Resultat
Lokal Hoppning Ponny Karlstads Ridklubb 2009-03-15 |
Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B Avd. A | |||||||
8 anmälda, 7 startande, 4 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Alexandra Rystedt | Simberg Singoalla | |||||
Karlstads RK | Simberg Hobnob RW 94 - Downland Krugerrand WSB 20908 | 0 | 49,04 | ||||
1 | Madelen Segolsson | Bumblebee´s Caramel | |||||
Eda RF | Jesper RW 48 - Uplands Bronze RW 38 | 0 | 64,56 | ||||
1 | Alexandra Rystedt | Domino Z | |||||
Karlstads RK | Intrig 378 - Pågen 208 | 0 | 53,43 | ||||
1 | Ebba Jeppsson | Finesse | |||||
Karlstads RK | 0 | 57,35 | |||||
5 | Annie Joneus | Fire | |||||
Bellevue PRK | Okänd | 4 | 58,34 | ||||
6 | Felicia Ljungberg | Elmer Star | |||||
Bellevue PRK | Linksbury Royalist | Ute. | |||||
6 | Andrea Norén | Jaffa | |||||
Eda RF | Okänd - Okänd | Ute. | |||||
SRS Hammarö | Nomad G 424 - Rabalder 174 | ||||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C Avd. A | |||||||
17 anmälda, 17 startande, 11 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Hanna Svensson | Fredriksbergs Viggen | |||||
Färjestads RK | LL Möllegårdens Marco Polo - Smedshults Cavat | 0 | 52,14 | ||||
1 | Elin Åkesson-Janson | Cindyrella | |||||
Eda RF | Bostorp Bravad RW 73 - Pendock Pioneer RW 46 | 0 | 51,16 | ||||
1 | Ammie Bäckström | Banana Split Sunny | |||||
Sörmons RK | 0 | 52,85 | |||||
1 | Sara Liljegren | Uraldo | |||||
Grums Ridklubb | Large Rivers Cleopas NF - Griftensteins Bun NF | 0 | 50,93 | ||||
1 | Johanna Hallgren | Inagh Dancer | |||||
Färjestads RK | 0 | 45,37 | |||||
1 | Hanna Aronsson | Ramona | |||||
Bellevue PRK | okänd | 0 | 58,54 | ||||
1 | Frida Skoglund | Mini Master | |||||
Rudskogens RF | Gentleman - Merrie Master | 0 | 51,61 | ||||
1 | Emma Midborn | Sassa | |||||
Färjestads RK | okänd - okänd | 0 | 54,15 | ||||
1 | Emma Elgemark | Dandy | |||||
Karlstads RK | 0 | 49,62 | |||||
1 | Emelie Dahlin | Börsgårds Curazo | |||||
Hammarö RF | Källstorps Curry - Zansibar | 0 | 45,22 | ||||
1 | Anna Brunzell | Bensun | |||||
Kils RF | Valentin Bell - Maranon | 0 | 57,44 | ||||
12 | Ebba Sjöström | Jigsaw | |||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | 4 | 56,63 | ||||
12 | Kristin Segolsson | Athlone Elsie | |||||
Eda RF | Okänd | 4 | 62,71 | ||||
12 | Sofia Inelind | Regazzo | |||||
Rudskogens RF | Okänd | 4 | 48,36 | ||||
12 | Malin Andersson | Seldom Seen Mr Fellow | |||||
Bellevue PRK | Batwell Stormchance | 4 | 51,79 | ||||
12 | Sofia Karlsson | Sessan | |||||
Bellevue PRK | okänd - okänd | 4 | 47,42 | ||||
17 | Olivia Raleby | Rapid Ease | |||||
Färjestads RK | Okänd - Okänd | 5 | 94,94 | ||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D Avd. A | |||||||
22 anmälda, 20 startande, 8 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Fanny Badh | Timo | |||||
Eda RF | okänd - okänd | 0 | 53,24 | ||||
1 | Sofia Karlsson | Hennessy Heather | |||||
Lilleruds HSK | Okänd | 0 | 53,71 | ||||
1 | Sara Jansson | Beauty Boy | |||||
Christinehamns PK | Okänd | 0 | 58,92 | ||||
1 | Beatrice Jareke | Ferdinand | |||||
Karlstads RK | Okänd | 0 | 51,73 | ||||
1 | Amanda Filipsson | Lady Fair | |||||
Grums Ridklubb | 0 | 49,94 | |||||
1 | Frida Persson | El Arragon | |||||
Säffle Ridklubb | Pamir - Eldorado | 0 | 44,95 | ||||
1 | Hanna Swed | Gluggstugans Dodge | |||||
Färjestads RK | Sweet Demand - Kingsettle Tankah | 0 | 52,75 | ||||
1 | Marina Fröding | River Rocky | |||||
Rudskogens RF | Okänd - okänd | 0 | 51,66 | ||||
9 | Maria Backman | Spot | |||||
Karlstads RK | 4 | 61,06 | |||||
9 | Elsa Badh | Sariba ox | |||||
Eda RF | Argo - Armaniak | 4 | 55,50 | ||||
9 | Malin Magnusson | The Kid`s Sunny Suprice | |||||
Eda RF | 4 | 68,01 | |||||
9 | Ellinor Lilja | Oh, My Pretty Eowine | |||||
Färjestads RK | Enrico - Were Di's Aron | 4 | 65,89 | ||||
9 | Annika Nilsson | Nadal | |||||
Bellevue PRK | 4 | 63,05 | |||||
9 | Josefin Magnusson | Eyes of Ice | |||||
Rudskogens RF | Hippe | 4 | 52,18 | ||||
9 | Sara Åsberg | Santos II | |||||
Arvika Ridklubb | Dale Haze RC 57 - MillfieldEnsign RC 32 | 4 | 72,60 | ||||
16 | Evelina Eriksson | Källtorps Grey | |||||
Valåsens RS | 8 | 54,66 | |||||
16 | Erika FrömanSvensson | Amadeus 687 | |||||
SRS Hammarö | 8 | 68,78 | |||||
18 | Filip Ågren | Drumcong Finn | |||||
Karlstads RK | Seafield Fionn - Bally Donagh Cassanova | 15 | 84,47 | ||||
19 | Linnea Filipsson | Lady Fair | |||||
Ute. | |||||||
19 | Sofia Knutsson | Castle Cleo | |||||
Rudskogens RF | Okänd - Okänd | Ute. | |||||
Wäse RF | Spinway Corona RC 77 - Rolls Royce RC 49 | ||||||
Karlstads RK | |||||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A | |||||||||
14 anmälda, 13 startande, 4 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Madelen Segolsson | Colour Mix | |||||||
Eda RF | Okänd | 0 | 56,32 | 0 | 22,55 | ||||
2 | Adeline Falk | Caboy | |||||||
Wittvångs HS | Paddock Camargue RW - Coed Coch Targed RW | 0 | 46,31 | 0 | 22,96 | ||||
3 | Emelie Nordgren | Cennen Melody | |||||||
Alkvetterns RS | 0 | 58,07 | 0 | 27,28 | |||||
4 | Ebba Jeppsson | Finesse | |||||||
Karlstads RK | 0 | 61,19 | 0 | 28,83 | |||||
5 | Annie Joneus | Fire | |||||||
Bellevue PRK | Okänd | 0 | 59,95 | 0 | 34,00 | ||||
6 | Michaela Båtnäs | Silka | |||||||
Torsby Ridklubb | okänd | 0 | 53,69 | 4 | 24,36 | ||||
7 | Alexandra Rystedt | Simberg Singoalla | |||||||
Karlstads RK | Simberg Hobnob RW 94 - Downland Krugerrand WSB 20908 | 0 | 47,89 | 4 | 32,97 | ||||
8 | Clara Reis | Fly High | |||||||
Tolita Ridklubb | okänd | 4 | 54,32 | ||||||
9 | Katrin Skoog | Filly | |||||||
Filipstads RK | Carolinas foxglove RW 74 - Breccles Minstrel boy RW 45 | 4 | 54,38 | ||||||
10 | Hanna Haster | Cruse | |||||||
SRS Hammarö | Lon 483 - Lorion 268 | 4 | 57,12 | ||||||
11 | Madelen Segolsson | Bumblebee´s Caramel | |||||||
Eda RF | Jesper RW 48 - Uplands Bronze RW 38 | 20 | 98,64 | ||||||
12 | Felicia Ljungberg | Elmer Star | |||||||
Bellevue PRK | Linksbury Royalist | Ute. | |||||||
12 | Alexandra Rystedt | Domino Z | |||||||
Karlstads RK | Intrig 378 - Pågen 208 | Ute. | |||||||
SRS Hammarö | Nomad G 424 - Rabalder 174 | ||||||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A | |||||||||
30 anmälda, 28 startande, 7 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Jennifer Jansson | Munsboro Cecilia | |||||||
Christinehamns RK | Okänd | 0 | 58,51 | 0 | 24,75 | ||||
2 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | |||||||
Wäse RF | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 56,77 | 0 | 26,48 | ||||
2 | Madeleine Malmgren | Borka | |||||||
Björklidens RS | Okänd | 0 | 54,53 | 0 | 26,48 | ||||
4 | Sara Hildingsdotter Fritz | Cola | |||||||
Kils RF | Okänd | 0 | 49,45 | 0 | 26,60 | ||||
5 | Alicia Partanen | Lillemons Challenge | |||||||
Wittvångs HS | Simberg Hip Hop - Möllegaards Mr Swing King | 0 | 56,97 | 0 | 28,06 | ||||
6 | Elin Lindholm | Munsboro Dapple | |||||||
Karlstads RK | Okänd - Okänd | 0 | 56,72 | 0 | 28,31 | ||||
7 | Emelie Dahlin | Börsgårds Curazo | |||||||
Hammarö RF | Källstorps Curry - Zansibar | 0 | 45,72 | 0 | 30,92 | ||||
8 | My Fredholm | Charmör | |||||||
SRS Hammarö | 0 | 54,56 | 0 | 32,80 | |||||
9 | Mikaela Sandqvist | Ma Donna | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Likstahöjdens Komet - Okänd | 0 | 54,91 | 0 | 33,14 | ||||
10 | Hanna Svensson | Fredriksbergs Viggen | |||||||
Färjestads RK | LL Möllegårdens Marco Polo - Smedshults Cavat | 0 | 56,94 | 0 | 33,27 | ||||
11 | Isabelle Käck Wedelin | Moflos Finalist | |||||||
Sörmons RK | Wärnanäs Peng RW64 - Laeryds Domenic RWM24 | 0 | 60,46 | 0 | 33,93 | ||||
12 | Daniella Svensson | Popcorn | |||||||
RS Grums | Salomon RNF S- - Peregrin RNF | 0 | 53,28 | 0 | 39,70 | ||||
13 | Johanna Hallgren | Inagh Dancer | |||||||
Färjestads RK | 4 | 49,25 | |||||||
14 | Sofia Karlsson | Sessan | |||||||
Bellevue PRK | okänd - okänd | 4 | 49,43 | ||||||
15 | Viola Lindström | Rocket | |||||||
Grums Ridklubb | Okänd | 4 | 50,15 | ||||||
16 | Sara Liljegren | Uraldo | |||||||
Grums Ridklubb | Large Rivers Cleopas NF - Griftensteins Bun NF | 4 | 52,60 | ||||||
17 | Sofia Inelind | Regazzo | |||||||
Rudskogens RF | Okänd | 4 | 52,91 | ||||||
18 | Julia Norén | Nimble | |||||||
Eda RF | Holens Ingolf RC - Wärnbergs Neptunus RC | 4 | 54,34 | ||||||
19 | Caroline Nilsson | Funlight Freja | |||||||
Nuntorp HSK | Okänd | 4 | 58,44 | ||||||
20 | Olivia Weslien | Lester | |||||||
Färjestads RK | 4 | 63,28 | |||||||
21 | Kristin Segolsson | Athlone Elsie | |||||||
Eda RF | Okänd | 4 | 64,07 | ||||||
22 | Elin Åkesson-Janson | Cindyrella | |||||||
Eda RF | Bostorp Bravad RW 73 - Pendock Pioneer RW 46 | 5 | 69,36 | ||||||
23 | Ammie Bäckström | Banana Split Sunny | |||||||
Sörmons RK | 18 | 90,97 | |||||||
24 | Nellie Svärd | Hillary | |||||||
Kils RF | Cap Cennedy N - Cardinal | Ute. | |||||||
24 | Malin Andersson | Seldom Seen Mr Fellow | |||||||
Bellevue PRK | Batwell Stormchance | Ute. | |||||||
24 | Emma Elgemark | Dandy | |||||||
Karlstads RK | Ute. | ||||||||
24 | Ruth Petersdotter | Maybelline | |||||||
Filipstads RK | Okänd | Ute. | |||||||
24 | Olivia Raleby | Rapid Ease | |||||||
Färjestads RK | Okänd - Okänd | Ute. | |||||||
Bellevue PRK | okänd | ||||||||
Christinehamns PK | |||||||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B | |||||||
2 anmälda, 2 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Linda Jansson | Jacobs Wiggleytuff | |||||
RS Grums | Vermont - Sadiqui Viscount | 0 | 55,00 | ||||
2 | Emma Midborn | Sassa | |||||
Färjestads RK | okänd - okänd | 4 | 66,91 | ||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A | |||||||||
40 anmälda, 37 startande, 10 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Cassandra Häll | Burnit | |||||||
Karlstads RK | Okänd - Okänd | 0 | 52,17 | 0 | 24,63 | ||||
2 | Emma Kilhage | Virdarnas Smultron | |||||||
Wäse RF | Gullabo Herkules 146 - Hoekshors Denny | 0 | 50,34 | 0 | 24,68 | ||||
3 | Linnea Sundberg | Bacchus | |||||||
Arvika Ridklubb | Dart Light RNF - Strätes Karbino RNF | 0 | 59,70 | 0 | 26,09 | ||||
4 | Alexandra Johansson | Early Morning Grey | |||||||
RS Grums | Öxenholm Bobby - Cannon | 0 | 53,48 | 0 | 26,20 | ||||
5 | Karoline Åslund | Chispa | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Rolls Royce - Buskaszi ox | 0 | 54,22 | 0 | 26,40 | ||||
6 | Mikaela Larsson | Pumba | |||||||
Filipstads RK | Okänd | 0 | 54,00 | 0 | 27,00 | ||||
7 | Maja Ellsberg | Remember Me | |||||||
Sunne RF | Lofty Roderic RC 74 - Grytåsa Kallemero RC 62 | 0 | 51,22 | 0 | 27,29 | ||||
8 | Nikita Jareke | Ferdinand | |||||||
Karlstads RK | Okänd | 0 | 53,59 | 0 | 28,44 | ||||
9 | Johanna Edén | Stockmossens Trianon | |||||||
Karlstads RK | Hagens Jaguar RC - Värnbergs Neptunus RC | 0 | 56,13 | 0 | 29,48 | ||||
10 | Hanna Fräjdin | Walfwestas Amie | |||||||
Christinehamns PK | LL Möllegårdens Marco Polo - Silverlea Buckskin | 0 | 56,88 | 0 | 29,60 | ||||
11 | Josefin Lindmark | Flipper | |||||||
Arvika Ridklubb | Okänd | 0 | 56,05 | 0 | 30,51 | ||||
12 | Fanny Badh | Timo | |||||||
Eda RF | okänd - okänd | 0 | 54,80 | 0 | 31,45 | ||||
13 | Ebba Bergkvist | Master Joe | |||||||
SRS Hammarö | Okänd | 0 | 60,65 | 0 | 36,70 | ||||
14 | Emma Johansson | Zoranda | |||||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | 0 | 56,79 | 0 | 41,22 | ||||
15 | Evelina Oskarsson | Iron Lady | |||||||
Karlstads RK | Kestrel - okänd | 0 | 49,32 | 4 | 25,00 | ||||
16 | Kristin Segolsson | Golden Carrick | |||||||
Eda RF | Mackenzies Gold - Okänd | 0 | 57,60 | 4 | 27,40 | ||||
17 | Martina Svanberg | Belleza | |||||||
Wäse RF | 0 | 49,85 | 4 | 28,08 | |||||
18 | Filip Ågren | Drumcong Finn | |||||||
Karlstads RK | Seafield Fionn - Bally Donagh Cassanova | 0 | 53,93 | 4 | 35,56 | ||||
19 | Annika Nilsson | Nadal | |||||||
Bellevue PRK | 0 | 54,79 | 4 | 45,50 | |||||
20 | Frida Persson | El Arragon | |||||||
Säffle Ridklubb | Pamir - Eldorado | 0 | 48,16 | 8 | 41,25 | ||||
21 | Josefin Magnusson | Eyes of Ice | |||||||
Rudskogens RF | Hippe | 4 | 50,56 | ||||||
22 | Elisabeth Mattsson | Nelson | |||||||
Fryksdalens RS | Okänd | 4 | 50,72 | ||||||
23 | Viktoria Jansson | Wilson | |||||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | 4 | 53,67 | ||||||
24 | Amanda Nummelin | Jacky | |||||||
Torsby Ridklubb | 4 | 53,74 | |||||||
25 | Elsa Badh | Sariba ox | |||||||
Eda RF | Argo - Armaniak | 4 | 61,35 | ||||||
26 | Maria Backman | Spot | |||||||
Karlstads RK | 4 | 61,67 | |||||||
27 | Angelica Törnberg | Munsboro Felicity | |||||||
Rudskogens RF | Okänd | 4 | 64,56 | ||||||
28 | Hanna Swed | Gluggstugans Dodge | |||||||
Färjestads RK | Sweet Demand - Kingsettle Tankah | 4 | 64,74 | ||||||
29 | Emma Ekholm | Carneval Steel | |||||||
Trossnäs FK | 6 | 72,68 | |||||||
30 | Madeleine Malmgren | Vilmer | |||||||
Björklidens RS | Priffe 161 - Baal 38 | 6 | 73,45 | ||||||
31 | Erika FrömanSvensson | Amadeus 687 | |||||||
SRS Hammarö | 8 | 46,78 | |||||||
32 | Sara Jansson | Beauty Boy | |||||||
Christinehamns PK | Okänd | 8 | 59,41 | ||||||
33 | Marina Fröding | River Rocky | |||||||
Rudskogens RF | Okänd - okänd | 8 | 67,65 | ||||||
34 | Evelina Eriksson | Källtorps Grey | |||||||
Valåsens RS | 16 | 58,62 | |||||||
35 | Sara Åsberg | Santos II | |||||||
Arvika Ridklubb | Dale Haze RC 57 - MillfieldEnsign RC 32 | 16 | 83,85 | ||||||
36 | Rebecca Gustafsson | Jacobs Delicato | |||||||
RS Grums | Delirious - Lodor Tywysog Nudd | Ute. | |||||||
36 | Elin Ek Take | Secret Silver | |||||||
Karlstads RK | Okänd | Ute. | |||||||
Amnebygdens RF | |||||||||
Wäse RF | Spinway Corona RC 77 - Rolls Royce RC 49 | ||||||||
Lilleruds HSK | Okänd | ||||||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B | |||||||
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Therese Emilsson | Matrix | |||||
SRS Hammarö | 0 | 66,93 | |||||
1 | Linda Jansson | Jacobs Dumle | |||||
RS Grums | Delirious - Lodor Tywysog Nudd | 0 | 55,69 | ||||
3 | Katarina Nilsson | Be My Day | |||||
Sunne RF | Boy - Eduard | 13 | 90,60 | ||||
4 | Ellinor Lilja | Oh, My Pretty Eowine | |||||
Färjestads RK | Enrico - Were Di's Aron | Ute. | |||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A | |||||||||
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Filip Ågren | Cillton | |||||||
Karlstads RK | Stackarps Billbau - Wärnanäs Joker | 0 | 65,21 | 0 | 17,75 | ||||
2 | Katrin Skoog | Filly | |||||||
Filipstads RK | Carolinas foxglove RW 74 - Breccles Minstrel boy RW 45 | 0 | 55,37 | 0 | 22,01 | ||||
3 | Emelie Nordgren | Cennen Melody | |||||||
Alkvetterns RS | 0 | 64,13 | 0 | 23,64 | |||||
4 | Adeline Falk | Caboy | |||||||
Wittvångs HS | Paddock Camargue RW - Coed Coch Targed RW | 12 | 76,69 | ||||||
5 | Clara Reis | Fly High | |||||||
Tolita Ridklubb | okänd | Ute. | |||||||
5 | Nicole Jacobs | Jacobs Bon Bon | |||||||
RS Grums | Neuaddparc Cymro WSB - Lodor Tywysog Nudd WSB | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A | |||||||||
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Fanny Lundqvist | Karl XIII | |||||||
Kils RF | Möllegaards Orion Suprice - Wärnanäs Peng | 0 | 63,97 | 0 | 18,35 | ||||
2 | Isabella Lusth | Hesperus Eagle | |||||||
Wittvångs HS | Ashfield Jovial Joker - Ashfield Sparrow | 0 | 62,56 | 0 | 19,13 | ||||
3 | Sofia Adolfsson | Nirwana | |||||||
Wittvångs HS | Miclas Curt Cobain - Zandro | 0 | 69,80 | 0 | 20,38 | ||||
4 | My Fredholm | Charmör | |||||||
SRS Hammarö | 0 | 68,39 | 0 | 22,22 | |||||
5 | Mikaela Sandqvist | Ma Donna | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Likstahöjdens Komet - Okänd | 0 | 66,76 | 0 | 22,54 | ||||
6 | Alicia Partanen | Lillemons Challenge | |||||||
Wittvångs HS | Simberg Hip Hop - Möllegaards Mr Swing King | 0 | 67,34 | 0 | 22,69 | ||||
7 | Maria Gustafson | Black Magician | |||||||
Christinehamns RK | Black Magic Diamant - Leonardo | 0 | 64,34 | 0 | 22,90 | ||||
8 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | |||||||
Wäse RF | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 66,09 | 0 | 23,03 | ||||
9 | Anna Ericsson | Miss Felicia | |||||||
Göta RF | Paddock Camargue - Breccles Minstrel Boy | 0 | 65,89 | 0 | 23,63 | ||||
10 | Caroline Nilsson | Funlight Freja | |||||||
Nuntorp HSK | Okänd | 0 | 56,72 | 4 | 17,94 | ||||
11 | Isabelle Käck Wedelin | Moflos Finalist | |||||||
Sörmons RK | Wärnanäs Peng RW64 - Laeryds Domenic RWM24 | 0 | 67,24 | 4 | 23,46 | ||||
12 | Sandra Bårdén | Zeus | |||||||
Karlstads RK | Höjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF | 0 | 65,64 | 4 | 29,41 | ||||
13 | Daniella Svensson | Popcorn | |||||||
RS Grums | Salomon RNF S- - Peregrin RNF | 4 | 61,13 | ||||||
14 | Viola Lindström | Rocket | |||||||
Grums Ridklubb | Okänd | 4 | 61,77 | ||||||
15 | Rosanna Guttke | Dakirs Feela | |||||||
Eda RF | Dakir - Safed | 4 | 63,81 | ||||||
16 | Elin Blomqvist | Twix | |||||||
Sunne RF | Okänd - okänd | 4 | 66,38 | ||||||
17 | Julia Norén | Nimble | |||||||
Eda RF | Holens Ingolf RC - Wärnbergs Neptunus RC | 4 | 69,41 | ||||||
18 | Sara Hildingsdotter Fritz | Cola | |||||||
Kils RF | Okänd | 9 | 81,75 | ||||||
19 | Camilla Lundborger | Clefairi | |||||||
Grums Ridklubb | Miclas Micado - Flight | 13 | 82,41 | ||||||
20 | Ruth Petersdotter | Maybelline | |||||||
Filipstads RK | Okänd | Ute. | |||||||
Christinehamns PK | |||||||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Linda Jansson | Jacobs Wiggleytuff | |||||
RS Grums | Vermont - Sadiqui Viscount | 0 | 63,26 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A | |||||||||
25 anmälda, 24 startande, 6 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Emelie Andersson | Chica Chubb | |||||||
SRS Hammarö | Dervish xx - Ard Tausman | 0 | 60,88 | 0 | 20,13 | ||||
2 | Johanna Gerke | Novell | |||||||
Wäse RF | Nawarro - Nightstar | 0 | 53,44 | 0 | 21,22 | ||||
3 | Isabella Lusth | Black Jack II | |||||||
Wittvångs HS | Okänd | 0 | 68,72 | 0 | 22,60 | ||||
4 | Emma Ekholm | Carneval Steel | |||||||
Trossnäs FK | 0 | 63,46 | 0 | 23,41 | |||||
5 | Alice Hamrin | Titan | |||||||
Kungsörs RK | Okänd | 0 | 62,38 | 0 | 23,73 | ||||
6 | Linnea Sundberg | Bacchus | |||||||
Arvika Ridklubb | Dart Light RNF - Strätes Karbino RNF | 0 | 67,73 | 8 | 25,52 | ||||
7 | Sara Sjöö | Flying Without Wings | |||||||
Wittvångs HS | Artist - okänd | 0 | 62,04 | 8 | 32,58 | ||||
8 | Martina Svanberg | Belleza | |||||||
Wäse RF | 4 | 60,37 | |||||||
9 | Alexandra Johansson | Early Morning Grey | |||||||
RS Grums | Öxenholm Bobby - Cannon | 4 | 63,80 | ||||||
10 | Pauline Stenmark | Misella | |||||||
Göta RF | Orchard Limb-Lopper | 4 | 67,64 | ||||||
11 | Lovisa Bodinger | Zorento | |||||||
Christinehamns RK | Okänd | 4 | 71,73 | ||||||
12 | Madeleine Malmgren | Vilmer | |||||||
Björklidens RS | Priffe 161 - Baal 38 | 4 | 76,46 | ||||||
13 | Emma Kilhage | Virdarnas Smultron | |||||||
Wäse RF | Gullabo Herkules 146 - Hoekshors Denny | 4 | 80,67 | ||||||
14 | Evelina Oskarsson | Iron Lady | |||||||
Karlstads RK | Kestrel - okänd | 8 | 58,92 | ||||||
15 | Josefin Lindmark | Flipper | |||||||
Arvika Ridklubb | Okänd | 16 | 95,55 | ||||||
16 | Cassandra Häll | Burnit | |||||||
Karlstads RK | Okänd - Okänd | 21 | 82,03 | ||||||
17 | Viktoria Jansson | Wilson | |||||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | Ute. | |||||||
17 | Rebecca Gustafsson | Jacobs Delicato | |||||||
RS Grums | Delirious - Lodor Tywysog Nudd | Ute. | |||||||
17 | Maja Olsson | Memphis AML | |||||||
Rudskogens RF | Höjlunds Motley - Offem Aeneas | Ute. | |||||||
17 | Lisa Nilson-Hissa | My Honey | |||||||
Kils RF | Okänd - Okänd | Ute. | |||||||
17 | Elin Ek Take | Secret Silver | |||||||
Karlstads RK | Okänd | Ute. | |||||||
17 | Elisabeth Mattsson | Nelson | |||||||
Fryksdalens RS | Okänd | Ute. | |||||||
17 | Emma Johansson | Zoranda | |||||||
Rudskogens RF | okänd - okänd | Ute. | |||||||
17 | Angelica Törnberg | Munsboro Felicity | |||||||
Rudskogens RF | Okänd | Ute. | |||||||
Amnebygdens RF | |||||||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B | |||||||
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Kristin Segolsson | Golden Carrick | |||||
Eda RF | Mackenzies Gold - Okänd | 0 | 67,32 | ||||
2 | Katarina Nilsson | Be My Day | |||||
Sunne RF | Boy - Eduard | 17 | 95,41 | ||||
3 | Josefine Johansson | Jacobs Dumle | |||||
RS Grums | Delirious - Lodor Tywysog Nudd | Ute. | |||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A | |||||||||
19 anmälda, 19 startande, 5 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Isabella Lusth | Hesperus Eagle | |||||||
Wittvångs HS | Ashfield Jovial Joker - Ashfield Sparrow | 0 | 65,20 | 0 | 20,35 | ||||
2 | Fanny Lundqvist | Karl XIII | |||||||
Kils RF | Möllegaards Orion Suprice - Wärnanäs Peng | 0 | 65,73 | 0 | 22,17 | ||||
3 | Jennifer Jansson | Munsboro Cecilia | |||||||
Christinehamns RK | Okänd | 0 | 66,61 | 0 | 22,46 | ||||
4 | Sandra Bårdén | Zeus | |||||||
Karlstads RK | Höjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF | 0 | 61,40 | 0 | 24,00 | ||||
5 | Julia Sigvant | Isadora | |||||||
Hammarö RF | Okänd | 0 | 66,16 | 0 | 26,00 | ||||
6 | Camilla Lundborger | Clefairi | |||||||
Grums Ridklubb | Miclas Micado - Flight | 0 | 64,62 | 0 | 27,27 | ||||
7 | Anna Ericsson | Miss Felicia | |||||||
Göta RF | Paddock Camargue - Breccles Minstrel Boy | 0 | 69,61 | 0 | 27,53 | ||||
8 | Elin Blomqvist | Twix | |||||||
Sunne RF | Okänd - okänd | 0 | 65,10 | 4 | 26,72 | ||||
9 | Michaela Båtnäs | Silka | |||||||
Torsby Ridklubb | okänd | 0 | 59,46 | 4 | 35,92 | ||||
10 | Maria Gustafson | Black Magician | |||||||
Christinehamns RK | Black Magic Diamant - Leonardo | 0 | 64,91 | 4 | 37,23 | ||||
11 | Rosanna Guttke | Dakirs Feela | |||||||
Eda RF | Dakir - Safed | 4 | 61,98 | ||||||
12 | Nellie Svärd | Hillary | |||||||
Kils RF | Cap Cennedy N - Cardinal | 4 | 63,87 | ||||||
13 | Elin Lindholm | Munsboro Dapple | |||||||
Karlstads RK | Okänd - Okänd | 4 | 66,84 | ||||||
14 | Olivia Weslien | Lester | |||||||
Färjestads RK | 4 | 71,50 | |||||||
15 | Sofia Adolfsson | Nirwana | |||||||
Wittvångs HS | Miclas Curt Cobain - Zandro | 4 | 72,47 | ||||||
16 | Madelen Segolsson | Colour Mix | |||||||
Eda RF | Okänd | 4 | 76,57 | ||||||
17 | Filip Ågren | Cillton | |||||||
Karlstads RK | Stackarps Billbau - Wärnanäs Joker | 5 | 79,91 | ||||||
18 | Nicole Jacobs | Jacobs Bon Bon | |||||||
RS Grums | Neuaddparc Cymro WSB - Lodor Tywysog Nudd WSB | Ute. | |||||||
18 | Madeleine Malmgren | Borka | |||||||
Björklidens RS | Okänd | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A | |||||||||
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Emelie Andersson | Chica Chubb | |||||||
SRS Hammarö | Dervish xx - Ard Tausman | 0 | 62,74 | 0 | 23,54 | ||||
2 | Mikaela Larsson | Pumba | |||||||
Filipstads RK | Okänd | 0 | 68,12 | 0 | 24,17 | ||||
3 | Johanna Gerke | Novell | |||||||
Wäse RF | Nawarro - Nightstar | 0 | 64,28 | 0 | 24,58 | ||||
4 | Alice Hamrin | Titan | |||||||
Kungsörs RK | Okänd | 0 | 65,45 | 0 | 28,97 | ||||
5 | Lisa Nilson-Hissa | My Honey | |||||||
Kils RF | Okänd - Okänd | 0 | 61,58 | 0 | 29,02 | ||||
6 | Hanna Fräjdin | Walfwestas Amie | |||||||
Christinehamns PK | LL Möllegårdens Marco Polo - Silverlea Buckskin | 0 | 63,62 | 0 | 30,23 | ||||
7 | Amanda Nummelin | Jacky | |||||||
Torsby Ridklubb | 0 | 67,92 | 0 | 31,35 | |||||
8 | Karoline Åslund | Chispa | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Rolls Royce - Buskaszi ox | 0 | 65,47 | 4 | 38,20 | ||||
9 | Emelie Johansson | Lisa | |||||||
Christinehamns RK | Okänd - Okänd | 0 | 62,59 | 4 | 38,93 | ||||
10 | Isabella Lusth | Black Jack II | |||||||
Wittvångs HS | Okänd | 0 | 68,00 | 5 | 40,85 | ||||
11 | Maja Ellsberg | Remember Me | |||||||
Sunne RF | Lofty Roderic RC 74 - Grytåsa Kallemero RC 62 | 4 | 62,56 | ||||||
12 | Lovisa Bodinger | Zorento | |||||||
Christinehamns RK | Okänd | 4 | 69,55 | ||||||
13 | Pauline Stenmark | Misella | |||||||
Göta RF | Orchard Limb-Lopper | 8 | 69,87 | ||||||
14 | Sara Sjöö | Flying Without Wings | |||||||
Wittvångs HS | Artist - okänd | 18 | 99,19 | ||||||
15 | Ebba Bergkvist | Master Joe | |||||||
SRS Hammarö | Okänd | 23 | 102,72 | ||||||
Rudskogens RF | Höjlunds Motley - Offem Aeneas | ||||||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |