Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A |
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade |
Överdomare: Magnus Nyman |
Hoppdomare: Linda Östberg |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Filip Ågren | Cillton | | | |
| Karlstads RK | Stackarps Billbau - Wärnanäs Joker | 0 | 64,02 | 0 | 24,72 |
2 | Madeleine Malmgren | Agent | | | |
| Vålbergs RoKS | | 0 | 58,06 | 0 | 29,85 |
3 | Filip Ågren | Kornelia RW1215 | | | |
| Karlstads RK | Jesper - Coed Coch Targed | 0 | 60,22 | 0 | 29,91 |
|
4 | Jennifer Jansson | Starking | | | |
| Christinehamns PK | | 0 | 51,18 | 0 | 30,08 |
5 | Emelie Nordgren | Caprina | | | |
| Alkvetterns RS | | 0 | 60,11 | 0 | 35,54 |
6 | Lisa Hedlund | Solbackas Pricilla | | | |
| Grums Ridklubb | | 0 | 76,00 | Ute. | |
7 | Erica Sandqvist | Mr. Baileys | | | |
| Hagfors-Uddeholm | Lord Aramis - Horshaga Dandie | 4 | 72,53 | | |
8 | Lina Karlsson | Brodals Mistral | | | |
| Trossnäs FK | Wildzangs Gloriant - Mirth Master | 8 | 48,33 | | |
9 | Alexandra Rystedt | Domino Z | | | |
| Karlstads RK | intrig 378 - pågen 208 | 16 | 91,36 | | |
10 | Madelen Segolsson | Bumblebee´s Caramell | | | |
| Eda RF | jesper RW 48 | Ute. | | | |
10 | Sara HildingsdotterFritz | Apache | | | |
| Kils RF | | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A |
35 anmälda, 33 startande, 9 placerade |
Överdomare: Magnus Nyman |
Hoppdomare: Linda Östberg |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Sanna T.Gewert | Charlie Moon | | | |
| Trossnäs FK | Horsemosens Charlie B - Belmondo | 0 | 49,15 | 0 | 22,57 |
2 | Isabella E Rosenqvist | Peter-PanIII | | | |
| Åmåls Ridklubb | Nyckel - odensan eskapa | 0 | 55,70 | 0 | 24,04 |
3 | Julia Eken | Melcie | | | |
| Arvika Ridklubb | Okänd - Okänd | 0 | 52,75 | 0 | 25,38 |
4 | Fanny Lundqvist | Sally | | | |
| Kils RF | Okänd - okänd | 0 | 56,83 | 0 | 25,69 |
5 | Caroline Nilsson | Funlight Freja | | | |
| Åmåls Ridklubb | okänd - okänd | 0 | 52,71 | 0 | 25,70 |
6 | Johanna Larsson | Wielka Argitska ox | | | |
| Wäse RF | Argo ox - Rusazcie ox | 0 | 53,53 | 0 | 25,77 |
7 | Amanda Hagberg | Mirabelle | | | |
| Grums Ridklubb | Okänd | 0 | 48,42 | 0 | 26,49 |
8 | Fanny Lundqvist | Karl XIII | | | |
| Kils RF | Möllegaards Orion Suprice - Wärnanäs Peng | 0 | 61,08 | 0 | 26,51 |
9 | Jennifer Jansson | Munsboro Cecilia | | | |
| Christinehamns PK | Okänd | 0 | 51,03 | 0 | 26,97 |
|
10 | Hedda Bergqvist Kringstad | Grace | | | |
| Säffle Ridklubb | okänd | 0 | 54,98 | 0 | 28,02 |
11 | Christina Sjöström | San Diego | | | |
| Wäse RF | Okänd | 0 | 50,10 | 0 | 28,61 |
12 | Daniella Svensson | Popcorn | | | |
| Grums Ridklubb | Salomon RNF S- - Peregrin RNF | 0 | 55,86 | 0 | 28,71 |
13 | Mikaela Larsson | Yellow Hey | | | |
| Sikfors RS | okänd - okänd | 0 | 60,29 | 0 | 30,39 |
14 | Julia Wärn-Holgersson | Monty Python | | | |
| Eds RS | Ernford Jester | 0 | 54,82 | 0 | 30,67 |
15 | Emmeli Åhs | Pimpinella RC 1023 | | | |
| Karlstads RK | Julian RC 54 - Clifolen Wind RC 17 | 0 | 54,98 | 0 | 30,79 |
16 | Emelie Dahlin | Börsgårds Curazo | | | |
| Hammarö RF | Källstorps Curry - Zansibar | 0 | 52,21 | 0 | 32,67 |
17 | My Fredholm Erngren | Charmör | | | |
| Karlstads RK | Okänd | 0 | 56,14 | 0 | 33,93 |
18 | Malin Magnusson | Bam Bam | | | |
| Eda RF | | 0 | 65,98 | 0 | 37,71 |
19 | Mikaela Sandqvist | Ma Donna | | | |
| Hagfors-Uddeholm | Likstahöjdens Komet - Okänd | 0 | 45,96 | 4 | 26,43 |
20 | Elin Lindholm | Munsboro Dapple | | | |
| Karlstads RK | Okänd | 0 | 57,21 | 4 | 27,66 |
21 | Madeleine Malmgren | Borka | | | |
| Vålbergs RoKS | Okänd | 0 | 49,32 | 4 | 32,82 |
22 | Camilla Lundborger | Clefairi | | | |
| Grums Ridklubb | Miclas Micado - Flight | 0 | 53,68 | 4 | 38,78 |
23 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | | | |
| Karlstads RK | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 58,60 | 8 | 37,13 |
24 | Sara HildingsdotterFritz | Cola | | | |
| Kils RF | | 4 | 52,94 | | |
25 | Erika Fröman Svensson | Goldy | | | |
| Karlstads RK | okänd - okänd | 4 | 60,35 | | |
26 | Rebecca Nygren | Sunny Boy | | | |
| SRS Hammarö | Okänd - Okänd | 4 | 64,04 | | |
27 | Hanna Svensson | Bella Donna | | | |
| Grums Ridklubb | Orchis Morio x RP - Cognac RW | 4 | 67,48 | | |
28 | Kristin Segolsson | Athlone Elsie | | | |
| Eda RF | Okänd - Okänd | 4 | 73,50 | | |
29 | Malin Lindahl | Penny Lane | | | |
| Sunne RF | The Hale Helios - Crut | 13 | 76,47 | | |
30 | Viola Lindström | Norrhaga Maretto | | | |
| Grums Ridklubb | Maraschino - Ballestero | Ute. | | | |
30 | Ebba Persson | Lucy Angelina | | | |
| Vålbergs RoKS | okänd - okänd | Ute. | | | |
30 | Felicia Skulth | Bamse | | | |
| Åmåls Ridklubb | | Ute. | | | |
30 | Johanna Lindmark | Lady M | | | |
| Eda RF | Garryhinch Finn | Ute. | | | |
| Amanda Julsrud | Willy | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | | | | |
| Hanna Persson | Franz | | | |
| Sunne RF | | | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A |
36 anmälda, 33 startande, 9 placerade |
Överdomare: Magnus Nyman |
Hoppdomare: Linda Östberg |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Sanna T.Gewert | Munsboro Ken | | | |
| Trossnäs FK | okänd - okänd | 0 | 53,63 | 0 | 24,60 |
2 | Anne-Cathrine Jensen | Champange | | | |
| Björklidens RS | Okänd - Okänd | 0 | 52,43 | 0 | 25,29 |
3 | Cassandra Häll | Burnit | | | |
| Karlstads RK | Rash - Opos | 0 | 45,58 | 0 | 25,93 |
4 | Emelie Andersson | Cherokee | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 0 | 50,27 | 0 | 27,53 |
5 | Louise Johansson | Gluggstugans Dodge | | | |
| Rudskogens RF | Sweet Demand - Kingsettle Tankah | 0 | 52,34 | 0 | 27,94 |
6 | Ellinor Lundin | Marsh Mellow | | | |
| Torsby Ridklubb | Okänd | 0 | 53,78 | 0 | 28,30 |
7 | Kristin Johansson | Ynysgerwyn Brenin Rodri | | | |
| Alkvetterns RS | Newydd Lloyd | 0 | 55,13 | 0 | 28,67 |
8 | Maja Olsson | Memphis AML | | | |
| Rudskogens RF | Höjlunds Motley - Offem Aeneas | 0 | 51,85 | 0 | 29,04 |
9 | Maja Olsson | Pumba | | | |
| Rudskogens RF | okänd | 0 | 54,36 | 0 | 29,95 |
|
10 | Malin Carlsson | My Eneci Lady | | | |
| Christinehamns PK | Barbour | 0 | 52,54 | 0 | 34,28 |
11 | Kristin Olsson | Brian the chance | | | |
| Åmåls Ridklubb | Zansibar - Hiawatha | 0 | 53,67 | 0 | 34,58 |
12 | Anna Olsson | Marshall | | | |
| SRS Hammarö | | 0 | 60,67 | 0 | 35,15 |
13 | Fredrik Björnlod | Secret silver | | | |
| Grums Ridklubb | Imp Irland | 0 | 53,60 | 4 | 26,05 |
14 | Michael Gerke | Novell | | | |
| Karlstads RK | nawarro - narwal 1 | 0 | 53,42 | 4 | 27,52 |
15 | Karoline Åslund | Chispa | | | |
| Hagfors-Uddeholm | Rolls Royce - Buskaszi ox | 0 | 49,59 | 4 | 32,25 |
16 | Victoria Eklund | Nachtigall | | | |
| Grums Ridklubb | Night-Power - Night-Star II | 4 | 49,57 | | |
17 | Matilda Hedelin | Xena | | | |
| Sunne RF | | 4 | 51,28 | | |
18 | Malin Olsson | Maxman | | | |
| Grums Ridklubb | Johannes - Emilasko 584 | 4 | 52,76 | | |
19 | Elsa Badh | Sariba ox | | | |
| Eda RF | Argo - Armaniak | 4 | 54,76 | | |
20 | Sofie Vitalis | Midnight Express | | | |
| Sunne RF | Okänd - Okänd | 4 | 58,40 | | |
21 | Ebba Bergkvist | Master Joe | | | |
| SRS Hammarö | Okänd | 4 | 62,53 | | |
22 | Sofia Scott | Grey Alder | | | |
| Karlstads RK | Okänd - Okänd | 4 | 64,91 | | |
23 | Martine Iversby | Nilas | | | |
| Åmåls Ridklubb | | 4 | 69,24 | | |
24 | Hanna Fräjdin | Walfwestas Amie | | | |
| Christinehamns PK | LL Möllegårdens Marco Polo - Silverlea Buckskin | 4 | 70,08 | | |
25 | Johanna Lindmark | Flipper | | | |
| Eda RF | | 4 | 73,05 | | |
26 | Jessica Hägg | Tropical Heat | | | |
| Åmåls Ridklubb | Okänd - Okänd | 16 | 72,37 | | |
27 | Janna Borell | What A Hotshot | | | |
| Hammarö RF | Okänd -
Okänd | Ute. | | | |
27 | Maja Jonson | Golden Growe Nutmeg | | | |
| Sunne RF | Anzar The Second - Oklay (c) Eleven Up | Ute. | | | |
27 | Siri Nordquist | Aramina | | | |
| Hagfors-Uddeholm | Chalif ox - Ronko Aramin ox | Ute. | | | |
27 | Elisabeth Mattsson | Nelson | | | |
| Färjestads RK | | Ute. | | | |
27 | Fanny Badh | Fairline | | | |
| Eda RF | Flight RNF - Robin RNF | Ute. | | | |
27 | Emmelie Berg | Freddy | | | |
| Sikfors RS | okänd - okänd | Utg. | | | |
27 | Cindi Andersson | Rafaello | | | |
| Christinehamns PK | Rallik - Aroon | Ute. | | | |
| Emelie Lindberg | Woorviks Balo | | | |
| Nora RSF | Marietons
Jasper | | | | |
| Josefin Lindmark | Dare To Dance | | | |
| Eda RF | | | | | |
| Amanda Elvin | Mimii | | | |
| Grums Ridklubb | Rolökke SwalloW - Flight | | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A |
24 anmälda, 22 startande, 6 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Emma Karlsson | Joel | | | |
| Björklidens RS | Okänd - Okänd | 0 | 62,90 | 0 | 23,98 |
2 | Elin Nyren | Fastforward | | | |
| Christinehamns PK | | 0 | 55,88 | 0 | 25,20 |
3 | Veronika Hjalmarsson | Syldokka | | | |
| Karlstads RK | Stormo Rusken - Prins Årvåk | 0 | 67,34 | 0 | 25,68 |
4 | Fanny Lundqvist | Sally | | | |
| Kils RF | Okänd - okänd | 0 | 68,75 | 0 | 25,77 |
5 | Christina Sjöström | San Diego | | | |
| Wäse RF | Okänd | 0 | 67,91 | 0 | 26,29 |
6 | Mikaela Larsson | Yellow Hey | | | |
| Sikfors RS | okänd - okänd | 0 | 62,29 | 0 | 29,33 |
|
7 | Emelie Dahlin | Börsgårds Curazo | | | |
| Hammarö RF | Källstorps Curry - Zansibar | 0 | 62,93 | 0 | 31,63 |
8 | Caroline Ahlstrand | Bombay | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 4 | 65,00 | | |
9 | Emelie Andersson | Chempion | | | |
| Rudskogens RF | Sörbys Oboj - Robin | 4 | 65,82 | | |
10 | Rebecca Nygren | Sunny Boy | | | |
| SRS Hammarö | Okänd - Okänd | 4 | 66,78 | | |
11 | Johanna Lüdge | Romeo | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 4 | 67,00 | | |
12 | Madeleine Malmgren | Borka | | | |
| Vålbergs RoKS | Okänd | 4 | 67,05 | | |
13 | Anni Axelsson | Silfverrose Heaman | | | |
| Säffle Ridklubb | Möllans Crazy RC - Holens Ingolf RC | 4 | 67,85 | | |
14 | Fanny Lundqvist | Karl XIII | | | |
| Kils RF | Möllegaards Orion Suprice - Wärnanäs Peng | 4 | 75,48 | | |
15 | Hanna Svensson | Bella Donna | | | |
| Grums Ridklubb | Orchis Morio x RP - Cognac RW | 4 | 77,71 | | |
16 | Maria Gustafson | Black Magician | | | |
| Christinehamns PK | Black Magic Diamant - Leonardo | 4 | 79,40 | | |
17 | Amanda Julsrud | Willy | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 8 | 75,45 | | |
18 | Sara HildingsdotterFritz | Cola | | | |
| Kils RF | | 25 | 98,00 | | |
19 | Linnea Rennblad | Born To Be Broke | | | |
| Torsby Ridklubb | Birdhill Clover - Knockreigh Pink Pearl | Ute. | | | |
19 | Johanna Larsson | Wielka Argitska ox | | | |
| Wäse RF | Argo ox - Rusazcie ox | Ute. | | | |
19 | Josefine Skoglund | Svea | | | |
| Christinehamns PK | Horsem.Ch.Broun - Belesar | Ute. | | | |
19 | Malin Lindahl | Penny Lane | | | |
| Sunne RF | The Hale Helios - Crut | Ute. | | | |
| Emelie Lindberg | Virdarnas Prisma | | | |
| Nora RSF | Silverlea Top Hat - Valentin Bell RNF | | | | |
| Rosanna Guttke | Dakirs Feela | | | |
| Eda RF | Dakir - Safed | | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A |
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade |
Banbyggare: PerOlow Håård |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Hillevi Frohm | Gunne Juice | | | |
| Rudskogens RF | Janus - Myrens Wilbur | 0 | 63,94 | 0 | 25,75 |
2 | Emelie Andersson | Cherokee | | | |
| Säffle Ridklubb | Okänd | 0 | 61,51 | 0 | 27,47 |
3 | Johanna Sem | My Honey | | | |
| Torsby Ridklubb | Okänd - Okänd | 0 | 64,28 | 0 | 28,02 |
4 | Sandra Johansson | Rebecka | | | |
| Eda RF | Okänd - okänd | 0 | 65,99 | 0 | 29,47 |
5 | Sanna T.Gewert | Munsboro Ken | | | |
| Trossnäs FK | okänd - okänd | 0 | 62,56 | 4 | 27,25 |
|
6 | Hanna Fräjdin | Walfwestas Amie | | | |
| Christinehamns PK | LL Möllegårdens Marco Polo - Silverlea Buckskin | 4 | 61,00 | | |
7 | Tilda Antonsson | Natasha | | | |
| Christinehamns PK | Russian Ivory xx - Mehar | 4 | 62,90 | | |
8 | Kajsa Gustafsson | Rory Shayra | | | |
| Åmåls Ridklubb | Westside Frank - Fort Tynion | 4 | 63,04 | | |
9 | Frida Persson | Bacchus | | | |
| Säffle Ridklubb | Dart Light RNF 113 - Strätes Karbino RNF 147 | 4 | 69,44 | | |
10 | Sofie Vitalis | Midnight Express | | | |
| Sunne RF | Okänd - Okänd | 4 | 69,49 | | |
11 | Jorid Tollefsböl | Furugutt | | | |
| Eda RF | Elding - Alm Rigel | 4 | 69,86 | | |
12 | Anne-Cathrine Jensen | Champange | | | |
| Björklidens RS | Okänd - Okänd | 12 | 79,65 | | |
13 | Maja Olsson | Memphis AML | | | |
| Rudskogens RF | Höjlunds Motley - Offem Aeneas | 19 | 104,69 | | |
14 | Louisa Bodinger | Zorento | | | |
| Christinehamns PK | Okänd | Ute. | | | |
14 | Anna Olsson | Marshall | | | |
| SRS Hammarö | | Ute. | | | |
14 | Maja Jonson | Golden Growe Nutmeg | | | |
| Sunne RF | Anzar The Second - Oklay (c) Eleven Up | Ute. | | | |
14 | Ebba Bergkvist | Master Joe | | | |
| SRS Hammarö | Okänd | Ute. | | | |
14 | Sofia Scott | Grey Alder | | | |
| Karlstads RK | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
| Linda Johansson | Guy | | | |
| Hagfors-Uddeholm | Okänd - Okänd | | | | |
| Emmelie Berg | Freddy | | | |
| Sikfors RS | okänd - okänd | | | | |
|
till toppen |