Karlstads RK 2005-10-30 - 2005-10-30 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2005-10-30 kl. 18:30 Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A:1a Avd. A Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Kategori B + C + D Avd. A Klass 3 - Hoppning 0.80 bed. A Clear Round Avd. A Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. A Clear Round Kategori B + C + D Avd. A |
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A:1a Avd. A | |||||||
Värmlandsmästerskap i hoppning för häst | |||||||
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Grundomgång | Omhoppning |
Stilpoäng | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||
1 | Lotta Strömbäck | Ballymoon | |||||
Karlstads RK | 0 | 39,62 | 0 | 31,81 |
34,0 |
||
2 | Tove Trelsmo | Lusifer |
|
||||
Sörmons RK | 0 | 39,31 | 0 | 31,40 |
32,5 |
||
3 | Maria Malgerud | Hilton | |||||
Karlstads RK | 0 | 39,00 | 0 | 35,25 |
31,0 |
||
4 | Jeanette Barthelsson | Nimbus |
| ||||
Färjestads RK | 0 | 36,19 | 0 | 32,53 |
30,5 | ||
5 | Lina Jansson | Willy | |||||
Christinehamns RK | 0 | 37,85 | 4 | 31,46 |
32,5 |
||
6 | Linnea Grahn | Olympic Rex |
|
||||
Sörmons RK | 0 | 42,06 | 4 | 29,88 |
30,5 |
||
7 | Nina Jareke | Santos | |||||
Karlstads RK | 0 | 39,78 | 4 | 46,96 |
29,0 |
||
8 | Charlotte Westberg | Texas Ranger | |||||
Säffle Ridklubb | 0 | 36,31 | 4 | 41,88 |
27,5 | ||
Mia Sundqvist | Madonna | ||||||
Karlstads RK | 0 | 45,28 | 4 | 33,53 |
utom tävlan |
||
9 | Mariette Bartelsson | Belladonna | |||||
Färjestads RK | 4 | 34,75 |   |   | |||
10 | Marie-Louise Kulläng | Wexford | |||||
Karlstads RK | 4 | 40,37 |   |   | |||
11 | Mia Sundqvist | Celtic | |||||
Karlstads RK | 4 | 43,47 |   |   | |||
12 | Johanna Nilsson | Willow | |||||
Arvika Ridklubb | 4 | 48,50 |   |   | |||
13 | Margareta Jansson | Woophi | |||||
Färjestads RK | 8 | 38,29 |   |   | |||
14 | Kristina Eriksson | Viktor | |||||
Karlstads RK | 8 | 41,59 |   |   | |||
15 | Matilda Andersson | Matilda | |||||
Christinehamns RK | 8 | 41,97 |   |   | |||
16 | Alexandra Petterson | Annaghdown Carra Bridge | |||||
Säffle Ridklubb | Ute. |   |   |   | |||
16 | Moa Wannemyr | Baloo | |||||
Färjestads RK | Ute. |   |   |   | |||
16 | Louise Münt | Niobe | |||||
Karlstads RK | Ute. |   |   |   | |||
16 | Erika Biared | Stina | |||||
Färjestads RK | Ute. |   |   |   | |||
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. A:1a Kategori B + C + D Avd. A | |||||||
Värmlandsmästerskap i hoppning för ponny | |||||||
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Grundomgång | Omhoppning |
Stilpoäng | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||
1 | Linda Henriksson | Black Magician | |||||
Christinehamns RK | 0 | 32,18 | 0 | 23,35 |
35,0 | ||
2 | Frida Blixt | Natasha | |||||
Christinehamns RK | Russian Ivory - Mehar | 0 | 32,50 | 0 | 27,68 |
34,0 | |
3 | Jessica Söderberg | Trick | |||||
Christinehamns RK | 0 | 36,57 | 0 | 29,97 |
32,5 | ||
4 | Emelie Löved | Minimaster | |||||
Rudskogens RF | 0 | 35,22 | 0 | 33,06 |
32,5 | ||
5 | Viktoria Bornehag | Castella | |||||
Karlstads RK | 0 | 40,44 | 4 | 41,63 |
27,5 | ||
6 | Hanna Jibbefors | Chestnut Muzzle | |||||
Christinehamns RK | 4 | 36,25 |   |   | |||
7 | Louise Sounvieri | Dolly | |||||
Karlstads RK | Ute. |   |   |   | |||
7 | Maja Samuelsson | Strawberry | |||||
Rudskogens RF | Ute. |   |   |   | |||
7 | Linnea Öborn | Champis | |||||
Karlstads RK | Ute. |   |   |   | |||
7 | Lina Schlegel | Mister Spooky | |||||
Säffle Ridklubb | Ute. |   |   |   | |||
7 | Josefin Jansson | Fleur | |||||
Karlstads RK | Ute. |   |   |   | |||
  | |||||||
Rudskogens RF |   |   |   |   | |||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.80 bed. A Clear Round Avd. A | ||||
20 anmälda, 20 startande | ||||
Plats | Ryttare | Häst |
Hoppning | |
---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | |
1 | Matilda Andersson | Matilda | ||
Christinehamns RK | 0 | 41,91 | ||
1 | Lina Jansson | Willy | ||
Christinehamns RK | 0 | 40,53 | ||
1 | Linnea Grahn | Olympic Rex | ||
Sörmons RK | 0 | 44,31 | ||
1 | Jeanette Barthelsson | Nimbus | ||
Färjestads RK | 0 | 37,25 | ||
1 | Kristina Eriksson | Viktor | ||
Karlstads RK | 0 | 40,12 | ||
1 | Lotta Strömbäck | Ballymoon | ||
Karlstads RK | 0 | 45,06 | ||
1 | Mia Sundqvist | Celtic | ||
Karlstads RK | 0 | 45,25 | ||
1 | Louise Münt | Niobe | ||
Karlstads RK | 0 | 36,50 | ||
1 | Nina Jareke | Santos | ||
Karlstads RK | 0 | 41,81 | ||
1 | Mia Sundqvist | Madonna | ||
Karlstads RK |
utom tävlan | 0 | 43,06 | |
11 | Erika Biared | Stina | ||
Färjestads RK | 4 | 50,78 | ||
11 | Mariette Bartelsson | Belladonna | ||
Färjestads RK | 4 | 53,78 | ||
11 | Tove Trelsmo | Lusifer | ||
Sörmons RK | 4 | 39,59 | ||
11 | Margareta Jansson | Woophi | ||
Färjestads RK | 4 | 37,62 | ||
11 | Charlotte Westberg | Texas Ranger | ||
Säffle Ridklubb | 4 | 47,34 | ||
11 | Marie-Louise Kulläng | Wexford | ||
Karlstads RK | 4 | 55,35 | ||
17 | Moa Wannemyr | Baloo | ||
Färjestads RK | Ute. |   | ||
17 | Johanna Nilsson | Willow | ||
Arvika Ridklubb | Ute. |   | ||
17 | Alexandra Petterson | Annaghdown Carra Bridge | ||
Säffle Ridklubb | Ute. |   | ||
17 | Maria Malgerud | Hilton | ||
Karlstads RK | Ute. |   | ||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. A Clear Round Kategori B + C + D Avd. A | ||||
13 anmälda, 13 startande | ||||
Plats | Ryttare | Häst |
Hoppning | |
---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | |
1 | Jessica Söderberg | Trick | ||
Christinehamns RK | 0 | 38,68 | ||
1 | Linda Henriksson | Black Magician | ||
Christinehamns RK | 0 | 40,72 | ||
1 | Viktoria Bornehag | Castella | ||
Karlstads RK | 0 | 42,38 | ||
1 | Linnea Öborn | Champis | ||
Karlstads RK | 0 | 41,87 | ||
1 | Hanna Jibbefors | Chestnut Muzzle | ||
Christinehamns RK | 0 | 00,00 | ||
1 | Marina Fröding | Sheraton | ||
Rudskogens RF | 0 | 40,82 | ||
1 | Emelie Löved | Minimaster | ||
Rudskogens RF | 0 | 43,37 | ||
1 | Maja Samuelsson | Strawberry | ||
Rudskogens RF | 0 | 44,41 | ||
9 | Frida Blixt | Natasha | ||
Christinehamns RK | Russian Ivory - Mehar | 4 | 51,35 | |
10 | Lina Schlegel | Mister Spooky | ||
Säffle Ridklubb | Ute. |   | ||
10 | Louise Sounvieri | Dolly | ||
Karlstads RK | Ute. |   | ||
10 | Josefin Jansson | Fleur | ||
Karlstads RK | Ute. |   | ||
10 | Hillevi Frohm | Bendo | ||
Rudskogens RF | Ute. |   | ||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |