Karlstads RK 2005-10-16 |
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0 Avd. A | |||||||||
22 anmälda, 17 startande, 5 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Helena Bengtsson | Mr Magic Marlon |   | ||||||
Grums Ridklubb | okänd | 0 | 72,71 | 0 | 30,03 | ||||
2 | AnnCharlotte Åhs | Halloween Hurricane |   | ||||||
Christinehamns RK | KP Sirocco - Little Q | 0 | 65,92 | 0 | 30,63 | ||||
3 | Carina Andersson | Stardust |   | ||||||
Lilleruds HSK | Stanford - Herkules | 0 | 72,01 | 4 | 39,10 | ||||
4 | Arne Ågren | Parzival |   | ||||||
Karlstads RK | Cortez - Bordeaux | 0 | 77,29 | 8 | 30,93 | ||||
5 | Elin Andree | Karaat |   | ||||||
Sörmons RK | Ulft - Wagenaar | 0 | 74,96 | 8 | 46,88 | ||||
6 | Alexandra Kåberg | Ocomtesse |   | ||||||
Sörmons RK | Wagenaar - Oula Owl | 4 | 66,00 |   |   | ||||
7 | Alexandra Harrysson | Chesky |   | ||||||
RK Kumla | Testarossa - Chirac | 4 | 67,75 |   |   | ||||
8 | Sandra Johansson | Higgins |   | ||||||
Valåsens RS | Passepartout - Landrat | 4 | 72,73 |   |   | ||||
9 | Camilla Maalsnes | Nicole QT |   | ||||||
Wäse RF | Goldlöwe - Torboldt | 4 | 73,15 |   |   | ||||
10 | Emma Hallerstedt | O'Pierrot |   | ||||||
Hammarö RF | Ahorn - Marco Polo | 8 | 70,01 |   |   | ||||
11 | Linnea Hedmark | Kaprifol |   | ||||||
Sunne RF | Robin Z - Cordon Bleu | 8 | 71,77 |   |   | ||||
12 | Helena Lundberg | Maidens Blush |   | ||||||
Valåsens RS | Beach Boy - Maraton | 8 | 76,10 |   |   | ||||
13 | Maria Edvardsson | Disa |   | ||||||
Åmåls Ridklubb | Maraton - Robin Z | 8 | 90,54 |   |   | ||||
14 | Daniela Weigt | Åskvick |   | ||||||
Sunne RF | 16 | 78,82 |   |   | |||||
15 | Victoria VargEriksson | Kickapoo |   | ||||||
Karlstads RK | Landlord - Ceylon | 21 | 96,07 |   |   | ||||
16 | Carolina Karlsson | Hotmail |   | ||||||
Karlstads RK | Cardento - Herkules | Ute. |   |   |   | ||||
16 | Elin Wedin | Pretty Woman |   | ||||||
Karlstads RK | Ute. |   |   |   | |||||
  |   | ||||||||
Kumla Ridklubb | Tabac - Dragon |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Dardel - Traugott |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Säffle Ridklubb |   |   |   |   | |||||
  |   | ||||||||
Arvika Ridklubb | Corrado - King Cavalier xx |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Trossnäs FK | Cockpit - Chirac |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0 Avd. B | |||||||
1 anmälda, 1 startande, 0 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Fredrik Hasselberg | Hastings |   | ||||
Hammarö RF | Cardento - Democritos | 4 | 68,99 | ||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0 Avd. A Preliminär | |||||||||
24 anmälda, 18 startande, 5 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Emma Hallerstedt | O'Pierrot |   | ||||||
Hammarö RF | Ahorn - Marco Polo | 0 | 55,70 | 0 | 30,73 | ||||
2 | Carina Andersson | Stardust |   | ||||||
Lilleruds HSK | Stanford - Herkules | 0 | 58,47 | 0 | 31,46 | ||||
3 | Camilla Maalsnes | Nicole QT |   | ||||||
Wäse RF | Goldlöwe - Torboldt | 0 | 59,90 | 0 | 33,30 | ||||
4 | Helena Bengtsson | Mr Magic Marlon |   | ||||||
Grums Ridklubb | okänd | 0 | 60,03 | 0 | 34,34 | ||||
5 | Alexandra Harrysson | Chesky |   | ||||||
RK Kumla | Testarossa - Chirac | 0 | 55,52 | 4 | 30,70 | ||||
6 | Sofia Oskarsson | Paris Quadrifolia |   | ||||||
Nora RSF | Patrice - Furidant | 4 | 52,41 |   |   | ||||
7 | Alexandra Kåberg | Ocomtesse |   | ||||||
Sörmons RK | Wagenaar - Oula Owl | 4 | 54,25 |   |   | ||||
8 | Kristina Locken | J Apostar 24 |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Ladalco - Abgar | 4 | 56,48 |   |   | ||||
9 | Sandra Johansson | Higgins |   | ||||||
Valåsens RS | Passepartout - Landrat | 4 | 60,66 |   |   | ||||
10 | Maria Edvardsson | Disa |   | ||||||
Åmåls Ridklubb | Maraton - Robin Z | 4 | 66,90 |   |   | ||||
11 | Linnea Hedmark | Kaprifol |   | ||||||
Sunne RF | Robin Z - Cordon Bleu | 4 | 69,36 |   |   | ||||
12 | Elin Andree | Karaat |   | ||||||
Sörmons RK | Ulft - Wagenaar | 4 | 74,78 |   |   | ||||
13 | Maria Olsson | Vasco di Gama |   | ||||||
Kumla Ridklubb | Capital - Troubadour | 12 | 59,41 |   |   | ||||
14 | Helena Lundberg | Maidens Blush |   | ||||||
Valåsens RS | Beach Boy - Maraton | 12 | 63,01 |   |   | ||||
15 | Arne Ågren | Parzival |   | ||||||
Karlstads RK | Cortez - Bordeaux | 12 | 63,87 |   |   | ||||
16 | Ida Bergsten | Lewis |   | ||||||
Karlstads RK | Lear - Vozak | Ute. |   |   |   | ||||
16 | Therese Lindskog | Pava |   | ||||||
Hammarö RF | Wendekreis - Pontus | Utg. |   |   |   | ||||
16 | Susanne Johansson | Banjo |   | ||||||
Trossnäs FK | Cockpit - Chirac | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Kumla Ridklubb | Tabac - Dragon |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Candle King - Silko |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Dardel - Traugott |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Säffle Ridklubb |   |   |   |   | |||||
  |   | ||||||||
Arvika Ridklubb | Corrado - King Cavalier xx |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Karlstads RK |   |   |   |   | |||||
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0 Avd. B Preliminär | |||||||
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Lena Nilsson | Rosanna |   | ||||
Christinehamns RK | Turban Rose - Marathon | 0 | 54,04 | ||||
1 | AnnCharlotte Åhs | Halloween Hurricane |   | ||||
Christinehamns RK | KP Sirocco - Little Q | 0 | 56,88 | ||||
1 | Fredrik Hasselberg | Hastings |   | ||||
Hammarö RF | Cardento - Democritos | 0 | 59,19 | ||||
4 | Frida Avander | Lotus MB |   | ||||
Valåsens RS | Lasandos - Secluzive Z xx | 12 | 60,40 | ||||
4 | Ulrika Neräng | Sam´s Afro Art |   | ||||
Torsby Ridklubb | 12 | 59,91 | |||||
6 | Camilla Johansson | Quite Electric |   | ||||
Hammarö RF | Ute. |   | |||||
6 | Annelie Jonsson | Godwin |   | ||||
Fryksdalens RS | Spectacular Tide - American Stress | Ute. |   | ||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0 Avd. A Preliminär | |||||||||
34 anmälda, 30 startande, 8 placerade | |||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid | ||||
1 | Madelene Gustafsson | Hazy Image |   | ||||||
Trossnäs FK | Lyphaizia xx - Diligo xx | 0 | 46,42 | 0 | 38,97 | ||||
2 | Thorill Ulin | Ronja V |   | ||||||
Karlstads RK | 0 | 47,61 | 0 | 40,92 | |||||
3 | Marie Tömmernes | Tristan |   | ||||||
Kils RF | 0 | 49,33 | 0 | 41,17 | |||||
4 | Therese Lindskog | Pava |   | ||||||
Hammarö RF | Wendekreis - Pontus | 0 | 47,22 | 0 | 41,34 | ||||
5 | Emelie Lilja | Ygdrasil |   | ||||||
Rudskogens Rf | 0 | 48,70 | 8 | 46,48 | |||||
6 | Therese Olsson | Twinny |   | ||||||
Wäse RF | 0 | 45,66 | 30 | 79,91 | |||||
7 | Anna Persson | Silvester |   | ||||||
Kumla Ridklubb | 4 | 44,27 |   |   | |||||
8 | Amie Proper | Robjon |   | ||||||
Säffle Ridklubb | 4 | 45,83 |   |   | |||||
8 | Louise Hiden | Laszlo |   | ||||||
Karlstads RK | Cortez - Pascal | 4 | 45,83 |   |   | ||||
10 | Linnea Strömdahl | Charon 34 |   | ||||||
Sörmons RK | chico | 4 | 47,18 |   |   | ||||
11 | Sofia Oskarsson | Paris Quadrifolia |   | ||||||
Nora RSF | Patrice - Furidant | 4 | 47,20 |   |   | ||||
12 | Amie Proper | Samsara |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Irco Mena - Leapman xx | 4 | 47,54 |   |   | ||||
13 | Kristina Locken | J Apostar 24 |   | ||||||
Säffle Ridklubb | Ladalco - Abgar | 4 | 48,21 |   |   | ||||
14 | Fredrike Jensen | Grimella |   | ||||||
Trossnäs FK | 4 | 48,39 |   |   | |||||
15 | Susanne Johansson | Banjo |   | ||||||
Trossnäs FK | Cockpit - Chirac | 4 | 48,57 |   |   | ||||
16 | Ida Andersson | Mamsell |   | ||||||
Trossnäs FK | Eminent - Falstaff | 4 | 48,69 |   |   | ||||
17 | Evelina Sundström | Feldjohn |   | ||||||
Karlskoga RT | 4 | 49,91 |   |   | |||||
18 | Daniela Weigt | Åskvick |   | ||||||
Sunne RF | 4 | 49,99 |   |   | |||||
19 | Cherie Malmgren | Felicia |   | ||||||
Trossnäs FK | Gulliver - Favorit | 4 | 51,04 |   |   | ||||
20 | Annika Sandberg | jorma |   | ||||||
Hagfors - Uddeholm | 4 | 54,91 |   |   | |||||
21 | Maria Olsson | Vasco di Gama |   | ||||||
Kumla Ridklubb | Capital - Troubadour | 4 | 64,36 |   |   | ||||
22 | Alexandra Flink | Enterprise |   | ||||||
Degerfors R&KS | 8 | 45,01 |   |   | |||||
23 | Maria Sandelin | Magic Cream |   | ||||||
Rudskogens Rf | okänd - okänd | 8 | 50,22 |   |   | ||||
24 | Elin Wedin | Pretty Woman |   | ||||||
Karlstads RK | 8 | 60,98 |   |   | |||||
25 | Carolina Karlsson | Hotmail |   | ||||||
Karlstads RK | Cardento - Herkules | 12 | 68,14 |   |   | ||||
26 | Ida Bergsten | Lewis |   | ||||||
Karlstads RK | Lear - Vozak | 12 | 68,22 |   |   | ||||
27 | Therese Larsson | Alicia |   | ||||||
Torsby Ridklubb | Landlord - Maraton | 13 | 74,18 |   |   | ||||
28 | Jenny Pethman | Khoruce |   | ||||||
Åmåls Ridklubb | Arrogance - Lotny GB | Ute. |   |   |   | ||||
28 | Maria Persebo | Licenta |   | ||||||
Arvika Ridklubb | Cardento - Gibraltar | Ute. |   |   |   | ||||
28 | Johanna Sem | Aramis |   | ||||||
Torsby Ridklubb | Artist - Diligo xx | Ute. |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Christinehamns RK | Jeopardy - Furidant |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Karlstads RK |   |   |   |   | |||||
  |   | ||||||||
Ilbäckens RF | Björkhems Fafner 152 - Sindarve Tulo 137 |   |   |   |   | ||||
  |   | ||||||||
Sunne RF | Candle King - Silko |   |   |   |   | ||||
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0 Avd. B Preliminär | |||||||
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Lena Nilsson | Rosanna |   | ||||
Christinehamns RK | Turban Rose - Marathon | 0 | 52,96 | ||||
1 | Ulrica Gellerstedt | Chamira |   | ||||
Säffle Ridklubb | 0 | 49,07 | |||||
1 | Sophia Farkas | Quite White |   | ||||
Christinehamns RK | 0 | 47,91 | |||||
1 | Annelie Jonsson | Godwin |   | ||||
Fryksdalens RS | Spectacular Tide - American Stress | 0 | 51,45 | ||||
1 | Frida Avander | Lotus MB |   | ||||
Valåsens RS | Lasandos - Secluzive Z xx | 0 | 55,48 | ||||
1 | Fredrik Hasselberg | Rapell |   | ||||
Hammarö RF | 0 | 54,62 | |||||
1 | Ulrika Neräng | Sam´s Afro Art |   | ||||
Torsby Ridklubb | 0 | 51,50 | |||||
8 | Camilla Johansson | Quite Electric |   | ||||
Hammarö RF | 4 | 53,09 | |||||
8 | Charlotta Adolfsson | Nelson de Courcy |   | ||||
Kumla Ridklubb | 4 | 43,28 | |||||
8 | Linda Jonasson | El Cheerio |   | ||||
Valåsens RS | Chess - Electro | 4 | 54,68 | ||||
11 | Beatrice Wiberg | Doris Day |   | ||||
Wittvångs HS | Angard - Dinard L | 8 | 74,39 | ||||
  |   | ||||||
Rudskogens Rf |   |   | |||||
  |   | ||||||
Rudskogens Rf |   |   | |||||
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.90 bed. A Clear Round Preliminär | |||||||
35 anmälda, 30 startande, 8 placerade | |||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | Fel | Tid | ||||
1 | Linnea Strömdahl | Charon 34 |   | ||||
Sörmons RK | chico | 0 | 85,90 | ||||
1 | Therese Olsson | Twinny |   | ||||
Wäse RF | 0 | 77,60 | |||||
1 | Marielle Berggren | Sharp Martell |   | ||||
Söderhamns Hästsportklubb | 0 | 82,20 | |||||
1 | Fredrike Jensen | Grimella |   | ||||
Trossnäs FK | 0 | 84,55 | |||||
1 | Cherie Malmgren | Felicia |   | ||||
Trossnäs FK | Gulliver - Favorit | 0 | 69,10 | ||||
1 | Cherie Malmgren | Felton |   | ||||
Trossnäs FK | 0 | 85,70 | |||||
1 | Amie Proper | Samsara |   | ||||
Säffle Ridklubb | Irco Mena - Leapman xx | 0 | 85,00 | ||||
1 | Amie Proper | Robjon |   | ||||
Säffle Ridklubb | 0 | 82,15 | |||||
1 | Caroline Andersson | Di Napoli |   | ||||
Grums Ridklubb | D-Day - Napoleon | 0 | 85,90 | ||||
1 | Marie Tömmernes | Tristan |   | ||||
Kils RF | 0 | 85,90 | |||||
1 | Linda Jonasson | El Cheerio |   | ||||
Valåsens RS | Chess - Electro | 0 | 85,90 | ||||
1 | Fredrik Hasselberg | Rapell |   | ||||
Hammarö RF | 0 | 85,90 | |||||
1 | Louise Hiden | Laszlo |   | ||||
Karlstads RK | Cortez - Pascal | 0 | 76,90 | ||||
14 | Emelie Lilja | Ygdrasil |   | ||||
Rudskogens Rf | 4 | 89,94 | |||||
14 | Ida Andersson | Mamsell |   | ||||
Trossnäs FK | Eminent - Falstaff | 4 | 85,37 | ||||
16 | Alexandra Flink | Enterprise |   | ||||
Degerfors R&KS | 5 | 86,50 | |||||
17 | Ulrica Gellerstedt | Chamira |   | ||||
Säffle Ridklubb | 6 | 87,80 | |||||
18 | Charlotta Adolfsson | Nelson de Courcy |   | ||||
Kumla Ridklubb | 8 | 80,45 | |||||
19 | Beatrice Wiberg | Doris Day |   | ||||
Wittvångs HS | Angard - Dinard L | 9 | 90,40 | ||||
20 | Madelene Gustafsson | Hazy Image |   | ||||
Trossnäs FK | Lyphaizia xx - Diligo xx | 10 | 95,30 | ||||
20 | AnnCecilie Stene | Satziki |   | ||||
Trossnäs FK | Okänd | 10 | 87,10 | ||||
22 | Maria Persebo | Licenta |   | ||||
Arvika Ridklubb | Cardento - Gibraltar | 14 | 96,00 | ||||
23 | Jenny Pethman | Khoruce |   | ||||
Åmåls Ridklubb | Arrogance - Lotny GB | 15 | 96,30 | ||||
23 | Annika Sandberg | jorma |   | ||||
Hagfors - Uddeholm | 15 | 100,40 | |||||
25 | Evelina Sundström | Feldjohn |   | ||||
Karlskoga RT | 17 | 94,39 | |||||
26 | Anna Persson | Silvester |   | ||||
Kumla Ridklubb | 19 | 96,40 | |||||
27 | Sophia Farkas | Quite White |   | ||||
Christinehamns RK | 23 | 105,00 | |||||
28 | Johanna Sem | Aramis |   | ||||
Torsby Ridklubb | Artist - Diligo xx | 29 | 110,80 | ||||
29 | Arne Ågren | Brilliant |   | ||||
Karlstads RK | 43 | 105,00 | |||||
30 | Martin Grentoft | Half Moon Black Biondi |   | ||||
Karlstads RK | 50 | 131,30 | |||||
  |   | ||||||
Trossnäs FK | okänd - okänd |   |   | ||||
  |   | ||||||
Rudskogens Rf |   |   | |||||
  |   | ||||||
Ilbäckens RF | Björkhems Fafner 152 - Sindarve Tulo 137 |   |   | ||||
  |   | ||||||
Hammarö RF |   |   | |||||
  |   | ||||||
Rudskogens Rf |   |   | |||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |