Klass 4 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C Avd. A |
16 anmälda, 13 startande, 7 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Lina Sandberg |
Hoppdomare: Magnus Nyman |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Rebecca Gustavsson | Jacobs Wiggleytuff | | |
| RS Grums | Vermont RP 133 - Sadiqui Viscount | 0 | 58,10 |
1 | Jennifer Andersson | Athena V1 | | |
| Hammarö RF | Horsemosens Charlie Brown - Belesàr | 0 | 55,90 |
1 | Amanda Svärd | Celina | | |
| Rudskogens RF | Wärnanäs Styx - Solway Master Bronze | 0 | 61,50 |
1 | Emma Andersson | Ramona | | |
| Bellevue PRK | | 0 | 58,10 |
1 | Marina Fröding | Rapid Ease | | |
| Rudskogens RF | okänd - okänd | 0 | 59,10 |
1 | Sandra Bårdén | Zeus | | |
| Karlstads RK | Höjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF | 0 | 63,70 |
1 | Emmeli Åhs | Pimpinella RC 1023 | | |
| Karlstads RK | Julian RC 54 - Clifolen Wind RC 17 | 0 | 57,90 |
|
8 | Frida Karlsson | Lodor Miss Gwen | | |
| Alkvetterns RS | Thorneyside Bossy Boots | 4 | 59,40 |
8 | Sara Jansson | Munsboro Cecilia | | |
| Christinehamns PK | Okänd | 4 | 58,00 |
10 | Linn Wirås | Pilens Bellatrix | | |
| Alkvetterns RS | | 14 | 81,70 |
11 | Emma Karlsson | Pilens Flash | | |
| Alkvetterns RS | Meonbury Mr Greggor | 16 | 89,30 |
12 | Sofia Nilsson | Mira Bell | | |
| Bellevue PRK | Alexander Lukas 183 | Ute. | |
12 | Ebba Persson | Lucy Angelina | | |
| Vålbergs RoKS | okänd - okänd | Utg. | |
| Samuel Edqvist | Kings Court | | |
| Grums Ridklubb | Okänd | | |
| Elin Röjdal | Indiana Joe | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - okänd | | |
| Malin Magnusson | Bam-Bam | | |
| Eda RF | Hugo Spar | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A |
34 anmälda, 24 startande, 6 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Lina Sandberg |
Hoppdomare: Magnus Nyman |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Johanna Larsson | Wielka Argitska ox | | | |
| Wäse RF | Argo ox - Rusazcie ox | 0 | 53,10 | 0 | 20,50 |
2 | Marina Fröding | Rapid Ease | | | |
| Rudskogens RF | okänd - okänd | 0 | 51,00 | 0 | 20,70 |
3 | Emmeli Åhs | Pimpinella RC 1023 | | | |
| Karlstads RK | Julian RC 54 - Clifolen Wind RC 17 | 0 | 53,40 | 0 | 21,00 |
4 | Natalie Larsson | Cinderella X | | | |
| Wittvångs HS | Silverlea Top Hat - Hedlanda Gay Wonder | 0 | 53,50 | 0 | 21,30 |
5 | Elin Lindholm | Munsboro Dapple | | | |
| Karlstads RK | Okänd | 0 | 54,00 | 0 | 21,40 |
6 | Julia Wärn-Holgersson | Monty Python | | | |
| Eds RS | Ernford Jester | 0 | 49,10 | 0 | 21,60 |
|
7 | Sandra Bårdén | Zeus | | | |
| Karlstads RK | Höjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF | 0 | 51,20 | 0 | 22,90 |
8 | Hedda Bergqvist Kringstad | Grace | | | |
| Säffle Ridklubb | okänd | 0 | 50,70 | 0 | 23,20 |
9 | Jonsson Lisa | Tingeling | | | |
| Wittvångs HS | Dito | 0 | 52,20 | 0 | 23,40 |
10 | Erika FrömanSvensson | Zamor | | | |
| Karlstads RK | Zaron | 0 | 55,20 | 0 | 23,60 |
10 | My Fredholm Erngren | Charmör | | | |
| SRS Hammarö | Okänd | 0 | 50,30 | 0 | 23,60 |
10 | Maria Gustafson | Black Magician | | | |
| Christinehamns PK | Black Magic Diamant - Leonardo | 0 | 58,20 | 0 | 23,60 |
13 | Nellie Svärd | Hillary | | | |
| Kils RF | | 0 | 50,10 | 0 | 24,40 |
14 | Emma Andersson | Ramona | | | |
| Bellevue PRK | | 0 | 58,00 | 0 | 25,20 |
15 | Jennifer Jansson | Cinderella | | | |
| Christinehamns RK | Barrabas | 0 | 53,00 | 0 | 26,60 |
16 | Emma Karlsson | Pilens Flash | | | |
| Alkvetterns RS | Meonbury Mr Greggor | 0 | 56,10 | 0 | 27,20 |
17 | Amanda Svärd | Celina | | | |
| Rudskogens RF | Wärnanäs Styx - Solway Master Bronze | 0 | 53,30 | 4 | 22,10 |
18 | Linn Lönnström | Nova | | | |
| Alkvetterns RS | | 4 | 51,60 | | |
19 | Elin Åkesson-Janson | Cindyrella | | | |
| Eda RF | Bostorp Bravad RW73 - Pendock Pineer RW46 | 5 | 70,10 | | |
20 | Frida Karlsson | Lodor Miss Gwen | | | |
| Alkvetterns RS | Thorneyside Bossy Boots | 8 | 57,30 | | |
21 | Jennifer Andersson | Athena V1 | | | |
| Hammarö RF | Horsemosens Charlie Brown - Belesàr | 8 | 81,50 | | |
22 | Sofia Nilsson | Mira Bell | | | |
| Bellevue PRK | Alexander Lukas 183 | Ute. | | | |
22 | Linn Wirås | Pilens Bellatrix | | | |
| Alkvetterns RS | | Ute. | | | |
22 | Johanna Lindmark | Lady M | | | |
| Arvika Ridklubb | Garryhinch Finn | Ute. | | | |
| Samuel Edqvist | Kings Court | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd | | | | |
| Daniella Svensson | Popcorn | | | |
| Grums Ridklubb | Salomon RNF S- - Peregrin RNF | | | | |
| Hanna Svensson | Bella Donna | | | |
| Grums Ridklubb | Orchis Morio x RP - Cognac RW | | | | |
| Ebba Persson | Lucy Angelina | | | |
| Vålbergs RoKS | okänd - okänd | | | | |
| Marie Johansson | Kyllingegårdens Cosby | | | |
| Grums Ridklubb | Pal ox SPH | | | | |
| Viola Lindström | Norrhaga Maretto | | | |
| Grums Ridklubb | Maraschino - Ballestero | | | | |
| Malin Magnusson | Bam-Bam | | | |
| Eda RF | Hugo Spar | | | | |
| Elin Röjdal | Indiana Joe | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - okänd | | | | |
| Anni Axelsson | Silfverrose Heaman | | | |
| Säffle Ridklubb | Möllans Crazy RC - Holens Ingolf RC | | | | |
| Linnea Rennblad | Born To Be Broke | | | |
| Torsby Ridklubb | Birdhill Clover - Knockreigh Pink Pearl | | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A |
36 anmälda, 28 startande, 7 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Lina Sandberg |
Hoppdomare: Magnus Nyman |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Frida Eriksson | Judith | | | |
| Malungs RK | El Rambo - Okänd | 0 | 47,10 | 0 | 18,80 |
2 | Elsa Badh | Sariba ox | | | |
| Eda RF | Argo - Armaniak | 0 | 56,10 | 0 | 19,40 |
3 | Johanna Gerke | Novell | | | |
| Wäse RF | Nawarro -
Narwal 1 | 0 | 46,40 | 0 | 20,70 |
4 | Kajsa Gustafsson | Rory Shayra | | | |
| Åmåls Ridklubb | Westside Frank - Fort Tynion | 0 | 49,60 | 0 | 21,40 |
5 | Martina Svanberg | Belleza | | | |
| Wäse RF | Frederiksminde Hazy Chance RC - Rolls Royce RC | 0 | 46,60 | 0 | 21,50 |
6 | Maja Olsson | Pumba | | | |
| Rudskogens RF | okänd | 0 | 51,80 | 0 | 22,30 |
7 | Ellinor Lundin | Marsh Mellow | | | |
| Torsby Ridklubb | Okänd | 0 | 50,90 | 0 | 22,50 |
|
8 | Moa Karlsson | Gunne Milk | | | |
| Christinehamns RK | Janus RC - Myrens Wilbur RC | 0 | 48,10 | 0 | 22,90 |
9 | Louise Johansson | Gluggstugans Dodge | | | |
| Rudskogens RF | Sweet Demand - Kingsettle Tankah | 0 | 48,90 | 0 | 23,00 |
10 | Alexandra Johansson | Early Morning Grey | | | |
| Hammarö RF | Öxenholm Bobby RC 42 - Cannon RC | 0 | 53,60 | 4 | 21,60 |
11 | Rebecca Bergengren | Yellow | | | |
| Trossnäs FK | | 0 | 42,50 | 4 | 23,80 |
12 | Kristin Olsson | Brian the chance | | | |
| Åmåls Ridklubb | Zansibar - Hiawatha | 0 | 50,30 | 4 | 24,80 |
13 | Caroline Samuelsson | Grey Mocca | | | |
| Fryksdalens RS | okänd - okänd | 0 | 50,50 | 8 | 16,50 |
14 | Caroline Ahlstrand | Prunishof Jasperina | | | |
| Säffle Ridklubb | Jasper | 0 | 51,10 | 8 | 25,70 |
15 | Nathalie Bergkvist | SHV Cormant | | | |
| Hagfors-Uddeholm | Okänd - OKÄND | 0 | 46,40 | 16 | 48,20 |
16 | Sofia Karlsson | Hennessy Heather | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd | 0 | 51,10 | 16 | 48,80 |
17 | Emma Kilhage | Virdarnas Smultron | | | |
| Wäse RF | Gullabos Herkules 146 - Hoekhors Denny | 0 | 48,10 | Ute. | |
18 | Mathilda Weiderman | Lady Cheyenne | | | |
| Kumla Ridklubb | Okänd - Okänd | 4 | 47,50 | | |
19 | Emilia Länsberg | Nadal | | | |
| Bellevue PRK | | 4 | 50,10 | | |
20 | Martine Iversby | Nilas | | | |
| Åmåls Ridklubb | | 4 | 50,80 | | |
21 | Madeleine Malmgren | Vilmer | | | |
| Vålbergs RoKS | priffe - baal | 4 | 51,00 | | |
22 | Isabelle Björn | Prince Exellence | | | |
| Hammarö RF | Okänd | 4 | 53,40 | | |
23 | Sofia Scott | Natascha | | | |
| Karlstads RK | | 4 | 54,20 | | |
24 | Sofia Alfredsson | Pointimo | | | |
| Kumla Ridklubb | Pilgrims Red - Dressman I | 4 | 58,60 | | |
25 | Ida Henrysson | Bailey | | | |
| Alkvetterns RS | okänd - okänd | 4 | 58,80 | | |
26 | Elisabeth Mattsson | Nelson | | | |
| Färjestads RK | Okänd | 4 | 60,00 | | |
27 | Sofie Heinered | Little Zera | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd | Ute. | | | |
27 | Fanny Badh | Fairline | | | |
| Eda RF | Flight RNF - Robin RNF | Ute. | | | |
| Malin Carlsson | My Eneci Lady | | | |
| Rudskogens RF | Barbour | | | | |
| Victoria Eklund | Nachtigall | | | |
| Grums Ridklubb | Night-Power - Night-Star II | | | | |
| Emma Ekholm | Carnival Steel | | | |
| Trossnäs FK | Okänd | | | | |
| Josefin Lindmark | Dare To Dance | | | |
| Arvika Ridklubb | | | | | |
| Kristin Johansson | Ynysgerwyn Brenin Rhodri | | | |
| Alkvetterns RS | | | | | |
| Amanda Elvin | Mimii | | | |
| Grums Ridklubb | Rolökke SwalloW - Flight | | | | |
| Josefine Skoglund | Nakita | | | |
| Christinehamns RK | Namajan - Little Don | | | | |
| Jesper Bill | Papitus Jaguar | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A |
34 anmälda, 28 startande, 7 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Lina Sandberg |
Hoppdomare: Magnus Nyman |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Sanna T.Gewert | Charlie Moon | | | |
| Trossnäs FK | Horsemosens Charlie B - Belmondo | 0 | 50,90 | 0 | 21,10 |
2 | Emelie Överlien | Regazzo | | | |
| Christinehamns RK | Okänd - okänd | 0 | 42,10 | 0 | 22,00 |
3 | Madeleine Malmgren | Borka | | | |
| Vålbergs RoKS | Okänd | 0 | 43,40 | 0 | 23,40 |
4 | Rosanna Guttke | Dakirs Feela | | | |
| Eda RF | Dakir - Safed | 0 | 48,50 | 0 | 23,70 |
4 | Maja Brunzell | Bensun | | | |
| Kils RF | Valentin Bell - Maranon | 0 | 50,50 | 0 | 23,70 |
6 | Natalie Larsson | Cinderella X | | | |
| Wittvångs HS | Silverlea Top Hat - Hedlanda Gay Wonder | 0 | 44,00 | 0 | 24,60 |
7 | Johanna Larsson | Wielka Argitska ox | | | |
| Wäse RF | Argo ox - Rusazcie ox | 0 | 42,10 | 0 | 24,80 |
|
8 | Jonsson Lisa | Tingeling | | | |
| Wittvångs HS | Dito | 0 | 42,80 | 0 | 25,00 |
9 | Erika FrömanSvensson | Zamor | | | |
| Karlstads RK | Zaron | 0 | 51,70 | 0 | 25,20 |
10 | Kristin Segolsson | Athlone Elsie | | | |
| Eda RF | Okänd - Okänd | 0 | 50,10 | 0 | 25,50 |
11 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | | | |
| Wäse RF | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 52,90 | 0 | 25,60 |
11 | Nellie Svärd | Hillary | | | |
| Kils RF | | 0 | 47,30 | 0 | 25,60 |
13 | Sara HildingsdotterFritz | Cola | | | |
| Kils RF | | 0 | 42,60 | 0 | 25,80 |
14 | Emelie Dahlin | Börsgårds Curazo | | | |
| Hammarö RF | Källstorps Curry - Zansibar | 0 | 40,70 | 0 | 26,80 |
15 | Mikaela Jakobsson | Minigårdens Sherikan | | | |
| Säffle Ridklubb | Hellekis timjan RW 31 - crezent | 0 | 46,60 | 0 | 26,90 |
15 | Hedda Bergqvist Kringstad | Grace | | | |
| Säffle Ridklubb | okänd | 0 | 47,30 | 0 | 26,90 |
17 | Caroline Nilsson | Funlight Freja | | | |
| Melleruds RK | okänd - okänd | 0 | 49,00 | 0 | 27,10 |
18 | Jennifer Jansson | Cinderella | | | |
| Christinehamns RK | Barrabas | 0 | 44,90 | 0 | 28,10 |
19 | My Fredholm Erngren | Charmör | | | |
| SRS Hammarö | Okänd | 0 | 47,00 | 0 | 28,30 |
20 | Ellen Johansson | Robinson | | | |
| Christinehamns PK | Coed Coch Targed RW - Crut RW | 0 | 45,90 | 0 | 28,60 |
21 | Anni Axelsson | Silfverrose Heaman | | | |
| Säffle Ridklubb | Möllans Crazy RC - Holens Ingolf RC | 0 | 48,60 | 0 | 34,60 |
22 | Linnea Op de Weegh | Honfleur | | | |
| Trossnäs FK | Okänd | 0 | 49,80 | 4 | 21,40 |
23 | Linn Lönnström | Nova | | | |
| Alkvetterns RS | | 0 | 46,60 | 4 | 25,90 |
24 | Linnea Rennblad | Born To Be Broke | | | |
| Torsby Ridklubb | Birdhill Clover - Knockreigh Pink Pearl | 0 | 43,50 | 4 | 35,10 |
25 | Elin Lindholm | Munsboro Dapple | | | |
| Karlstads RK | Okänd | 4 | 46,80 | | |
26 | Julia Wärn-Holgersson | Monty Python | | | |
| Eds RS | Ernford Jester | 4 | 48,00 | | |
27 | Elin Åkesson-Janson | Cindyrella | | | |
| Eda RF | Bostorp Bravad RW73 - Pendock Pineer RW46 | 13 | 68,10 | | |
28 | Johanna Lindmark | Lady M | | | |
| Arvika Ridklubb | Garryhinch Finn | 21 | 83,20 | | |
| Daniella Svensson | Popcorn | | | |
| Grums Ridklubb | Salomon RNF S- - Peregrin RNF | | | | |
| Marie Johansson | Kyllingegårdens Cosby | | | |
| Grums Ridklubb | Pal ox SPH | | | | |
| Emma Karlsson | Joel | | | |
| Björklidens RS | Okänd - Okänd | | | | |
| Camilla Lundborger | Clefairi | | | |
| Grums Ridklubb | Miclas Micado - Flight | | | | |
| Hanna Svensson | Bella Donna | | | |
| Grums Ridklubb | Orchis Morio x RP - Cognac RW | | | | |
| Viola Lindström | Norrhaga Maretto | | | |
| Grums Ridklubb | Maraschino - Ballestero | | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A |
36 anmälda, 28 startande, 7 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Lina Sandberg |
Hoppdomare: Magnus Nyman |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Anne-Cathrine Jensen | Champange | | | |
| Hammarö RF | Okänd - Okänd | 0 | 44,80 | 0 | 22,80 |
2 | Sanna T.Gewert | Munsboro Ken | | | |
| Trossnäs FK | okänd - okänd | 0 | 49,30 | 0 | 23,60 |
3 | Louise Johansson | Gluggstugans Dodge | | | |
| Rudskogens RF | Sweet Demand - Kingsettle Tankah | 0 | 43,60 | 0 | 23,70 |
4 | Elin Arnfeldt | Munsboro Felicity | | | |
| SRS Hammarö | Okänd | 0 | 46,40 | 0 | 24,60 |
5 | Ellinor Lundin | Marsh Mellow | | | |
| Torsby Ridklubb | Okänd | 0 | 46,40 | 0 | 24,90 |
6 | Maja Olsson | Pumba | | | |
| Rudskogens RF | okänd | 0 | 45,70 | 0 | 25,00 |
7 | Emelie Överlien | Abo | | | |
| Christinehamns RK | okänd | 0 | 42,20 | 0 | 25,30 |
|
8 | Kajsa Gustafsson | Rory Shayra | | | |
| Åmåls Ridklubb | Westside Frank - Fort Tynion | 0 | 44,10 | 0 | 26,00 |
9 | Elin Ek Take | Burnit | | | |
| Karlstads RK | Rash - Opos | 0 | 51,90 | 0 | 26,40 |
10 | Caroline Ahlstrand | Prunishof Jasperina | | | |
| Säffle Ridklubb | Jasper | 0 | 47,40 | 0 | 27,10 |
11 | Emma Kilhage | Virdarnas Smultron | | | |
| Wäse RF | Gullabos Herkules 146 - Hoekhors Denny | 0 | 45,55 | 0 | 29,70 |
12 | Sofia Alfredsson | Pointimo | | | |
| Kumla Ridklubb | Pilgrims Red - Dressman I | 0 | 49,00 | 0 | 31,10 |
13 | Lovisa Bodinger | Zorento | | | |
| Christinehamns RK | | 0 | 49,10 | 0 | 31,80 |
14 | Johanna Gerke | Novell | | | |
| Wäse RF | Nawarro -
Narwal 1 | 0 | 41,80 | 4 | 24,40 |
15 | Emelie Andersson | Cherokee | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd - Okänd | 0 | 41,70 | 4 | 24,90 |
16 | Beatrice Allwoodson | Lancelot | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 0 | 47,30 | 4 | 25,00 |
17 | Hillevi Frohm | Gunne Juice | | | |
| Rudskogens RF | Janus - Myrens Wilbur | 0 | 41,90 | 4 | 34,20 |
18 | Alexandra Johansson | Early Morning Grey | | | |
| Hammarö RF | Öxenholm Bobby RC 42 - Cannon RC | 4 | 44,50 | | |
19 | Hanna Fräjdin | Walfwestas Amie | | | |
| Christinehamns PK | Möllgårdens marco Polo - Silverlea Buckskin | 4 | 47,60 | | |
20 | Sofia Scott | Natascha | | | |
| Karlstads RK | | 4 | 48,10 | | |
21 | Josefin Lindmark | Dare To Dance | | | |
| Arvika Ridklubb | | 4 | 49,20 | | |
22 | Frida Persson | Bacchus | | | |
| Säffle Ridklubb | Dart Light RNF 113 | 4 | 49,70 | | |
23 | Ebba Bergkvist | Master Joe | | | |
| SRS Hammarö | Okänd | 4 | 50,70 | | |
24 | Mathilda Weiderman | Lady Cheyenne | | | |
| Kumla Ridklubb | Okänd - Okänd | 4 | 60,00 | | |
25 | Evelina Oskarsson | Iron Lady | | | |
| Karlstads RK | Kestrel - okänd | 12 | 45,70 | | |
26 | Caroline Samuelsson | Grey Mocca | | | |
| Fryksdalens RS | okänd - okänd | 12 | 48,40 | | |
27 | Nikita Jareke | Ferdinand | | | |
| Karlstads RK | Okänd | 12 | 63,90 | | |
28 | Nathalie Bergkvist | SHV Cormant | | | |
| Hagfors-Uddeholm | Okänd - OKÄND | Ute. | | | |
| Victoria Eklund | Nachtigall | | | |
| Grums Ridklubb | Night-Power - Night-Star II | | | | |
| Emma Ekholm | Carnival Steel | | | |
| Trossnäs FK | Okänd | | | | |
| Josefine Skoglund | Nakita | | | |
| Christinehamns RK | Namajan - Little Don | | | | |
| Sandra Johansson | Rebecka | | | |
| Eda RF | Okänd - okänd | | | | |
| Sofia Karlsson | Hennessy Heather | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd | | | | |
| Malin Carlsson | My Eneci Lady | | | |
| Rudskogens RF | Barbour | | | | |
| Isabella Danielsson | Flipp | | | |
| Åmåls Ridklubb | Ernford Jester RWR | | | | |
| Kristin Johansson | Ynysgerwyn Brenin Rhodri | | | |
| Alkvetterns RS | | | | | |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A |
22 anmälda, 20 startande, 5 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Lina Sandberg |
Hoppdomare: Magnus Nyman |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Maja Brunzell | Bensun | | | |
| Kils RF | Valentin Bell - Maranon | 0 | 55,30 | 0 | 18,30 |
2 | Linnea Op de Weegh | Honfleur | | | |
| Trossnäs FK | Okänd | 0 | 59,50 | 0 | 18,70 |
3 | Maria Gustafson | Black Magician | | | |
| Christinehamns PK | Black Magic Diamant - Leonardo | 0 | 51,90 | 0 | 19,20 |
4 | Sara HildingsdotterFritz | Apache | | | |
| Kils RF | Okänd | 0 | 56,80 | 0 | 19,90 |
5 | Jennifer Jansson | Munsboro Cecilia | | | |
| Christinehamns RK | Okänd | 0 | 49,60 | 0 | 20,80 |
|
6 | Emelie Dahlin | Börsgårds Curazo | | | |
| Hammarö RF | Källstorps Curry - Zansibar | 0 | 49,10 | 0 | 21,20 |
7 | Mikaela Jakobsson | Minigårdens Sherikan | | | |
| Säffle Ridklubb | Hellekis timjan RW 31 - crezent | 0 | 48,10 | 0 | 21,50 |
8 | Ellen Johansson | Robinson | | | |
| Christinehamns PK | Coed Coch Targed RW - Crut RW | 0 | 54,60 | 4 | 21,40 |
9 | Sanna T.Gewert | Charlie Moon | | | |
| Trossnäs FK | Horsemosens Charlie B - Belmondo | 0 | 55,70 | 4 | 22,60 |
10 | Caroline Nilsson | Funlight Freja | | | |
| Melleruds RK | okänd - okänd | 0 | 52,60 | 4 | 23,00 |
11 | Emelie Överlien | Regazzo | | | |
| Christinehamns RK | Okänd - okänd | 4 | 46,10 | | |
12 | Anni Axelsson | Silfverrose Heaman | | | |
| Säffle Ridklubb | Möllans Crazy RC - Holens Ingolf RC | 4 | 49,50 | | |
13 | Madeleine Malmgren | Borka | | | |
| Vålbergs RoKS | Okänd | 4 | 50,70 | | |
14 | Rosanna Guttke | Dakirs Feela | | | |
| Eda RF | Dakir - Safed | 4 | 50,80 | | |
15 | Elin Nyren | Fast Forward | | | |
| Christinehamns RK | Okänd | 4 | 51,80 | | |
16 | Kristin Segolsson | Athlone Elsie | | | |
| Eda RF | Okänd - Okänd | 4 | 62,90 | | |
17 | Carl Jansson | Linhagens Rock Á Billy | | | |
| Eda RF | Scrafton Night Owl - Revel Bali | 4 | 63,60 | | |
18 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | | | |
| Wäse RF | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 11 | 73,20 | | |
19 | Sara HildingsdotterFritz | Cola | | | |
| Kils RF | | 20 | 77,20 | | |
20 | Linnea Rennblad | Born To Be Broke | | | |
| Torsby Ridklubb | Birdhill Clover - Knockreigh Pink Pearl | Ute. | | | |
| Camilla Lundborger | Clefairi | | | |
| Grums Ridklubb | Miclas Micado - Flight | | | | |
| Emma Karlsson | Joel | | | |
| Björklidens RS | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |