KRK:s
Värmlandsmästerskap i hoppning för lektionshästar och ponnyer
Söndag den 11 november
Klass 1, Kat. H, 0.90-hoppning
Häst, Bedömning A:1a |
Värmlandsmästerskap
lektionshäst |
Plac. | Ryttare / Klubb | Häst | Grundhoppning |
Omhoppning |
---|
1. | Johanna Gustavsson, Karlstads RK | Santos | 0,00 | 55,09 | 0,00 | 31,59 |
2. | Emma André, Sörmons RK | Matilda | 0,00 | 57,50 | 0,00 | 32,47 |
3. | Josefine Dahl-Hansen, Christinehamns RK | Sissi | 0,00 | 52,78 | 0,00 | 33,84 |
4. | Rebecca Fjällsby, Karlstads RK |
Abba |
0,00 | 60,16 | 0,00 | 35,69 |
5. | Madelén Björk, Karlstads RK |
Callin |
0,00 | 59,29 | 4,00 | 34,25 |
6. | Lina Jansson, Christinehamns RK |
Zai Lino |
0,00 | 57,72 | 4,00 | 35,40 |
7. | Johanna Macho Bergström, Hammarö RF |
Ronja |
0,00 | 63,63 | 4,00 | 56,57 |
8. | Eva Wedin, Karlstads RK |
Batic |
0,00 | 57,56 | 12,00 | 39,03 |
9. | Jeanette Wiik, Karlstads RK |
Maradona |
4,00 | 56,19 | ||
10. |
Anna Högberg, Bellevue PonnyRK | Athéna | 4,00 |
58,78 |
||
11. |
Carro von Wendt, Karlstads RK | Unitscha | 4,00 |
59,00 |
||
12. |
Marie Persson, Sörmons RK | Olympic Rex | 4,00 |
63,43 |
||
13. |
Vessna Matic, Bellevue PonnyRK | Rocky | 5,00 |
90,88 |
||
14. |
Maria Andersson, Sörmons RK | Callo | 8,00 |
74,97 |
||
15. |
Frida Blomberg, Karlstads RK | Petrie | 8,00 |
80,00 |
||
16. |
Rebecca Jonsson, Hammarö RF | Zodiack | 8,00 |
80,93 |
||
17. |
Marie Kallström, Sörmons RK | Catinka | 15,00 |
96,49 |
||
18. |
Linda Ericsson, Hammarö RF | Pinus | Utesl. |
|||
18. |
Gita Gambrick, Karlstads RK | Marron | Utesl. |
|||
Antal startande: 19 | Antal placerade: 6 |
Klass 1, Kat. B, Hoppning lätt C, Bedömning A:1a
Plac. | Ryttare / Klubb | Häst | Grundhoppning |
Omhoppning |
---|
1. | My Jansson, Sunne RF (* | Fighter | 0,00 | 60,47 | 0,00 | 28,41 |
2. | Josefin Werling, Karlstads RK | Ulla | 0,00 | 54,63 | Utesl. | |
3. | Karolina Werling, Karlstads RK | Alfa | Utesl. | |||
Antal startande: 3 | Antal placerade: 1 |
Klass 1, Kat. C, Hoppning lätt C, Bedömning A:1a
Plac. | Ryttare / Klubb | Häst | Grundhoppning |
Omhoppning |
---|
1. | Malin Lundström, Sunne RF (* | Zeus | 0,00 | 57,96 | 0,00 | 26,84 |
2. | Johanna Kall, Åmåls RK (* |
Ludde |
0,00 | 50,56 | 0,00 | 30,19 |
3. | Linda Henriksson, Christinehamns RK (* |
Snowie |
0,00 | 52,07 | 0,00 | 32,19 |
4. | Emma Gabrielsson, Bellevue PonnyRK |
Tur |
0,00 | 62,50 | 0,00 | 42,28 |
5. | Johanna Fransson, Karlstads RK |
Jass |
0,00 | 53,53 | 4,00 | 44,38 |
6. | Malin Nordqvist, Sörmons RK |
Banana Split Sunny |
4,00 | 56,59 | ||
7. | Sofia Scott, Karlstads RK |
Castella |
4,00 | 81,31 | ||
8. | Martina Nilsson, Bellevue PonnyRK |
Miss Rosie |
Utesl. | |||
8. |
Emelie Scott, Karlstads RK | River | Utesl. |
|||
Antal startande: 9 | Antal placerade: 3 |
Klass 1, Kat. D, Hoppning lätt C, Bedömning A:1a
Plac. | Ryttare / Klubb | Häst | Grundhoppning |
Omhoppning |
---|
1. | Ann-Sofie Clarqvist, Bellevue PonnyRK (* | Groliver | 0,00 | 54,53 | 0,00 | 32,84 |
2. | Lisa Hedlund, Karlstads RK (* | Zingo | 0,00 | 56,13 | 0,00 | 39,13 |
3. | Josefine Karlsson, Christinehamns RK | Carbix | 0,00 | 59,78 | 0,00 | 40,91 |
4. | Linda Henriksson, Åmåls RK | Laban | 0,00 | 49,78 | 4,00 | 33,16 |
5. | Malin Sjöström, Karlstads RK | Champis | 0,00 | 63,13 | 4,00 | 39,25 |
6. | Lisa Hellberg, Sörmons RK | Coloured Man | 0,00 | 63,41 | 4,00 | 39,94 |
7. | Maria Johansson, Åmåls RK | Stella | 4,00 | 59,78 | ||
8. | Fanny Andersson, Sörmons RK | Supreme Price | 8,00 | 89,56 | ||
9. | Louise Gustavsson, Karlstads RK | Daniella | Utesl. | |||
9. | Elin Wedin, Karlstads RK | Redman | Utesl. | |||
Antal startande: 10 | Antal placerade: 3 |
(* |
Värmlandsmästerskap
lektionsponny |
Placerade |
Ryttare / Klubb |
Häst |
|
|
---|
1. | Malin Lundström, Sunne RF | Zeus | 0 + 0 | 26,84 |
2. | My Jansson, Sunne RF | Fighter | 0 + 0 | 28,41 |
3. | Johanna Kall, Åmåls RK | Ludde | 0 + 0 | 30,19 |
4. | Linda Henriksson, Christinehamns RK | Snowie | 0 + 0 | 32,19 |
5. | Ann-Sofie Clarqvist, Bellevue PonnyRK | Groliver | 0 + 0 | 32,84 |
6. | Lisa Hedlund, Karlstads RK | Zingo | 0 + 0 | 39,13 |