Karlstads RK 2005-10-23 - 2005-10-23 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2005-10-23 kl. 16:39 Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4 Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3 Klass 3 - Dressyr Lätt A:4 Klass 4 - Dressyr Lätt B:3 |
Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:4 | ||||||
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade | ||||||
Domare C: Barbro Lindström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Anna Ljungner | Ingress |   | 314 | 314 | 68,26 |
Karlstads RK | Bernstein - Jaguar | 1 | ||||
2 | Pernilla NymanMattsson | Marcos Hot Shot |   | 313 | 313 | 68,04 |
Hammarö RF | Irco Marco - Nepal | 2 | ||||
3 | AnnCharlott Kyrk | Le Champs |   | 302 | 302 | 65,65 |
Karlstads RK | Le Mans xx - Romadour II | 3 | ||||
4 | Maria Johansson | Arras |   | 292 | 292 | 63,48 |
Sörmons RK | Warsteiner - Ambassadeur | 4 | ||||
5 | Christina Eriksson | Toledo III |   | 276 | 276 | 60,00 |
Björklidens RS | Okänd - Okänd | 5 | ||||
6 | Maria Stockesjö | Madonna |   | 264 | 264 | 57,39 |
Eda RF | Romeo - Jocer | 6 | ||||
7 | Ingrid Athlei | Donizetti |   | 258 | 258 | 56,09 |
Christinehamns RK | Midt-West Ibi-Light - Brisad | 7 | ||||
8 | Anita Halvarsson | Leroy |   | 254 | 254 | 55,22 |
Sörmons RK | Tolstoy - Haakon | 8 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Trossnäs FK | Malvernico - Roman Warrior |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Vansbro RS | Åge xx - Max Agerbo |   | ||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:3 Preliminär | ||||||
12 anmälda, 11 startande, 3 placerade | ||||||
Domare C: Gertrud Carlgren | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Pernilla NymanMattsson | Marcos Hot Shot |   | 317 | 317 | 72,05 |
Hammarö RF | Irco Marco - Nepal | 1 | ||||
2 | Anna Ljungner | Ingress |   | 309 | 309 | 70,23 |
Karlstads RK | Bernstein - Jaguar | 2 | ||||
3 | AnnCharlott Kyrk | Le Champs |   | 294 | 294 | 66,82 |
Karlstads RK | Le Mans xx - Romadour II | 3 | ||||
4 | Maria Johansson | Arras |   | 293 | 293 | 66,59 |
Sörmons RK | Warsteiner - Ambassadeur | 4 | ||||
5 | Christina Eriksson | Toledo III |   | 285 | 285 | 64,77 |
Björklidens RS | Okänd - Okänd | 5 | ||||
6 | Ida Eriksson | Dayton LB |   | 276 | 276 | 62,73 |
Dyltabruks RF | D-Day - Ciceron | 6 | ||||
7 | Maria Stockesjö | Madonna |   | 273 | 273 | 62,05 |
Eda RF | Romeo - Jocer | 7 | ||||
8 | Elin Lind | Chantelle |   | 271 | 271 | 61,59 |
Karlstads RK | Testarossa - Happy Day | 8 | ||||
9 | Anita Halvarsson | Leroy |   | 266 | 266 | 60,45 |
Sörmons RK | Tolstoy - Haakon | 9 | ||||
10 | Ingrid Athlei | Donizetti |   | 263 | 263 | 59,77 |
Christinehamns RK | Midt-West Ibi-Light - Brisad | 10 | ||||
11 | Maria Rang | Kingstone |   | 249 | 249 | 56,59 |
Färjestads RK | okänd - okänd | 11 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Trossnäs FK | Malvernico - Roman Warrior |   | ||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt A:4 Preliminär | ||||||
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Barbro Lindström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Ida Eriksson | Dayton LB |   | 269 | 269 | 68,97 |
Dyltabruks RF | D-Day - Ciceron | 1 | ||||
2 | Sofia Olbacke | Gauness |   | 259 | 259 | 66,41 |
Karlstads RK | Gauguin de Lully - Hertigen | 2 | ||||
3 | Sofie Parvianen | Princess Tez |   | 256 | 256 | 65,64 |
Björklidens RS | Cortez - Manifest xx | 3 | ||||
4 | AnnSofie Silven | Cant Buy Me Love |   | 255 | 255 | 65,38 |
Wäse RF | Cortez - Excellens | 4 | ||||
5 | Maria Rang | Kingstone |   | 250 | 250 | 64,10 |
Färjestads RK | okänd - okänd | 5 | ||||
6 | Sophia Ericsson | Almetos Olympus |   | 249 | 249 | 63,85 |
Trossnäs FK | Almeto Z - Othello | 6 | ||||
7 | Sophia Ericsson | Flying Dutchman |   | 247 | 247 | 63,33 |
Trossnäs FK | Nooitgedacht - Labrador | 7 | ||||
8 | Karin Edgren | Di Caprio MB |   | 246 | 246 | 63,08 |
Sörmons RK | D-Day - Alibi | 8 | ||||
9 | Nina Olsson | Cilibelle |   | 244 | 244 | 62,56 |
Trossnäs FK | Trofe - Hubertus | 9 | ||||
9 | Elin Lind | Chantelle |   | 244 | 244 | 62,56 |
Karlstads RK | Testarossa - Happy Day | 9 | ||||
11 | Kerstin Ekängen | Ivanhoe |   | 238 | 238 | 61,03 |
Hammarö RF | weltburger - bellini | 11 | ||||
12 | Julia Lipkin | May-Day |   | 234 | 234 | 60,00 |
Sörmons RK | D-Day - Iran | 12 | ||||
13 | Annika Matthed | Sejlgaards Lola |   | 230 | 230 | 58,97 |
Vansbro RS | Laban Agerbo - Donauwind | 13 | ||||
13 | Emma Andree | Karaat |   | 230 | 230 | 58,97 |
Sörmons RK | Ulft - Wagenaar | 13 | ||||
15 | Nathalie Mortensen | Selene |   | 228 | 228 | 58,46 |
Djursholms RK | Stanford - Gibraltar | 15 | ||||
16 | Anki Almlöf | Piledals Idola |   | 217 | 217 | 55,64 |
Valåsens RS | Feliciano - Martini | 16 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Svanskogs RF | Maraton - Hartung |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Björklidens RS | Roderik - Tammer Fors xx |   | ||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt B:3 Preliminär | ||||||
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Barbro Lindström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Karin Edgren | Di Caprio MB |   | 244 | 244 | 69,71 |
Sörmons RK | D-Day - Alibi | 1 | ||||
2 | Sofia Olbacke | Gauness |   | 237 | 237 | 67,71 |
Karlstads RK | Gauguin de Lully - Hertigen | 2 | ||||
3 | AnnSofie Silven | Cant Buy Me Love |   | 233 | 233 | 66,57 |
Wäse RF | Cortez - Excellens | 3 | ||||
4 | Kerstin Ekängen | Ivanhoe |   | 232 | 232 | 66,29 |
Hammarö RF | weltburger - bellini | 4 | ||||
5 | Sophia Ericsson | Flying Dutchman |   | 231 | 231 | 66,00 |
Trossnäs FK | Nooitgedacht - Labrador | 5 | ||||
5 | Julia Lipkin | May-Day |   | 231 | 231 | 66,00 |
Sörmons RK | D-Day - Iran | 5 | ||||
7 | Sofie Parvianen | Princess Tez |   | 229 | 229 | 65,43 |
Björklidens RS | Cortez - Manifest xx | 7 | ||||
8 | Nina Olsson | Cilibelle |   | 224 | 224 | 64,00 |
Trossnäs FK | Trofe - Hubertus | 8 | ||||
9 | Anki Almlöf | Piledals Idola |   | 221 | 221 | 63,14 |
Valåsens RS | Feliciano - Martini | 9 | ||||
9 | Sophia Ericsson | Almetos Olympus |   | 221 | 221 | 63,14 |
Trossnäs FK | Almeto Z - Othello | 9 | ||||
11 | Nathalie Mortensen | Selene |   | 217 | 217 | 62,00 |
Djursholms RK | Stanford - Gibraltar | 11 | ||||
12 | Emma Andree | Karaat |   | 213 | 213 | 60,86 |
Sörmons RK | Ulft - Wagenaar | 12 | ||||
13 | Ingrid Olsson | Mirakel |   | 201 | 201 | 57,43 |
Karlstads RK | Magini - Cyrill | 13 | ||||
  |   |   |   |   | ||
Örebro FK |   | |||||
  |   |   |   |   | ||
Svanskogs RF | Maraton - Hartung |   | ||||
  |   |   |   |   | ||
Björklidens RS | Roderik - Tammer Fors xx |   | ||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |