Karlstads RK 2012-08-05 Resultat Lokal ponnydressyr |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-08-05 kl. 15:33 Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 Kategori B + C Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D |
Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B | ||||||
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade | ||||||
Överdomare: C domaren i klassen | ||||||
Tävlingsledare: Linnéa Ekström | ||||||
Domare C: Agneta Larsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Linnéa Holmgren | Alladin | 193 | 193 | 68,929 | |
RS Grums | Sjömillans Seagram - Pegasus Buckey | 1 | ||||
2 | Felicia Wiotti | Linement | 185 | 185 | 66,071 | |
Arvika Ridklubb | Rasputin - Rebus | 2 | ||||
3 | Anna Karvonen | Cillton | 167 | 167 | 59,643 | |
Karlstads RK | Stackarps Billbau - Wärnanäs Joker | 3 | ||||
till toppen |
Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D | ||||||
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: C domaren i klassen | ||||||
Tävlingsledare: Linnéa Ekström | ||||||
Domare C: Agneta Larsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Jonna Johannesson | Börsgårds Finesse | 191 | 191 | 68,214 | |
Karlstads RK | Källstorps Curry RNF 6-S - Zansibar RNF 77-S | 1 | ||||
2 | Lina Ek Norén | Secret Silver | 187 | 187 | 66,786 | |
Karlstads RK | Okänd | 2 | ||||
3 | Ida Hassel Bergström | Prosten | 186 | 186 | 66,429 | |
SRS Hammarö | Chairmans Charlie - Falkonetti | 3 | ||||
4 | Julia Osswald | Stackarps Duke | 185 | 185 | 66,071 | |
Botkyrka RS | Rodlease Dancing Gold RNF - Peregrin RNF | 4 | ||||
5 | Amanda Nelander | Krogsgaard´s Penotti | 180 | 180 | 64,286 | |
Grums Ridklubb | Marrondales Moscan - Molenaar´s Golden King | 5 | ||||
6 | Vilma Åkesson | Santos II | 167 | 167 | 59,643 | |
Karlstads RK | Dale Haze - MillfieldEnsign RC 32 | 6 | ||||
6 | Felice Thuresson | Oh, My Pretty Eowine | 167 | 167 | 59,643 | |
Karlstads RK | Enrico - Were Di´s Aron | 6 | ||||
8 | Anna Karvonen | Eupasia | 147 | 147 | 52,500 | |
Karlstads RK | 8 | |||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C | ||||||
6 anmälda, 5 startande, 2 placerade | ||||||
Överdomare: C domaren i klassen | ||||||
Tävlingsledare: Linnéa Ekström | ||||||
Domare C: Agneta Larsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Linnéa Holmgren | Alladin | 226 | 226 | 70,625 | |
RS Grums | Sjömillans Seagram - Pegasus Buckey | 1 | ||||
2 | Caroline Larsson | Falcon II | 214 | 214 | 66,875 | |
Åmåls Ridklubb | Fellow RNF - Belmondo RNF | 2 | ||||
2 | Agnes Rudander | Zamantha | 214 | 214 | 66,875 | |
Säffle Ridklubb | Palle - Frisian Forest Marco Polo | 2 | ||||
4 | Felicia Wiotti | Munsboro Storm Breaker | 209 | 209 | 65,313 | |
Arvika Ridklubb | Okänd - Okänd | 4 | ||||
5 | Evelina Jernstedt | Indra | 208 | 208 | 65,000 | |
Säffle Ridklubb | Navatino - Astral | 5 | ||||
Wäse RF | Okänd - Okänd | |||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D | ||||||
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade | ||||||
Överdomare: C domaren i klassen | ||||||
Tävlingsledare: Linnéa Ekström | ||||||
Domare C: Agneta Larsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Alexandra Davidsson | SB My BoNoPe | 214 | 214 | 66,875 | |
Hagfors-Uddeholm | Bodethal's Notre Petit - Verona's Bo-Gi | 1 | ||||
2 | Jonna Johannesson | Börsgårds Finesse | 212 | 212 | 66,250 | |
Karlstads RK | Källstorps Curry RNF 6-S - Zansibar RNF 77-S | 2 | ||||
3 | Ida Hassel Bergström | Prosten | 210 | 210 | 65,625 | |
SRS Hammarö | Chairmans Charlie - Falkonetti | 3 | ||||
4 | Ebba Hansen | Kildegaards Claudius | 205 | 205 | 64,063 | |
Alkvetterns RS | Kildegaards Columbus - Synod Rembrandt WSB 36164 (UK) | 4 | ||||
4 | Lina Ek Norén | Secret Silver | 205 | 205 | 64,063 | |
Karlstads RK | Okänd | 4 | ||||
6 | Ida Johansson | Mimii | 200 | 200 | 62,500 | |
Alkvetterns RS | Rolökke Swallow - Flight RNF 64-S | 6 | ||||
7 | Amanda Nelander | Krogsgaard´s Penotti | 194 | 194 | 60,625 | |
Grums Ridklubb | Marrondales Moscan - Molenaar´s Golden King | 7 | ||||
8 | Vilma Åkesson | Santos II | 193 | 193 | 60,313 | |
Karlstads RK | Dale Haze - MillfieldEnsign RC 32 | 8 | ||||
9 | Felice Thuresson | Oh, My Pretty Eowine | 192 | 192 | 60,000 | |
Karlstads RK | Enrico - Were Di´s Aron | 9 | ||||
Eda RF | Mackenzies Gold - Okänd | |||||
Tolita Ridklubb | Verona's Gerswin RP 136 - Diligo xx | |||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 Kategori B + C | ||||||
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade | ||||||
Överdomare: C domaren i klassen | ||||||
Tävlingsledare: Linnéa Ekström | ||||||
Domare C: Agneta Larsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Louisa Weiborg | Ribbel | 212 | 212 | 70,667 | |
Knöppelåsens RS | Campari - Three Stars Black Rocket | 1 | ||||
2 | Felicia Wiotti | Munsboro Storm Breaker | 207 | 207 | 69,000 | |
Arvika Ridklubb | Okänd - Okänd | 2 | ||||
3 | Julia Sjöström | Mirabelle | 199 | 199 | 66,333 | |
Grums Ridklubb | Okänd | 3 | ||||
4 | Agnes Rudander | Zamantha | 193 | 193 | 64,333 | |
Säffle Ridklubb | Palle - Frisian Forest Marco Polo | 4 | ||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2 Kategori D | ||||||
4 anmälda, 2 startande | ||||||
Överdomare: C domaren i klassen | ||||||
Tävlingsledare: Linnéa Ekström | ||||||
Domare C: Agneta Larsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | Härstamning | |||||
1 | Julia Osswald | Stackarps Duke | 202 | 202 | 67,333 | |
Botkyrka RS | Rodlease Dancing Gold RNF - Peregrin RNF | 1 | ||||
2 | Alexandra Davidsson | SB My BoNoPe | 193 | 193 | 64,333 | |
Hagfors-Uddeholm | Bodethal's Notre Petit - Verona's Bo-Gi | 2 | ||||
Eda RF | Mackenzies Gold - Okänd | |||||
Tolita Ridklubb | Verona's Gerswin RP 136 - Diligo xx | |||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |