Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Preliminär |
6 anmälda, 6 startande, 3 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Rebecca Husom | Loke | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 0 | 63,27 |
1 | Moa Schmidt | Etee Skywalker | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | 0 | 57,92 |
1 | Anna Karvonen | Ekbäckens Superman | | |
| Karlstads RK | Heniarth Yarra-Glen - Molstabergs Sandstorm RWM 31 | 0 | 58,35 |
|
4 | Miriam Länsberg | Wendy | | |
| Forshaga Ryttarförening | Okänd - Okänd | 4 | 85,36 |
4 | Amanda Delin | Åkeson | | |
| Säffle Ridklubb | Molstabergs Sandstorm - Stuifakker`s Chicko | 4 | 72,80 |
6 | Sandra Möller | Bo-Peeps Pippin | | |
| Rudskogens RF | Brierdene Toryn - Revel Coco | 15 | 107,10 |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Preliminär |
8 anmälda, 7 startande, 7 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Moa Andersson | Nexis Elisesh (ex Elisesh) | | |
| Torsby Ridklubb | Candide - Wärnanäs Joker RW | 0 | 60,93 |
1 | ida forsberg | Vicky | | |
| Karlstads RK | Okänd - Ekelunds Bingo | 0 | 55,47 |
1 | Vilma Åkesson | Starkenborghs Dandy | | |
| Karlstads RK | | 0 | 61,74 |
1 | Lina Andersson Norèn | Major | | |
| Sunne RF | Okänd - Okänd | 0 | 66,10 |
1 | Joakim Sverdrup | Dixon | | |
| Grums Ridklubb | Hagens OChief | 0 | 57,46 |
1 | Amanda Schelin | Chitta | | |
| Sunne RF | Okänd - Okänd | 0 | 61,64 |
1 | Sofia Röhs | Ängsgårdens Icarus | | |
| Christinehamns RK | Vernons Peeping Tom - Vernons Vespers NFS 3198 | 0 | 56,95 |
|
| Julia Ehn | Creggs Fort Sparks | | |
| Fryksdalens RS | Okänd - Okänd | | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Preliminär |
28 anmälda, 24 startande, 17 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Hoppning |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid |
1 | Carl Jansson | Harry Potter | | |
| Eda RF | okänd - okänd | 0 | 60,16 |
1 | Amanda Sunesson | Heavenly Princess | | |
| Filipstads RK | Likstahöjdens Komet - Okänd | 0 | 63,10 |
1 | Filip Nordgren | Westmount Classic Clover | | |
| Karlstads RK | | 0 | 65,68 |
1 | Julie Henanger | Oh Shes got the Look | | |
| Åmåls Ridklubb | Okänd - Okänd | 0 | 57,40 |
1 | Jennie Gustavsson | Sapora Z | | |
| Eda RF | Saporos - Garant | 0 | 57,93 |
1 | Julia Nilsson | Rico | | |
| Karlstads RK | Romantico | 0 | 62,05 |
1 | Felicia Holm Karlsén | Done 4 Fun | | |
| Karlstads RK | Okänd - Okänd | 0 | 61,10 |
1 | Josefine Strid | Spot | | |
| Karlstads RK | | 0 | 66,57 |
1 | Ida Johansson | Mimii | | |
| Alkvetterns RS | Rolökke Swallow - Flight RNF 64-S | 0 | 60,47 |
1 | Ellen Bjuresäter | Muscot | | |
| Rudskogens RF | Hellekis Timjan - Bellini 817 | 0 | 56,10 |
1 | Julie Tronrud | Shannon | | |
| Sörmons RK | Thor - Okänd | 0 | 60,88 |
1 | Cilla Gavell | Tomacs Ida RNF 2160 | | |
| Arvika Ridklubb | Sturevallens Gentleman - Robin | 0 | 62,94 |
1 | Jessica Backman | Jipe Towanda | | |
| Alkvetterns RS | Vernons Peeping Tom - Sturevallens Gentleman RNF 95 | 0 | 58,68 |
1 | Wilma Nilsson | Chica Chubb | | |
| SRS Hammarö | Dervish xx - Ard Tausman | 0 | 58,91 |
1 | Felice Thuresson | Oh, My Pretty Eowine | | |
| Karlstads RK | Enrico - Were Di´s Aron | 0 | 55,00 |
16 | Felicia Wivungi | Epona | | |
| Sörmons RK | Okänd - Okänd | 4 | 80,48 |
16 | Alva Svensson | Naxos | | |
| Christinehamns RK | Brozzan RNF - Källstorps Curry RNF S- | 4 | 57,64 |
16 | Jenny Andersson | Kantje´s Wibur | | |
| Vålbergs RoKS | Young Winsome´s Adrian - Kantje´s Ronaldo | 4 | 75,10 |
16 | Clara Åkerström | Flipper | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 4 | 92,19 |
16 | Anna Magnusson Glans | Bränntomts Fingall | | |
| Karlstads RK | Coosheen Finbarr - Earl of Doon DEN 33 | 4 | 64,18 |
16 | Ebba Björnlod | Orenzo | | |
| Grums Ridklubb | Okänd | 4 | 51,69 |
|
22 | Jennifer Sverdrup | Chili Con Carne | | |
| Grums Ridklubb | Hagens O'cheif RC 68 - Öxenholm Bobby RC 42 | 8 | 70,77 |
22 | Emelie Vinha | Mulldoch | | |
| Christinehamns RK | Okänd - Okänd | 8 | 75,79 |
24 | Rebecka Karlsson | Tosca III | | |
| Grums Ridklubb | Thor RNF 152 | 12 | 83,38 |
| Nelly Palm | Buster | | |
| Loviseholm Sporthästklubb | Okänd | | |
| Mathilda Klingestad | Minolta | | |
| Rudskogens RF | Okänd - Okänd | | |
| Matilda Ivarsson | Dust Darwin | | |
| Karlstads RK | | 0 | 67,37 |
| Alexandra Blomqvist | Calimero | | |
| Karlstads RK | | 0 | 45,07 |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A Preliminär |
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Sara Hansen | Jipe Top Model | | | |
| Alkvetterns RS | Colnevalley Rasgall RWC - Wildzang´s Gloriant RW | 0 | 57,83 | 0 | 28,00 |
2 | Alva Falkenström | Åskar | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | 0 | 58,42 | 0 | 32,47 |
|
3 | Frida Michaelsen | Stens Helmer | | | |
| Christinehamns RK | Czujnik - Don Pedro 221 | 6 | 80,26 | | |
4 | mathilda söderqvist | Melinda | | | |
| Sunne RF | okänd - okänd | 9 | 77,35 | | |
5 | Anna Karvonen | Cillton | | | |
| Karlstads RK | Stackarps Billbau - Wärnanäs Joker | Ute. | | | |
5 | Hilda Jonsson | Willem Alexander Ter Wilgen | | | |
| Forshaga Ryttarförening | Shining Starr Aristo | Ute. | | | |
| Moa Schmidt | Etee Skywalker | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
20 anmälda, 15 startande, 4 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Emma Thored | Celma | | | |
| Valåsens RS | Mr Charm RW 59 - Maraton 600 | 0 | 50,97 | 0 | 28,77 |
2 | Hanna Helgerud | Karl XIII | | | |
| Fryksdalens RS | Möllegaards Orion Suprice - Wärnanäs Peng | 0 | 56,45 | 0 | 28,84 |
3 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | | | |
| Karlstads RK | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 56,58 | 0 | 28,90 |
4 | Olivia Raleby | Ballinaguilkey Charm | | | |
| Forshaga Ryttarförening | Okänd - Okänd | 0 | 54,35 | 0 | 29,64 |
|
5 | Sara Lundkvist | Miss Dainty | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd | 0 | 53,46 | 0 | 31,00 |
6 | Moa Råslind | Munsboro Top Cat | | | |
| Loviseholm Sporthästklubb | Okänd - Okönd | 0 | 56,07 | 0 | 35,03 |
7 | Frida Michaelsen | Tequilla | | | |
| Christinehamns RK | Okänd | 0 | 55,80 | 4 | 39,00 |
8 | Hannah Mod | Spice Girl | | | |
| Knöppelåsens RS | Partir ox - Okänd | 4 | 50,44 | | |
9 | Lina Andersson Norèn | Major | | | |
| Sunne RF | Okänd - Okänd | 6 | 82,06 | | |
10 | Anna Oskarsson | Zanta Clara | | | |
| Fryksdalens RS | Zansibar - Strätes Karbin RNF 62 | 8 | 68,46 | | |
11 | Smilla Larsson | Black Magician | | | |
| Christinehamns RK | Black Magic Diamant - Leonardo | Ute. | | | |
11 | Vilma Åkesson | Starkenborghs Dandy | | | |
| Karlstads RK | | Ute. | | | |
11 | Emelie Nordgren | Rozette | | | |
| Alkvetterns RS | Glans EvinGadabont - Chivas Regal | Ute. | | | |
11 | Liza Bergström | Broängens Nelson | | | |
| Torsby Ridklubb | Castor II RW - Egetofte Highnoon RWM | Ute. | | | |
11 | Amanda Schelin | Chitta | | | |
| Sunne RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
| Moa Andersson | Nexis Elisesh (ex Elisesh) | | | |
| Torsby Ridklubb | Candide - Wärnanäs Joker RW | | | | |
| Julia Ehn | Creggs Fort Sparks | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd - Okänd | | | | |
| Wicktoria Torell | Kings Jumper | | | |
| Strömsholms RSF | Okänd | | | | |
| Cornelia Eriksson | Inagh Dancer | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd - Okänd | | | | |
| Wilma Ketola | Jacobs Ponyta | | | |
| Torsby Ridklubb | Power Boy - Sadiqui Viscount WSB 38116 | | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
27 anmälda, 27 startande, 7 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Amelia Nilsson | Remember Me | | | |
| Fryksdalens RS | Lofty Roderic - Grytåsa Kallemero RC 62 | 0 | 51,52 | 0 | 26,66 |
2 | Sofie Ahlstrand | Prunishof Jasperina | | | |
| Säffle Ridklubb | Jasper | 0 | 52,64 | 0 | 29,50 |
3 | Elin Blomqvist | Alexander | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd - Okänd | 0 | 56,67 | 0 | 30,22 |
4 | Felicia Ullberg | Storhaugs Pasquale | | | |
| Arvika Ridklubb | Storhaugs Crusader - Nebo Daniel | 0 | 52,85 | 0 | 31,19 |
5 | Jennie Bengtsson | Amigo VI | | | |
| Karlstads RK | Skattegårds Miramis - Mustang | 0 | 63,98 | 0 | 31,80 |
6 | Annie Bäccman | Glenavadra Dark Velvet | | | |
| Färjestads RK | Okänd - Okänd | 0 | 54,46 | 0 | 32,00 |
7 | Ulrika Winge | Manolito H | | | |
| Loviseholm Sporthästklubb | | 0 | 53,54 | 0 | 32,70 |
|
8 | Wilma Nilsson | Chica Chubb | | | |
| SRS Hammarö | Dervish xx - Ard Tausman | 0 | 59,91 | 0 | 34,50 |
9 | Amanda Persson | Bechs Mary-Rose | | | |
| Sörmons RK | Mannin Bay Cuckoo - Öxenholm Markbook | 0 | 55,67 | 0 | 35,30 |
10 | Julie Tronrud | Shannon | | | |
| Sörmons RK | Thor - Okänd | 0 | 53,07 | 0 | 35,36 |
11 | Emelie Nordgren | Love Me 2 | | | |
| Alkvetterns RS | Love 2 U 2 - Brookvale Super Truper | 0 | 60,16 | 0 | 35,90 |
12 | Klara Svärling | Gunne Milk | | | |
| Christinehamns RK | Janus RC - Myrens Wilbur RC | 0 | 55,24 | 4 | 30,03 |
13 | Josefin Pettersson | Red Fire | | | |
| Forshaga Ryttarförening | Okänd - Okänd | 0 | 50,69 | 4 | 32,31 |
14 | Alexandra Henriksson | Cremully Bay | | | |
| Torsby Ridklubb | Abbeyleix Owen - Dangan Dun | 0 | 58,67 | 4 | 51,36 |
15 | Julia Nilsson | Rico | | | |
| Karlstads RK | Romantico | 0 | 54,03 | Ute. | |
16 | Sandra Nordlin | Moonlight Shadow | | | |
| Sörmons RK | Lone Bright Star - Haracz | 4 | 48,82 | | |
17 | Kajsa Andersson Norén | Killard Clover Xtra | | | |
| Fryksdalens RS | Clover Valley - Okänd | 4 | 53,96 | | |
18 | Felice Thuresson | Oh, My Pretty Eowine | | | |
| Karlstads RK | Enrico - Were Di´s Aron | 4 | 55,52 | | |
19 | Sofie Garberg | Olivia | | | |
| Eda RF | Thor 101 - Okänd | 4 | 57,09 | | |
20 | Josefine Strid | Spot | | | |
| Karlstads RK | | 4 | 59,60 | | |
21 | Felicia Holm Karlsén | Done 4 Fun | | | |
| Karlstads RK | Okänd - Okänd | 4 | 60,05 | | |
22 | Linnea Filipsson | Lady Fair | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | 4 | 66,93 | | |
23 | Nelly Palm | Buster | | | |
| Loviseholm Sporthästklubb | Okänd | 4 | 70,00 | | |
24 | Carl Jansson | Harry Potter | | | |
| Eda RF | okänd - okänd | 4 | 76,00 | | |
25 | Clara Åkerström | Flipper | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 6 | 80,20 | | |
26 | Filip Nordgren | Westmount Classic Clover | | | |
| Karlstads RK | | Ute. | | | |
26 | Linnea Karlstam | Castle Cleo | | | |
| Karlstads RK | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A Preliminär |
11 anmälda, 8 startande, 2 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Hanna Helgerud | Karl XIII | | | |
| Fryksdalens RS | Möllegaards Orion Suprice - Wärnanäs Peng | 0 | 72,61 | 0 | 29,72 |
2 | Frida Michaelsen | Tequilla | | | |
| Christinehamns RK | Okänd | 0 | 67,24 | 0 | 32,82 |
|
3 | Julia Andersson | Börsgårds Saga | | | |
| RS Grums | Källtorps Curry RNF - Prinsen RNF | 0 | 67,73 | 4 | 26,26 |
4 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | | | |
| Karlstads RK | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 4 | 66,65 | | |
5 | Emelie Nordgren | Rozette | | | |
| Alkvetterns RS | Glans EvinGadabont - Chivas Regal | 4 | 78,70 | | |
6 | Emma Thored | Celma | | | |
| Valåsens RS | Mr Charm RW 59 - Maraton 600 | 9 | 83,93 | | |
7 | Sara Lundkvist | Miss Dainty | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd | 19 | 92,42 | | |
8 | Anna Oskarsson | Zanta Clara | | | |
| Fryksdalens RS | Zansibar - Strätes Karbin RNF 62 | 19 | 109,80 | | |
| Nora Magnusson Glans | Sörbys Pamelia | | | |
| Karlstads RK | Silverlea Top Hat RNF - Gentleman RNF | | | | |
| Wicktoria Torell | Kings Jumper | | | |
| Strömsholms RSF | Okänd | | | | |
| Cornelia Eriksson | Inagh Dancer | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd - Okänd | | | | |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A Preliminär |
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade |
Överdomare: Maria Dahl |
Tävlingsledare: Kristina Karvonen |
Hoppdomare: Anna-Maria Nilsson |
Banbyggare: Per-Olow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Uppfödare | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Nikita Jareke | Rhumans Goddess | | | |
| Karlstads RK | Okänd - Okänd | 0 | 69,97 | 0 | 31,27 |
2 | Sofie Garberg | Olivia | | | |
| Eda RF | Thor 101 - Okänd | 0 | 67,74 | 4 | 47,73 |
3 | Annie Bäccman | Glenavadra Dark Velvet | | | |
| Färjestads RK | Okänd - Okänd | 4 | 66,54 | | |
|
4 | Amelia Nilsson | Remember Me | | | |
| Fryksdalens RS | Lofty Roderic - Grytåsa Kallemero RC 62 | 4 | 67,36 | | |
5 | Kajsa Andersson Norén | Killard Clover Xtra | | | |
| Fryksdalens RS | Clover Valley - Okänd | 4 | 68,02 | | |
6 | Klara Svärling | Gunne Milk | | | |
| Christinehamns RK | Janus RC - Myrens Wilbur RC | 4 | 72,39 | | |
7 | Emelie Nordgren | Love Me 2 | | | |
| Alkvetterns RS | Love 2 U 2 - Brookvale Super Truper | 4 | 73,89 | | |
8 | Nelly Palm | Buster | | | |
| Loviseholm Sporthästklubb | Okänd | 4 | 77,48 | | |
9 | Elin Blomqvist | Alexander | | | |
| Fryksdalens RS | Okänd - Okänd | 6 | 89,05 | | |
10 | Linnea Filipsson | Lady Fair | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
| Carl Jansson | Harry Potter | | | |
| Eda RF | okänd - okänd | | | | |
| Ida Jönsson | Ross Cara | | | |
| Karlstads RK | Ross Lobeen - Abbeyleix Owen | | | | |
|
till toppen |