsson | Wicky KW | | |
| Örebro FK | Indoctro - Emilion | Ute. | |
10 | Beatrice Huuva | Ringwood Space | | |
| Kumla Ridklubb | Polanski - Clover Hill | Ute. | |
| Josefin Ström | Celine J | | |
| Strömsholms RSF | Caretano Z - Sir Shostakovich xx | | |
| Elin Jansson | Duchesse Van De Zuuthoeve | | |
| Örebro FK | Thunder Van de Zuuthoeve - General I | | |
| Sandra Hermansson | Norma | | |
| Avesta Ridklubb | Non Stop R - Maraton | | |
| Pontus Westergren | Causa Rei | | |
| Södertälje RK | Cagancho - Steve's Friend xx | | |
| Roine Carlsson | Carona 5 | | |
| Bromma Ridklubb | Corianus - Barring | | |
| Viktor Melin | Chimay MB | | |
| Ekenryttarna | Chicago Z - Ultrazon | | |
| Josefin Ström | Louisiana J | | |
| Strömsholms RSF | Solos Landtinus - Caletto I | | |
| Josefin Hansén | Zeke | | |
| Uddevalla RF | Camiell-Flamingo Z - Pontus | | |
| Amanda Landeblad | Darmen van de Zuuthoeve | | |
| Strömsholms RSF | Thunder van de Zuuthoeve - Leader M | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 1.35 bed. C |
88 anmälda, 64 startande, 16 placerade |
Premier |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Straffs. | Tid |
1 | Frida Karlsson | Lolipop Flip | 2 000,00 kr | |
| Linköpings FK | So What - Bayard | 0 | 59,01 |
2 | Claudia Doria | Rosaleva | 1 200,00 kr | |
| Enköpings RK | Ahorn - Amon | 0 | 59,10 |
3 | Melle Skärfstad | O-Fel-I-Anne | 800,00 kr | |
| Hamre Ridklubb | Feliciano - Bordeaux | 0 | 60,44 |
4 | Kim Östergrenujvary | Stornello | 600,00 kr | |
| Jump Club RSF | Okänd | 4 | 60,51 |
5 | Josefin Hansén | V.Ramaika | 450,00 kr | |
| Uddevalla RF | Corland - Voltaire | 0 | 60,59 |
5 | Niklas Jonsson | Prima | 450,00 kr | |
| Örebro FK | Pomme Royal - Ralme Z | 0 | 60,59 |
7 | Christina Sjöström | Mona Lisa Lyngriis | 450,00 kr | |
| SRS Hammarö | Carrano - Coriander | 0 | 61,19 |
8 | Johanna Wallter | Leo Minor | 450,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Helwan - Caracas | 0 | 61,28 |
9 | Carolin Holgersson | Mascarphone | 450,00 kr | |
| Tollstad HSK | Levantos II - Lebus | 0 | 61,92 |
10 | Emeli Emteryd | Quix | 450,00 kr | |
| Södertälje RK | Quick Star - Simply | 0 | 62,36 |
11 | Jonna Fredriksson | Brio 6 | 450,00 kr | |
| Skästa RC | Bouquet - Cordelabryere | 0 | 62,69 |
12 | Niklas Jonsson | Caral | 450,00 kr | |
| Örebro FK | Casir Ask - Ralmé Z | 0 | 62,82 |
13 | Björn Svensson | Agamemnon | 450,00 kr | |
| Ekenryttarna | Briar - Allegretto | 0 | 62,89 |
14 | Sofia Helmrich | Future | 450,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Okänd | 0 | 63,04 |
15 | Amanda Landeblad | Anna Nicole | 450,00 kr | |
| Strömsholms RSF | Nicklas - Jasper | 0 | 63,91 |
16 | Pontus Westergren | Causa Rei | 450,00 kr | |
| Södertälje RK | Cagancho - Steve's Friend xx | 0 | 64,04 |
|
17 | Melle Skärfstad | Carline X | | |
| Hamre Ridklubb | Carnute - Landgraf | 0 | 64,23 |
18 | Jenny Johansson | Estelle | | |
| Vikbolandets RF | Cardento - Bartok | 0 | 64,40 |
19 | Pernilla Nyman-Mattsson | Marcos Hot Shot | | |
| SRS Hammarö | Irco Marco - Nepal | 4 | 64,43 |
20 | Erik Berggren | Savero | | |
| Stora Ekeby RK | Concorde - Horatio | 0 | 64,64 |
21 | Eva Danielsson | Kimberly | | |
| Nora RSF | Cortez - Irco Marco | 4 | 64,78 |
22 | Helena Tunon | Glitzy | | |
| Tierps RK | Cortus - Lombard | 4 | 64,89 |
23 | Eva Danielsson | Contendor 2 | | |
| Nora RSF | Contendro - Landor S | 4 | 65,12 |
24 | Emma Kåbring | Carmen Miranda | | |
| Östra Sörmlands L | Cardento - Trento | 0 | 65,19 |
25 | Kaspar Hållsten | Hugo Frei | | |
| Jump Club RSF | Aerline H - Pomme Royal | 4 | 65,99 |
26 | Janina Ljungqvist | Carlyon | | |
| SRS Hammarö | Cortez - Maraton | 4 | 67,17 |
27 | Linnea Holmberg | Coolman 17 | | |
| Jump Club RSF | Campione - Zuenftiger | 4 | 67,80 |
28 | Malin Isaksson | Booster K | | |
| Östra Sörmlands L | Irco Mena - Landlord | 0 | 67,93 |
28 | Martina Nyman | Alicanto | | |
| Skästa RC | Adlantus As - Gigant | 4 | 67,93 |
30 | Elin Andersson | Quite Nice | | |
| Västerviksorten | Quite Easy - Lansiär | 0 | 68,80 |
31 | Lennart Backman | Cactus | | |
| Djursholms RK | Cortus - Ahorn | 4 | 68,85 |
32 | Alexandra Björklund | Wansford | | |
| Djursholms RK | Indoctro - Redfort | 4 | 69,45 |
33 | Åsa Frändberg | Capella | | |
| Östra Sörmlands L | Cappucino - Cardento | 0 | 70,17 |
34 | Malin Fredriksson | Hijo De La Casa | | |
| Årsta Runsten | Casa Grande - Lemon | 4 | 70,70 |
35 | Erica Eriksson | Magia | | |
| Valåsens RS | Reval - Kantusz | 8 | 71,13 |
36 | Felicia Bindekrans | Malva | | |
| Vikbolandets RF | Cardento - Irco Mena | 4 | 72,01 |
37 | PärOla Nyström | Maskros | | |
| Örebro FK | Magini - Irco Marco | 4 | 72,08 |
38 | Rebecca Taxén | Immelman | | |
| Aros RS | Rastell - Brabant | 8 | 73,96 |
39 | Lina Wallin | Valante | | |
| Skästa RC | Fantastique - --- | 8 | 74,83 |
40 | Emma Eriksson | Filippa K | | |
| Nuntorp HSK | Feliciano - Mowgli | 4 | 74,92 |
41 | Yvonne Talamo | Landcruiser | | |
| Kumla Ridklubb | Landlord - Utrillo | 8 | 75,86 |
42 | Rebecca Johansson | Leroy J | | |
| Södertörn Ryttarcenter TK | Leuthen I - Robin Z | 0 | 76,40 |
43 | Anna Andersson | Easy Choice | | |
| Örebro FK | Quite Easy - Romano | 0 | 76,78 |
44 | Linn Backman | Bahia Cabana | | |
| Djursholms RK | Cortez - Wagner | 0 | 77,10 |
45 | Roine Carlsson | Carona 5 | | |
| Bromma Ridklubb | Corianus - Barring | 8 | 78,20 |
46 | Jein Falk | Variant | | |
| Vikbolandets RF | Heartbreaker - Burggraaf | 4 | 79,00 |
47 | Carolin Holgersson | Cantaro | | |
| Tollstad HSK | Cardento - okänd | 8 | 79,34 |
48 | Max Rupla | Strawberry | | |
| Skästa RC | Jeopardy - Burggraf | 16 | 81,16 |
49 | Linda Andersson | Romanze | | |
| Örebro FK | Recaro - Argentan | 8 | 82,13 |
50 | Viktor Melin | Up To Date | | |
| Ekenryttarna | Elmshorn - Indoctro | 8 | 82,25 |
51 | Amanda Landeblad | Darmen van de Zuuthoeve | | |
| Strömsholms RSF | Thunder van de Zuuthoeve - Leader M | 4 | 84,16 |
51 | Malin Fredriksson | Chelsea 51 | | |
| Årsta Runsten | Classido - Cassini I | 4 | 84,16 |
53 | Cecilia Hansson | Rico | | |
| Gävle RS | Caletto III - Radiator | 8 | 87,51 |
54 | Pontus Westergren | Chivonne Z | | |
| Södertälje RK | Chellano Z - Gerswin | 4 | 99,11 |
55 | Linn Holm | Niagara Des Monts | | |
| SRS Hammarö | Oberon Du Moulin - Narcos II | 8 | 105,43 |
56 | Terese Björklund | Cordzyla | | |
| Avesta Ridklubb | Acacio (ex Acagion) - Romeo | Ute. | |
56 | Marcus Olsson | Ramona | | |
| Christinehamns PK | Rebel Z - Sit This One Out xx | Ute. | |
56 | Johanna Wallter | Ufo | | |
| Strömsholms RSF | Uskudar des Malais - Democritos | Ute. | |
56 | Zazza Skärfstad | Chivas Imperial | | |
| Hamre Ridklubb | Laurin - Rastell | Ute. | |
56 | Fredrik Hammarström | Oreagon | | |
| Västerås RS | Nimmerdor - Landgraf I | Ute. | |
56 | Malin Rosén | Robin | | |
| Föreningen Hoppryttarna | Trombon - Pik Trumpf | Ute. | |
56 | Amanda Althén | Biscaya 42 | | |
| Strömsholms RSF | Quebec - Landadel | Ute. | |
56 | Linn Holm | Forest Gump 17 | | |
| SRS Hammarö | Fabriano - --- | Utg. | |
56 | Malin Isaksson | Alicia M | | |
| Östra Sörmlands L | Come Back II - Mowgli | Ute. | |
| Åsa Frändberg | Ventoux Van De Hooghoeve | | |
| Östra Sörmlands L | Darco - Lys de Darmen | | |
| Eva Danielsson | Libertys Vigilante | | |
| Nora RSF | Last Liberty - Maximus | | |
| Emma Borsse´n | Corker San | | |
| Nuntorp HSK | Cortez - Maraton | | |
| Stina Lillje | Maxi Clay | | |
| Jump Club RSF | Magini - Dragon | | |
| Madeleine Holm Ström | Taika | | |
| Nyby-Torshälla RK | Montender - Candyboy | | |
| Sara Brink | Isolex | | |
| Vikbolandets RF | Irco Mena - King of Diamonds | | |
| Emelie Larsson | Turbine | | |
| Avesta Ridklubb | Turban Rose - Ciceron | | |
| Marie Jakobsson | Garcon | | |
| Skästa RC | Rafa-L - Didriksen | | |
| Emilia Löwenborg | Gym Star | | |
| Gävle RS | Guidam de Henry - Alme | | |
| Josefin Hansén | Citadelle | | |
| Uddevalla RF | Chess - Ciceron | | |
| Malin Wikander Karls | Marcoolio | | |
| Trosa RS | King Marco - Cortez | | |
| Denise Svensson | Can´ja (5) | | |
| Kungsbacka RK | Cardento - Jasper | | |
| Anna Forsling | Winning Card JG | | |
| Södertälje RK | Cardento - Robin Z | | |
| Amanda Landeblad | Galliant III | | |
| Strömsholms RSF | Oskar V - Capital | | |
| Roine Carlsson | Voici | | |
| Bromma Ridklubb | Ahorn - Purioso | | |
| Matilda Svensk | Pantani | | |
| Strömsholms RSF | Levantos II - Beach Boy | | |
| Linda Larsell | Hastings | | |
| Sunne RF | Cardento - Democritos | | |
| Jessica Norkvist | Palet | | |
| Östra Sörmlands L | Loran xx - Gefion x | | |
| Josefin Ström | Calgary J | | |
| Strömsholms RSF | Cardento - Sir Shostakovich xx | | |
| Åsa Hellström | Wiper F | | |
| Holmstorps RF | Quite Easy - Robin Z | | |
| Linnea Holmberg | Panama 132 | | |
| Jump Club RSF | Candillo - Silvester | | |
| Pontus Westergren | Attila | | |
| Södertälje RK | Acarado - Landadel | | |
| Marcus Olsson | Voops | | |
| Christinehamns PK | Jeopardy - Jus de Pommes | | |
| Josefin Hansén | Nobell | | |
| Uddevalla RF | Nupilot - Stanford | | |
|
till toppen |