Karlstads RK 2005-03-19 - 2005-03-20 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2005-03-20 kl. 17:54 Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 |
Klass 1 - Dressyr Lätt A:2 | ||||||
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Barbro Lindström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Sara UhlinSjöö | Zunny Boy |   | 293 | 293 | 68,14 |
Färjestads RK | Zephyr - Dragon | 1 | ||||
2 | Maria Rang | Kingstone |   | 284 | 284 | 66,05 |
Färjestads RK | Glennridge - Rossini | 2 | ||||
3 | Anne Brodin | Apollo |   | 280 | 280 | 65,12 |
Torsby Ridklubb | Midt-West Ibi-Light - Amiral | 3 | ||||
4 | Nina Olsson | Cilibelle |   | 271 | 271 | 63,02 |
Trossnäs FK | Trofe - Hubertus | 4 | ||||
5 | MarieLouise Jönsson | Machiko |   | 263 | 263 | 61,16 |
Karlstads RK | Bellini - Temptation | 5 | ||||
6 | Maria Stockesjö | Madonna |   | 261 | 261 | 60,70 |
Eda RF | Romeo - Jocer | 6 | ||||
7 | Emma Andree | Karaat |   | 256 | 256 | 59,53 |
Sörmons RK | Ulft - Wagenaar | 7 | ||||
8 | Karin Nilsson | Walt Disney |   | 255 | 255 | 59,30 |
Sunne RF | Warsteiner - Maraton | 8 | ||||
9 | Sofie Parvianen | Princess Tez |   | 253 | 253 | 58,84 |
Grums Ridklubb | Cortez - Manifest xx | 9 | ||||
10 | Kina Berg | Elisa |   | 251 | 251 | 58,37 |
Sunne RF | Bayron - Lester | 10 | ||||
11 | Kristina Andersson | Alert |   | 247 | 247 | 57,44 |
Ilbäckens RF | Marino - Andros xx | 11 | ||||
12 | Therese Lundborger | Julia VIII |   | 240 | 240 | 55,81 |
Grums Ridklubb | Horsemosens Charlie B. - Belesar | 12 | ||||
13 | Anette Thornberg | Swedish Prime Property |   | 157 | 157 | 36,51 |
Sörmons RK | Pike - Prefenred Property | 13 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Kublai Khan - Ramses |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Sack - Cosmos xx |   | ||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 | ||||||
33 anmälda, 27 startande, 7 placerade | ||||||
Domare C: Barbro Lindström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Linda Jonsson | Kurir |   | 256 | 256 | 69,19 |
Hammarö RF | Maraton - Elfenspuk | 1 | ||||
2 | Maria Rang | Kingstone |   | 244 | 244 | 65,95 |
Färjestads RK | Glennridge - Rossini | 2 | ||||
3 | Maria Stockesjö | Madonna |   | 243 | 243 | 65,68 |
Eda RF | Romeo - Jocer | 3 | ||||
4 | Nina Olsson | Cilibelle |   | 242 | 242 | 65,41 |
Trossnäs FK | Trofe - Hubertus | 4 | ||||
5 | Sofie Parvianen | Princess Tez |   | 239 | 239 | 64,59 |
Grums Ridklubb | Cortez - Manifest xx | 5 | ||||
6 | Therese Johansson | Caedmon |   | 237 | 237 | 64,05 |
Färjestads RK | Maraton - Carnoustie | 6 | ||||
7 | Annika Lillrank | Devious |   | 234 | 234 | 63,24 |
Hammarö RF | D-Day - Gauguin de Lully | 7 | ||||
8 | MarieLouise Jönsson | Machiko |   | 230 | 230 | 62,16 |
Karlstads RK | Bellini - Temptation | 8 | ||||
8 | Catrin Jonsson | Golden Light |   | 230 | 230 | 62,16 |
Åmåls Ridklubb | Midt-West Ibi-Light - Pegasus | 8 | ||||
10 | Karin Nilsson | Walt Disney |   | 226 | 226 | 61,08 |
Sunne RF | Warsteiner - Maraton | 10 | ||||
11 | Karin Edman Ågren | Mowitz |   | 225 | 225 | 60,81 |
Karlstads RK | Oldtimer xx - Good Future | 11 | ||||
11 | Nina Lundin | Bestseller |   | 225 | 225 | 60,81 |
Hammarö RF | Bellini - Chagall | 11 | ||||
13 | Nina Olsson | Marimba Ballet |   | 224 | 224 | 60,54 |
Trossnäs FK | 13 | |||||
14 | Therese Lundborger | Julia VIII |   | 222 | 222 | 60,00 |
Grums Ridklubb | Horsemosens Charlie B. - Belesar | 14 | ||||
15 | Maria Stålberg | Camaro |   | 220 | 220 | 59,46 |
Hagfors-Uddeholm | Eloge - Toddy | 15 | ||||
16 | Anna Jonsson | Marvellous |   | 219 | 219 | 59,19 |
Karlstads RK | Magini - Napoleon | 16 | ||||
17 | Kerstin Ekängen | Ivanhoe |   | 218 | 218 | 58,92 |
Hammarö RF | Weltbürger - Bellini | 17 | ||||
18 | Kristina Andersson | Alert |   | 217 | 217 | 58,65 |
Ilbäckens RF | Marino - Andros xx | 18 | ||||
18 | Emma Andree | Karaat |   | 217 | 217 | 58,65 |
Sörmons RK | Ulft - Wagenaar | 18 | ||||
20 | AnnMarie Byström | Tin Tin |   | 213 | 213 | 57,57 |
Sörmons RK | Uttini - Windwurf | 20 | ||||
21 | Fanny Andersson | Yoghurt |   | 212 | 212 | 57,30 |
Sörmons RK | Jasper - Moderne | 21 | ||||
21 | Ingrid Olsson | Mirakel |   | 212 | 212 | 57,30 |
Färjestads RK | Magini - Cyrill | 21 | ||||
23 | Kina Berg | Elisa |   | 209 | 209 | 56,49 |
Sunne RF | Bayron - Lester | 23 | ||||
24 | Malin Wehle | Ethel |   | 204 | 204 | 55,14 |
Christinehamns RK | Master - Amiral | 24 | ||||
25 | Pernilla Olsson | Champis |   | 199 | 199 | 53,78 |
Färjestads RK | 25 | |||||
26 | Victoria Näsman | Meranti |   | 198 | 198 | 53,51 |
Kumla Ridklubb | Lemon - Ganesco | 26 | ||||
27 | Helena Andersson | Juvel |   | 182 | 182 | 49,19 |
Färjestads RK | Moondancer | 27 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Kublai Khan - Ramses |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Sack - Cosmos xx |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Sörmons RK | D-Day - Iran |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Hagfors-Uddeholm | Nelson - Sonnyboy |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Bayard - Unikum |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Sunne RF | Feiner Graf - Sao Paulo |   | ||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 | ||||||
48 anmälda, 33 startande, 9 placerade | ||||||
Domare C: Anki Carlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Linda Jonsson | Kurir |   | 193 | 193 | 74,23 |
Hammarö RF | Maraton - Elfenspuk | 1 | ||||
2 | Therese Johansson | Caedmon |   | 177 | 177 | 68,08 |
Färjestads RK | Maraton - Carnoustie | 2 | ||||
3 | Annika Lillrank | Devious |   | 176 | 176 | 67,69 |
Hammarö RF | D-Day - Gauguin de Lully | 3 | ||||
4 | Elin Palmertz | Ultimate Statement |   | 175 | 175 | 67,31 |
Rudskogens RF | Strong Statement - Curacao | 4 | ||||
5 | Anna Jonsson | Marvellous |   | 172 | 172 | 66,15 |
Karlstads RK | Magini - Napoleon | 5 | ||||
6 | Nina Lundin | Bestseller |   | 169 | 169 | 65,00 |
Hammarö RF | Bellini - Chagall | 6 | ||||
7 | Fanny Andersson | Yoghurt |   | 168 | 168 | 64,62 |
Sörmons RK | Jasper - Moderne | 7 | ||||
8 | Maria Stålberg | Camaro |   | 165 | 165 | 63,46 |
Hagfors-Uddeholm | Eloge - Toddy | 8 | ||||
8 | Nina Olsson | Marimba Ballet |   | 165 | 165 | 63,46 |
Trossnäs FK | 8 | |||||
10 | Kerstin Ekängen | Ivanhoe |   | 163 | 163 | 62,69 |
Hammarö RF | Weltbürger - Bellini | 10 | ||||
11 | AnnMarie Byström | Tin Tin |   | 162 | 162 | 62,31 |
Sörmons RK | Uttini - Windwurf | 11 | ||||
11 | Catrin Jonsson | Golden Light |   | 162 | 162 | 62,31 |
Åmåls Ridklubb | Midt-West Ibi-Light - Pegasus | 11 | ||||
13 | Johanna Andersson | Celone |   | 161 | 161 | 61,92 |
Hammarö RF | Ceylon - Torboldt | 13 | ||||
13 | Karolina Eriksson | Zinnia |   | 161 | 161 | 61,92 |
Sörmons RK | Zinsky xx - Hartung | 13 | ||||
13 | Emma Nordkvist | Beverly |   | 161 | 161 | 61,92 |
Hagfors-Uddeholm | Bonheur - Almeo | 13 | ||||
16 | Carolina Hultberg | Nimbus |   | 160 | 160 | 61,54 |
Färjestads RK | Illusion - Okänd | 16 | ||||
16 | Anna Johansson | Rosella VT |   | 160 | 160 | 61,54 |
Hammarö RF | 16 | |||||
16 | Rebecca Jonsson | Filur |   | 160 | 160 | 61,54 |
Hammarö RF | Absalon - Ukendt | 16 | ||||
19 | Helena Andersson | Juvel |   | 157 | 157 | 60,38 |
Färjestads RK | Moondancer | 19 | ||||
20 | Anna Höjd | Bismarck |   | 156 | 156 | 60,00 |
Sörmons RK | Testarossa - Napoleon | 20 | ||||
21 | Isabelle Svensson | Cezella |   | 155 | 155 | 59,62 |
Gyttorps RK | Cortez - Curacao xx | 21 | ||||
21 | Victoria Näsman | Meranti |   | 155 | 155 | 59,62 |
Kumla Ridklubb | Lemon - Ganesco | 21 | ||||
23 | Karin Edman Ågren | Mowitz |   | 153 | 153 | 58,85 |
Karlstads RK | Oldtimer xx - Good Future | 23 | ||||
24 | Emma Asp | Sylvester |   | 146 | 146 | 56,15 |
Alkvetterns RS | West | 24 | ||||
24 | Louise BolandsEklund | Tinus |   | 146 | 146 | 56,15 |
Färjestads RK | Grabcio - Sultans Great day | 24 | ||||
26 | Wenche Lihv | Marquis |   | 145 | 145 | 55,77 |
Karlstads RK | Marco Mitras - Magini | 26 | ||||
27 | Johanna Andersson | Pilgrim |   | 144 | 144 | 55,38 |
Hammarö RF | Warsteiner - Chapman | 27 | ||||
28 | Lena Svensson | Yin |   | 143 | 143 | 55,00 |
Färjestads RK | Bayard - Karlsdal | 28 | ||||
29 | Victoria VargEriksson | Kickapoo |   | 142 | 142 | 54,62 |
Karlstads RK | Landlord - Ceylon | 29 | ||||
30 | Pernilla Olsson | Champis |   | 141 | 141 | 54,23 |
Färjestads RK | 30 | |||||
31 | Anna Wördin | Chayenne |   | 138 | 138 | 53,08 |
Filipstads RK | Warsteiner - Caracas | 31 | ||||
32 | Herbert Ornstein | Tartuffe |   | 128 | 128 | 49,23 |
Rudskogens RF | Pascal - Utrillo | 32 | ||||
33 | Anette Thornberg | Swedish Prime Property |   | 125 | 125 | 48,08 |
Sörmons RK | Pike - Prefenred Property | 33 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Grums Ridklubb | Mandalus xx - Menelek |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Eda RF | Nocturne - Krevad |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Labrador - Okänd |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Grums Ridklubb | Kaliber - Partisan |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Arvika Ridklubb | Lurifax Stavsdal - Lyn |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Island Reef - Some Hand |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Åmåls Ridklubb | Lane Court xx - Ibsen |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Valåsens RS | Feliciano - Martini |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Sörmons RK | D-Day - Iran |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
  | Gyldenfly - Slogum Brage |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Bayard - Unikum |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Valåsens RS | Lasandos - Secluzive Z xx |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Lilleruds HSK | Cortez |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Sunne RF | Heraldick xx - Argentinus |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Bengtsfors RK | Maraton - Hertigen |   | ||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt C:2 | ||||||
30 anmälda, 18 startande, 5 placerade | ||||||
Domare C: Barbro Lindström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Elin Palmertz | Ultimate Statement |   | 199 | 199 | 71,07 |
Rudskogens RF | Strong Statement - Curacao | 1 | ||||
2 | Johanna Andersson | Pilgrim |   | 191 | 191 | 68,21 |
Hammarö RF | Warsteiner - Chapman | 2 | ||||
3 | Kim Bergström | Nelos |   | 185 | 185 | 66,07 |
Hagfors-Uddeholm | Nelson - Sonnyboy | 3 | ||||
4 | Johanna Andersson | Celone |   | 183 | 183 | 65,36 |
Hammarö RF | Ceylon - Torboldt | 4 | ||||
5 | Anna Höjd | Bismarck |   | 182 | 182 | 65,00 |
Sörmons RK | Testarossa - Napoleon | 5 | ||||
6 | Frida Avander | Lotus MB |   | 180 | 180 | 64,29 |
Valåsens RS | Lasandos - Secluzive Z xx | 6 | ||||
6 | Therese Karlsson | Massaro |   | 180 | 180 | 64,29 |
Bengtsfors RK | Maraton - Hertigen | 6 | ||||
8 | Anki Almlöf | P Idola |   | 175 | 175 | 62,50 |
Valåsens RS | Feliciano - Martini | 8 | ||||
9 | Anna Wördin | Chayenne |   | 167 | 167 | 59,64 |
Filipstads RK | Warsteiner - Caracas | 9 | ||||
10 | Louise BolandsEklund | Tinus |   | 166 | 166 | 59,29 |
Färjestads RK | Grabcio - Sultans Great day | 10 | ||||
11 | Victoria VargEriksson | Kickapoo |   | 165 | 165 | 58,93 |
Karlstads RK | Landlord - Ceylon | 11 | ||||
12 | Gita Gambrick | Half Moon Black Biondi |   | 163 | 163 | 58,21 |
Karlstads RK | 12 | |||||
13 | Wenche Lihv | Marquis |   | 158 | 158 | 56,43 |
Karlstads RK | Marco Mitras - Magini | 13 | ||||
14 | Karolina Eriksson | Zinnia |   | 157 | 157 | 56,07 |
Sörmons RK | Zinsky xx - Hartung | 14 | ||||
15 | Emma Asp | Sylvester |   | 154 | 154 | 55,00 |
Alkvetterns RS | West | 15 | ||||
16 | Carolina Hultberg | Nimbus |   | 149 | 149 | 53,21 |
Färjestads RK | Illusion - Okänd | 16 | ||||
17 | Sara Falk | Jockum |   | 147 | 147 | 52,50 |
  | Gyldenfly - Slogum Brage | 17 | ||||
18 | Herbert Ornstein | Tartuffe |   | 143 | 143 | 51,07 |
Rudskogens RF | Pascal - Utrillo | 18 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Grums Ridklubb | Mandalus xx - Menelek |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Eda RF | Nocturne - Krevad |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Labrador - Okänd |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Grums Ridklubb | Kaliber - Partisan |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Island Reef - Some Hand |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Christinehamns RK | Calvados |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Sörmons RK | Griton - Despatcher |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Åmåls Ridklubb | Lane Court xx - Ibsen |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Gyttorps RK | Cortez - Curacao xx |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Sörmons RK | Uttini - Windwurf |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Lilleruds HSK | Cortez |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Hagfors-Uddeholm | Bonheur - Almeo |   | ||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |