Karlstads RK 2010-10-17 Startlista Regional Dressyr Häst |
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2010-10-16 kl. 19:15 Klass 1 - Dressyr Lätt A:6 Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4 Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:2 Klass 4 - Dressyr Medelsvår A:1 Lista 5 - Lista över Uppstallning Hästar |
Klass 1 - Dressyr Lätt A:6 | ||||
16 anmälda | ||||
Domare C: Nina Persson | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Marlene Robertsson | Primadonna | ||
09:00 | Arvika Ridklubb | Bayron - Erbstein | 48 | |
2 | Malin Stenson | Coriolana | ||
09:07 | Sörmons RK | Coriall - Livorno | 39 | |
3 | Jessica Nordin | Rubicon | ||
09:14 | Kungälvs HSK | Rubignon - Chirac | 27 | |
4 | Jessica Appelgren | Karát | ||
09:21 | Trossnäs FK | Denis s.v. - Salut I-6 | 4 | |
5 | Malin Siren | Smilla | ||
09:28 | Karlskoga RK | Silvano - Modesto | 36 | |
6 | Malin Nystedt | Tayani | ||
09:35 | Nyby-Torshälla RK | Jeopardy - Florett x | 30 | |
7 | Sabina Olsson | Lotus | ||
09:42 | Säffle Ridklubb | Okänd - Okänd | 31 | |
8 | Christina Strand | Fabulous Fashion | ||
09:49 | Björklidens RS | Fabriano - Lauauzelle | 42 | |
9 | ||||
10:06 | Åmåls Ridklubb | Pinkus - Bergkristall | 3 | |
10 | Angelica Adolfsson | Mirja | ||
10:13 | RS Grums | Pablo - Eminent | 1 | |
11 | Jeanette Knöös | Ricardo | ||
10:20 | Karlstads RK | Okänd - Raphael | 21 | |
12 | Helene Wannerth | Derek | ||
10:27 | Örebro FK | Londonderry - Weltmeyer | 46 | |
13 | ||||
10:34 | Wittvångs HS | Eloge - Good Future | 45 | |
14 | Anna Lindeberg | Missy | ||
10:41 | Eda RF | Okänd - Yankie Slugger | 24 | |
15 | Monica Karmbo | Pebbles | ||
10:48 | Skråmsta CR | Prince Thatch xx - Lysander | 20 | |
16 | Malin Holmgren | Finest Nose (8) | ||
10:55 | RS Grums | Blue Hors Future Cup - Freimoor | 16 | |
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4 | ||||
13 anmälda | ||||
Domare C: Christina Strand | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Malin Nystedt | Tayani | ||
11:20 | Nyby-Torshälla RK | Jeopardy - Florett x | 30 | |
2 | Liselott Skog | Dionne | ||
11:28 | RS Grums | Kaliber - Partisan | 37 | |
3 | Madelene Ericsson | Mecenat V | ||
11:36 | Karlskoga RK | Chirac - Brabant | 11 | |
4 | Ingrid Athlei | Donizetti | ||
11:44 | Björklidens RS | Midt-West Ibi-Light - Brisad | 5 | |
5 | Ebba Reinholdsson | Vandolein | ||
11:52 | Karlskoga RK | Inspekteur - Jonker | 33 | |
6 | Beate Spangen | Acapella | ||
12:00 | Arvika Ridklubb | Comefast - Bayard | 38 | |
7 | Magnus Nyman | Gibson | ||
12:13 | Säffle Ridklubb | Cortus - Ismir | 29 | |
8 | Camilla Carlsson | Pocahontas | ||
12:21 | Hälleforsorten | Levantos II - Romeo | 10 | |
9 | Malin Holmgren | Weltina | ||
12:29 | RS Grums | Weltissimo - Matcho x | 15 | |
10 | Jessica Nordin | West End | ||
12:37 | Kungälvs HSK | Welton - Westminster | 28 | |
11 | Annika Lillrank | Devious | ||
12:45 | RS Grums | D-Day - Gauguin de Lully | 22 | |
12 | Susanne Gustavsson | Denise LB | ||
12:53 | Dyltabruks RF | D-Day - Weltbürger | 12 | |
13:01 | Torsby Ridklubb | Le Mans xx - Romadour II | 9 | |
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:2 | ||||
13 anmälda | ||||
Domare C: Christina Strand | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Nina Lundin | Al Pacino | ||
13:20 | Hammarö RF | Di Caprio - Pascal | 26 | |
2 | Mia Stockesjö | Don Dinero | ||
13:27 | Karlstads RK | Don Primero - Warsteiner (SWB) | 40 | |
3 | Maria Blix | Donatello | ||
13:35 | Dyltabruks RF | Vivaldi - Vagabond | 8 | |
4 | Louise Winther | Herodays | ||
13:42 | Segersta SR | D-Day - Furioso III | 49 | |
5 | Sara Wallenborg | Elviz | ||
13:50 | Wittvångs HS | Eloge - Good Future | 45 | |
6 | ||||
13:57 | Örebro FK | Lanskoy - Hostrup | 44 | |
7 | Malin Holmgren | Weltina | ||
14:10 | RS Grums | Weltissimo - Matcho x | 15 | |
8 | Angelica Adolfsson | Mirja | ||
14:17 | RS Grums | Pablo - Eminent | 1 | |
9 | Carina Persson | Charleston | ||
14:25 | Skråmsta CR | Maraton - Brabant | 32 | |
10 | Josefin Gyllenswärd | Tobias | ||
14:32 | Kungälvs HSK | Mooiman - Saluut | 13 | |
11 | Camilla Carlsson | Pocahontas | ||
14:40 | Hälleforsorten | Levantos II - Romeo | 10 | |
12 | Nina Lundin | Dexterous | ||
14:47 | Hammarö RF | De Niro - Bernstein | 25 | |
13 | Mia Stockesjö | Vikking (ex Vizier) | ||
14:55 | Karlstads RK | Cinovo - Wilhelmus | 41 | |
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Medelsvår A:1 | ||||
14 anmälda | ||||
Domare C: Christina Strand | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Klubb | Härstamning | Hästnr | |
1 | Liselott Skog | Dionne | ||
15:20 | RS Grums | Kaliber - Partisan | 37 | |
2 | Maria Johansson | Arras | ||
15:27 | Sörmons RK | Warsteiner - Ambassadeur | 18 | |
3 | Ulrica Wesslen-Wiberg | Baccara | ||
15:35 | Skråmsta CR | Bayron - Chagall | 47 | |
4 | Tatjana Karlsson | Didrik | ||
15:42 | Dyltabruks RF | Electro - Duell | 19 | |
5 | Madelene Ericsson | Mecenat V | ||
15:50 | Karlskoga RK | Chirac - Brabant | 11 | |
6 | Susanne Gustavsson | Denise LB | ||
15:57 | Dyltabruks RF | D-Day - Weltbürger | 12 | |
7 | Ingrid Athlei | Donizetti | ||
16:05 | Björklidens RS | Midt-West Ibi-Light - Brisad | 5 | |
8 | Alexsandra Jinnestrand | Unique Case | ||
16:22 | Laxå Ridallians | De Niro - Cavalotti | 17 | |
9 | Rebecca Svedberg | Night-Vision | ||
16:30 | Strömsholms RSF | Okänd - okänd | 43 | |
10 | Elin Lind | Chantelle | ||
16:37 | Karlstads RK | Testarossa - Happy Day | 23 | |
11 | Nina Lundin | Dexterous | ||
16:45 | Hammarö RF | De Niro - Bernstein | 25 | |
12 | Katarina Schantz | Norma Rae | ||
16:52 | Stångberga RS | Nactus - Wartung | 34 | |
13 | Annika Lillrank | Devious | ||
17:00 | RS Grums | D-Day - Gauguin de Lully | 22 | |
14 | Sara Bergström | Spice Girl | ||
17:07 | Lilleruds HSK | Sack - Cosmos xx | 7 | |
till toppen |
Lista 5 - Lista över Uppstallning Hästar | ||||
11 anmälda | ||||
Startnr | Ryttare | Häst | ||
---|---|---|---|---|
Starttid | Klubb | Härstamning | Hästnr | |
Ingrid Athlei | Donizetti | |||
Björklidens RS | Midt-West Ibi-Light - Brisad | 5 | ||
Josefin Gyllenswärd | Tobias | |||
Kungälvs HSK | Mooiman - Saluut | 13 | ||
Nina Lundin | Al Pacino | |||
Hammarö RF | Di Caprio - Pascal | 26 | ||
Jessica Nordin | Rubicon | |||
Kungälvs HSK | Rubignon - Chirac | 27 | ||
Jessica Nordin | West End | |||
Kungälvs HSK | Welton - Westminster | 28 | ||
Malin Nystedt | Tayani | |||
Nyby-Torshälla RK | Jeopardy - Florett x | 30 | ||
Katarina Schantz | Norma Rae | |||
Stångberga RS | Nactus - Wartung | 34 | ||
Liselott Skog | Dionne | |||
RS Grums | Kaliber - Partisan | 37 | ||
Beate Spangen | Acapella | |||
Arvika Ridklubb | Comefast - Bayard | 38 | ||
Mia Stockesjö | Don Dinero | |||
Karlstads RK | Don Primero - Warsteiner (SWB) | 40 | ||
Mia Stockesjö | Vikking (ex Vizier) | |||
Karlstads RK | Cinovo - Wilhelmus | 41 | ||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |