Karlstads RK 23/5 - 23/5 |
Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Kategori D Avd. A | ||||||
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Sara Zetterlind | Dark Shadow |   | 261 | 261 | 60,70 |
Arvika Ridklubb | 1 | |||||
2 | Annelie Berg | Dubblin |   | 227 | 227 | 52,79 |
Trollhättans FK | Okänd | 2 | ||||
3 | Frida Johansson | Rover Chief |   | 201 | 201 | 46,74 |
Rudskogens RF | Golden Rover - Värnbergs Orion | 3 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D Avd. A | ||||||
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Sara Hedlund | Brutus |   | 238 | 238 | 64,32 |
Filipstads RK | Knast Halsnars - Dalar | 1 | ||||
2 | Annelie Berg | Dubblin |   | 231 | 231 | 62,43 |
Trollhättans FK | Okänd | 1 | ||||
3 | Erica Stråhle | Mac Gyver |   | 229 | 229 | 61,89 |
Karlstads RK | Sabys Dixi - Gondoljär | 2 | ||||
4 | Natalie Bill | Papitus Jaguar |   | 215 | 215 | 58,11 |
Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | 3 | ||||
5 | Elin Dahlström | Arcas |   | 213 | 213 | 57,57 |
Hammarö RF | Ballexpo - Alhambra | 4 | ||||
6 | Sara Zetterlind | Dark Shadow |   | 210 | 210 | 56,76 |
Arvika Ridklubb | 5 | |||||
7 | Therese Svensson | Pop Corn |   | 209 | 209 | 56,49 |
Grums Ridklubb | Salomon - Peregrin | 3 | ||||
8 | Emily Svensson | Minette |   | 204 | 204 | 55,14 |
Trossnäs FK | Bolero - Okänd | 4 | ||||
9 | Hanna Togner | Joyme |   | 199 | 199 | 53,78 |
Rudskogens RF | Dale Haze - Honey Chief | 6 | ||||
10 | Frida Johansson | Rover Chief |   | 195 | 195 | 52,70 |
Rudskogens RF | Golden Rover - Värnbergs Orion | 7 | ||||
11 | Hanna Johansson | Robinson |   | 175 | 175 | 47,30 |
Christinehamns PK | Coed Coch Targed RW - Crut RW | 5 | ||||
12 | Margareta Hector | Esse Goldbeer |   | 163 | 163 | 44,05 |
Säffle Ridklubb | Willoway gold Digger - Silverlea Buckskin | 9 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
1 anmälda, 1 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Erika Hassellund | Cindy C |   | 227 | 227 | 61,35 |
Sörmons RK | Rookery Full Flight - Surprice | |||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
1 anmälda, 1 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Amanda Johnsson | Fergano |   | 180 | 180 | 48,65 |
Säffle Ridklubb | Hedlanda Good Boy - Lawell | |||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B Avd. A | ||||||
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade | ||||||
Domare C: Anders Karlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Elina Pettersson | Surprice |   | 163 | 163 | 62,69 |
Valåsens RS | Diamant - Horsemosens Charlie Brown | 1 | ||||
1 | Jessica Johansen | Dixie |   | 163 | 163 | 62,69 |
Tolita Ridklubb | 1 | |||||
3 | Emelie Svedlund | Boomerang |   | 155 | 155 | 59,62 |
Tolita Ridklubb | M. Montgomery | 3 | ||||
4 | Elin Edman | Oliver |   | 150 | 150 | 57,69 |
Hammarö RF | 4 | |||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
1 anmälda, 1 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Anders Karlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Anna Sthyr | Star King |   | 104 | 104 | 40,00 |
Filipstads RK | ||||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Avd. A | ||||||
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade | ||||||
Domare C: Anders Karlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Erika Hassellund | Cindy C |   | 189 | 189 | 72,69 |
Sörmons RK | Rookery Full Flight - Surprice | 1 | ||||
2 | Sara Hedlund | Brutus |   | 186 | 186 | 71,54 |
Filipstads RK | Knast Halsnars - Dalar | 2 | ||||
3 | Therese Svensson | Pop Corn |   | 171 | 171 | 65,77 |
Grums Ridklubb | Salomon - Peregrin | 3 | ||||
4 | Emily Svensson | Minette |   | 163 | 163 | 62,69 |
Trossnäs FK | Bolero - Okänd | 4 | ||||
5 | Sofie Nordgren | Tomac´s Rosette |   | 162 | 162 | 62,31 |
Svanskogs RF | Ballestero - Merrie master | 5 | ||||
6 | Moa Rahmn | Ekholmens Bobby |   | 156 | 156 | 60,00 |
Hammarö RF | Ekelunds Anjo - Sapphire Crown | 6 | ||||
7 | Sofia Scott | Pimpinella |   | 149 | 149 | 57,31 |
Karlstads RK | Julian - Pyrola | 7 | ||||
8 | Pauline Ericsson | Bella Donna |   | 148 | 148 | 56,92 |
Åmåls Ridklubb | Okänd - Okänd | 8 | ||||
9 | Hanna Johansson | Robinson |   | 139 | 139 | 53,46 |
Christinehamns PK | Coed Coch Targed RW - Crut RW | 9 | ||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
2 anmälda, 2 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Anders Karlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Terese Vigardt | Indras River |   | 137 | 137 | 52,69 |
Christinehamns PK | Navatino - Astral | |||||
2 | Kristin Johansson | Mister Figaro |   | 127 | 127 | 48,85 |
Alkvetterns RS | Sörbys Oboy | |||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Avd. A | ||||||
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade | ||||||
Domare C: Anders Karlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Natalie Bill | Papitus Jaguar |   | 172 | 172 | 66,15 |
Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | 1 | ||||
2 | Hanna Togner | Joyme |   | 170 | 170 | 65,38 |
Rudskogens RF | Dale Haze - Honey Chief | 2 | ||||
3 | Elin Dahlström | Arcas |   | 168 | 168 | 64,62 |
Hammarö RF | Ballexpo - Alhambra | 3 | ||||
4 | Jessica Appelgren | My Bell |   | 161 | 161 | 61,92 |
Rudskogens RF | 4 | |||||
5 | Bodil Nyman | Quick Star |   | 157 | 157 | 60,38 |
Rudskogens RF | 5 | |||||
6 | Johanna Öjstrand | Kildesgårds Butterfly |   | 156 | 156 | 60,00 |
Eda RF | Pilgaards Sammy Junior - Marble DCH 24 | 6 | ||||
7 | Emelie Scott | Grey Alder |   | 154 | 154 | 59,23 |
Karlstads RK | Okänd - Okänd | 7 | ||||
8 | Amanda Johnsson | Fergano |   | 153 | 153 | 58,85 |
Säffle Ridklubb | Hedlanda Good Boy - Lawell | 8 | ||||
8 | Erica Eriksson | Belinda Superstar |   | 153 | 153 | 58,85 |
Valåsens RS | Ballerino - Lobsang | 8 | ||||
10 | Sofia Robertsson | Toblerone |   | 152 | 152 | 58,46 |
Eda RF | 10 | |||||
11 | Sabina Axelsson | Amirath |   | 149 | 149 | 57,31 |
Arvika Ridklubb | Wiesniak - Samir | 11 | ||||
11 | Emma Bergström | Samba |   | 149 | 149 | 57,31 |
Christinehamns PK | Gimmic - Blagdon Emperor | 11 | ||||
13 | Emma Johansson | Dark Angel |   | 146 | 146 | 56,15 |
Tolita Ridklubb | okänd - okänd | 13 | ||||
14 | Margareta Hector | Esse Goldbeer |   | 136 | 136 | 52,31 |
Säffle Ridklubb | Willoway gold Digger - Silverlea Buckskin | 14 | ||||
15 | Sofia Karlsson | Soya |   | 130 | 130 | 50,00 |
Svanskogs RF | okänd - okänd | 15 | ||||
15 | Lina Jansson | Wis Bach |   | 130 | 130 | 50,00 |
Christinehamns PK | okänd - okänd | 15 | ||||
17 | Louise Widstrand | Pysen V |   | 126 | 126 | 48,46 |
Arvika Ridklubb | Gondoljär RNF - Gandhi RNF | 17 | ||||
  |   |   |   | 0,00 | ||
Karlstads RK | okänd - okänd | 0 | ||||
  |   |   |   | 0,00 | ||
Karlstads RK | Johannes - Emilasko 584 | 0 | ||||
  |   |   |   | 0,00 | ||
Karlstads RK | Bell | 0 | ||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
3 anmälda, 2 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Anders Karlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Malin BWigler | Kosmos Bang |   | 143 | 143 | 55,00 |
Christinehamns PK | Likstahöjdens Komet - Plymus | |||||
Sofia Forsberg | Robin Hood |   |  Ute | 0,00 | ||
Alkvetterns RS | ||||||
  |   |  0 |   | 0,00 | ||
Alkvetterns RS | Vernons Peeping Tom | |||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori A + B Avd. A | ||||||
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Elina Pettersson | Surprice |   | 172 | 172 | 61,43 |
Valåsens RS | Diamant - Horsemosens Charlie Brown | B | ||||
2 | Jessica Johansen | Dixie |   | 171 | 171 | 61,07 |
Tolita Ridklubb | B | |||||
3 | Emelie Svedlund | Boomerang |   | 169 | 169 | 60,36 |
Tolita Ridklubb | M. Montgomery | B | ||||
4 | Elin Nyren | Manni |   | 159 | 159 | 56,79 |
Christinehamns PK | A | |||||
5 | Elin Edman | Oliver |   | 152 | 152 | 54,29 |
Hammarö RF | B | |||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
1 anmälda, 1 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Anna Sthyr | Star King |   | 143 | 143 | 51,07 |
Filipstads RK | ||||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C + D Avd. A | ||||||
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Johanna Öjstrand | Kildesgårds Butterfly |   | 189 | 189 | 67,50 |
Eda RF | Pilgaards Sammy Junior - Marble DCH 24 | 1 | ||||
2 | Emma Bergström | Samba |   | 177 | 177 | 63,21 |
Christinehamns PK | Gimmic - Blagdon Emperor | 2 | ||||
3 | Moa Rahm | Ekholmens Bobby |   | 173 | 173 | 61,79 |
Hammarö RF | Ekelunds Anjo - Sapphire Crown | 3 | ||||
4 | Jessica Appelgren | My Bell |   | 171 | 171 | 61,07 |
Rudskogens RF | 4 | |||||
4 | Sofia Robertsson | Toblerone |   | 171 | 171 | 61,07 |
Eda RF | 4 | |||||
6 | Bodil Nyman | Quick Star |   | 163 | 163 | 58,21 |
Rudskogens RF | 6 | |||||
7 | Sofie Nordgren | Tomac´s Rosette |   | 159 | 159 | 56,79 |
Svanskogs RF | Ballestero - Merrie master | 7 | ||||
7 | Sabina Axelsson | Amirath |   | 159 | 159 | 56,79 |
Arvika Ridklubb | Wiesniak - Samir | 7 | ||||
7 | Louise Widstrand | Pysen V |   | 159 | 159 | 56,79 |
Arvika Ridklubb | Gondoljär RNF - Gandhi RNF | 7 | ||||
10 | Erica Eriksson | Belinda Superstar |   | 158 | 158 | 56,43 |
Valåsens RS | Ballerino - Lobsang | 10 | ||||
11 | Lina Jansson | Wis Bach |   | 155 | 155 | 55,36 |
Christinehamns PK | okänd - okänd | 11 | ||||
12 | Isabelle Johansson | Buster Keaton |   | 150 | 150 | 53,57 |
Bellevue PRK | Okänd - Okänd | 12 | ||||
13 | Emma Adamsson | Ayla |   | 136 | 136 | 48,57 |
Rudskogens RF | 13 | |||||
  |   |   |   | 0,00 | ||
Karlstads RK | okänd - okänd | 0 | ||||
  |   |   |   | 0,00 | ||
Karlstads RK | Johannes - Emilasko 584 | 0 | ||||
  |   |   |   | 0,00 | ||
Karlstads RK | Bell | 0 | ||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
2 anmälda, 2 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Terese Vigardt | Indras River |   | 166 | 166 | 59,29 |
Christinehamns PK | Navatino - Astral | |||||
2 | Kristin Johansson | Mister Figaro |   | 149 | 149 | 53,21 |
Alkvetterns RS | Sörbys Oboy | |||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D Avd. B, ungponnyavd. | ||||||
4 anmälda, 4 startande, 0 placerade | ||||||
Domare C: Ulrika Jacobs | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Stina Karlsson | Tailors Thalia |   | 152 | 152 | 54,29 |
Alkvetterns RS | Vernons Peeping Tom | |||||
2 | Emelie Pettersson | Fredriksbergs Tilda |   | 135 | 135 | 48,21 |
Alkvetterns RS | Dart Light | |||||
3 | Hanna Lönn | Marwin |   | 124 | 124 | 44,29 |
Christinehamns RK | Janus - Golden Rover | |||||
Sofia Forsberg | Robin Hood |   |  Ute |   | 0,00 | |
Alkvetterns RS | ||||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |