Lokal
Dressyr Ponny Karlstads RK 2011-05-07 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-05-07 kl. 21:34 Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D |
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B | ||||||
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade | ||||||
Domare C: Anki Carlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Emma Knöös | Karussell | 179 | 179 | 66,296 | |
Grums Ridklubb | Orusst 433 - Major G | 1 | ||||
2 | Ebba Malmqvist | Hot Chili | 176 | 176 | 65,185 | |
Säffle Ridklubb | Willoway Goldigger - Frisian Forest Marcopolo He | 2 | ||||
3 | Linnéa Holmgren | Alladin | 173 | 173 | 64,074 | |
RS Grums | Sjömillans Seagram RWM 58 - Pegasus Buckey RWM 33 | 3 | ||||
4 | Klara Eliasson | Fire | 172 | 172 | 63,704 | |
Karlstads RK | Okänd | 4 | ||||
5 | Anna Karvonen | Cillton | 163 | 163 | 60,370 | |
Karlstads RK | Stackarps Billbau - Wärnanäs Joker | 5 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C | ||||||
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade | ||||||
Domare C: Anki Carlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Louise Jonsson | Harlekin | 192 | 192 | 71,111 | |
Rudskogens RF | Harley N - Diadem N | 1 | ||||
2 | Tilde Berg | Blaidd Storm | 173 | 173 | 64,074 | |
Tolita Ridklubb | HENGWYS TYWYSOG 29375 - SYNOD RASCAL 23482 | 2 | ||||
2 | Nathalie Cruse | Bråtgärdets Belinus Quantero | 173 | 173 | 64,074 | |
Tolita Ridklubb | Sörbys Quandrigo RNF 142 - Peregrin RNF 66 | 2 | ||||
4 | Ebba Renström | Starship | 167 | 167 | 61,852 | |
Åmåls Ridklubb | Simberg Senator - Lord Aramis | 4 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D | ||||||
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Anki Carlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Lina Ek Norén | Secret Silver | 192 | 192 | 71,111 | |
Karlstads RK | Okänd | 1 | ||||
2 | Marina Fröding | River Rocky | 180 | 180 | 66,667 | |
Rudskogens RF | Okänd - okänd | 2 | ||||
2 | Katrin Olsson | Lucky Luke | 180 | 180 | 66,667 | |
Nuntorp HSK | Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Belmondo RNF 70 | 2 | ||||
4 | Saria Eriksson | Brunnbys Amadeus | 173 | 173 | 64,074 | |
Eda RF | Dale Haze - Möllans Castro | 4 | ||||
4 | Lovisa Nilsson | Sonic | 173 | 173 | 64,074 | |
SRS Hammarö | Spinway Corona RC 77 - Millfield Ensign RC32 | 4 | ||||
6 | Emma Lid | Lemington Anastasia | 172 | 172 | 63,704 | |
Equality Riders | Trelawn Riverdance - Fernando | 6 | ||||
7 | Alma Lundkvist | Morning Star | 169 | 169 | 62,593 | |
Torsby Ridklubb | okänd - okänd | 7 | ||||
8 | Terese Svensson | Blankhultaren | 165 | 165 | 61,111 | |
Karlstads RK | Allman 204 - Knast Halsnaes 173 | 8 | ||||
9 | Elin Wigelius | Rhodos | 158 | 158 | 58,519 | |
Karlstads RK | 9 | |||||
9 | Amanda Hagberg | Ted Black | 158 | 158 | 58,519 | |
Trossnäs FK | Okänd | 9 | ||||
11 | Jessica Hellgren Gustafsson | Highburry | 156 | 156 | 57,778 | |
Lilleruds HSK | Okänd | 11 | ||||
11 | Nathalie Busk | San Ziro | 156 | 156 | 57,778 | |
Karlskoga RT | Feno-Me rp 137 - Oostervelds Marsaz | 11 | ||||
13 | Felicia Holm Karlsén | Done 4 Fun | 145 | 145 | 53,704 | |
Karlstads RK | Okänd - Okänd | 13 | ||||
14 | Julia Nilsson | Rico | 142 | 142 | 52,593 | |
Karlstads RK | Romantico | 14 | ||||
Karlstads RK | ||||||
till toppen |
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C | ||||||
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade | ||||||
Domare C: Anki Carlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Amanda Zälle | Twyford Clio | 210 | 210 | 65,625 | |
Wäse RF | Glenwood Drifter - Twyford Spring | 1 | ||||
2 | Ebba Renström | Starship | 189 | 189 | 59,062 | |
Åmåls Ridklubb | Simberg Senator - Lord Aramis | 2 | ||||
3 | Ebba Hammargren | Likstahöjdens Bravo | 187 | 187 | 58,438 | |
Filipstads RK | Likstahöjdens Komet RP 118 - Bostorps Bravad RW73 | 3 | ||||
4 | Tilde Berg | Blaidd Storm | 184 | 184 | 57,500 | |
Tolita Ridklubb | HENGWYS TYWYSOG 29375 - SYNOD RASCAL 23482 | 4 | ||||
4 | Emma Knöös | Karussell | 184 | 184 | 57,500 | |
Grums Ridklubb | Orusst 433 - Major G | 4 | ||||
till toppen |
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D | ||||||
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade | ||||||
Domare C: Anki Carlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Kim Eriksson | Caramelle | 227 | 227 | 70,938 | |
Equality Riders | Cristalls Jolly Jumper - Dawn Of Spring | 1 | ||||
2 | Saria Eriksson | Brunnbys Amadeus | 206 | 206 | 64,375 | |
Eda RF | Dale Haze - Möllans Castro | 2 | ||||
2 | Marina Fröding | River Rocky | 206 | 206 | 64,375 | |
Rudskogens RF | Okänd - okänd | 2 | ||||
4 | Emma Lid | Lemington Anastasia | 204 | 204 | 63,750 | |
Equality Riders | Trelawn Riverdance - Fernando | 4 | ||||
5 | Katrin Olsson | Lucky Luke | 198 | 198 | 61,875 | |
Nuntorp HSK | Cristalls Jolly Jumper RNF 115 - Belmondo RNF 70 | 5 | ||||
6 | Nathalie Busk | San Ziro | 192 | 192 | 60,000 | |
Karlskoga RT | Feno-Me rp 137 - Oostervelds Marsaz | 6 | ||||
7 | Kristin Svensson | Blankhultaren | 183 | 183 | 57,188 | |
Karlstads RK | Allman 204 - Knast Halsnaes 173 | 7 | ||||
Karlstads RK | Okänd - Okänd | |||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |