|
Lokal hoppning Ponny - söndag 11 maj 2003 |
Klass 1B HOPPNING LÄTT B, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 1B HOPPNING LÄTT B, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 1C HOPPNING LÄTT B, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 1D HOPPNING LÄTT B, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 1D HOPPNING LÄTT B, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 2B HOPPNING LÄTT C, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 2B HOPPNING LÄTT C, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 2C HOPPNING LÄTT C, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 2C HOPPNING LÄTT C, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 2D HOPPNING LÄTT C, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 2D HOPPNING LÄTT C, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 3B HOPPNING LÄTT C, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 3B HOPPNING LÄTT C, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 3C HOPPNING LÄTT C, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 3C HOPPNING LÄTT C, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 3D HOPPNING LÄTT C, AVD. A,
BEDÖMNING A:1c
Klass 3D HOPPNING LÄTT C, AVD. B,
BEDÖMNING A
Klass 4B HOPPNING LÄTT D, AVD. A,
BEDÖMNING A
Klass 4C HOPPNING LÄTT D, AVD. A,
BEDÖMNING A
Klass 4D HOPPNING LÄTT D, AVD. A,
BEDÖMNING A
Placering |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
Placering |
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|---|---|---|---|
1 |
KRISTIN OLSSON, Torsby RK | RACING LADY | 4 | 67.6 |
|
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|---|---|---|---|
* 1 |
MARIA TELLEBO, Ryttarsällskapet GR | SUNNY BOY | 0 + 0 | 17.3 |
* 2 |
HILLEVIE NYMAN, Rudskogens RF | RAPID EASE | 0 + 0 | 19.5 |
* 3 |
IDA THÖRNE, Hagfors - Uddeholms | MADONNA | 0 + 0 | 20.6 |
* 4 |
CAROLINA OLSSON, Sunne RF | SWEET CRESCENDO | 0 + 4 | 19.9 |
5 |
JOHANNA ERICSSON, Rudskogens RF | MADDOC | 0 + 4 | 32.4 |
6 |
HANNA RISTWALL, Eda RF | LUCKY STAR | 4 | 58.4 |
7 |
ANNELIE KJEMPERUD, Eda RF | CESAR | 4 | 69 |
8 |
LINDA LARSSON, Rudskogens RF | AFRODITHE | 4 | 72.3 |
9 |
MALIN LANDER, Karlstads RK | PILHAGAS ADANTE | 8 | 58.8 |
10 |
TERESE EKLUND, Christinehamns PK | PONTUS | 8 | 65.6 |
11 |
FRIDA RAHM, Kils RF | HERR KNATT | 8 | 77.7 |
12 |
EMELIE OLSSON, Ryttarkamraterna Kum | DAPPLE | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
|
---|---|---|---|---|
* 1 |
EMELIE LARSSON, Filipstads RK | IRISH BROWN | 0 + 0 | 20.4 |
* 2 |
TINA ANDERSSON, Fryksdalens RS | TONN GORM | 0 + 0 | 21.7 |
* 3 |
JENNY ERICSSON, Rudskogens RF | BRISKA BEAUTY | 0 + Ute | |
4 |
LINA BERTILSSON, Säffle RK | QUICK STEP | 4 | 62.8 |
5 |
JENNY PETMAN, Åmåls RK | JE AMADEUZ US | 8 | 57.2 |
6 |
SANNA ANDERSSON, Filipstadsbygdens R | ROXALENA SULTANA | 8 | 64.7 |
7 |
IDA RONACHER, Hagfors - Uddeholms | LIDENS MR BELL | 20 | 81 |
8 |
MARIE TÖMMERNES, Kils RF | TENDERS TURNS TUFF | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
|
---|---|---|---|---|
1 |
PETRA WHENDIN, Eda RF | TASHA | 12 | 67,7 |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
|
---|---|---|---|---|
* 1 |
MALIN LANDER, Karlstads RK | PILHAGAS ADANTE | 0 + 0 | 22 |
* 2 |
ISABELLE JOHANSSON, Bellevue PonnyRK | LILLA MY | 0 + 4 | 35.7 |
3 |
ELIN PERSSON, Christinehamns PK | BLIXT | 4 | 43.6 |
4 |
JENNIFER JANSSON, Hagfors - Uddeholms | MR. BAILEYS | 4 | 57.9 |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
|
---|---|---|---|---|
1 |
KRISTIN OLSSON, Torsby RK | RACING LADY | 4 | 57.1 |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
|
---|---|---|---|---|
* 1 |
JOHANNA ERICSSON, Rudskogens RF | MADDOC | 0 + 0 | 21.2 |
* 2 |
MARIA TELLEBO, Ryttarsällskapet GR | SUNNY BOY | 0 + 0 | 22.1 |
* 3 |
CAROLINA OLSSON, Sunne RF | SWEET CRESCENDO | 0 + 0 | 24.1 |
* 4 |
BODIL NYMAN, Rudskogens RF | IDUN | 0 + 0 | 24.4 |
* 5 |
EMELIE OLSSON, Ryttarkamraterna Kum | DAPPLE | 0 + 0 | 25.6 |
6 |
FRIDA RAHM, Kils RF | HERR KNATT | 0 + 0 | 25.7 |
7 |
HILLEVIE NYMAN, Rudskogens RF | RAPID EASE | 0 + 0 | 27.3 |
8 |
LINDA LARSSON, Rudskogens RF | AFRODITHE | 0 + 0 | 28.7 |
9 |
ANNELIE KJEMPERUD, Eda RF | CESAR | 0 + 4 | 26.7 |
10 |
HANNA RISTWALL, Eda RF | LUCKY STAR | 0 + 4 | 35.4 |
11 |
EMMA ADAMSSON, Rudskogens RF | MINI MASTER | 4 | 47.3 |
12 |
SOFIE MÖLLER, Rudskogens RF | GOLDY | 4 | 54.5 |
13 |
TERESE EKLUND, Christinehamns PK | PONTUS | 4 | 56.8 |
14 |
SARA SUNDIN, Kils RF | ZORRO | 4 | 63.5 |
15 |
IDA THÖRNE, Hagfors - Uddeholms | MADONNA | 8 | 75.9 |
16 |
EMELIE JOHANSSON, Filipstads RK | SUZANNE´S COUNTRY BOY | 12 | 72.5 |
17 |
SOFIA MÜNT ERIKSSON, Karlstads RK | LARMA FEDRA | 20 | 82.7 |
18 |
THERESE SVENSSON, Grums RK | POPCORN | Ute | |
18 |
EMMA ANDERSSON, Karlstads RK | ISOLENT | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
1 |
JESSICA FRANSSON, Karlstads RK | SUNNY SURPRICE | 0 | 58.2 |
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
LINA BERTILSSON, Säffle RK | QUICK STEP | 0 + 0 | 23.3 |
* 2 |
JESSICA APPELGREN, Rudskogens RF | MY BELL | 0 + 0 | 28.2 |
* 3 |
MARIE TÖMMERNES, Kils RF | TENDERS TURNS TUFF | 0 + 4 | 24.5 |
* 4 |
JENNY ERICSSON, Rudskogens RF | BRISKA BEAUTY | 4 | 49 |
5 |
EMELIE LARSSON, Filipstads RK | IRISH BROWN | 4 | 50.7 |
6 |
IDA RONACHER, Hagfors - Uddeholms | LIDENS MR BELL | 4 | 52.3 |
7 |
SANNA ANDERSSON, Filipstadsbygdens R | ROXALENA SULTANA | 4 | 54.2 |
8 |
TERESE VIGARDT, Christinehamns PK | SWEET LIBERTY | 4 | 56.5 |
9 |
KIM ÖSTERGRENUJVARY, Fryksdalens RS | GOPLAN | 8 | 60.8 |
10 |
ALEXANDRA KÅBERG, Kils RF | MICHIOLAC | 8 | 67.1 |
11 |
LISA SKOOG, Hagfors - Uddeholms | RED FLAME | 12 | 75.6 |
12 |
EMELIE SCOTT, Karlstads RK | GREY ALDER | 68 | 104.7 |
13 |
ANN LUNDQVIST, Filipstads RK | WIELKE KRUSE | Utg | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
1 |
PETRA WHENDIN, Eda RF | TASHA | 0 | 58,1 |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
LINN BACKMAN, Filipstads RK | BESSIE | 0 + 0 | 26.2 |
* 2 |
ELIN PERSSON, Christinehamns PK | BLIXT | 0 + 0 | 26.4 |
* 3 |
JENNIFER JANSSON, Hagfors - Uddeholms | MR. BAILEYS | 0 + 0 | 27.3 |
4 |
ISABELLE JOHANSSON, Bellevue PonnyRK | LILLA MY | 0 + 4 | 28.8 |
5 |
MAJA BRUNZELL, Kils RF | INDY | 4 | 56.6 |
6 |
MATILDA MAGNUSSON, Kils RF | RIPPADALS FRUXO | 8 | 57.2 |
7 |
ISABELL VANNEMYR, Grums RK | ORNETTE | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
1 |
MADELEINE WESTLUND, Christinehamns PK | LIGHT HOUSE POINT | 0 | 68.5 |
2 |
CAMILLA LUNDBORGER, Grums RK | KARUSSELL | 4 | 72.4 |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
SOFIE MÖLLER, Rudskogens RF | GOLDY | 0 + 0 | 20.4 |
* 2 |
EMMA ADAMSSON, Rudskogens RF | MINI MASTER | 0 + 0 | 21.3 |
* 3 |
HANNA JOHANSSON, Christinehamns PK | ROBINSON | 0 + 0 | 23.2 |
* 4 |
ALEXANDRA ERICSON, Sunne RF | MICLAS CAVATINA | 0 + 0 | 29.7 |
5 |
HELENE WAHLGREN, Karlstads RK | GLICETT | 0 + 0 | 32.6 |
6 |
SIMONE HAFFLING, Christinehamns PK | REX | 0 + 0 | 32.9 |
7 |
LINN OLSSON PIHLSTRÖM, Torsby RK | SUN BEAR | 0 + 0 | 33.9 |
8 |
SARA SUNDIN, Kils RF | ZORRO | 0 + 0 | 36.7 |
9 |
BODIL NYMAN, Rudskogens RF | IDUN | 4 | 53.8 |
10 |
THERESE SVENSSON, Grums RK | POPCORN | 4 | 59.5 |
11 |
EMELIE JOHANSSON, Filipstads RK | SUZANNE´S COUNTRY BOY | 4 | 68.4 |
12 |
CAROLINE BJURNEMARK, Kils RF | MARCUS | 30 | 102 |
13 |
EMMA ANDERSSON, Karlstads RK | ISOLENT | Ute | |
13 |
SOFIA MÜNT ERIKSSON, Karlstads RK | LARMA FEDRA | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
KARIN EMILSSON, Nyeds o Ulleruds RS | HAPPY HUGO | 0 | 58.1 |
2 |
JOHANNA FRANSSON, Karlstads RK | SUNNY SURPRICE | 4 | 57.3 |
3 |
EMELIE JOHANSSON, Sunne RF | TRIXI | 60 | 111.1 |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
JESSICA APPELGREN, Rudskogens RF | MY BELL | 0 + 0 | 23.6 |
* 2 |
ELIN BERGLUND, Sunne RF | HERKULES | 0 + 0 | 36 |
* 3 |
TERESE VIGARDT, Christinehamns PK | SWEET LIBERTY | 0 + 8 | 44 |
* 4 |
CECILIA LUDVIGSSON, Rudskogens RF | BAILEYS | 0 + Ute | |
* 5 |
JOSEFIN KILMAN, Christinehamns PK | BELL AMIE | 4 | 53.5 |
6 |
JENNY PETMAN, Åmåls RK | JE AMADEUZ US | 4 | 56.7 |
7 |
SOFIA SCOTT, Karlstads RK | GREY ALDER | 4 | 59.9 |
8 |
LINDA FRYKENBERGER, Kils RF | HENNESSY HEATER | 4 | 68.3 |
9 |
LISA SKOOG, Hagfors - Uddeholms | RED FLAME | 4 | 71.6 |
10 |
SANDRA RAFORS, Bellevue PonnyRK | GHOST | 4 | 72.3 |
11 |
MALIN SJÖSTRÖM, Karlstads RK | ZINGO II | 4 | 78.1 |
12 |
KIM ÖSTERGRENUJVARY, Fryksdalens RS | GOPLAN | 8 | 62.9 |
13 |
ANN LUNDQVIST, Filipstads RK | WIELKE KRUSE | Ute | |
13 |
MALIN SAARIKOSKI, Säffle RK | NEALY | Ute | |
13 |
SOFIA GUSTAVSSON, Christinehamns PK | SARINO | Ute | |
13 |
SARA ZETTERLIND, Arvika RK | DARK SHADOW | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
1 |
ALEXANDRA KÅBERG, Kils RF | MICHIOLAC | 0 | 57.3 |
2 |
LINNÉA WIIGH, Filipstads RK | EIRA | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
MADELEINE WESTLUND, Christinehamns PK | LIGHT HOUSE POINT | 0 | 74 |
* 1 |
ISABELLE JOHANSSON, Bellevue PonnyRK | LILLA MY | 0 | 51 |
* 1 |
LINN BACKMAN, Filipstads RK | BESSIE | 0 | 55 |
* 1 |
MAJA BRUNZELL, Kils RF | INDY | 0 | 66 |
* 1 |
CAMILLA LUNDBORGER, Grums RK | KARUSSELL | 0 | 54 |
* 1 |
MATILDA MAGNUSSON, Kils RF | RIPPADALS FRUXO | 0 | 75 |
7 |
LOUISE LENNARTSSON, Wäse RF | PINOCCHIO BOY | 4 | 79.2 |
8 |
ISABELL VANNEMYR, Grums RK | ORNETTE | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
LINA SPETS, Sunne RF | CHITTA | 0 | 74 |
* 1 |
VICTORIA SEM, Torsby RK | SUNSHINE | 0 | 55 |
* 1 |
HANNA JOHANSSON, Christinehamns PK | ROBINSON | 0 | 60.7 |
* 1 |
ALEXANDRA ERICSON, Sunne RF | MICLAS CAVATINA | 0 | 60.7 |
* 1 |
CAROLINE BJURNEMARK, Kils RF | MARCUS | 0 | 60.7 |
6 |
LINN OLSSON PIHLSTRÖM, Torsby RK | SUN BEAR | 4 | 57 |
6 |
HELENE WAHLGREN, Karlstads RK | GLICETT | 4 | 62.5 |
6 |
EMELIE JOHANSSON, Sunne RF | TRIXI | 4 | 60.8 |
6 |
KARIN EMILSSON, Nyeds o Ulleruds RS | HAPPY HUGO | 4 | 55 |
10 |
JULIA PERSSON, Christinehamns PK | ISABELLA | 8 | 60.5 |
10 |
SIMONE HAFFLING, Christinehamns PK | REX | 8 | 60.7 |
12 |
SOFIA ASTIN, Christinehamns PK | APACHE | 22 | 88 |
13 |
CHRISTINE ELIASSON, Christinehamns PK | GRYTÅSA KASTANJ | Ute | |
13 |
JENNIE KÄHÄRI, Christinehamns PK | C'SAFIR | Ute | |
|
|
|
|
|
Ryttare |
Häst |
Fel |
Tid |
---|
* 1 |
ELIN BERGLUND, Sunne RF | HERKULES | 0 | 63 |
* 1 |
KARIN HANE, Kils RF | SWEET MERRIE PHILIPPA | 0 | 64 |
* 1 |
MALIN SJÖSTRÖM, Karlstads RK | ZINGO II | 0 | 61 |
* 1 |
SARA REHNBERG, Sörmons RK | POWER OF LOVE | 0 | 58 |
* 1 |
JOSEFIN KILMAN, Christinehamns PK | BELL AMIE | 0 | 56 |
* 1 |
LINDA FRYKENBERGER, Kils RF | HENNESSY HEATER | 0 | 73 |
7 |
LINNÉA WIIGH, Filipstads RK | EIRA | 4 | 80 |
7 |
CECILIA LUDVIGSSON, Rudskogens RF | BAILEYS | 4 | 60.9 |
9 |
JOHANNASEM, Torsby RK | LÖVSJÖENS BISCAYA | 8 | 71 |
10 |
SANDRA RAFORS, Bellevue PonnyRK | GHOST | 12 | 73 |
11 |
SOFIA GUSTAVSSON, Christinehamns PK | SARINO | 15 | 85 |
12 |
STINA ZETTERLIND, Arvika RK | GALAPAGOS F II | 32 | 98 |
13 |
ELIN DAHLGREN, Karlstads RK | MISS BELLA | Ute | |
13 |
MALIN SAARIKOSKI, Säffle RK | NEALY | Ute | |
13 |
SARA ZETTERLIND, Arvika RK | DARK SHADOW | Ute | |
|
|
|
|
|