Karlstads RK 2007-08-11 |
Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A | |||||||||
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Ida Ljungberg | Gervides Torgrim | |||||||
Karlstads RK | Helios 373 - Chaplin 261 | 0 | 81,00 | 0 | 32,00 | ||||
2 | Filip Ågren | Finesse | |||||||
Karlstads RK | 4 | 64,00 | |||||||
3 | Nicole Jacobs | Jacobs Bon Bon | |||||||
RS Grums | Neuddparc Cymru | 4 | 81,20 | ||||||
4 | Madelen Segolsson | Bumblebee´s Caramell | |||||||
Eda RF | jesper RW 48 | 4 | 97,80 | ||||||
5 | Hanna Haster | Fokas | |||||||
Karlstads RK | 12 | 98,00 | |||||||
6 | Carl Jansson | Domino Z | |||||||
Eda RF | Intrig 378 - Pågen 208 | 14 | 105,00 | ||||||
7 | Hanna Hautanen | Oliver Russ | |||||||
Hälleforsorten | Näver G 425 - Guval 365 | Ute. | |||||||
7 | Anna Andtbacka | Lyckås Kalle Flygare | |||||||
Karlstads RK | Rookery Full Flight - Carolinas Foxglove | Utg. | |||||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Amanda Svärd | Harri Potter | |||||
Rudskogens RF | paddock camargue - linksbury royalist | 0 | 74,10 | ||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A | |||||||||
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | |||||||
Karlstads RK | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 65,20 | 0 | 23,40 | ||||
2 | Sandra Bordén | Zeus | |||||||
Karlstads RK | Höjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF | 0 | 67,70 | 0 | 24,60 | ||||
3 | My Fredholm Erngren | Charmör | |||||||
Karlstads RK | 0 | 73,30 | 0 | 26,20 | |||||
4 | Malin Magnusson | Bam-Bam | |||||||
Eda RF | Hugo - Emter W | 0 | 69,70 | 0 | 27,80 | ||||
5 | Hedda Bergqvist Kringstad | Grace | |||||||
Säffle Ridklubb | okänd | 0 | 66,50 | 0 | 28,80 | ||||
6 | Elin Lindholm | Munsbobo Dappel | |||||||
Karlstads RK | 0 | 84,20 | 0 | 29,00 | |||||
7 | Sara Jansson | Munsboro Cecilia | |||||||
Christinehamns PK | Okänd | 0 | 74,90 | 0 | 29,40 | ||||
8 | Nellie Svärd | Hillary | |||||||
Kils RF | 0 | 66,20 | 0 | 39,40 | |||||
9 | Elin Blomqvist | Twix | |||||||
Sunne RF | Okänd - Okänd | 4 | 65,55 | ||||||
10 | Elina Heinered | Molly | |||||||
Grums Ridklubb | okänd - okänd | 4 | 67,40 | ||||||
11 | Daniella Svensson | Popcorn | |||||||
Grums Ridklubb | Salomon RNF S- - Peregrin RNF | 4 | 70,80 | ||||||
12 | Malin Lindahl | Penny Lane | |||||||
Sunne RF | The Hale Helios - Crut | 4 | 73,10 | ||||||
13 | Camilla Arvidsson | Triple and Touch | |||||||
Arvika Ridklubb | Okänd | 4 | 82,65 | ||||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A | |||||||||
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Elsa Badh | Sariba | |||||||
Eda RF | Argo - Armaniak | 0 | 68,00 | 0 | 20,70 | ||||
2 | Caroline Samuelsson | Grey Mocca | |||||||
Fryksdalens RS | okänd - okänd | 0 | 59,90 | 0 | 23,10 | ||||
3 | Nikita Jareke | Ferdinand | |||||||
Karlstads RK | Okänd | 0 | 60,10 | 0 | 24,50 | ||||
4 | Kristin Johansson | Ynysgerwyn Brenin Rodri | |||||||
Alkvetterns RS | Newydd Lloyd | 0 | 67,70 | 0 | 27,30 | ||||
5 | Alexandra Johansson | Early Morning Grey | |||||||
Hammarö RF | Öxenholm Bobby RC 42 - Cannon RC 37 | 0 | 62,70 | 0 | 28,00 | ||||
6 | Emmeli Åhs | Grey Alder | |||||||
Karlstads RK | Okänd - Okänd | 0 | 65,90 | 0 | 28,30 | ||||
7 | Maja Olsson | Pumba | |||||||
Rudskogens RF | okänd | 0 | 67,60 | 4 | 34,10 | ||||
8 | Louise Johansson | Gluggstugans Dodge | |||||||
Rudskogens RF | Sweet Demand - Kingsettle Tankah | 4 | 64,30 | ||||||
9 | Mikaela Cederlund | Mansours Diesel | |||||||
Eda RF | Amaretto | 4 | 75,30 | ||||||
10 | Moa Östlund | Irco Mini | |||||||
Sunne RF | Irco Mena 763 - Tammerfors | 4 | 83,20 | ||||||
11 | Sofia Knutsson | Castle Cleo | |||||||
Rudskogens RF | - - - | 4 | 84,10 | ||||||
12 | Hanna Trygg Ljunggren | Zebastian | |||||||
Kils RF | Zansibar - Dawn of Spring | 4 | 88,70 | ||||||
13 | Emelie Pettersson | Jipe Towanda | |||||||
Alkvetterns RS | Vernons Peeping Tom | Ute. | |||||||
13 | Janna Borell | What A Hotshot | |||||||
Hammarö RF | OKÄND - OKÄND | Ute. | |||||||
13 | Fanny Badh | Fairline | |||||||
Eda RF | Flight RNF - Robin RNF | Ute. | |||||||
13 | Connie Cederlund | Zarat Ox | |||||||
Eda RF | Grambusz | Ute. | |||||||
13 | Sofia MüntEriksson | Dark Lady | |||||||
Karlstads RK | okänd - okänd | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Emma Kilhage | Virdarnas Smultron | |||||
Karlstads RK | 0 | 70,30 | |||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A | |||||||||
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Nicole Jacobs | Jacobs Bon Bon | |||||||
RS Grums | Neuddparc Cymru | 0 | 66,10 | 0 | 37,10 | ||||
2 | Madelen Segolsson | Bumblebee´s Caramell | |||||||
Eda RF | jesper RW 48 | 0 | 75,80 | 8 | 44,70 | ||||
3 | Jennifer Jansson | Starking | |||||||
Christinehamns PK | 4 | 63,60 | |||||||
4 | Carl Jansson | Domino Z | |||||||
Eda RF | Intrig 378 - Pågen 208 | 14 | 104,60 | ||||||
5 | Ida Ljungberg | Gervides Torgrim | |||||||
Karlstads RK | Helios 373 - Chaplin 261 | 19 | 107,90 | ||||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Amanda Svärd | Harri Potter | |||||
Rudskogens RF | paddock camargue - linksbury royalist | 0 | 79,40 | ||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A | |||||||||
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Kristin Segolsson | Athlone Elsie | |||||||
Eda RF | Okänd - Okänd | 0 | 63,70 | 0 | 28,90 | ||||
2 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | |||||||
Karlstads RK | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 72,50 | 0 | 31,80 | ||||
3 | Isabella E Rosenqvist | Peter Pan | |||||||
Åmåls Ridklubb | 0 | 68,00 | 0 | 32,40 | |||||
4 | Caroline Nilsson | Funlight Freja | |||||||
Åmåls Ridklubb | okänd - okänd | 0 | 63,80 | 0 | 33,90 | ||||
5 | My Fredholm Erngren | Charmör | |||||||
Karlstads RK | 0 | 70,70 | 0 | 39,60 | |||||
6 | Malin Magnusson | Bam-Bam | |||||||
Eda RF | Hugo - Emter W | 0 | 71,20 | 0 | 39,90 | ||||
7 | Johanna Gerke | Zamor | |||||||
Karlstads RK | zaron | 0 | 77,50 | 0 | 40,70 | ||||
8 | Elin Lindholm | Munsbobo Dappel | |||||||
Karlstads RK | 0 | 78,70 | 0 | 41,30 | |||||
9 | Anna Ericsson | Al Capone | |||||||
Göta RF | Okänd | 0 | 69,10 | 0 | 44,90 | ||||
10 | Malin Lindahl | Penny Lane | |||||||
Sunne RF | The Hale Helios - Crut | 0 | 73,10 | 0 | 45,20 | ||||
11 | Daniella Svensson | Popcorn | |||||||
Grums Ridklubb | Salomon RNF S- - Peregrin RNF | 0 | 70,70 | 0 | 48,20 | ||||
12 | Elina Heinered | Molly | |||||||
Grums Ridklubb | okänd - okänd | 0 | 71,80 | 4 | 53,80 | ||||
13 | Elin Blomqvist | Twix | |||||||
Sunne RF | Okänd - Okänd | 4 | 60,50 | ||||||
14 | Johanna Larsson | Wielka Argitska ox | |||||||
Wäse RF | Argo ox - Rusazcie ox | 16 | 95,20 | ||||||
15 | Julia Eken | Melcie | |||||||
Arvika Ridklubb | Okänd - Okänd | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A | |||||||||
24 anmälda, 22 startande, 6 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Elsa Badh | Sariba | |||||||
Eda RF | Argo - Armaniak | 0 | 64,60 | 0 | 28,60 | ||||
2 | Sofia Karlsson | Hennessy Heather | |||||||
Fryksdalens RS | Okänd | 0 | 75,20 | 0 | 31,30 | ||||
3 | Viktoria Jansson | My Bell | |||||||
Rudskogens RF | 0 | 58,60 | 0 | 33,80 | |||||
4 | Anna Olsson | Marshall | |||||||
SRS Hammarö | - - - | 0 | 70,90 | 0 | 35,20 | ||||
5 | Nikita Jareke | Ferdinand | |||||||
Karlstads RK | Okänd | 0 | 65,00 | 0 | 35,80 | ||||
6 | Michael Gerke | Novell | |||||||
Karlstads RK | nawarro - narwal 1 | 0 | 66,90 | 0 | 36,90 | ||||
7 | Hanna Fräjdin | Walfwestas Amie | |||||||
Christinehamns PK | Möllgårdens marco Polo - Silverlea Buckskin | 0 | 60,30 | 0 | 38,10 | ||||
8 | Kristin Johansson | Ynysgerwyn Brenin Rodri | |||||||
Alkvetterns RS | Newydd Lloyd | 0 | 71,10 | 0 | 41,50 | ||||
9 | Maja Olsson | Pumba | |||||||
Rudskogens RF | okänd | 0 | 63,90 | 4 | 39,50 | ||||
10 | Martina Svanberg | Belleza | |||||||
Wäse RF | Frederiksminde Hazy Chance RC - Rolls Royce RC | 0 | 62,30 | 8 | 36,80 | ||||
11 | Caroline Samuelsson | Grey Mocca | |||||||
Fryksdalens RS | okänd - okänd | 4 | 64,40 | ||||||
12 | Elina Aronsson | Roxalena Sultana | |||||||
Filipstads RK | Mani | 4 | 65,70 | ||||||
13 | Nathalie Bergkvist | SHV Cormant | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Okänd - OKÄND | 4 | 71,90 | ||||||
14 | Josefin Lindmark | Dare To Dance | |||||||
Eda RF | 4 | 72,50 | |||||||
15 | Louise Johansson | Gluggstugans Dodge | |||||||
Rudskogens RF | Sweet Demand - Kingsettle Tankah | 4 | 79,30 | ||||||
16 | Hanna Trygg Ljunggren | Zebastian | |||||||
Kils RF | Zansibar - Dawn of Spring | 4 | 85,50 | ||||||
17 | Emma Öjstrand | Felicia IX | |||||||
Eda RF | Miclas Madoc - Nasser | 8 | 68,20 | ||||||
18 | Fanny Badh | Fairline | |||||||
Eda RF | Flight RNF - Robin RNF | 8 | 85,80 | ||||||
19 | Unni Maalsnes | Avocado Cream | |||||||
Wäse RF | casimirsborgs avocado - hiawatha | 13 | 99,60 | ||||||
20 | Emmeli Åhs | Grey Alder | |||||||
Karlstads RK | Okänd - Okänd | Ute. | |||||||
20 | Malin Carlsson | My Eneci Lady | |||||||
Christinehamns PK | Barbour | Ute. | |||||||
20 | Janna Borell | What A Hotshot | |||||||
Hammarö RF | OKÄND - OKÄND | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Alexandra Johansson | Early Morning Grey | |||||
Hammarö RF | Öxenholm Bobby RC 42 - Cannon RC 37 | 8 | 91,60 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A | |||||||||
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Kristin Segolsson | Colour Mix | |||||||
Eda RF | Okänd - Okänd | 0 | 53,20 | 0 | 29,30 | ||||
2 | Filip Ågren | Cillton | |||||||
Karlstads RK | Stackarps Billbao - Wärnanäs Joker | 0 | 55,00 | 0 | 31,10 | ||||
3 | Sofia Inelind | Spiderman | |||||||
Rudskogens RF | linksbury royalist - ekbäckens epos | 0 | 46,50 | 0 | 34,00 | ||||
4 | Carl Jansson | Linhagens Rock Á Billy | |||||||
Eda RF | Scrafton Night Owl - Revel Bali | 8 | 70,90 | ||||||
5 | Jennifer Jansson | Starking | |||||||
Christinehamns PK | Utg. | ||||||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A | |||||||||
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Isabella E Rosenqvist | Peter Pan | |||||||
Åmåls Ridklubb | 0 | 56,00 | 0 | 32,30 | |||||
2 | Julia Sigvant | Isadora | |||||||
Hammarö RF | 0 | 46,60 | 0 | 33,20 | |||||
3 | Camilla Lundborger | Clefairi | |||||||
Grums Ridklubb | Miclas Micado - Flight | 0 | 56,80 | 0 | 37,10 | ||||
4 | Anna Ericsson | Al Capone | |||||||
Göta RF | Okänd | 0 | 50,60 | 0 | 37,20 | ||||
5 | Emelie Lindberg | Virdarnas Prisma | |||||||
Nora RSF | Silverlea Top Hat - Valentin Bell RNF | 0 | 68,80 | 0 | 47,70 | ||||
6 | Fanny Lundqvist | Karl XIII | |||||||
Kils RF | 0 | 48,00 | 4 | 31,20 | |||||
7 | Johanna Larsson | Wielka Argitska ox | |||||||
Wäse RF | Argo ox - Rusazcie ox | 0 | 46,40 | 4 | 34,20 | ||||
8 | Caroline Ahlstrand | Bombay | |||||||
Säffle Ridklubb | Okänd | 0 | 53,60 | 4 | 36,60 | ||||
9 | Mikaela Larsson | Yellow Hey | |||||||
Sikfors RS | okänd - okänd | 0 | 51,50 | 4 | 39,90 | ||||
10 | Anne-Cathrine Jensen | Trixi | |||||||
Björklidens RS | Michigan | 4 | 46,90 | ||||||
11 | Caroline Nilsson | Funlight Freja | |||||||
Åmåls Ridklubb | okänd - okänd | 4 | 48,40 | ||||||
12 | Johanna Gerke | Zamor | |||||||
Karlstads RK | zaron | 4 | 69,90 | ||||||
13 | Julia Eken | Melcie | |||||||
Arvika Ridklubb | Okänd - Okänd | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Linda Jansson | Jacobs Ponyta | |||||
RS Grums | Power Boy - Raci Together we´re Better | 0 | 57,60 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A | |||||||||
27 anmälda, 24 startande, 6 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Victoria Eklund | Nachtigall | |||||||
Grums Ridklubb | Night-Power - Night-Star II | 0 | 50,10 | 0 | 31,50 | ||||
2 | Angelica Törnberg | Grange Brillo | |||||||
Rudskogens RF | Ashfield Sparrow - Callow Feenish Martin | 0 | 47,50 | 0 | 32,60 | ||||
3 | Cassandra Häll | Burnit | |||||||
Karlstads RK | Rash - Opos | 0 | 56,80 | 0 | 33,50 | ||||
4 | Michael Gerke | Novell | |||||||
Karlstads RK | nawarro - narwal 1 | 0 | 49,70 | 0 | 34,30 | ||||
5 | Maja Olsson | Memphis AML | |||||||
Rudskogens RF | Höjlunds Motley - Offem Aeneas | 0 | 56,60 | 0 | 35,10 | ||||
6 | Anna Olsson | Marshall | |||||||
SRS Hammarö | - - - | 0 | 51,70 | 0 | 36,50 | ||||
7 | Karoline Åslund | Chispa | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Rolls Royce - Buskaszi ox | 0 | 51,50 | 0 | 36,80 | ||||
8 | Isabell Karlsson | Creemully Bay | |||||||
SRS Hammarö | Abbeyleix Owen - Dangan Fun | 0 | 56,40 | 0 | 38,10 | ||||
9 | Ellinor Lundin | Marsh Mellow | |||||||
Torsby Ridklubb | Okänd | 0 | 54,70 | 0 | 38,30 | ||||
10 | Beatrice Allwoodson | Lancelot | |||||||
Säffle Ridklubb | Okänd | 0 | 44,20 | 4 | 30,50 | ||||
11 | Sofia Karlsson | Hennessy Heather | |||||||
Fryksdalens RS | Okänd | 0 | 54,40 | 4 | 32,20 | ||||
12 | Hanna Fräjdin | Walfwestas Amie | |||||||
Christinehamns PK | Möllgårdens marco Polo - Silverlea Buckskin | 0 | 61,90 | 4 | 39,60 | ||||
13 | Viktoria Jansson | My Bell | |||||||
Rudskogens RF | 4 | 45,40 | |||||||
14 | Emma Öjstrand | Felicia IX | |||||||
Eda RF | Miclas Madoc - Nasser | 4 | 47,30 | ||||||
15 | Elina Aronsson | Roxalena Sultana | |||||||
Filipstads RK | Mani | 4 | 47,50 | ||||||
16 | Anne-Cathrine Jensen | Champange | |||||||
Björklidens RS | 4 | 49,50 | |||||||
17 | Nathalie Bergkvist | SHV Cormant | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Okänd - OKÄND | 4 | 58,70 | ||||||
18 | Martina Svanberg | Belleza | |||||||
Wäse RF | Frederiksminde Hazy Chance RC - Rolls Royce RC | 4 | 61,80 | ||||||
19 | Malin Carlsson | My Eneci Lady | |||||||
Christinehamns PK | Barbour | 4 | 73,70 | ||||||
20 | Johanna Eriksson | Tango | |||||||
Kils RF | Okänd | 8 | 79,90 | ||||||
21 | Josefin Lindmark | Dare To Dance | |||||||
Eda RF | 16 | 77,80 | |||||||
22 | Unni Maalsnes | Avocado Cream | |||||||
Wäse RF | casimirsborgs avocado - hiawatha | Utg. | |||||||
22 | Hillevi Frohm | Gunne Juice | |||||||
Rudskogens RF | Janus - Myrens Wilbur | Ute. | |||||||
22 | Emmelie Berg | Freddy | |||||||
Sikfors RS | okänd - okänd | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Karin Sandqvist | Fighting Spirit | |||||
Hagfors-Uddeholm | 0 | 63,30 | |||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A | |||||||||
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Simone Haffling | Rex | |||||||
Christinehamns PK | Okänd - okänd | 0 | 55,20 | 0 | 30,10 | ||||
2 | Carl Jansson | Linhagens Rock Á Billy | |||||||
Eda RF | Scrafton Night Owl - Revel Bali | 0 | 66,80 | 0 | 31,00 | ||||
3 | Camilla Lundborger | Clefairi | |||||||
Grums Ridklubb | Miclas Micado - Flight | 0 | 60,40 | 0 | 34,70 | ||||
4 | Jennifer Jansson | Munsboro Cecilia | |||||||
Christinehamns PK | Okänd | 0 | 55,90 | 0 | 35,50 | ||||
5 | Caroline Ahlstrand | Bombay | |||||||
Säffle Ridklubb | Okänd | 0 | 62,40 | 8 | 33,90 | ||||
6 | Kristin Segolsson | Athlone Elsie | |||||||
Eda RF | Okänd - Okänd | 0 | 55,20 | 8 | 37,00 | ||||
7 | Anne-Cathrine Jensen | Trixi | |||||||
Björklidens RS | Michigan | 4 | 55,30 | ||||||
8 | Sofia MüntEriksson | Zeus | |||||||
Karlstads RK | Höjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF | 4 | 56,50 | ||||||
9 | Julia Sigvant | Isadora | |||||||
Hammarö RF | 4 | 64,70 | |||||||
10 | Filip Ågren | Cillton | |||||||
Karlstads RK | Stackarps Billbao - Wärnanäs Joker | 4 | 75,80 | ||||||
11 | Emelie Lindberg | Virdarnas Prisma | |||||||
Nora RSF | Silverlea Top Hat - Valentin Bell RNF | 5 | 84,30 | ||||||
12 | Jennie Kähäri | Pluto | |||||||
Karlstads RK | Mercurius xx - Molstabergs Molnet | 8 | 57,10 | ||||||
13 | Mikaela Larsson | Yellow Hey | |||||||
Sikfors RS | okänd - okänd | 8 | 66,70 | ||||||
14 | Sofia Inelind | Spiderman | |||||||
Rudskogens RF | linksbury royalist - ekbäckens epos | 13 | 85,60 | ||||||
15 | Kristin Segolsson | Colour Mix | |||||||
Eda RF | Okänd - Okänd | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B | |||||||
2 anmälda, 2 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Fanny Lundqvist | Karl XIII | |||||
Kils RF | 4 | 51,90 | |||||
2 | Linda Jansson | Jacobs Ponyta | |||||
RS Grums | Power Boy - Raci Together we´re Better | 7 | 91,70 | ||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A | |||||||||
16 anmälda, 11 startande, 3 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Anne-Cathrine Jensen | Champange | |||||||
Björklidens RS | 0 | 53,50 | 0 | 28,60 | |||||
2 | Johanna Eriksson | Tango | |||||||
Kils RF | Okänd | 0 | 58,60 | 0 | 30,40 | ||||
3 | Frida Ericsson | Master Bright Spark | |||||||
Göta RF | 0 | 57,10 | 0 | 30,90 | |||||
4 | Angelica Törnberg | Grange Brillo | |||||||
Rudskogens RF | Ashfield Sparrow - Callow Feenish Martin | 0 | 54,50 | 0 | 31,80 | ||||
5 | Emmelie Berg | Freddy | |||||||
Sikfors RS | okänd - okänd | 0 | 58,40 | 0 | 32,40 | ||||
6 | Isabell Karlsson | Creemully Bay | |||||||
SRS Hammarö | Abbeyleix Owen - Dangan Fun | 0 | 60,10 | 4 | 35,70 | ||||
7 | Beatrice Allwoodson | Lancelot | |||||||
Säffle Ridklubb | Okänd | 4 | 50,90 | ||||||
8 | Victoria Eklund | Nachtigall | |||||||
Grums Ridklubb | Night-Power - Night-Star II | 4 | 77,80 | ||||||
9 | Maja Olsson | Memphis AML | |||||||
Rudskogens RF | Höjlunds Motley - Offem Aeneas | 13 | 84,80 | ||||||
10 | Karoline Åslund | Chispa | |||||||
Hagfors-Uddeholm | Rolls Royce - Buskaszi ox | Ute. | |||||||
10 | Ellinor Lundin | Marsh Mellow | |||||||
Torsby Ridklubb | Okänd | Ute. | |||||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Karin Sandqvist | Fighting Spirit | |||||
Hagfors-Uddeholm | Ute. | ||||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |