Karlstads
Ridklubbs regionala ponnydressyr,
lördag den 15 september, med distriktsmästerskap
Klass 1C/A, Dressyr lätt A:4
E: Gertrud
Carlgren |
H: Clary
Lundgren |
Plac. | Ryttare | Häst | E | H | Tot. |
---|---|---|---|---|---|
1. |
Tina Ekängen, Hammarö RF | Power Prince | 224 | 216 | 440 |
2. |
Therése Johansson, Stora Ekeby RK | Esse Buckson | 202 |
196 |
398 |
3. | Malin Andersson, Karlstads RK | Isolent | 191 |
200 |
391 |
4. |
Elin Lind, Karlstads RK | Bagatelle | 184 |
177 |
361 |
5. |
Sofia Olbacke, Färjestads RK | Zindie-Rose | 180 |
178 |
358 |
Antal anmälda: 7 |
Antal startande: 5 |
Klass 1D/A, Dressyr lätt A:4
H: Gertrud
Carlgren |
C: Clary
Lundgren |
Plac. | Ryttare | Häst | H | C | Tot. |
---|---|---|---|---|---|
1. |
Ellinor Simberg, Färjestads RK | Silver | 223 |
232 |
455 |
(1) |
(2) |
||||
2. |
Karin Myring Jansson, Lanna RS | Valentin Dice | 217 |
237 |
454 |
(2) |
(1) |
||||
3. |
Linnea Bäcklund, Karlstads RK | Pajero | 209 |
211 |
420 |
(3) |
(4) |
||||
4. |
Emma Knöppel, Färjestads RK | Excalibur | 196 |
214 |
410 |
(8) |
(3) |
||||
4. |
Jenny Kääntä, Lanna RS | Rosemullion | 201 |
209 |
410 |
(5) |
(5) |
||||
6. |
Ellinor Simberg, Färjestads RK | Eriksbyns Buck | 208 |
199 |
407 |
(4) |
(9) |
||||
7. |
Louise Gillstedt, Karlstads RK | Jewel's Boogedy | 197 |
205 |
402 |
(7) |
(6) |
||||
8. |
Charlotte Bergek, Karlstads RK | Drummond Lad | 196 |
201 |
397 |
(8) |
(7) |
||||
9. |
Sandra Erlandsson, Hammarö RF | Amirath | 194 |
195 |
389 |
(10) |
(10) |
||||
10. |
Linn Hidén, Karlstads RK | Åstratorps Merikanto | 186 |
200 |
386 |
(11) |
(8) |
||||
11. |
Sofia Rahmn, Åmåls RK | Miro | 198 |
185 |
383 |
(6) |
(11) |
||||
12 |
Johanna Andersson, Hammarö RF | Robin | 179 |
182 |
361 |
(13) |
(12) |
||||
13. |
Angelica Larsson, Filipstadsbygdens RS | La Bamba | 182 |
176 |
358 |
(12) |
(13) |
||||
14. |
Katrin Andersson, Trossnäs FRK | Joyme | 176 |
172 |
348 |
(14) |
(15) |
||||
15. |
Johanna Sunesson, Filipstads RK | Saga | 169 |
175 |
344 |
(15) |
(14) |
||||
Antal anmälda: 17 | Antal startande: 15 |
Klass 2C/A, Dressyr Lätt A:2
E: Anki
Carlsson |
Plac. | Ryttare | Häst | E | Tot. |
---|---|---|---|---|
1. |
Tina Ekängen, Hammarö RF |
Power Prince |
260 |
260 |
2. |
Therése Johanson, Stora Ekeby RK |
Esse Buckson |
229 |
229 |
3. |
Elin Lind, Karlstads RK |
Bagatelle |
225 |
225 |
4. |
Sofia Olbacke, Färjestads RK |
Zindie-Rose |
211 |
211 |
4. |
Malin Andersson, Karlstads RK |
Isolent |
211 |
211 |
6. |
Pauline Ericsson, Åmåls RK |
Bella Donna |
187 |
187 |
Antal anmälda: 8 | Antal startande: 6 |
Klass 2D/A, Dressyr Lätt A:2
E: Anki
Carlsson |
Plac. | Ryttare | Häst | E | Tot. |
---|---|---|---|---|
1. |
Ellinor Simberg, Färjestads RK |
Silver |
252 |
252 |
2. |
Karin Myring Jansson, Lanna RS |
Valentin Dice |
238 |
238 |
3. |
Linnea Bäcklund, Karlstads RK |
Pajero |
235 |
235 |
4. |
Emma Knöppel, Färjestads RK |
Excalibur |
233 |
233 |
4. |
Ellinor Simberg, Färjestads RK |
Eriksbyns Buck |
233 |
233 |
6. |
Charlotte Bergek, Karlstads RK |
Drummond Lad |
227 |
227 |
7. |
Linn Hidén, Karlstads RK |
Åstratorps Merikanto |
225 |
225 |
8. |
Louise Gillstedt, Karlstads RK |
Jewel's Boogedy |
212 |
212 |
9. |
Charlotta Österberg, Wittvångs Hästsällsk. |
San Miquel |
211 |
211 |
10. |
Jenny Kääntä, Lanna RS |
Rosemullion |
205 |
205 |
11. |
Sandra Erlandsson, Hammarö RF |
Amirath |
204 |
204 |
11. |
Sofia Rahmn, Åmåls RK |
Miro |
204 |
204 |
13. |
Moa Maalsnes, Karlstads RK |
Strätes Loramba |
200 |
200 |
14. |
Johanna Andersson, Hammarö RF |
Robin |
199 |
199 |
14. |
Angelica Larsson, Filipstadsbygdens RS |
La Bamba |
199 |
199 |
16. |
Johanna Sunesson, Filipstads RK |
Saga |
192 |
192 |
17. |
Katrin Andersson, Trossnäs FRK |
Joyme |
190 |
190 |
18. |
Emma Sjödin, Kils RF |
Hagalyckan So Marvellous |
Utesl. |
|
Antal anmälda: 20 | Antal startande: 18 |
Klass 3D/A, Dressyr Lätt B:1 |
Ihopslagning Kat C + D |
Plac. | Ryttare | Häst | Poäng | Tot. |
---|---|---|---|---|
1. |
Charlotta Österberg, Wittvångs Hästsällsk. |
San Miquel |
196 |
196 |
2. |
Emma Sjödin, Kils RF |
Hagalyckan So Marvellous |
194 |
194 |
3. |
Maria Johansson, Sörmons RK |
Patrick |
185 |
185 |
4. |
Moa Maalsnes, Karlstads RK |
Strätes Loramba |
177 |
177 |
Klass 3C/A, Dressyr Lätt B:1
Plac. | Ryttare | Häst | Poäng | Tot. |
---|---|---|---|---|
5. |
Pauline Ericsson, Åmåls RK |
Bella Donna |
174 |
174 |
6. |
Malin Wikström, Säffle RK |
Minigårdens Toulouse |
169 |
169 |
7. |
Andréa Lindroos, Karlstads RK |
Tyfon |
154 |
154 |
Antal startande: 7 | Antal placerade: 3 |
Klass 3C/B, Dressyr Lätt B:1 (ungponny)
Plac. | Ryttare | Häst | Poäng | Tot. |
---|---|---|---|---|
Malin Wikström, Säffle RK | Hot Shot A | 167 |
167 |
|
DM, kat D
Plac. | Ryttare | Häst | Lätt A:2 |
Lätt A:4 | Summa |
---|---|---|---|---|---|
1. |
Ellinor Simberg, Färjestads RK |
Silver |
252 |
455 |
707 |
2. |
Linnea Bäcklund, Karlstads RK |
Pajero |
235 |
420 |
655 |
3. |
Emma Knöppel, Färjestads RK |
Excalibur |
233 |
410 |
643 |
4. |
Ellinor Simberg, Färjestads RK |
Eriksbyns Buck |
233 |
407 |
640 |
5. |
Charlotte Bergek, Karlstads RK |
Drummond Lad |
227 |
397 |
624 |
6. |
Louise Gillstedt, Karlstads RK |
Jewel's Boogedy |
212 |
402 |
614 |
7. |
Linn Hidén, Karlstads RK |
Åstratorps Merikanto |
225 |
386 |
611 |
8. |
Sandra Erlandsson, Hammarö RF |
Amirath |
204 |
389 |
593 |
9. |
Sofia Rahmn, Åmåls RK |
Miro |
204 |
383 |
587 |
10. |
Johanna Andersson, Hammarö RF |
Robin |
199 |
361 |
560 |
11. |
Angelica Larsson,
Filipstadsbygdens RS |
La Bamba |
199 |
358 |
557 |
12. |
Johanna Sunesson, Filipstads RK |
Saga |
192 |
344 |
536 |
Antal startande: 12 | Antal placerade: 3 |
DM, kat C
Plac. | Ryttare | Häst | Lätt A:2 |
Lätt A:4 | Summa |
---|---|---|---|---|---|
1. |
Tina Ekängen, Hammarö RF |
Power Prince |
260 |
440 |
700 |
2. |
Malin Andersson, Karlstads RK |
Isolent |
211 |
391 |
602 |
3. |
Elin Lind, Karlstads RK |
Bagatelle |
225 |
361 |
586 |
4. |
Sofia Olbacke, Färjestads RK |
Zindie-Rose |
211 |
358 |
569 |
Antal startande: 4 | Antal placerade: 3 |